Ліплення на тему космос в підготовчій. Заняття з ліплення в підготовчій групі на тему "космічну подорож" -пластілінографія. Хід організаційно освітньої діяльності

Конспект НСД з ліплення для 2-ий молодшої групи

«Космонавт»

Мета: закріплювати вміння ліпити тіло людини, передати співвідношення між частинами тіла і надати їм рух, скласти загальну композицію польоту людини у відкритому космосі.

Програмне зміст:

Розширювати уявлення дітей про навколишній світ (про космос);

Закріплювати вміння ліпити шолом космонавта прийомом скочування кулі круговими рухами, руки і ноги, прийомом розкочування пластиліну прямими рухами долонь, з'єднувати деталі, згладжувати пальцями поверхню виліплених предметів;

Робити щеплення бажання ліпити.

Матеріал: картон чорного кольору з намальованими зірками, пластилін, дощечка, серветки.

Попередня робота: проведення бесіди на тему «Космос»; розглядання книг про космос.

1. Хід заняття

Хлопці відгадайте загадку:

Океан бездонний, океан безкрайній,

Безповітряний, темний і надзвичайний,

У ньому живуть Всесвіти, зірки і комети,

Є й населені, може бути, планети. (Космос)

Правильно, це космос. Ще одна загадка.

На кораблі повітряному,

Космічному, слухняного,

Ми, обганяючи вітер,

Мчимо на ... (Ракеті).

Куди можна полетіти на ракеті? (В космос).

Він не льотчик, що не пілот,

Він веде не літак,

А величезну ракету,

Діти, хто, скажіть, це? (Космонавт).

Планета блакитна,

Кохана, рідна,

Вона твоя, вона моя,

А називається ... (Відповідь: Земля)

Так хлопці, це наша Земля

Скоро 12 квітня - день Космонавтики. Це свято, перш за все космонавтів і тих, хто бере участь у створенні космічних ракет.

Хлопці, а хто такі космонавти? (Відповіді дітей)

А ви хочете полетіти в космос? (Відповіді дітей)

А на чому туди можна полетіти? (Відповіді дітей)

Це хто сказав, що діти

Чи не літають на ракеті?

Нам би тільки захотіти,

Чи можемо ми на всьому летіти!

Физкультминутка:

- Ми йдемо на космодром,

Дружно в ногу ми йдемо.

Ми походимо на носках,

Ми йдемо на п'ятах.

Ось перевірили поставу

І звели лопатки (ходьба на носках, на п'ятах).

Побіжимо хлопці дружно -

Розминатися всім нам потрібно.

вихователь:

Хлопці подивіться на дошку. Сьогодні ми будемо робити ось такого космонавта (показ зразка).

Куди летить космонавт? (В космос) .

А що є в небі, в космосі? (Зірки, місяць, інші планети).

З яких геометричних фігур складається тіло космонавта? (Куля - шолом, стовпчики - скафандр (руки і ноги)).

Показ прийомів виконання роботи.

Зараз я покажу вам, як робити космонавта. Беремо шматочок пластиліну, розгортаємо між долонями - стовпчики товстий і 4 тонких, з'єднуємо один з одним стовпчики (це скафандр). Скачує круговими рухами куля (це шолом). З'єднуємо шолом і скафандр. Згладжуємо пальцями поверхню з'єднаних деталей.

Виконання роботи під наглядом вихователя.

Організація закінчення роботи.

Обігрування польоту космонавтів в космос (на старт, увага, пуск). Космонавти полетіли в космос.

Виставка робіт на «зоряному небі». Похвала дітей.

Надія Пасюкова
Конспект заняття по ліпленню «Космонавт» в підготовчій до школи групі

Конспект заняття з ліплення« космонавт» в.

Пасюкова Н. В.

План- конспект заняттяв області художня творчість (ліплення)

в підготовчої до школи групі

Тема: « космонавт»

завдання:

1. Закріплювати знання дітей про професії космонавта;

2. Формувати вміння дітей конструювати цілісний образ(космонавта) з окремих пластилінових частин;

3. Розвивати здатність виконувати завдання в точної послідовності;

4. Виховувати повагу до праці дорослих.

освітні області: Пізнавальний розвиток, соціально-комунікативний розвиток, художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, фізичний розвиток.

