Методична розробка заняття у техніці квіллінг із застосуванням інноваційних технологій. Конспект заняття з квілінгу у старшій групі у дитячому садку Заняття з квілінгу у початковій школі

Тема: Квілінг: чарівні завитки. Об'ємна аплікація «Квітка».

Цілі:

Створити умови для активної спільної творчої діяльності учнів у різних навчальних ситуаціях за допомогою технології співробітництва;

Всебічний інтелектуальний та естетичний розвиток дітей у процесі оволодіння елементарними прийомами техніки квілінгу, як художнього способу конструювання з паперу;

Навчити робити об'ємну аплікацію з паперових смуг;

Розвивати творчий підхід до роботи, дрібну моторику рук, окомір, естетичний смак, здатність діяти згідно з алгоритмом;

Виховувати акуратність та терпіння, любов та дбайливе ставлення до природи;

Формування вміння організовувати робоче місце, дотримуючись правил безпечної роботи;

Розвивати самостійність та активність у груповій роботі, підбивати підсумки виконаної роботи.

Вид навчальної праці : робота з папером, скручування деталей.

Об'єкт праці: об'ємна аплікація «Квіти».

Обладнання:

для вчителя: зразок цілий та в деталях об'ємної аплікації «Квіти», смужки паперу, картон, ножиці, клей, зубочистка, фломастери, серветка, ТСО-мультимедіа.

для учнівКабіна: картон, паперові смужки, клей, зубочистка, серветка, фломастери.

План

1. Вступна частина: (5 хв)

Вітання.

Організація робочого місця.

Повторення правил безпеки під час роботи, з клеєм.

2. Основна частина: (30 хв)

Повідомлення теми.

Розмова вчителя "Техніка квіллінг".

Аналіз виробу.

Гімнастика для рук.

Підготовка деталей

Фізмінутка.

Алгоритм виконання. Складання.

3. Підбиття підсумків. Виставка (колективне панно) . (10 хв)

Прибирання робочого місця.

Хід заняття

I. Вступна частина:

1. Привітання.

Доброго дня, мої друзі!

Перед вами я знову.

Дуже рада бачити всіх.

Чекає сьогодні на всіх успіх.

А ще скажу я вам:

Усміхніться всім гостям.

Зберіться, підтягніться

І тихенько сідайте.

Хлопці у нас із вами сьогодні заняття з позаурочної діяльності «Місто майстрів». Але сьогодні воно ще незвичайне тим, що гості працюватимуть разом із вами. Наприкінці заняття помилуємось і на їхні вироби.

Людина починає працювати змалку і працює все своє життя. Які прислів'я про працю ви знаєте? (Без праці не витягнеш і рибку зі ставка. Без праці немає добра. Вовка ноги годують. Всяка робота майстра хвалить. Очі бояться, а руки роблять. Зробив справу – гуляй сміливо. Справі – час, потісі – година. Золоті руки у того, хто навчився добре. Який майстер, така і робота.

- «Без праці нічого не дається», - каже народна мудрість.

Який настрій у вас на початку заняття?

Мотивація на заняття (повторюють за учителем)

Ми готові до заняття

Ми уважні

Ми встигнемо зробити все

У нас гарний настрій

Все буде добре.

Я думаю, що в кінці заняття, коли ви побачите результат своєї праці, у вас буде гарний настрій. Бажаю всім успіху.

2. Перевірка готовності учнів до уроку.

Давайте проведемо перевірку готовності до роботи. Перевірятимемо, відповідаючи хором на мої запитання. Ви очима стежите, чи всі необхідні інструменти та матеріали лежать на робочому столі?

1.Товстий і дуже твердий папір (картон)

2.Липка речовина для щільного з'єднання чогось (клей)

3.Платок з тканини або паперу для витирання губ або рук після їжі (серветка)

4.Довга вузька стрічка з паперу (смужка)

5. Загострена паличка для видалення залишків їжі, що застрягли між зубами (зубочистка)

Молодці. У всіх все на робочому місці? Щоб чітко і правильно виконувати роботу потрібно дотримуватися певнихПравила

    З якими правилами ви знайомилися на уроках технології та позаурочної діяльності? (З правилами робочої людини, правилами роботи у групі та правилами безпеки)

А які правила робітника?

