Конспекти занять в подг гр фцкм. Конспект НСД по Формуванню Цілісною Картини Миру план-конспект заняття по навколишнього світу (підготовча група) на тему. Дидактична гра «Що з чого?»

Тема: "Заповідні місця Камчатки".
Мета заняття:
Створення умов для збагачення мовлення дітей через їх познавательнуюдеятельность.
-Прівлечь дітей до вивчення життя мешканців Кроноцкого заповідника і південно Камчатського заказніка.-Ознайомити дітей з поняттям "заповідник" і ролі людини в житті обітателей.-Ознайомити дітей з географічною картою Камчатського краю і з місцем розташування Кроноцкого заповедніка.Задачі:
1.Образовательние:
-Обогатіть знання дітей про особливості тваринного і рослинного світу, птахів.
-Закріпити у дітей поняття "Червона книга".
2.Развівать:
-Розвивати пошукову діяльність дітей.
-Розвивати інтерес до вивчення рідного краю, вмінню робити висновки.
3.Воспітательние: -виховувати дбайливе ставлення до живої і неживої природи заповідника.
-Виховувати добре ставлення до природи, відчувати відповідальність, гордість
за охорону багатств рідного краю.
Матеріал й устаткування:
Карта Камчатки, ілюстрації рослин, тварин, морських птахів, вулканів, водоспадів,
річок; риб, мешканців Кроноцкого заповідника, слайди фотографії заповідних зон,
аудіо запис з криком птахів, буклети з інформацією про Кроноцком заповіднику.
Словникова робота:
-Актівізіровать словник дітей по темі "Криницький заповідник".
-Обогатіть словник дітей за рахунок слів: заповідник, льодовик, вулкан.
Попередня робота:
-Читання художньої літератури по даній темі.
-Беседа про заповідний краї, про мешканців заповедніка.-Розгляд ілюстрацій, картин в книгах: "Криницький заповідник", -Дідактіческіе гри: "Чиї дітки?", "Хто, як ховається?", "Хто, як кричить?", " доміно "," Лото ".
Хід заняття:
У групі змодельована ситуація: "Криницький заповідник".
Організаційний момент:
-Хлопці, на якій вулиці знаходиться наш дитячий сад? (Криницький).
-Як ви думаєте, в честь чого була названа наша вулиця? (На честь Кроноцкого заповідника).
-Сьогодні я вас запрошую на екскурсію в Криницький заповідник.
-Що таке заповідник? (Заповідник це місце, де люди охороняють тварин, рослин, птахів).
-Ну що, вирушаємо в дорогу.
-Як ви думаєте, на чому можна туди дістатися? (На гелікоптері).
-А ми вирушимо ми на повітряній кулі.
-Проходьте, займайте місця.
Вихователь: Поки ми будемо летіти, я розповім вам про походження Кроноцкого заповідника.
За тридев'ять земель, за високими горами, у океану, синього моря, з південного-Східної частини
Камчатки, знаходиться найбільший заповідник, Криницький. Криницький заповеднік- є одним з найстаріших заповідників Росії. Був заснований в 1934 р Своєю появою він зобов'язаний Камчатському соболю.
Ось ми і прибули в Криницький заповідник.
Звучить аудізапісь з голосами морських птіц.-Хлопці, що ви чуєте? (Гомон птахів).
-Давайте підійдемо і розглянемо птахів.
-Як називаються птахи, які живуть біля моря. (Морські).
-Де живуть морські птахи? (В повітрі, у воді, на землі).
-Скільки видів птахів живуть у Кроноцком заповіднику? (69 видів птахів).
Назвіть, будь птахів ви знаєте? (Топорок, чайка, баклан, Кайра, іпатка, ворона, білоголовий орлан, велика біла чапля, лебідь кликун) .- Що таке пташиний базар? (Це місце, куди злітаються птахи. Можуть бути скелясті береги
або на окремо розташованих каменях, живуть там сім'ями).
-Чим харчуються морські птахи? (Рибою, крабами, пахвами, лісовими птахами, зайцями).
-Яка птах нагадує пінгвіна? Чим? (Кайра, вона перевалюється з ноги на ногу, верхня сторона тулуба чорного кольору, грудка білого кольору).
-Як кайра заселяється на скелях? (Чим тісніше тим краще. Так, що камінчику ніде впасти) .- Як кайра відкладає яйця? (Вони не будують гнізда, відкладають єдине яйце, схоже на грушу).
-Яка птах схожа на папугу? Де вона живе? (Топорок, живе в норах).
-Для чого вона використовує свій дзьоб? (Дзьоб як лопатка, викопує в землі нору, захищається від ворогів).
Яку птицю називають санітаром лісу і чому? (Чайку, вона очищає пляж від покидьків).
Яку птицю називають рибалка? Покажіть її. (Баклан).
-Чому морські водоплавні птахи виходять сухими з води? (Їх пір'я покриті тонким шаром жиру, тому вода легко скачується).
-Яка найбільша загроза для птахів? (Люди занадто близько наближаються на вертольотах до птахів, птиці в паніці залишають гнізда, залишають яйця і пташенят не захищений від хижаків. Найстрашніше, проникнення щурів на острів) .- Молодці! Зараз ми перетворимося в сіро-крило чайки і покружляв над вулканами.
Динамічна пауза. Звучить аудізапісь голосів птахів.
-Хлопці. Що ви бачите? (Вулкани).
-На що схожі вулкани? (На гору, грубку, конус).
-Що таке вулкан? (Це гора, вкрита снігом, яка періодично вивергається і випльовує магму, лаву, вулканічні гази, камені, бомби).
-Що таке лава? (Це магма, що виливається на земну поверхню, при виверженні застигає).
-Скільки вулканів в Кроноцком заповіднику? Назвіть їх. (25, 8- діючих Великий Семячік, Гамчен, Кизим, Кіхпінич, Комарова, Кроноцкая сопка, Узон, Крашеніннікова).
-Який вулкан найвищий? (Кроноцкая сопка).
-Який вулкан є пам'яткою Кроноцкого заповідника? (Узон).
-Чим він достопрімечатель? (Знаходиться багато холодних і теплих озер, росте пишна рослинність, багато птахів, звірів, багатий ягодами, тваринним світом, велика кількість гарячих джерел, виявлена ​​наймолодша нафту).
-Який вулкан спав 80 років і прокинувся? (Кизим).
-Який найактивніший вулкан? (Кіхпінич).
-Вулкан Крашеніннікова в честь кого був названий? (На честь видатного російського вченого, він був дослідником Камчатки).
-Чим ще знаменитий Криницький заповідник? (Доліної гейзерів, Долиною Смерті).
-Що таке гейзер? (Джерело, який періодично випускає струмінь пари і гарячої води).
Назвіть, які ви знаєте гейзери? (Авер, Перлинний, Щілина, Врата Ада).
-Який найбільший гейзер? (Грот, Велетень).
-Який найбільший льодовик? (Тюшевскій).
Яке озеро найбільше? (Кроноцкоє).
-Що ви знаєте про Долину Смерті? (Відповіді дітей).
Молодці, хлопці! Зараз ми з вами трошки пограємо.
Физкультминутка: "Вулкан".
Вулкани почали "грати",
З жерла лаву ізвергать.Прісесть, поступовий підйом на шкарпетки, руки підняти вгору, потягнутися, зробити кілька струшувань розслабленими кистями рук, опустити руки вниз.
Вулкан гримить! Вулкан пихкає!
Як грізний він зараз на вигляд! Руки на поясі, піднімаємо їх нагору з одночасним стисканням і разжимание пальців рук в кулак.-2 рази
Але ось він почав втомлюватися,
Вогонь в ньому почав згасати.
Повільне опускання рук з одночасним присіданням в низ
Останній раз вогнем дихнув -
Сидячи в приседе, довгий сильний видих. Дихають як дракони «викидають вогонь»
І на десятки років заснув.
Складають руки під щоку «засипають, сплять».
Молодці! Наша екскурсія триває.
Вихователь: Хлопці, тваринний світ заповідника різноманітний. Зараз наші діти
проведу міні екскурсію і розкажуть про тварин, які мешкають в Кроноцком
заповіднику. (Аня -медведь, Лада - лисиця, Єгор-Россомаха, Мілана - норка, Катя -белка,
Кирило-лось).
Молодці! Дякую! -Чим ще знаменитий Криницький заповідник? (Рослинним світом, рибою).
Назвіть, які рослини Кроноцкого заповідника ви знаєте? (Багато лишайників, мохоподібних рослин, горобина Камчатська, шипшина, шікша, ялицево -ліственний ліс, біла береза, тополя).
Яке саме дивне рослина Кроноцкого заповідника? (Ялиця Камчатська, вона схожа на ялину, висаджують саджанці ялиці і поширюють по всій території Камчатського краю).
-Які лікарські рослини ви знаєте? (Восковик войлочний- має смолистий запах, кропива плосколистная).
Назвіть риб Кроноцкого зоповедніка: (голець, кита, кижуч, камбала, оселедець, тріска, є краби, морські зірки).
Назвіть морських ссавців. (Блакитний кит, морський котик, сірий кит, сивуч, тихоокеанський морж).
Молодці!
А тепер я пропоную кросворд по Криницький заповідник, щоб перевірити, що ж ви запам'ятали:

По вертикалі:
2.место, де люди охороняють тварин, птахів і риб. (Заповідник)
5.Какая птах схожа на папугу? (Кайра)
9.Как називається заповідник, розташований на Камчатці? (Криницький)
11.Жівотное, якого ще сто років тому не було на Камчатці. (Білка)
По горизонталі:
1.Як птах, що живе в Кроноцком заповіднику, нагадує пінгвіна? (Топорок)
3.Вулкан, який є пам'яткою Кроноцкого заповідника. (Узон)
4.Самое дивовижна рослина Кроноцкого заповідника. (Ялиця)
6.Гора, покрита снігом, яка періодично вивергається. (Вулкан)
7.Одін з представників парнокопитних тварин на Камчатці, далекий родич оленів. (Лось)
8.Самий гейзер долини гейзерів на Камчатці. (Велетень)
10.Чем харчуються морські птахи? (Риба)
підсумок:
-Хлопці, подивіться, що я тримаю в руках? (Червону книгу).
-Що означає обкладинка Червоної книги? (Червоний колір -сигнал небезпеки і тривоги,
він закликає всіх людей допомагати в біді рослинам і тваринному світу).
-Для чого необхідна червона книга? (До Червоної книги заносять рослини, тваринний світ, яких на землі майже не залишилося).
Назвіть
Вихователь: Молодці, хлопці, екскурсія по Криницький заповідник закінчена, повертаємося в дитячий сад.Ребята, ви багато дізналися про Кроноцком заповедніке- це наше багатство, наша гордість.
Ви сьогодні прийдете додому, що ви розповісте своїм батькам, де ви побували, що вам запам'яталося? (Відповіді дітей).
Вихователь: У нашій країні прийнято Державний закон про охорону природи. Цей закон зобов'язує всіх людей берегти природні багатства нашої Батьківщини.
Ось і закінчилася екскурсія по Криницький заповідник, а в пам'ять про цю подорож співробітники Кроноцкого заповідника приготували для вас медальки "Розумники" та "Розумники".
Конспект проведення заняття з ФЦКМ в підготовчій групі на тему:
"Заповідні місця Камчатки".
Підготувала і провела Аверіна М.М.

мета:

Ознайомлення дітей з властивостями морської води - відсутність власної форми, прозорість, щільність, розширення знань дітей про мешканців моря, про їх особливості, зовнішній вигляд.

завдання:

освітні:

· Продовжувати вчити дітей самостійно і творчо відображати свої уявлення про природу, використовуючи техніку малювання долоньками.

· Вчити перетворювати відбитки долоньок в малюнки риб, осьминожек.

· Ознайомити дітей з кристалами морської солі, зі способом отримання морської води і її властивостями (щільністю і здатністю розчиняти речовини).

Розвиваючі:

· Розвивати пізнавальний інтерес до природи.

· Розвивати уяву, колірне сприйняття, почуття композиції, творчі, пізнавальні здібності дітей.

· Розвивати навички проведення лабораторних дослідів, навички роботиз розчинами.