попередня робота: Бесіда про майбутнє свято - День космонавтики; розповідь про перших космонавтів, Хто винайшов ракету, хто перший полетів у космос, Розгляд ілюстрацій на тему « космос» , Читання віршів.

матеріал:демонстраційний: Готовий зразок космонавта, Ілюстрації, ілюстрації із зображенням ракети, макет "Зоряне небо".

Роздатковий матеріал: Пластилін за кількістю дітей, стеки, дощечки.

Хід заняття:

I. Вступна частина.

- Хлопці відгадайте загадку:

Океан бездонний, океан безкрайній,

Безповітряний, темний і надзвичайний,

У ньому живуть Всесвіти, зірки і комети,

Є й населені, може бути, планети. (космос)

Правильно, це космос. Ще одна загадка.

На кораблі повітряному,

космічному, Слухняного,

Ми, обганяючи вітер,

Мчимо на ... (Ракеті).

Куди можна полетіти на ракеті? космос) .

Він не льотчик, що не пілот,

Він веде не літак,

А величезну ракету,

Діти, хто, скажіть, це? (космонавт) .

Планета блакитна,

Кохана, рідна,

Вона твоя, вона моя,

А називається ... (Відповідь : Земля)

Так хлопці, це наша Земля

Скоро 12 квітня - день космонавтики. Це свято, перш за все космонавтів і тих, Хто бере участь у створенні космічних ракет.

першим космонавтом був Ю. А. Гагарін. Звичайна людина спортивної гарту.

Працьовитий, розумний, добрий. Він любив небо, мріяв про польоти, закінчивши авіаційне училище став льотчиком. Хто сидить в кріслі космічногокорабля Гагарін сказав: «Поїхали». Він вперше побачив Землю з космічної висоти. Слідом за ним в космос полетів інший космонавт - Герман Титов. серед космонавтівбула і жінка - Валентина Терешкова.

Питання про дітей:

1. Хто винайшов ракету?

2. Хто був першим підкорювачем космосу?

3. Хто ще літав в космос?

4. Яким повинен бути космонавт?

5. Якої форми земля?

словесна гра «Скажи навпаки»

- Космонавт літає в космосна маленькій ракеті (Великий).

він досліджує космос, Де мало зірок і планет (Багато).

- Космонавт повинен бути слабким(Сильним, боягузливим (сміливим, дурним (розумним, ледачим (Працьовитим)і розсіяним (Уважним).

Хлопці, подивіться, у нас з вами є панорама зоряного неба. Але чого не вистачає? Найголовнішого - тих, хто вирушає в політ на космічних кораблях, Хто виходить у відкритий космос. немає космонавтів.

Подивіться, перед нами пізображенія космонавтів у відкритому космосі. Давайте і ми з вами виліпимо космонавтівв польотному обмундируванні - в комбінезонах, в скафандрах, рукавицях, черевиках.

Показую готовий зразок космонавта і уточнюю спосіб ліплення. Даю дітям поетапний показ роботи Уточнюю що скафандр - це спеціальний одяг для космонавтів.

щоб підготувати наших космонавтів для польоту в космоснам самим потрібно пройти спеціальну підготовку.

Физкультминутка « космонавти»

В небі ясному сонце світить,

Поставили руку до чола, прикриваємо очі від сонця

Космонавт летить в ракеті.

Потяглися - руки вгору, зображуємо ракету

А внизу лісу, поля -

Нахиляємося, виглядаємо лісу, поля

Розстеляється земля.

Руки розводимо в сторони, показуємо, як широко розстеляється земля

II. Основна частина.

А зараз я вам покажу як ліпити фігуру космонавта.

Його ми ліпимо комбінованим способом. Від цілого шматка пластиліну витягуємо частину для голови, частина для рук, надрезаем стеком циліндр, щоб отримати відразу дві однакові ноги. Потім ліпимо більш дрібні деталі: Навушники, антену, рукавиці (загладжуємо або закруглюємо руки, взуття (злегка загортаємо ноги, робимо ступні, кисневий балон на спині.

В ході самостійної роботи надаю індивідуальну допомогу. За допомогою інструкцій і спонукають питань регулюю діяльність дітей, вчу давати словесний звіт про свої дії.

Що треба зліпити спочатку?

Як ми робимо тулуб?

Що ти вже зробив?

III. Заключна частина.

Організація закінчення роботи.

обігрування польоту космонавтів в космос(На старт, увага, пуск). Космонавти полетіли в космос.

