Конспект заняття з конструювання із природного матеріалу у середній групі «Сова. «Дитяче ручне ткацтво»

Тема: «Совушка-сова» (I)

Завдання:

Вчити дітей скручувати смужки паперу, нарізані бахромою, у тугий рол; обережно розправляти бахрому, створюючи великі очі сови. Продовжувати вчити надавати ролу базової форми «крапля», «листок», «трикутник», створюючи ніс, вуха, пір'я, кігті сови. Вправляти в умінні акуратно приклеювати деталі на силует сови. Розвивати інтерес до заняття, дрібну моторику рук, бажання доводити справу до кінця.

Розширити та активізувати словник дітей на тему: пильний погляд, відмінний зір, гострий слух, наймудріший птах, дупло, характер птахів

Обладнання та матеріали:

Фото сов з оперенням різного забарвлення, фото голови сови, лап з пазурами, добірка ілюстрацій сов у техніці квілінг, різнокольорові смужки шириною 3мм, апарат для квілінгу, зубочистки, клей ПВА, серветки.

Вихователь:

«Придумано кимось просто та мудро

При зустрічі вітатися «Доброго ранку»,

Доброго ранку сонцю і птахам,

Доброго ранку усміхненим особам!»

Хлопці, скажіть один одному «доброго ранку». Який у вас настрій після цих слів? (добре, веселе, радісне)

Вихователь : "Хлопці, як ви думаєте, птахи вітаються один з одним?"

Як вітаються, наприклад, горобці?

Відповіді дітей: «Чірик - чик-чик».

Вихователь: «Як вітають один одного качки?»

Відповіді дітей: "Кря-кря".

Вихователь: «А півні?»

Відповіді дітей: "Ку-ка-ре-ку".

Вихователь: «Зозулі?»

Відповіді дітей: "Ку-ку".

Вихователь: «Ворони?»

Відповіді дітей: «Кар-кар»

Вихователь: "Ну а сови?"

Відповіді дітей: "У-у-у"!

Вихователь: - А чи зможете ви, хлопці, відгадати таку загадку? -

Цілий день вона спить, ну а вночі літає.

На свої великі очі сяє.

Її гострий слух та уважний погляд

Розшукають у траві жабенят і мишенят.

Обертається навколо її голова

І скаже: "Угу" нам лісова ... (Сова) або

Два величезні страшні очі

Кругом крутить голова ,

Ти її дізнаєшся відразу,

Якщо заухає... (Сова)

Вихователь звертає увагу на ілюстраціїсов:

У сови велика кругла голова. Вона може крутити своєю головою у різні боки. Дивиться сова уважно, не моргаючи. Полює вона тільки вночі, бо має чудовий зір і чудовий слух. Живиться сова мишами, жуками. Живе у лісі, у дуплі. Пташенята у сови - совята.

Сьогодні я пропоную вам зробити сову, щоб у кожного вона була зі своїм характером. Як ви вважаєте, у птахів бувають характери? Які? Як це можна передати?

Послідовність роботи:

1. Очі: скрутити 2 смужки жовтого кольору, нарізані бахромою, у тугі роли, розправити бахрому по колу, надаючи їм форму очей.

2. Вуха: скрутити 2 смужки коричневого кольору у вільні роли, надати їм базової форми «трикутник».

Муніципальний дошкільний навчальний заклад

нагляду та оздоровлення 2 категорії

дитячий садок № 27 «Міккі-Маус»

Конспект заняття з

ручної праці (орігамі)

Паперовий ліс

(підготовчий до школи вік)

вихователь вищої категорії

Німцева Олена Геннадіївна

Сургут 2011 року.

Цілі:

    Продовжувати вчити дітей робити вироби, в стилі орігамі використовуючи поопераційні карти; познайомити з новим умовним знаком, прийнятим в орігамі - "надрізати".

    Вчити самостійно робити висновки, спираючись на виконані досліди.