Правила робочої людини

    Перш ніж розпочати роботу, приготуй своє робоче місце правильно.

    Під час роботи утримуй своє місце в порядку: де взяв – туди і поклади

    Завжди думай, як зробити роботу краще: заощаджуй матеріали, бережи інструменти.

    Закінчив роботу, прибери своє місце швидко та акуратно.

Працюйте дружно.

Правила роботи у групі:

    слухай, що кажуть інші.

    Роби висновки про почуте, задавай питання

    говори спокійно, ясно, тільки у справі

    аналізуй свою діяльність, вчасно коригуй недоліки

    допомагай товаришам, якщо вони про це просять

    точно виконуй покладену на тебе роль

    Сьогодні на занятті нам необхідно повторити правила безпеки із чим? (З клеєм) (слайд)

при роботі з клеєм користуйся пензликом, якщо це потрібно

бери ту кількість клею, яка буде потрібна.

Надлишки клею прибирай м'якою ганчірочкою (серветкою)

    пензлик і руки після роботи добре вимий з милом

ІІ. Основна частина

    Повідомлення теми уроку:

Сьогодні, хлопці, ми зустрінемося з вже добре відомим вами видом роботи з папером-аплікацією. Видів аплікацій багато. Ми будемо працювати з виглядом«об'ємна аплікація», яка досягається за допомогою техніки роботи з папером, «скручування», ця техніка називається –квіллінг. Це англійське слово означає «пташине перо» - мистецтво виготовлення плоских або об'ємних композицій зі скручених у спіралі довгих та вузьких смужок паперу.(Слайд)

    Розмова «Квілінг»

Слайд Квілінг - це одне з найдавніших видів мистецтв, засноване в Китаї. Саме за допомогою цього ремесла ми почнемо творити таку бажану красу.

Ваше завдання – бути уважним, акуратним під час виконання роботи.

Отже, мета нашого заняття: повторити та навчитися техніці скручування паперових смужок.

Слайд - А починається все із закручування смужок паперу та створення невеликих за розміром спіралек, з яких складаються такі гарні композиції.

Аплікації з квілінгу не погладиш рукою; вони не пласкі.

Чому ці аплікації я назвала об'ємними? (вони опуклі)

Цілком правильно, адже скручена смужка наклеєна лише з одного боку і має опуклу будову.

Слайд Основні елементи

Слайд Отже, об'єктом нашої роботи буде аплікація «Квіти».

3. Аналіз виробу

Погляньте на цю роботу: пелюстки виконані зі скручених смуг, яким потім надається необхідна форма.

Всі заготовки для створення композиції - "краплі", "кульки" - виконані способом кручення.

Техніка паперокручення виконується за допомогою спеціального шила - товстої голки, вставленої в дерев'яну основу. Але це дуже небезпечно і я пропоную вам скористатися зубочисткою.

Перш ніж розпочати роботу, нам необхідно розігріти пальчики.

4. Гімнастика для пальців рук «Дзвіночок».

У хованки пальчики грають
І головки прибирають,
Немов сині квіти,
Розпускають пелюстки.
Нагорі гойдаються,
Низько нахиляються.
Дзвіночок блакитний
Повернувся до нас із тобою.
Пальчики ви не позіхайте
І до роботи приступайте.

5. Підготовка деталей :

Отже: наше робоче місце готове.

Пропоную нашим гостям теж попрацювати з нами та скласти аплікацію.

Слайди – Почнемо знайомитися з новою технікою кручення із найпростішої заготівлі «кулька».

Ще одна деталь-«крапелька»

Отже: ми навчилися робити деталі.

Я бачу, багато хто вже впорався із завданням. Давайте відпочинемо.

6. Фізмінутка.

Раз – ми встали, розпрямилися.

Два – зігнулися, нахилилися.

Три - руками три бавовни.

А чотири – під боки.

П'ять – руками помахати.

Шість – на місце сісти знову.

7. Алгоритм виконання.