Виставка робіт на «Зоряному небі». Похвала дітей.

Уточнюю у дітей ніж ми сьогодні займалися, людини-якій професії ми ліпили, для чого ми його створювали, яким способом.

заняттязакінчую віршем:

Він - приклад для всіх хлопців, його звуть героєм.

гордо носить космонавт звання таке.

щоб космонавтом стати, треба потрудитися:

День з зарядки починати, добре вчитися.

Дуже багато належить випробувань різних.

Той, хто в космос полетить, Їх пройти зобов'язаний.

Він професії будь повинен знати секрети -

Адже на висоті такої не запитати ради.

Льотчик, доктор, астроном, інженер, фотограф,

І садівник він до того ж, а ще картограф.

Точно він зобразить гори, річки, сопки.

Рибалкам визначить, де пливуть оселедця.

Ми привіт йому пошлемо, нехай його зігріє:

«На Землі тебе все чекаємо - прилітай швидше!»

Публікації по темі:

Конспект інтегрованого заняття з математики та ліплення в середній групі «В грибний школі»Цілі: Вчити дітей порівнювати дві групи предметів, встановлювати співвідношення більше-менше, порівну. Закріпити прямої.

Конспект ОД з ліплення в підготовчій до школи групі «Чудові фантазії»Карта ОД. Ліплення. Тема: «Чудові фантазії». Завдання: Викликати інтерес до майбутніх новорічних свят. Розвивати комунікативні навички ,.

Конспект відкритого заняття з ліплення в підготовчій групі «Герб міста Тамбова»Конспект відкритого заняття з ліплення в підготовчій групі на тему «Герб міста Тамбова». Вихователь: Костіна Т. В. Програмне зміст :.

Конспект заняття з ліплення в підготовчій групі «Солодка ти моя, ягідка малинка»Конспект з художньої творчості (ліплення) у підготовчій групі на тему «Солодка ти моя ягідка малинка» Устаткування і матеріали.

Конспект заняття з ліплення в підготовчій групі «Альпіністи в горах»Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку через створення колективної роботи з пластиліну Завдання: - Відпрацьовувати.

План-конспект заняття по ліпленню в дитячому садку (вік 4-5 років).

Викладач: Амірова ЮІ.

Тема:«Космос»

мета: Створити умови для виконання аплікації з пластиліну на тему «Космос.»

завдання: Формувати уявлення дітей про планети сонячної системи.

Розвивати уміння слухати і відповідати на питання повним пропозицією.

Розширювати уявлення дітей про професії льотчика - космонавта.

Стимулювати розвиток мови, пам'яті, мислення, розвивати уяву, фантазію. Активізувати словниковий запас дітей: космос, космонавт, скафандр, ракета, планета, зірки

Формувати вміння орієнтування на аркуші паперу, розташовувати фігури відносно один одного.

устаткування: зразки робіт, шаблони ракети, пластилін, дошка для ліплення, стеки.

Хід заняття:

    Оргмомент.

Привіт, хлопці. Мене звуть Ю.І. Я дізналася, що в нашому дитячому садку є чудові хлопці, які дуже люблять ліпити. І сьогодні я спеціально прийшла до вас в гості, щоб зліпити пластилінову картину на тему «Космос». 12 квітня наша країна відзначає свято «День космонавтики».

2. Пояснення теми.

Ви знаєте, що таке космос? Що там можна побачити? Які ви знаєте планети? На чому туди літають? Зараз ми з вами вирушимо в космічну подорож. У космосі темно, тому в якості фону ми взяли чорний, фіолетовий або темно-синій картон (формат А5) .А для того, щоб злетіти, нам потрібно зліпити ракету. За допомогою джгутиків ми обводимо контур ракети, а потім кольоровим пластиліном «розфарбовуємо».

(За шаблоном діти обводять контур ракети)

Хлопці, щоб пальчики добре ліпили, потрібно їх розім'яти

Пальчикова гімнастика: «пальчики« вітаються »,« обіймаються », грають в« змійку »,« подружилися і зчепилися в міцний замок »,« розкриваємо замочок »

3.Практіческая робота.

Виліплювання за допомогою джгутів контуру ракети і заповнення його кольоровим пластиліном.

Физминутку

Ну що ж, ракета у нас готова, вирушаємо в політ

1,2,3,4 ми на місці походили,

А тепер ми з вами, діти,

Відлітаємо на ракеті.