    Закріпити знання дітей про різні види, властивості паперу, базові форми, умовні знаки.

    Розвивати пояснювальну мову, уміння працювати в парах, дрібну мускулатуру пальців рук, увагу, логічне мислення.

    Виховувати самостійність, вміння допомогти товаришу, посидючість, акуратність.

Обладнання:лист ватману із зображенням паперового лісу; паперовий Цар Картон; аудіозаписи; три скрині з різними видами паперу; вода, пензлики, клейонки, набори паперу для досвіду; поопераційні карти, квадратні листи паперу паперу різного кольору; картки з умовними знаками; клей, ножиці, паперовий обріз, кольорові олівці.

Хід заняття.

Діти входять до групи чують шум вітру та плескіт води, бачать на ватмані «Паперовий ліс».

Вихователь.

Хлопці, що за шум? (вітер шумить у листі, плескається вода)

З'являється Цар Картон.

Цар Картон.

— Здрастуйте хлопці, мене звуть — Цар Картон, і я живу в паперовому царстві державі. У моїй державі високі паперові гори, глибокі паперові річки, густі паперові ліси та величезні паперові скарби. Але біда, в моєму царстві немає ніяких жителів і тому дуже тихо. А мені так хочеться почути співи птахів, плескіт риб, голоси звірів. І тільки ви хлопці, можете допомогти моїй біді. І заселити мій паперовий ліс.

Я приніс вам три скрині з моїми скарбами, але щоб їх відкрити, ви повинні відгадати мої загадки. І вибрати з них те, єдине, що вам знадобиться. Якщо ви правильно визначите необхідний вам матеріал, то у скрині з ним виявите мою підказку!

Вихователь.

— Як ми зможемо допомогти Царю Картону? (зробити паперових мешканців).

Із чого ми можемо їх зробити? (З паперу).

А як ви думаєте, які скарби можуть бути у скринях? ( Папір).

А чи весь папір однаковий? (Ні).

- Які види паперу ви знаєте? (Пища, промокальна, картон, кольорова, оксамитова, калька, пакувальна і т.д.)

— Але перш, ніж розпочати роботу, ми повинні відгадати загадку Царя Картона.

Цар Картон:

- Хлопці, ви готові, тоді слухайте:

    У цій скрині тонкий, м'який папір, який легко вбирає вологу і служить для гігієнічних цілей. (Промокальний папір).

    Цей папір буває білим або кольоровим і служить для малювання або письма. (Письковий папір).

    Тут міцний папір, який служить виготовлення коробок. (Картон).

Вихователь відкриває скрині та демонструє промокальний, писчий папір та картон.

— Хлопці, а як ви вважаєте, з якого з цих видів паперу можна зробити мешканців паперового лісу ? (писковою, промокальної).

— Щоб підтвердити це я пропоную вам, перетвориться на науковців і вирушить у наукову лабораторію, де ми проведемо низку дослідів, вони нам покажуть, який із цих видів паперу найбільше підходить для виготовлення виробів.

(Діти разом із вихователем беруть папір із скринь і підходять до столу для проведення дослідів).

Досліди:

«Намокання»

Діти за допомогою пензлика наносить воду на папір, і дивляться, що виходить.

— Який папір швидше намокає? (Промокальна).

«Міцність»

Діти рвуть папір і роблять висновок.

— Який з паперів найміцніший? (Картон, письмова).

«Згинання»

Діти складають папір навпіл і прогладжують його.

— Який папір легше скласти та прогладити? (Піща).

Висновок:

Промокальний папірнам не підходить, тому що швидко намокає, її незручно забарвлювати, вона легко рветься – не міцна. Картонне підходить, т.к. погано згинається, і важко прогладжуються згини. Найбільш підходящий папір - це письмова.Вона міцна, легко згинається та не дуже швидко намокає.

Вихователь:

— Хлопці, ми визначили, з якого паперу ми робитимемо паперових мешканців? (З письмового)

— Давайте ще раз заглянемо в скриню з папером.