Зараз закрийте очі, уявіть свою квітку, які деталі потрібно заготувати, якого кольору, як прикрасити, як зробити так, щоб ваш виріб був єдиним і відрізнявся від інших? Розплющте очі. Ми повинні заготовити 1 кульку та 5 очків або крапельок.

Алгоритм виконання складання нашої аплікації «Квітка» у вас на столах

Ви працюватимете в групах, виберіть лідера.

Ще раз прочитайте, будь ласка, план роботи.

    Є питання?

    Приступайте до роботи, виконуючи наш алгоритм.Самостійна робота учнів.

Цільові обходи вчителя :

    Контролює організацію робочого місця.

    Контроль правильності виконання прийомів роботи та дотримання правил безпеки роботи.

    Надання допомоги учням, які мають труднощі.

    Контролює обсяг та якість виконання роботи.

III. Підбиття підсумків. Виставка робіт .

1. Заключне слово вчителя.

Квіти у всі часи – символ кохання, вірності, пам'яті. Дарувати красу, мабуть, основне завдання кольорів. Звісно, ​​мають вони та інші призначення. Багато хто з них лікарський, з деяких варять варення, роблять парфуми. І все ж таки головне – це прикрашати життя людини. Варто подивитися на квіткову клумбу, як одразу покращає настрій, і навіть у похмурий день погода не здаватиметься такою жахливою. Ліси, вільні степи, безкраї поля і луки завжди прикрашали конвалії, тюльпани, волошки та багато інших квітів. Шкода, що цих польових, лісових, степових квітів з кожним роком дедалі менше. Люди вирубують ліси, розорюють степи, і квітам нема де рости.

Наше завдання – зберегти те, що залишилося. Не рвіть квіти, не топчіть! Нехай вони радують людей ще багато століть, адже без них земля не буде такою гарною.

2. Підсумок заняття. Виставка робіт.

Декілька паперових смуг, трохи терпіння та вміння ось перед вами дуже цікаві вироби (колективне панно). Ваше творче ставлення до справи, ваша фантазія дозволили вам створити аплікацію, квіти, несхожі один на одного. І все це своїми руками. І не треба рвати квіти у лісі, щоб мати таку красу у себе вдома!

Які гарні квіти прикрасили наш клас! Від яскравих, фантастичного забарвлення квітів розбігаються очі. Молодці, хлопці! Усі ви впоралися із сьогоднішнім завданням.

А що скажуть хлопці? (Обговорення з поясненням)

Давайте послухаємо наших гостей. (Обговорення)

Спасибі всім!

Практичне використання: колективне панно для виставки.

Самоаналіз заняття Квілінг: чарівні завитки.

Об'ємна аплікація».

Заняття проходить у рамках проведення позаурочної діяльності «Місто майстрів» (3 клас) розділу «Робота з папером та картоном». Вибір теми обумовлений тим, що заняття дітей квіллінгом дуже актуальні, оскільки націлені на вирішення наступних проблем: проблема перша - слабкий розвиток дрібної моторики рук у дітей;

Проблема друга - слабка творча активність та самостійність у художньо-естетичному розвитку дитини;

Проблема третя – невміння дітей домовлятися між собою;

Тема: Квілінг – чарівні завитки. Об'ємна аплікація «Квіти» (1 заняття – 45 хв)

Клас: 3

Технології: ТСО-мультимедіа, технологія співробітництва

Методична мета: технологія співробітництва як засіб розвитку комунікативних та регулятивних УУД у молодших школярів.

Заплановані результати: продовжити знайомити учнів із новим прийомом роботи з папером, з технікою «скручування», познайомити з історією квілінгу; навчити робити об'ємну аплікацію із паперових смуг;

розвивати творчий підхід до роботи, дрібну моторику рук, окомір, естетичний смак, здатність діяти згідно з алгоритмом, розвивати самостійність та активність у груповій роботі, підбивати підсумки виконаної роботи;

виховувати акуратність і терпіння, кохання та дбайливе ставлення до природи; формування вміння організовувати робоче місце, дотримуючись правил безпечної роботи.

Метапредметні: розвивати універсальні учбові дії.