· Удосконалювати граматичний лад мови, розвивати зв'язне мовлення.

виховні:

· Виховувати самостійність, допитливість.

· Виховувати інтерес до образотворчого мистецтва.

· Виховувати інтерес до дослідно-експериментальної діяльності.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект ООД в підготовчій групі по ФЦКМ

на тему «У підводному царстві»

мета:

Ознайомлення дітей з властивостями морської води - відсутність власної форми, прозорість, щільність, розширення знань дітей про мешканців моря, про їх особливості, зовнішній вигляд.

завдання:

освітні:

  • Продовжувати вчити дітей самостійно і творчо відображати свої уявлення про природу, використовуючи техніку малювання долоньками.
  • Вчити перетворювати відбитки долоньок в малюнки риб, осьминожек.
  • Ознайомити дітей з кристалами морської солі, зі способом отримання морської води і її властивостями (щільністюі здатністю розчиняти речовини).

Розвиваючі:

  • Розвивати пізнавальний інтерес до природи.
  • Розвивати уяву, колірне сприйняття, почуття композиції, творчі, пізнавальні здібності дітей.
  • Розвивати навички проведення лабораторних дослідів, навички роботи
  • розчинами.
  • Удосконалювати граматичний лад мови, розвивати зв'язне мовлення.

виховні:

  • Виховувати самостійність, допитливість.
  • Виховувати інтерес до образотворчого мистецтва.
  • Виховувати інтерес до дослідно-експериментальної діяльності.

Матеріали, обладнання:

  • Диск із записом шуму моря,
  • розрізна картинка - підводний човен;
  • картинки із зображенням мешканців підводного світу,
  • папір для відбитка,
  • пісенька водяного з казки «Летючий корабель»,
  • серветки паперові та матерчаті,
  • вода,
  • таз з водою,
  • зображення Водяного,
  • кристали морської солі,
  • лупи,
  • ложечки,
  • яйця,
  • прісна вода в стаканчиках.

хід ООД

1. Організаційний момент (Діти стоять у колі з вихователем.)

Психологічний настрій:

Для початку встанемо в коло

Скільки радості навколо!

Ми всі за руки візьмемося.

І один одному посміхнемось.

Ми готові пограти

Можна зустріч починати.

Вихователь: Хлопці, подивіться, до нас в групу принесли посилку, давайте подивимося, що в ній.

(Відкриває посилку, дістає черепашку)

Вихователь: Дивіться, що це? Як ви думаєте, звідки прийшла ця посилка? А ви знаєте, що черепашка може розмовляти? Послухайте.

А мені черепашка загадала загадку:

У ньому солона вода,

Ходять по ньому суду.

Влітку дорослі і діти

Їздять відпочивати туди. Що це?

Діти: Море.

Яка вода в морі? (Солона)

Ви, бажаєте заглянути в незвичайний підводний світ?(Відповіді дітей)

2. Мотиваційна основа діяльності.

вихователь:

сьогодні ми вирушимо в подорож до моря, а конкретніше - на морське дно. Пропоную вам згадати, що таке море? ...
Діти з вихователем стають в коло. Вихователь читає вірш і показує руху.
Що таке море!
Що таке море? - потиснути плечима
Чайки на просторі. - помахати руками
Скелі-велетні, - підняти руки вгору
Холодні тумани. - потерти руками плечі
Хвилі триповерхові, - з'єднати долоні на рівні грудей і
зробити коло руками
Моряки відважні. - на місці пошагать
Акули зубасті, - пальцями показати
Кити головаті. - на голову показати
Каменів підводних брили, - хвилю однією рукою
Дивовижні риби. -хвилі іншою рукою
Корали, восьминоги, - хвилю однією рукою
Медузи і міноги, - хвилю іншою рукою
А на дні темно, - закрити очі руками.
Як у кіно…

вихователь:

Хлопці, нам потрібно визначитися, на чому ми вирушимо. Який водний транспорт ви знаєте?

діти: Човен, корабель, льодохід, підводний човен, теплохід, катер ...

вихователь: А, щоб дізнатися, на чому ми відправимося в підводне морське подорож, потрібно скласти картинку. Який транспорт отримали?

«Д / гра« Склади картинку »

діти: Підводний човен.
вихователь: Правильно, підводний човен. Пропоную зайняти місця в підводному човні перед ілюмінатором.
(Діти сідають на стільці перед екраном)
вихователь: Перш, ніж опуститися під товщу на дно, дослідники роблять дихальну гімнастику.
Закривайте руками очі, робимо глибокий вдих через ніс, видихаємо ротом.
(Під час дихальної гімнастики вихователь включає відеофрагмент «Морська життя»)
вихователь: Відкривайте очі. Ми опустилися на велику глибину. Подивіться, як красиво в підводному світі.
(Діти дивляться відеофрагмент)

  1. Спільна пізнавально - дослідницька і продуктивна діяльність.

вихователь : Давайте ми з вами вийдемо з підводного човна і познайомимося з підводним світом ближче.

Діти сідають на килимі.

вихователь: У морському царстві, в підводному державі, жив Водяний на дні морському (Дістається зображення Водяного). І від неробства зовсім бідолаха занудьгував. Послухайте, що він хоче нам сказати.

водяний:

Я сиджу на троні, кажу вам мова,

досліди з водою повинні мене розважити

вихователь:

Хлопці, давайте розвеселимо Водяного, покажемо йому досліди. Проходьте в лабораторію.А що ви можете розповісти про морській воді?

(Морська вода солона, тому її не можна пити, але вона має лікувальні властивості).

водяний: Молодці, а зараз давайте проведемо досвід і отримаємо морську воду.

Досвід 1.

У вас на тарілочках лежать кристали морської солі. Розгляньте їх за допомогою лупи (Діти розглядають)

На що вони схожі? (Кристали морської солі схожі на цукор, на іній) Якого вони кольору?

Яку форму мають кристали морської солі?

Чи мають вони запах?

У вас в стаканах звичайна прісна вода. Спробуйте її на смак (діти ложечкою пробують воду і кажуть, що вона не має смаку)

Як ви думаєте, що станеться з прісною водою, якщо помістити в неї кристали морської солі? (Припущення дітей)

  • А тепер помістіть кристали морської солі в склянку з водою, перемішайте ложечкою.
  • Що сталося з морською сіллю в воді? Куди зникла сіль? (Вона розчинилася у воді)

Хочете спробувати тепер воду на смак? (Вода стала солоною)

Який висновок можна зробити?