У цій скрині є ще щось. (Вихованець дістає із скрині поопераційні карти, демонструє дітям)

- Що це таке? (Поопераційна карта)

Що вона свідчить? (Вона показує послідовність виготовлення виробів з паперу в стилі орігамі)

— Розгляньте карти та скажіть, яких мешканців паперового царства ми зможемо зробити? ( Їжачка, ведмедя, зайця, сову, лисицю, голуба, рибу).

— Для якого виробу вам знадобиться один квадрат, а для якого два? (Для їжака, риби та голуба знадобиться один квадрат, а для решти тварин по два квадрати.)

Перш ніж приступити до роботи, я пропоную вам зобразити цих тварин.

Фізкультхвилинка: (Звіробіка)

Вихователь.

Молодці, ви дуже схоже зображували лісових мешканців.

А тепер оберіть одну поопераційну карту на двох, щоб у кожного паперового мешканця був друг. Візьміть собі папір, який підійде вам за кольором, не забудьте взяти потрібну кількість квадратів. Розсідайте за столи.

Розгляньте свої карти та з чого ви почнете свою роботу? ( З базової форми)

— З якими базовими формами ви знайомі? («Будинок», «книжка», «шафа», «подвійний трикутник», «морозиво», «цукерка»)

Що ми ще повинні знати, щоб правильно виконати роботу? (Уловні знаки)

— Щоб перевірити, чи добре ви знаєте умовні знаки, прийняті в орігамі, я пропоную вам пограти в гру. У вас на столі набори карток із умовними знаками. Я називатиму умовний знак, а ви повинні його показати.

Проводиться гра «Покажи правильно»

— Сьогодні я хочу вас познайомити ще з одним умовним знаком, прийнятим в орігамі, це знак «Надрізати».

— Подивіться на свої карти, хто має такий знак, що він позначає? ( Це знак "надрізати")

Уважно розгляньте по карті послідовність виконання виробу, якщо комусь щось не зрозуміло підніміть руку.

Тепер я пропоную вам самостійно зробити тварин, птахів та риб. А

щоб вони вийшли красивими, прикрасьте їх, все необхідне для цього ви знайдете на столі.

Діти працюють самостійно, а вихователь допомагає їм за потребою. Після закінчення роботи діти розселяють мешканців у паперовому лісі.

Цар Картон.

Велике вам спасибі хлопці за допомогу. Я так радий, що в моєму царстві з'явилися жителі і мені не будить так самотньо. Щоб віддячити вам, я поділюся з вами частиною своїх скарбів. ( Дарує дітям набори кольорового паперу).А мені час повертатися у свою державу, До побачення діти!

Вихователь.

— Хлопці, кому ми сьогодні допомагали? (Царю Картону)

- А як? (Ми виготовляли для нього лісових мешканців)

З якого паперу ми виготовили мешканців? (З паперу)

А чому саме з неї? (Вона міцна, легко згинається і не дуже швидко намокає)

— Який папір нам не підійшов до роботи? (Промокальний папір та картон)

Чому ?(Промокальний папір нам не підходить, тому що швидко намокає, її незручно забарвлювати, вона легко рветься - не міцна. Картон не підходить, т.к. погано згинається і важко прогладжуються згини.)

- Що нам підказувало, як робити вироби? ( Поопераційні картки)

— А як називається мистецтво складання виробів із паперу ? (Мистецтво складання виробів з паперу називається орігамі)

Література

    Долженко Г.І. 100 орігамі / Художник А. Ю. Долбішева - Ярославль: Академія розвитку: Академія Холдинг, 2004. - 224с.: іл. - (Вмілі руки).

    Тарабаріна Т. І. Орігамі для початківців. Найкращі моделі для дитячого садка. / Художник Г. В. Соколов, В. Н. Куров. - Ярславль: Академія розвитку, 2007. - 112с., Іл. (Разом вчимося майструвати)

    А.І. Шапіро Секрети знайомих предметів. Папір. - СПб. Мова; Освітні проекти; М.: Сфера, 209. - 64с.