На носочки піднялися,

Швидко, швидко, руки вниз,

1,2,3,4 ось летить ракета вгору!

А внизу лісу, поля-

Розстеляється земля.

1,2,3,4 ракету на землю посадили.

Ось ми і в космосі. Що ж ми тут можемо побачити? (Планети, зірки, сонце) Давайте в першу чергу зліпимо нашу планету Земля. Отщіпніте невеликі шматочки синього, білого і зеленого пластиліну. Трохи перемішайте їх між собою, але не до кінця, щоб у нас вийшли гарні біло-блакитні розводи. Потім з цього шматка розкачати куля і розплющити його. Прикріплюємо на фон планету. Наступна планета буде червоно-малинова. Скачує з трьох різних кольорів кульки, Два кульки розплющуємо. Загортаємо третій кульку в перші два «млинчика». Розрізаємо ниточкою навпіл. У нас виходить коло з красивими переливами кольорів. Ось і ще одна планета готова. Сонце ми ліпимо з жовтого і помаранчевого кольорів способом розмазування пластиліну на куточку.

Починаємо ліпити зірки. Для цього з жовтого, оранжевого, білого пластиліну катаємо маленькі кульки, сплющуємо їх і прикріплюємо на фон.

Робимо кілька Камет. Беремо кульку жовтого кольору, розплющуємо, кріпимо на фон і не відриваючи пальця, відтягує пластилін, як би малюючи хвостик. Виходить КАМЕТ.

4. Підсумок заняття.

Хлопці, пора повертатися на Землю. З собою ми привезли ось такі красиві «фотографії». У вас вийшли чудові вироби.

(Виставка робіт)

Ольга Майорова
НОД по темі «Космос» (підготовча група)

Програмне зміст:

Закріпити знання дітей про космос, освоєнні космосу людьми, роботі космонавтів.

Активізувати словниковий запас: космонавт, орбіта, космодром, телескоп, Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн, Нептун, Плутон.

Розвивати комунікативні здібності: вміння слухати, не перебиваючи і психічні функції: пам'ять, увага, мислення.

Виховувати у дітей громадянсько-патріотичні почуття.

Матеріали та обладнання:

Картина космосу, Магнітна дошка, магніти. Зображення планет, глобус. Фотографії космонавтів, російських вчених; фотографії собак-Білки і Стрілки. «Послання інопланетян». Великий, обручі.

Попередня робота:

Бесіди по темі: «Що таке Сонячна система? »,« Люди в космосі ».

Конструювання: «Наш космічний корабель».

Малювання: «Сонячна система», «Шлях до зірок».

Аплікація: «Космічний колапс»

Ліплення: «Інопланетяни»

Будівельна гра «Космодром»

Сюжетно рольова гра «Майбутні космонавти»

Ознайомлення з художньою літературою: В. Медведєв «Зореліт бруньках», В. Кащенко «Знайди сузір'я», А. Леонов «Кроки над планетою».

Розгляд ілюстрацій, читання енциклопедій по темі: «Космос».

Робота з батьками: участь у виготовленні виробів на космічну тему.

Хід заняття:

Вихователь: Доброго дня дорогі друзі!

Я рада вітати вас в зоряному містечку з центру управління польотами. Ми набрали команду сильних, хоробрих, дружних хлопців, які мріють стати космонавтами і чимало знають про космос.

https://pandia.ru/text/80/277/images/image002_42.jpg "width =" 640 "height =" 360 src = ">

Діти: К. Ціолковський любив спостерігати в телескоп за зірками. Він почав займатися космонавтикою, коли ще не було ні літаків, ні вертольотів, ні ракет. Коли Костя був маленький він любив запускати в небо паперового змія. Одного разу мама подарувала йому повітряну кульку, Костя прикріпив до нього коробочку, посадив в неї жука і відправив його в політ. К. Ціолковський любив фантазувати, вигадувати дивовижні історії. Він передбачив, що в космічному просторі буде побудований космічний будинок.

Вихователь: І тільки через багато років інший учений - конструктор Сергій Павлович Корольов зміг сконструювати і виготовити перший космічний супутник, в якому спочатку в космос відправляли тварин. Давайте згадаємо, яких тварин відправляли в космос?