висновок:

Вода має важливе властивість: вона може розчиняти в собі багато речовин. Морська сіль розчинилася в прісній воді, і ми отримали морську воду.

Ми з вами самі приготували розчин морської води, яка дуже корисна для шкіри, але потім її обов'язково потрібно змивати прісною водою.

Физминутку «А над морем - ми з тобою!»

Над хвилями чайки кружляють,

Полетимо за ними дружно.

Бризки піни, шум прибою,

А над морем - ми з тобою!

(Діти махають руками, немов крилами.)

Ми тепер пливемо по морю

І граємося на просторі.

веселіше загрібати

І дельфінів догоняй.

(Діти роблять плавальні рухи руками.)

досвід 2

вихователь : А тепер проведемодосвід 2 . І дізнаємося, яким властивістю володіє морська вода. Беремо прозору ємність з прісною водою, опускаємо яйце. Що сталося з яйцем?

Воно тоне, тому що яйце важке.

вихователь: Беремо іншу ємність з морською водою, ту в яку додали сіль, опускаємо яйце.

Що сталося з яйцем?

Воно не тоне. Яйце тримається на поверхні води.

вихователь: Який висновок можна зробити?

висновок:

У морської води важлива властивість: вона як би виштовхує предмети, допомагаючи предметів триматися на поверхні водної гладі.

вихователь:

А тепер уявіть собі, що яйце - це людина, а вода в стаканчиках - море! «Людина» плаває. У морській воді набагато легше навчитися плавати.

Давайте і ми з вами поплаваем.

динамічна пауза

«Рибка плавала у ставку»

(Розвиток мови, дрібної і великої моторики рук, почуття ритму, мімічної виразності)

Рибка плавала в ставку,

Хвостиком виляла.

Корм ковтала на ходу,

Ротик відкривала.

Жабеня повз плив,

Щоки роздуваючи.

ніжкою дригав

вліво-вправо,

Втомилися не знаючи.

Вже шарудів по очеретах,

Комиші шуміли,

І над усіма в небесах

Птахи дзвінко співали.

Долоню повернути до себе, пальці стиснуті, долонею зробити плавні рухи.

Пальці обох рук стиснути разом, великі пальці протиставити іншим, зобразити відкривання і закривання рота.

Показати округлі форми пальцями навколо щік.

Відкинути одну ногу в сторону, потім іншу.

Зібрати пальці в щіпку, зробити хвилеподібний рух рукою.

Руки підняти вгору, похитати ними.

Вказівним пальцем показати вгору.

Змахнути руками, витягнути шию.

вихователь:

Ой, хлопці, Водяний нам щось говорить! - Давайте сядемо і будемо слухати. Водяний: Молодці, хлопці досліди для мене провели, розвеселили. А тепер послухайте мою пісеньку. (Звучить пісня «Я Водяной» з мультфільму «Летючий корабель»).

вихователь:

Хлопці, яку за характером заспівав пісню Водяний? (Сумну) Про що він сумував?

Водяний, ми тебе веселим, досліди проводимо! А у тебе виявляється, немає друзів! А без друзів, що за життя! Не життя - суцільна нудьга!

Хлопці, вам шкода Водяного? Як можна йому допомогти?Давайте намалюємо йому друзів! З друзями завжди весело!

продуктивна діяльність

вихователь

Хлопці перед вами лежать чисті аркуші паперу. На них ми будемо малювати підводний світ. В першу чергу, я пропоную вам намалювати риб і інших підводних мешканців пензликом, а воду і пісок буде малювати іншим способом.

Вихователь: Давайте перед роботою пограємо з нашими пальчиками.

Пальчикова гімнастика «Рибки»

вихователь:

Нарешті, настав момент, коли можна взяти пензлика і приступити до малювання риб і інших підводних мешканців. Я сподіваюся, що риби вийдуть різні за формою, розміром, за кольором. Приступаємо до роботи.

Включаю музичний супровід, стежу за поставою дітей, проводжу індивідуальну роботу, раджу, направляю.

вихователь: Закінчуємо малювати підводних мешканців.

Хлопці, давайте встанемо за стільці, і трохи відпочинемо. Повторюйте за мною.

Рибки плавали, пірнали

(Руки в сторону, руки вперед, нахил)

У чистій, блакитній воді.

(Руки на пояс)

Те зімкнуться, розімкнуться,

(Руки схрещують перед грудьми, розводять в сторону)

Те зариються в піску.

(Присідають навпочіпки, встають)

вихователь: Що необхідно нашим мешканцям для життя?

(Відповіді дітей.)

Правильно! Намалюємо воду і пісок, але будемо малювати не пензликом, а шматочками зім'ятого паперу. Подивіться, як це робиться.

(Показ прийому відбитка зім'ятого паперу.)

(Самостійна робота дітей, стежу за поставою дітей, проводжу індивідуальну роботу, раджу, направляю.)

Четверта частина (заключна).

І поспішили до Водяному всі жителі морські. Восьминоги, крабики і рибки золоті.

Морські глибини друзями кишать

І одного Водяному всі говорять:

Чи не сумувати, не сумувати, бігати, стрибати і скакати.

Співати, танцювати і веселитися, і на дні морському гратися.

вихователь:

Водяний дуже зрадів новим друзям. Хлопці, вам сподобалося наше підводне пригода?А тепер, пора повертатися! Давайте, попрощаємося з морськими мешканцями! (Махаємо) - До побачення, до нових зустрічей.

Отже, говоримо разом зі мною чарівні слова і повертаємося в дитячий сад.

Звучить шум моря, діти разом зі мною вимовляють:

Море хвилюється раз,

Море хвилюється два,

Море хвилюється три.

Морська фігура замри!

рефлексія

вихователь:

Хлопці, вам сподобалося наше подорож? Що запам'яталося? Що нового дізналися?