Використані матеріали

"Квітковий калейдоскоп" - заняття з ручної праці

Заняття з ручної праці(Робота з папером).
Медведєва Ірина Олександрівна – вихователька дитячого будинку міста Нижня Салда Свердловської області.

Цей матеріал буде корисним вихователям, вчителям та батькам для закріплення умінь дітей у використанні різних технік під час роботи з папером.
Матеріал заняття призначений для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
Застосовувати матеріал можна під час виготовлення листівок, картин, подарунків.
Ціль:створити умови для вияву творчих здібностей на занятті ручною працею.
Завдання:
- вчити створювати з паперу композицію із квітів;
- Розвивати творчі здібності;
- закріплювати вміння користуватися різними техніками під час роботи з папером;
- Розвивати терпіння, посидючість, акуратність;
- Формувати відчуття кольору, естетичний смак;
- розвивати комунікативні здібності, які забезпечують мовленнєве спілкування;
- виховувати інтерес до квітів, бажання їх берегти та охороняти.

Індивідуальна робота:
Вправляти Олену користуватися шаблоном, впевнено вирізати деталі для квітів.

Попередня робота:

Розгляд фото, ілюстрацій кімнатних, садових, лісових та польових кольорів;
-Виготовлення святкових листівок з використанням різних технік;
-малювання з натури кімнатних кольорів;
-Вікторина про квіти;
-Вечір квітів і загадок;
-розмова в екоклубі: «Квіти та їх значення у житті людини».

Методичне забезпечення:
- Кольоровий папір, картон;
- роли для квілінгу;
- смужки кольорового паперу для айріс-фолдінга;
- Квадратики кольорового паперу для торцювання;
- олівці;
- Інструменти для роботи: ножиці, клей, пінцет, палички.

Хід роботи:

Послухайте вірш:

Я йду зеленим луком,
Висихає на листі роса,
Вітер трави хитає пружно,
І я чую кольори голосу.
Вони шепочуть: не рви нас, не треба!
Наші гнучкі стебла не мені!
Ми для очей і для серця - втіха,
Окраса рідної землі.

Скажіть ви любите квіти? (Відповіді дітей). За що? Що означають квіти у житті людей? Діти відповідають (гарні, викликають радість, почуття прекрасного, радують око, прикрашають будинок, сад, город, ліс та поле, наше життя).
Які квіти ви знаєте? Де вони зростають? (Відповіді дітей).
Як можна їх назвати одним словом? (Садові). Які ще бувають квіти? (кімнатні, польові, лісові). Назвіть їх. Вислухавши відповіді дітей, підводжу підсумок. Квітів дуже багато, і вони різні: за назвою, кольором, видом, місцем вирощування.

Наше заняття сьогодні теж буде присвячене квітам, тільки квіти будуть незвичайні, вони будуть із паперу. Ви самі вибиратимете, які квіти будуть у вас: кімнатні, садові або взагалі – казкові. У якій техніці виконувати, вирішувати також вам. Сьогодні ми покажемо чому навчилися за рік які техніки освоїли. Подивіться, в якій техніці виконано цю роботу? (квілінг). Я вам трохи нагадаю про цю техніку.