Діти: Спочатку в космос відправляли щурів, мишей, пізніше мавп і черепах. Але люди мріяли про політ людини в космос, тому хотіли перевірити безпеку польоту на наших чотириногих друзів-собаках. Для польотів відбирали звичайних дворняжок, тому що вони найвитриваліші і тямущі. Багато собаки літали в космос і не один раз. Перші собаки, які благополучно повернулися на Землю - були Білка і Стрілка.

Вихователь: А хто ж був першим космонавтом Землі?

Діти: Юрій Гагарін.

Вихователь: Що ми з вами знаємо про нього?

Діти: Ю. Гагарін в школі вчився на одні п'ятірки, займався спортом, стрибав з парашутом. Він був мужнім, розумним і сміливим. Коли він закінчив льотне училище, став військовим льотчиком. Ю. Гагарін дізнався, що набирають загін космонавтів, написав в Москву лист з проханням прийняти його в космонавти і його взяли. Після довгої підготовки настав день космічного польоту. Після польоту Гагарін став відомий у всьому світі.

Вихователь: На згадку про політ ми щороку 12 квітня відзначається День Космонавтики.

Звучить музика: Земляни «Земля в ілюмінаторі»

Вихователь: Молодці хлопці! А тепер пропоную уявити, що ми з вами вчені конструктори. Наше завдання зібрати ракету. (Діти з великого будівельного матеріалу будують ракету)

Вихователь: Наша ракета готова до старту! Скажіть, а як називають місце, з якого запускають ракети?

Діти: Космодром.

Вихователь: Молодці! Але космонавти не тільки працюють, а й відпочивають. І, уявіть собі, під час відпочинку вони теж люблять пограти. Ось і ми з вами пограємо. Для цього нам потрібні обручі. Розкладемо їх по колу і візьмемося за руки.

Діти: Чекає нас швидка ракета,

Для прогулянок по планетах,

На яку захочемо,

На таку полетимо.

Але в грі один секрет:

Запізнилися місця немає! (Всі розбігаються по обручам. Обручів менше на один ніж дітей. Повторюємо кілька разів)

Вихователь: Молодці хлопці! Ви дуже спритні! Ви знаєте, недавно нашими вченими були отримані і розшифровані сигнали з космосу. «Ми жителі далекої планети, дуже хочемо знайти друзів. Ми збилися зі шляху і просимо допомогти визначити, де знаходяться наші космічні кораблі ». Хочете допомогти їм хлопці?

Вихователь: Давайте прочитаємо розшифровані сигнали. Той, хто здогадається, про яку планеті йдеться, відправиться і встановить її на потрібну орбіту. А що таке орбіта?

Діти: Це шлях, по якому планета рухається навколо Сонця.

(Використовується модель Сонячної системи. Магнітом діти відзначають розташування планет)

Вихователь зачитує повідомлення: «Я опинився на планеті суцільно затягнутою отруйними хмарами. Тут так жарко, що я печу пироги за 2 секунди!

Діти: Це Венера. (Встановлюють планету на другу орбіту)

Вихователь: «Планета на якій я опинився, найменша у всій Сонячній системі і розташована найближче до Сонця»

Діти: Це Меркурій.

Вихователь: «Я опинився на планеті, яка виглядала червоною коли я до неї підлітав»

Діти: Це Марс.

Вихователь: «Коли я підлітав до цієї планети, то помітив кільця які її оточують»

Діти: Це Сатурн.

Вихователь: «Я опинився на найбільшій з планет Сонячної системи. Вона складається з рідини і газу. »

Діти: Це Юпітер.

Вихователь: «Я опинився на восьмій, рахуючи від Сонця, планеті. Давай ті згадаємо космічну лічилку, що б було легше відповісти на це питання »

Діти: На Місяці жив Звіздар!

Він планет вів підрахунок.

Меркурій - раз, Венера - два,

Три - Земля, чотири - Марс,

П'ять - Юпітер, шість - Сатурн,

Сім - Уран, восьмий - Нептун,

Хто не знає - вийди геть!

Вихователь: Правильно - це Нептун!

Наступне повідомлення: «Я перебуваю на найвіддаленішої і найхолоднішою планеті Сонячної системи»

Діти: Це Плутон.

Вихователь: Хлопці, а до якої планети, крім Землі не долетіли мандрівники?

Діти: До Урана.

Вихователь: Послухайте ще одне повідомлення від інопланетян «Наш космічний корабель пролітає над планетою, яка розфарбована в різні кольори: блакитний, зелений, коричневий! Така краса! Йдемо на посадку!