Заняття в підготовчій групі в дитячому садку

Грибанова Анна Леонідівна
Посада та місце роботи:вихователь, МБДОУ №44 «Дитячий садок комбінованого виду», м Кемерово.
Опис матеріалу:пропоную вашій увазі конспект НСД в підготовчій до школи групі (діти 6-7 років) по пізнавальному розвитку. Даний матеріал включає в себе інтеграцію освітніх областей, таких як «Пізнавальний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток», «Фізичне розвиток". Може стати в нагоді як вихователям, так і вчителям історії, географії загальноосвітньої школи.
мета:знайомство з історією відкриття землі.
завдання:
1. Формувати вміння шукати потрібну інформацію в різних джерелах; відповідати повними відповідями;
2. Розвивати логічне мислення, вміння правильно, логічно вибудовувати свої думки, зрозуміло для всіх; розвивати дрібну моторику рук, за допомогою пластілінографіі;
3. Дати уявлення про відкриття вчених: Ф.Магеллана, Д.Кука, К.Колумба, про міфи будови Землі;
Обладнання: відео ряд з ілюстраціями міфів, портрети вчених, карта світу, енциклопедії по темі, дошки, пластилін, картон синього, фіолетового кольору.
зміст:
Вихователь, вказуючи на карту, пропонує визначити тему сьогоднішнього заняття (Про що ми сьогодні поговоримо?) - відповіді дітей (про карту, планеті, землі, природі).
Вихователь: Так правильно, в тому числі і про землю, нашу планету, карті. Хлопці як ви думаєте, чи завжди люди знали, що було до їх появи на землі? А ви знаєте, що було до нас? А звідки ми про це довідаємося? (Відповіді дітей) Вірно, з книг, інтернету, від дорослих, друзів. Сьогодні я приготувала вам кілька енциклопедій, в яких є відповідь на це питання. Що було до нас. (Діти по черзі розглядають книги)

вихователь:А тепер розкажіть, що було до появи людини? (Підвести дітей до висновку, що від найпростіших до людини був великий шлях, поступово з'являлися рослини, тварини, птахи. Земля пережила епоху динозаврів і мамонтів.)
вихователь: Хлопці, а якої форми наша планета? (Кругла) Кругла, як куля, і якщо все люди візьмуться за руки і встануть на екваторі, то напевно вийде навколо землі кільце, коло. Давайте спробуємо зробити коло, а в середину поставимо глобус? Пограємо в «Коло-кружечок»? (Діти йдуть по колу, орієнтуючись на слова «круг- кружечок, повернись разочок, раз, два, три повернись (ім'я) ти!» Один або кілька дітей повертаються з кола).
вихователь:Хлопці, як ви думаєте, чи завжди люди знали, що земля кругла? (Та) як вони дізналися про це? (Злетіли на ракеті і подивилися - так відповіли діти). Молодці! Правильно мислите, але давні люди навіть не думали, що колись у них можуть бути ракети, у них були кораблі, коні і багато думок. Як вони здогадалися про те, що земля не трикутна, що не квадратна, а кругла? (Відповіді дітей: люди вийшли зі своїх міст і пішли мандрувати, познайомилися з іншими людьми і ділилися досвідом)
вихователь:Самим перший вчений, математик, який припустив про те, що наша земля кругла - був Піфагор, але доказів у нього не було.


Провідними цивілізаціями давнини були Єгипет, Греція та Індія. Хочете, розповім, що вони думали з приводу нашої землі?
Вихователь показує кожну країну на карті. Стародавні єгиптяни припускали, що земля пласка, небо це купав, який спирається на чотири гори, де то на краю світу.


Стародавні Греки вважали, що земля - ​​це плоский диск, а сонце - це бог Геліос, який об'їжджає землю кожен день на своїй колісниці.


Стародавні Індійці подивіться, що уявили про нашу планету. На що вона схожа? Що її тримає?


Вихователь: Запам'ятали ці три країни? Показ - Індія, Греція, Єгипет.
Через багато років, люди почали подорожувати і відкривати нові землі нашої планети. Першим, чия команда здійснили навколосвітню подорож був Фернан Магеллан.


Христофор Колумб - відкрив Індію.


Джеймс Кук - Картограф, відкрив Канаду, Австралію, Нову Землю, Тихий, Індійський і Атлантичний океан. Ви сьогодні почули нове слово «Картограф» - хто це? (Відповіді дітей).


А ось потім, ще через роки, люди винайшли ракети, полетіли в космос і переконалися, в тому, що Земля насправді кругла.
вихователь:Давайте згадаємо, що припускали Стародавні Греки (Єгиптяни, Індійці, про будову Землі? (Діти розповідають, що запам'ятали, показуючи, країни по черзі)


Про які вчених ми говорили? (Діти називають імена) Який вони внесли вклад в історію? (Відповіді дітей)
А ви б хотіли полетіти в космос?
Вихователь проводить гру «Швидкі ракети»
Діти промовляють слова: Чекають нас швидкі ракети
Для прогулянок по планетах.
На яку захочемо,
На таку полетимо!
вихователь:Тільки повернутися нам з порожніми руками не вийде, наші мами і тата чекають фото нашої планети. Проходьте на свої місця, я покажу як я зроблю фотографію, а поки показую, ви розімніть свої пальчики. Вихователь пропонує взяти аркуш картону в колір космічного простору, змішати три кольори пластиліну і примазуючи прикріпити на середину, скачати невеликі кульки - зірки, місяць, один з них розмазати, щоб вийшла комета. Діти виконують завдання.


вихователь:які прекрасні фотографії у нас вийшли, оформимо їх у приймальні і обов'язково розповімо мамам і татам про сьогоднішньому подорожі і нових знаннях.

Конспект інтегрованого заняття з ФЦКМ (екологія).

Тема: «Книга скарг природи».

Заняття має інтегрований характер (згідно ФГОС, робота з дітьми будуватися на основі інтеграції освітніх областей "Пізнавальний розвиток дітей», «Мовленнєвий розвиток дітей», «Художньо-естетичний розвиток дітей», «Фізичний розвиток дітей», «Соціально-комунікативний розвиток дітей» відповідно до вікових можливостей і особливостями вихованців.

Метою даного заняття є: Об'єднання різних видів діяльності дітей в цілісний педагогічний процес, спрямований на формування у вихованців основ екологічної культури.