Квілінг – у перекладі з англійської це слово означає пташине перо. Ця техніка дуже подібна до іншої, не менш популярної – орігамі. Але якщо переглянути історію виникнення цих видів мистецтв – то ви помітите, що батьківщиною квілінгу вважається Європа, а орігамі – Японія. Але саме паперокручення виникло в Європі ще наприкінці 15 століття. Саме в цей проміжок часу ченці створювали надзвичайно красиві медальйони, закручуючи краї пташиного пера позолоченими краями. Сьогодні ми не зможемо в жодному музеї зустріти цю красу, зроблену в той час, через недовговічність паперу, але побачивши це, ми б напевно прийшли в захват.
Але, не дивлячись на це, сама техніка та її історія все ж таки збереглася і по наші дні. Причому стала дуже популярною у вигляді хобі серед рукоділок. Звичайно, в ті часи не всі могли дозволити собі займатися цією технікою – у зв'язку з дорогим матеріалом – адже для роботи потрібен кольоровий папір. Але в наш час ми можемо собі дозволити придбати цей папір, мало того, ми навіть купуємо спеціальний папір для квілінгу.
Папір для квілінгу – є смужками паперу різного кольору і ширини. Завдяки цьому матеріалу ми можемо створювати наші шедеври. Це не тільки цікаво, але ще й заспокійливо діє на нервову систему.

Яку техніку застосовували у цій роботі? (Показую картину «Квіти у вазі»). (Техніка айріс-фолдінг). Що необхідно для того, щоб виконати цю картину? Вислухавши відповіді дітей, доповнюю.
Послухайте ще раз трохи про цю захоплюючу техніку.
Iris - Folding (Айріс - Фолдінг)- техніка складання смуг кольорового паперу під кутом у вигляді спіралі, що закручується. Роботи, виконані із застосуванням даної техніки, часто схожі на діафрагму фотокамери або райдужну оболонку ока. Звідти йде і назва техніки – Iris Folding. Техніка айріс – фолдинг зародилася в Голландії (Нідерланди), місцеві майстри виконували свої роботи з кольорового паперу. В даний час для роботи в даній техніці використовуються не тільки різні види кольорового паперу та картону, а й стрічки. Сьогодні Iris Folding застосовують для прикраси листівок, записок, книг, фотоальбомів, колажів тощо. Конструкції, виконані із застосуванням техніки айріс - фолдинг, виглядають дуже незвичайно, принаймні – для людини, яка не займається щодня виготовленням робіт із застосуванням даної техніки. Айріс - фолдинг може застосовуватися в роботах у чистому вигляді, а може бути і «прикрасним» доповненням до робіт, виконаних із застосуванням інших технік.

Для якої техніки необхідна паличка, клей та шматочки кольорової паперової серветки? Правильно для торцювання.

Торцювання з паперу- це досить нова техніка виробів із паперу. Але навіть незважаючи на її молодий вік, ця техніка має вже дуже багато шанувальників. Адже вироби з паперу, зроблені в цій техніці, виходять дуже красивими і незвичайними. Техніка торцювання дуже проста: заготовлений шаблон обклеюють спеціальним папером. Шаблони можна брати різні. Але також техніка торцювання з паперу дає можливість виконувати великі кольорові картини.
Також за допомогою торцювання з паперу можна виконувати різноманітні декоративні елементи. Так, можна обрамляти в оздоблені торцюванням рамочки невеликі вишиті хрестиком або гладдю картини. А щоб рамочка виглядала дуже ніжно та акуратно, її можна додатково прикрасити, приклеївши до неї невеликі намистини, квіти чи бісер.
Для торцювання з паперу використовують гофрований папір або серветки.
Спочатку ви подумайте і скажіть, які квіти і в якій техніці робитимете. Вислухати, допомогти вибрати тему роботи та техніку.
Подивіться, на столі є все, для створення красивої картинки чи листівки на тему, ми з вами заздалегідь все підготували. Розглядаємо матеріали, інструменти для роботи, уточнюємо, для якої техніки, що стане в нагоді.

Ігрова пауза з квіточкою:
Передаю квітку дітям, вони відгадують загадки.
А тепер, друзі-хлопці, відгадайте загадки,
Всі вірші тут про квіти,
Я їх знаю, а ти?

По кучугурах він росте, снігову воду п'є ... ( пролісок)Де він росте?