Діти: Земля.

Вихователь: Ну що ж, тепер розглянемо Землю. (Використовується макет Землі - глобус)

Хлопці, а чому нашу планету називають «блакитною? »

Діти: Тому що на ній багато води - це моря і океани.

(Звучить таємнича «інопланетна» музика)

Вихователь: Хлопці, що це? Це напевно інопланетяни приземляються. (Вихователь несподівано знаходить «космічну» коробочку, в якій знаходиться послання від інопланетян з вдячністю за допомогу і медалі на кожну дитину «Юний космонавт».

Що може бути цікавіше, ніж створити зореліт своїми руками. Або відправити улюбленого ведмедика на дослідження незвіданою планети. Для здійснення цих дитячих фантазій і існує ліплення.

Маленькі дітки дуже допитливі. Перед ними відкривається величезний незвіданий світ, і малюки з великим задоволенням вивчають його. Істотну допомогу в розвитку і осягненні може надати ліпленняз різних пластичних матеріалів. Створюючи вироби з глини, тіста або пластиліну малюк розвиває свої когнітивні функції. Збільшується словниковий запас. Ліплення тренує посидючість і уважність. Розкриваються творча жилка і фантазія. Все до чого малюк може дотягнутися, будь-яка річ, яку можна дістати, буде уважно оглянута, перевірена на смак, ретельно досліджена. І як же цікаво і захоплююче, якщо предмет може змінити свою форму під впливом його маленьких долоньок. Все нового і непізнаного навколо так багато, що малюкам потрібна допомога. Дорослі допомагають і підказують, задають напрямок для польоту фантазії, пропонують тему для ліплення.

Процес ліплення часто супроводжується розповіддю, пов'язаних за змістом з темою творчості. Малюкові подобається дивитися на сяйво зірок в темному небі ?? Можна розповісти йому про планетах і галактиках, придумати свій чарівний світ або розповісти про реальний. Показати йому зображення Землі або Сонця. Малюк дізнається про те, що наша планета не єдина в системі, що носить назву Сонячна. Супутники, орбіти, ракети, зірки. Так багато незрозумілих і загадкових слів. Ліплення на тему космосувідправить малюка в довгий захоплююче і пізнавальну подорож.

Не важливо з якого саме матеріалу буде створюватися шедевр. Пластилін, глина або тісто. Підійде все. Головне, щоб були яскраві кольори, пластичність і м'якість, які підходять для дитячих ручок. Можна провести передстартову підготовку. Застелити робочий столик папером або клейонкою, надіти фартушок-скафандр і можна вирушати на старт.

Як зліпити межгалактическую ракету своїми руками:

І ось ракета вже готова зробити дальній космічний переліт.

Для малюків молодшого віку, тих хто тільки осягає ази ліплення, можна запропонувати зробити просту пластилінову композицію на шматку картону або навіть пластиковій тарілці.

Для цього буде потрібно пластилін різних кольорів, а також різні додаткові матеріали. Фольга, гудзики, зубочистки.

  • Нехай малюк розмаже по картоні пластилін чорного або синього кольору. І ось уже космічний простір готове.
  • Маленькі шматочки пластиліну будуть зірочками. А можна зробити їх з фольги. Тут дорослим треба допомогти дитині. Малюк розташує їх так, як йому сподобається.
  • Змішати жовтий і оранжевий пластилін, з нього вийде Сонце.
  • Скачати кульку білого кольору і розплющити його. Увіткнути в коржик зубочистки і прикріпити на картон. Ось вийшов супутник готовий летіти навколо орбіти Землі або вигаданої планети.
  • У космосі звичайно ж знаходяться космонавти, а на далекому краї галактики живуть інопланетяни.

Нехай дитина сама придумає які істоти живуть на незвіданих планетах. Може у них буде 3 очі або вони будуть зовсім без ніжок і ручок.

Малюк любить працювати з тестом? Дуже просто розкачати великий млинець синього, блакитного або фіолетового кольору. А зірочки, планети і ракети малюк може вирізати з різнобарвного тесту за допомогою формочок для випічки. Посадити в зореліт улюблену іграшку і відправити підкорювати космос.

Можна придумати цілий світ за участю улюблених героїв малюка. Кожне заняття ліпленням буде відправляти їх разом до нових відкриттів. Немає необхідності обмежувати фантазію. Нехай творить і мріє.