Практична значимість заняття полягає в тому, що діти в процесі трудової та пізнавально-дослідницької діяльності опановують умінням надавати допомогу нужденним у важкий період.

Безпосередньо-освітня діяльність «Книга скарг природи» може використовуватися вихователями старших, підготовчих груп ДНЗ.

Завдання освіти:

Розвивати пізнавальний інтерес до світу природи;

Формувати початкові вміння і навички екологічно грамотного і безпечного для природи і для самої дитини поведінки; (Пізнавальний розвиток);

Узагальнити уявлення дітей про елементарні предметних поняттях: «природа», «живе», «неживе»;

Виховувати гуманне, емоційно-позитивне, дбайливе, дбайливе ставлення до світу природи і навколишнього світу в цілому.

Попереджати стомлюваність дітей. "Фізичний розвиток";

Тренувати в нетрадиційної техніки малювання- друкування пером. (Художньо-естетичне);

Активізувати словниковий запас: природа, пожежа, птиці, допомога, виробляти силу голосу, вміння говорити «голосно - тихо». (Мовний розвиток);

Сформувати навички колективного спілкування (колективні ігри, правила добрих взаємин); (Соціально-комунікативний розвиток)

завдання виховання :

Формувати вміння і бажання зберігати природу і при необхідності надавати їй допомогу, а також навичок елементарної природоохоронної діяльності в найближчому оточенні.

Завдання розвитку:

Розвивати уяву, увагу, мислення, цілісне сприйняття предметів.

Плановані результати:

Діти будуть брати активну участь в ході безпосередньо освітньої діяльності, вміти формулювати відповіді на питання педагога, володіти діалогічного формою мови, емоційно реагувати на літературний твір, активно і доброзичливо поводитися в процесі колективної діяльності.

Вікова група:старша, підготовча група

Тривалість НСД: 15 - 30 хвилин.

Прийоми керівництва діяльністю дітей:

1. Словесний (читання, бесіда);

2. Наочний (демонстрація, показ);

3 Гра (пізнавальна, розвиваюча, рухова);

4. Записи.

Інтеграція освітніх областей:

Пізнавальний розвиток дітей, Мовний розвиток дітей, Художньо-естетичний розвиток дітей, Фізичний розвиток дітей, Соціально-комунікативний розвиток дітей.

Матеріали та обладнання:

Магнітофон з флеш - картою;

Проектор, комп'ютер для перегляду презентації;

Книга "Книга скарг природи", макет мурашника, камені з цифрами, сміттєві пакети, фотографії лісових пейзажів, грамзапись шуму лісу, голосів птахів.

Види дитячої діяльності в НОД:

Ігрова, комунікативна, пізнавально - дослідницька, читання (сприйняття) художньої літератури, рухова, музично - художня, продуктивна, трудова.

Хід безпосередньо освітньої діяльності:

Вступна частина

Звучить музика.

Привіт діти, мене звуть Олександра Миколаївна і я дуже рада з вами з усіма познайомитися!

В. -діти, а як ви думаєте, що таке природа?

Діти - Природа - це все те, що нас оточує і не створено руками людини.

Правильно діти. А Ви знаєте як себе треба правильно вести на природі?

В. - Не можна рвати квіти, топтати траву,

Не можна обривати з дерев листя.

У лісі ходити лише по стежці,

Не м'яти зелену билинку,

Тварин треба охороняти,

Так гнізда птахів не розоряти.

В. - (підходить до книги). Хлопці, що це таке? Хто з вас читати вміє?

Діти - Книга скарг природи.

Багато скарг накопичилося

У природи на людей.

Води річок замутилися

Пересох в лісі струмок.

Стали чахнути липи, клени

На узбіччях доріг.

Скоро свої пташині трелі

Соловей нам не заспіває.

В. Люди часто поводяться неправильно в природі і не обережно наносять їй шкоду. І всі свої скарги природа зібрала в цій книзі. Зараз вона звертається до нас, тому, що хтось лісових жителів потребує допомоги. Що ж робити?

Діти - Допомогти природі.

В. - Боюся, що мені одній не впоратися. Де ж мені знайти помічників? Хто мені може допомогти? А ви, могли б мені допомогти?

- Ой, як я рада, спасибі! Але потрапити в світ природи можуть тільки добрі і чуйні люди, які вміють її цінувати і любити. Подивіться мені в очі і посміхніться. Я бачу, що ви справжні друзі природи.

- А тепер, давайте відкриємо книгу скарг і подивимося, хто ж перший написав своє прохання. (Діти відкривають першу сторінку, там зображення мурашки).

Книга - Ой, біда, біда, біда

Пропала мурашина нора,

На мурашник хтось наступив,

Потім камінням завалив!

Хлопці, давайте мурашкам допоможемо,

Камені знову на стежку складемо.

(Діти беруть каміння, розглядають їх, на них цифри)

Д \ і «Стежка». (Від 1 до 10)

Діти, вам треба не тільки відновити стежку, а камінчики розташувати по порядковому рахунку від 1 до 10. впораєтеся?

В. - Як я рада за вас, хлопці. Ви допомогли Мурашка відновити їх стежку.

В. - Про що ж ще повідає нам книга скарг?

- Шум і гамір в лісі стоїть,

В нірках весь лісовий народ сидить.

Чому їх ображають,

І в лісі спокійно жити заважають?

В. -діти, ви чуєте? Що це за звук? Це нас на допомогу кличе ліс. (Зображення лісу) Подивіться уважно, що з ним трапилося?

Люди на природі відпочивали,

Веселилися, засмагали.

І не думаючи, кидали

І обгортки від цукерок,

І розірваний пакет,

І коробочки від соку,

Від банана шкірку,

Від горіхів шкаралупу.

Далекий кінець залу, оформлений як ліс - ялинки, грибочки, травичка, квіточки, під деревами можна посадити іграшкових лісових звірят, всюди розкидане сміття - пластикові пляшки, пакети, папірці, бляшанки).

вихователь:

Ось ми і потрапили з вами в ліс. Він і справді сумний якийсь стоїть. Пташки не співають, листочки на деревах не шелестять, коники НЕ стрекочуть. Що ж з ним трапилося, хлопці, як ви думаєте?