Він мачуха і мати, як квіточку цю звати? (мати й мачуха)

У білій шапці стоїть дід, якщо дунеш, шапки нема! (кульбаба)

На якій квітці гадають, пелюстки обривають? (ромашка)

Уздовж дороги, біля межі, в золотистому, стиглому житі,
немов синє око, дивиться в небо ... ( волошка)

Над шипами гострими гроно бутона строката,
дарують ніжний аромат, прикрашаючи літній сад,
мені б їх обійняти трошки, але уколяться долоні ... ( троянди)

Кущ - віконний і балконний, лист пухнастий і запашний,
а квіти у нашому вікні, наче шапка у вогні…( герань)

Маленькі, ніжні прямо у водиці,
ніби в спеку південь просять напитися,
з синявою неба дружать ці милі квіти,
я знаю їх, Рая знає, ну а чи знаєш їх ти? (незабудки)

Сідайте за стіл і починайте роботу. Діти обирають на столі матеріали, інструменти та починають працювати.
Підходжу до Олени, допомагаю розібратися із шаблоном, трафаретами. Заохочую впевненість у роботі з ножицями.
Під час діяльності допомагаю дітям порадою, пропозиціями.

У міру готовності роботи закріплюються на стенді – виставці: Квітковий калейдоскоп.

Якщо у дітей залишився час, пропоную зробити ще одну роботу чи допомогти іншим.

Подивіться, у нас вийшов справжній квітковий калейдоскоп. Розглядаємо виставку.

Що вам сподобалося в себе, в інших?
- У якій техніці найбільше подобається працювати?
-Що вдалося чи не дуже вдалося сьогодні, що хотілося б покращити, чого хочеться ще навчитися?

Молодці! Мені дуже подобається наша виставка! За рік ви багато чому навчилися, освоїли різні техніки роботи з папером, сьогодні це все побачили та побачать на стенді-виставці. Навіть Олена сьогодні особливо старалася, роботу виконала акуратно і вже добре та впевнено вирізала ножицями.

Я думаю, що всі вміння стануть вам у нагоді і в подальшому житті. Своїми руками ви зможете зробити подарунки близьким та рідним, прикрасити інтер'єр свого будинку.
Дякую вам за роботу!
Ви мене сьогодні потішили. Наприкінці хочу прочитати вірш, послухайте
Нам жити в одній сім'ї, нам жити в одному колі,
Іти в одному краю, летіти в одному польоті.
Давайте збережемо ромашку на лузі, латаття на річці і журавлину на болоті.

Тема:Сова (аплікація з паперу)

Цілі: дослідження життя сови; складання іграшки за планом; складання чотиривірші за римою.

Завдання:навчити складати з геометричних фігур іграшки; навчити роботі з алгоритму-плану; розвивати творчі здібності.

Обладнання:

Для вчителя:зразок іграшки у зборі, шаблони деталей; схема з'єднання деталей; ілюстрації; інструкції з роботи з ножицями.

Для учнів: кольоровий папір; олівець, клей, пензлик, ножиці.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Перевірка робочого місця.

Вчитель. Сьогодні ми будемо виготовляти вироби, для яких потрібні будуть матеріали та інструменти, які я просила вас приготувати. Давайте перевіримо, чи готові ви до заняття.

Вчитель читає вірш, а діти показують матеріали та інструменти, підготовлені до уроку.

Щоб робота закипіла,

Приготуйте для справи.

Будемо клеїти, майструвати -

Все має бути гаразд.

Клеєнку треба постелити.

Ножиці, папір, клей.

Не забудь про олівець

Він у праці наш помічник.

ІІ. Вступна частина.

1. Робота з правилами роботи на уроці.

Дітям роздано картки з правилами, серед яких є такі, які не підходять до цього уроку. Діти обирають потрібні та прикріплюють їх на дошку. У результаті на дошці з'являється низка правил, про які слід пам'ятати на занятті.

1. Кожен перебуває на своєму робочому місці.

2. Перед початком роботи правильно приготуй робоче місце.

3. Під час роботи тримай робоче місце у порядку.

4. Бережи інструменти, заощаджуй матеріали, завжди думай, як зробити роботу краще.