Вислуховуються відповіді дітей.

Діти, як ви думаєте, чи можна кидати і залишати сміття в лісі? Чому? А куди ж потрібно викидати сміття? (Вислуховуються відповіді дітей). А як ми можемо допомогти лісі? (Зібрати сміття в пакети).

Давайте-но з вами його приберемо. (Діти збирають сміття в пластиковий мішок, щоб потім віднести його в сміттєвий бак). А після нашого заняття я викину сміття в сміттєвий бак.

Давайте тут поставимо спеціальний знак. Він попереджає про те, що в лісі не можна залишати сміття. (Діти ставлять знак в лісі).

Діти, які ви молодці і лісі допомогли, чистоту і порядок навели.

Хлопці, ми з вами добре попрацювали і зараз я вам пропоную встати в гурток і трохи відпочити.

Фіз. хв. «Дме вітер нам в обличчя».

Вітер дме нам в обличчя,

Захиталося деревце.

Вітер тихіше, тихіше, тихіше.

Деревце все вище, вище. (Діти імітують подих вітру, хитаючи тулуб

то в одну, то в іншу сторону. На слова «тихіше, тихіше» діти присідають,

на «вище, вище» - випрямляються.) (2 рази)

А тепер давайте відкриємо таку сторінку і подивимося хто ж ще потребує нашої допомоги.

Діти, сорока просить нас про допомогу злий чарівник зачарував її друзів, і чар зможете тільки ви хлопці, за допомогою пір'я.

Вихователь: -Подивіться як зачарував вітер пташок, чого не вистачає?

Діти: - Хвостика.

Всі птахи змінюють пір'я, коли зростає нове пір'їнка, старе випадає, щоб пір'їнці не пропадати, будемо пір'їнкою друкувати і расколдуем птахів.

СПОСІБ

Друк пір'їнкою.

ВИД

відбиток

МАТЕРІАЛ

Пір'їнка голубине, гуаш, розведена до консистенції сметани.

ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ

Пір'їнка вмочити в гуаш і прикласти до крильця зліва направо.

ЗАСОБИ ВИРАЗНОСТІ

Пляма, фактура.

Діти, які чудові роботи у вас вийшли, і ми з Вами чар птахів, допомогли сороку чар її друзів. Подивіться, наші пташки, правда, вийшли зовсім як живі! Давайте ми свої роботи подаруємо нашій чарівній книзі, щоб більше жодна скарга не з`явилася в ній, а тільки добрі справи і чудові малюнки.

В. - Подивіться, книга то закрилася, значить, скарги закінчилися і книга рада вашим малюнків і добрих справ. Наведено лад, і все це завдяки вашій праці і участі, діти. Я думаю, що після сьогоднішньої нашої зустрічі ви не тільки не будете порушувати правила поведінки в природі, а й навчіть цьому інших.

Заключна частина:

Вихователь: Діти, скажіть, будь ласка, Вам сподобалося наше заняття? А що нового Ви дізналися на нашому занятті?

Я хотіла подякувати Вам діти за активну участь. Сподіваюся, що наше заняття було корисно і пізнавально для Вас.


Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок комбінованого виду № 40« Колосок » Управління освіти Виконавчого комітету м Набережні Челни Міністерства Освіти і Науки Республіки Татарстан

Підготувала: вихователь першої кв. категорії Груменцова Ольга Володимирівна м Набережні Челни 2013 рік

Програмне зміст:

  1. Формувати у дітей необхідність турботи про своє здоров'я і правильне харчування, знання, що здоров'я залежить від правильного харчування, їжа повинна бути не тільки смачною, але й корисною.
  2. Продовжувати знайомити дітей з тим, що з їжею організм отримує корисні речовини - вітаміни, необхідні для здоров'я людини.
  3. Уточнити знання дітей про вітаміни груп A, B, C, D.
  4. Розвивати увагу, пам'ять, зв'язне мовлення, закріпити в мові дітей татарські слова, що позначають продукти.
  5. Виховувати доброзичливість, потреба бути здоровими, дотримуватися правил харчування.

Інтеграція освітніх областей: «Здоров'я» , «Музика» , «Пізнання» , "Фізична культура" , «Комунікація» , «Соціалізація» .

Індивідуальна робота: Тренувати Данила, Альошу в умінні відповідати повним, розгорнутим пропозиціями; формувати активність в НОД - Анжеліка Ч., Софія, Ільяс.

Словникова робота: розвивати зв'язне мовлення, збагачувати словниковий запас (Мікроелементи), Закріплювати вміння утворювати прикметники.

Методичні прийоми: словесні: худ. слово, питання, бесіда, пояснення; ігрові: д / гра, Сюрпризний момент, загадки, створення ігрової ситуації; практичні:

експериментування, наочні показ ілюстрацій, предметних картинок.

Матеріали та обладнання: мольберт, ковралин, столи, стільці;

муляжі фруктів, овочів, продуктів харчування, тарілочки, таблиця вітамінів, ілюстрації із зображенням фруктів, овочів, продуктів харчування, каш; баночки з крупами на кожну дитину, варення, чайні ложки, склянки з водою за кількістю дітей, аудіозапис для физминутки,

Попередня робота: розучування віршів про вітаміни, настільно - друковані ігри: «Піраміда здоров'я» , «Валеологія» , Д / і «Подорож на кухню» , вікторина «Подорож в квітковий місто» ; прослуховування аудіозапису: «З чого складаються продукти» з циклу «Як влаштована людина» .

Хід безпосередньо освітньої діяльності.

Організаційний момент.

Зібралися всі діти в коло
Я твій друг і ти мій друг
Міцно за руки візьмемося
І один одному посміхнемось

Хлопці, я сміявся до вам, і ви посміхніться один одному, щоб у нас весь день був гарний настрій. Сьогодні у нас в дитячому садку багато гостей. Привітаємося з ними і сміявся, подаруємо нашим гостям гарний настрій.

У мене виникло питання. Допоможіть мені його вирішити. Якщо я хочу побудувати будинок, то мені потрібні цеглини. (Приклад з пірамідкою). Ось ви ростете, а звідки береться матеріал для росту?

Для чого ми їмо? (Людина харчується, щоб жити).

З їжею ми отримуємо всі необхідні речовини для росту.

Їжа - джерело енергії, необхідний для росту і розвитку.

Я запрошую вас в кафе «Казка» . (Діти вибирають із запропонованих продуктів)

Які продукти ви вибрали і чому? Назвіть їх по татарськи.

Катя, бу нәрсә? Нінді алма? І т.д

є продукти «Смачні» , а є «Корисні» . У чому різниця між ними? (Відповіді дітей)

Сьогодні ми свами поговоримо про корисні продукти. А допомогти розібратися в цьому питанні ми попросимо Доктора Здоровейкіна. (Вос- ль переодягається в доктора)

Привіт, діти? Що у вас за питання? Спробую вам допомогти. Вирушаємо в путь!

Физминутку. (Рухи під музику)

Ми готові для походу.
Піднімаємо вище ноги.
По дорозі ми йдемо.
Чи не поспішаємо, не пасемо задніх.

Руки за спину кладемо
І по колоди йдемо.
Групою на гору піднялися
Де ж всі ми опинилися?

А виявилися ми в селі Вітамінкіно.

Тут живуть вітаміни. Що це таке? У наших продуктах є дуже важливі для здоров'я речовини вітаміни.

Хто знає, для чого вони потрібні? (Відповіді дітей)

А ось вони і самі. Сценка в віршах про вітаміни: (Готується заздалегідь, дітьми)

Вітамін А (Катя)

Пам'ятай істину просту -
Краще бачить тільки той.
Хто жує моркву сиру
Або п'є морквяний сік.

вітамін В (Маргарита)

Дуже важливо спозаранку
Є за сніданком вівсянку.
Чорний хліб корисний нам-
І не тільки вранці.

Вітамін С (Карина)

Від застуди і ангіни
Допомагають апельсини.
Ну, а краще їсти лимон,
Хоч і дуже кислий він.

вітамін Д (Артем А.)

Риб'ячий жир всього корисніше!
Хоч противний - треба пити.
Він рятує від хвороб.
Без хвороб - краще жити!

дитина: (Миша)

Ніколи не сумую
І посмішка на обличчі,
Тому що приймаю
Вітаміни: А В С

Кожен з цих вітамінів дуже важливий для нас. Давайте ще раз згадаємо в яких продуктах які живуть вітаміни (Дід / гра «Збери вітаміни» , Необхідно назватҗ продукти харчування по татарськи.)

Щоб бути здоровим і сильним необхідно робити гімнастику.

Физминутку для очей

Ми вирушимо в гості в село "Кашкін". А тут нас вже чекають. Проходьте, сідайте.

- Є загадки у мене:

Приготувала я кашу для розуму.

Розумними хочете бути? Дa! Так! Так!

Подивіться в тарілку і скажіть - яка в ній крупа, (Пшоно). І як називається каша моя ". (Пшоняна). Виставляється ілюстрація.

Бу нәрсә? (Ботка)Ботка нінді?

У кашах багато різних поживних речовин. А в пшоняної є корисна речовина - калій. Він допомагає працювати мозку, і ми краще вважаємо, вирішуємо завдання, тому її називають кашею розуму.

Є каша, що силу дає.

Їж її частіше - проживеш багато років.

Навіть допоможе вона,

Щоб збереглася твоя краса.

Яку крупу взяла я, щоб вийшла каша? ". (Геркулес)діти розглядають крупу.

Хто здогадався, про яку каші йде мова? (Геркулесова)виставляється ілюстрація.

Біла каша є у мене.
Для очищення корисна вона.
Зернятка білі плавають в ній.
Чи стане вся шкіра наша білій ".

Про яку каші йде мова? (Рисова)

З якої крупи її готують? (Рису)
- Пропоную кашу чорну.
Не дивлячись на це - дуже смачну.
Всі речовини в ній дуже корисні.

У кров потрапляючи вони допомагають:

Чи не хворіти і швидше підростати ".

Хто здогадався, що за каша ця? (Гречана)

З якої крупи її варять? (Гречка)

Ви любите каші? (Відповіді дітей)

Рецепт смачної каші простий.

Беремо крупу будь-яку, варимо з молоком.

Потім додамо масла, посиплемо цукром.

А якщо в кашу додати вітаміни,

То не страшні нам застуди та ангіни ".

Як це в кашу додати вітаміни? (Відповіді дітей)

Основні вітаміни, що містяться в кашах - це вітаміни групи В, а також мікроелементи -селен і цинк, від яких залежить стан шкіри, нігтів, волосся. Дуже багаті каші вітаміном Е, який називають ще вітаміном молодості. Повторіть мікроелементи

Відмова від вживання каш призводить до втоми, перенапруження, а іноді і нервових зривів.

  • А щоб їжа добре засвоювалася потрібно дотримуватися правил харчування. Ми з вами пограємо в гру: "Правильно неправильно" , Виходьте на килимок.
  • Перед їжею треба завжди мити руки з милом.
  • Їсти потрібно в будь-який час, навіть вночі.
  • Треба їсти продукти, які корисні для здоров'я.
  • Є треба швидко.
  • Є треба повільно.
  • Їжу потрібно ковтати, не жуючи.
  • Їжу треба ретельно пережовувати
  • Полоскати рот після їжі шкідливо.

(Якщо діти згодні - піднімають зелений гурток, якщо - ні, червоний)

Скоро літо, тепло, спека. Завжди хочеться пити. Що краще пити в спеку, щоб втамувати спрагу? Зараз я навчу вас робити морс, який і спрагу вгамує, і корисний напій, що містить вітаміни. (Діти роблять морс). Чудово.

Наша подорож підійшла до кінця. Пора повертатися в дитячий сад. Закриваємо очі -возвращаемся з казки (звучить "Чарівна музика" )

Ой, хлопці, ось ми з вами знову опинилися в нашому кафе. Сьогодні ви багато дізналися про корисні продукти. Що ви зараз виберете? Чому? Чим корисні ці продукти?

Я хочу щоб ви добре запам'ятали: Здоров'я - це одна з головних цінностей людського життя Тому кожен з вас з дитинства повинен пам'ятати про своє здоров'я. А щоб бути здоровим, треба добре харчуватися.