5. Закінчив роботу - швидко та акуратно прибери робоче місце.

6. Працювати треба дружно.

2. Визначення теми та цілей заняття.

Вчитель.А тепер послухайте та подумайте, про кого йдеться. У цього птаха гострі пазурі, крива дзьоба, вона хижак. Побачити її на полюванні нелегко – вона полює вночі. Але почути можна – страшно і голосно кричить вона, далеко розноситься її голос. Але не треба лякатися – це голос друга. То що це за птах? (Сова.)

На дошку вивішуються ілюстрації.

Вчитель. Що ви ще знаєте про цього птаха? (Діти висловлюються.)

Послухайте дуже цікаві відомості про сови:

У Північній Америці зустрічається сова, яка в'є гнізда в норах гризунів. Якщо її злякати, вона видає шипіння, дуже схоже на те, яке можна почути лише від гримучої змії. Людині практично неможливо відрізнити ці звуки один від одного. Дослідники встановили, що шипіння допомагає сові вижити гризуна з нори. Крім того, вороги сови - койоти, куниці, ласки - можуть також залякатися «зміїного» шипіння та залишити птаха у спокої.

. Якось до нас у куточок живої природи принесли невелику вухату сову. У нас знайшлася велика клітка. Сова в ній швидко освоїлася, але нічого не їла. Ми знали, що вона харчується живими мишами чи хом'ячками. Але ж не віддавати їй наших вихованців, які теж жили у нас у куточку. Ми вивчали, що сови схоплюють живий корм, що рухається, але де його взяти? І тут Коля, один із юннатів, який щось мовчки робив осторонь, підходить до клітки, відчиняє дверцята, кладе перед совою шматочок м'яса і трохи відходить. І ми бачимо, що шматочок починає рухатись. Сова різким рухом миттєво накидається на видобуток, і м'ясо зникає в її широко розкритій дзьобі. А Коля швидко обрізає нитку, яку він тягнув це м'ясо. За першим шматком пішов другий, третій... Через кілька днів, коли сова зміцніла, пізно ввечері ми винесли клітку з совою надвір і відчинили дверцята. Птах обережно вийшов, змахнув крилами і полетів у бік лісу». («Совушка»)

Вчитель.Ось цей дивовижний птах зараз ми майструватимемо.

3. Аналіз конструкції виробу.

1. Визначення кольору.

2. Визначення кількості деталей.

3. Визначення розміру деталі для голови, тулуба, крил.

4. Визначення розміру дрібних деталей.

5. Визначення способу з'єднання.

На дошці накреслено різні деталі, зокрема й зайві. Діти повинні визначити, які деталі потрібні для виготовлення сови. Непотрібні деталі стираються.

ІІІ. Практична частина.

1. Обговорення питань технології.

Вчитель.Як заощадити час при виготовленні парних деталей (очей, крил, лапок)? (Розмічати один раз на складеному вдвічі шматочку паперу.)

А тепер складемо план роботи з виготовлення іграшки.

2. Складання плану роботи.

План роботи

1. Обвести шаблони основних деталей (тулуба, голови та крил) на кольоровий папір. Наклеїти.

2. Підготувати та наклеїти очі, дзьоб.

3. Зробити декоративне оздоблення крил, хвоста, тулуба.

3. Самостійна робота з виготовлення сови.

Вчитель у процесі роботи здійснює контроль за дотриманням правил безпеки, надає індивідуальну допомогу, консультацію.

IV. Підсумок роботи.

1. Проводиться виставка робіт.

2. Творча робота зі складання загадки про сову для сторінки «Зроби сам». Дано римовані слова. Вигадати початок рядків.

На дошці:

Літає,

Добуває.

Високо,

Дупло.

В результаті виходить приблизно така загадка:

Вночі совушка літає,

Клювом їжу видобуває.

Сонце встане високо,

Полетить сова у дупло.

3. Учні вирішують (на пропозицію педагога) подарувати іграшки дітям дитячого садка.