Особистісні: виховувати акуратність, увагу, посидючість, розвивати естетичний смак, дбайливе ставлення до природи,

Пізнавальні: творчий підхід до роботи, ознайомлення з історією виникнення квілінгу, навчитися техніці квілінг та виконати об'ємну аплікацію зі смужок, діяти згідно з алгоритмом, дотримуватися правил техніки безпеки та правил робочої людини, самоконтроль, підбити підсумок виконаної роботи.

Комунікативні: робота у групах, розподіл обов'язків.

Регулятивні : вміння працювати за складеним алгоритмом, робити результат виконаної роботи

Заняття націлене формування теоретичних і практичних навичок роботи з папером, розвиває творчі здібності, розширює кругозір. Діти продовжують знайомитись із видом творчості квіллінг, сторінками історії. Виконуючи цю роботу, учні розробляють дрібну моторику рук, творчі здібності, художній та естетичний смак, логічне та образне мислення, виховують акуратність, посидючість, любов та дбайливе ставлення до природи. Діти вчаться визначати поетапне виконання та працювати за складеним алгоритмом. Велика увага приділяється здоров'язберігаючим технологіям. До змісту заняття включені: гімнастика для пальчиків, фізкультурна пауза. Результат уроку групові роботи (колективне панно) з індивідуальним врахуванням думок та здібностей кожної дитини.

Оптимальний темп заняття дозволив виконати усі заплановані етапи уроку.

Використання мультимедіа на уроці дозволило підтримати пізнавальний інтерес та активність учнів протягом усього уроку. Використання ІКТ заощаджує час, вносить елементи цікавості у навчальний процес.

    1. Вибрати колір смужки для квітки

    2. Зробити 5 пелюсток (крапля) для квітки

    3. Скачати тугий рол для середини квітки

    4. Зібрати свою квітку, склеїти її

    5. Зібрати всі квіти від своєї групи на аркуш картону

Алгоритм виконання складання аплікації «Квітка»

    1. Вибрати колір смужки для квітки

    2. Зробити 5 пелюсток (крапля) для квітки

    3. Скачати тугий рол для середини квітки

    4. Зібрати свою квітку, склеїти її

    5. Зібрати всі квіти від своєї групи на аркуш картону

На занятті учні знайомляться з новим видом творчості - квіллінгом, інструментами та пристроями, необхідними для роботи в даній техніці. У учнів формується уявлення про новий вид декоративно-ужиткового мистецтва - квілінг, розвивається інтерес до предмета. Діти освоюють процес виготовлення основного базового елемента "вільна спіраль", збирають композицію у вигляді грона горобини, у учнів розвиваються навички та вміння роботи з папером, акуратність.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Департамент освіти

Адміністрації м.Нижнього Новгорода

Муніципальна бюджетна освітня установа

додаткової освіти «Центр розвитку дітей та юнацтва «Дозвілля»

Конспект відкритого заняття

За програмою додаткової освіти

«Натхнення»

Тема: «Квілінг. Будемо знайомі!"

Євдокимова Н.В.

Посада: педагог додаткової освіти дитячого клубу ім.А.Х.Бусигіна

Р. Нижній Новгород

2014

План-конспект заняття.

ПІБ педагога: Євдокимова Наталія Володимирівна.

Назва та напрямок діяльності колективу:"Фантазія", декоративно-прикладне (квілінг).

Назва програми:Додаткова програма «Натхнення».

Місце навчального заняття у програмі:Розділ – введення в освітню програму.

Тема заняття: «Квілінг. Будемо знайомі!"

Місце проведення:у рамках міського фестивалю відкритих занять та заходів «Нові вершини».

Дата та час проведення: ____________________________________.

Коротка характеристика групи:10 років, 10 осіб (дівчинки).

Ціль: формування уявлення про новий вид декоративно-ужиткового мистецтва – квілінг;знайомство з поняттям «квілінг», викликати інтерес дітей до художнього способу конструювання з паперу.

Завдання: Освітні:

Поз набрати з поняттям «квілінг», викликати інтерес дітей до художнього способу конструювання з паперу;

- ознайомити учнів із технікою виконання квілінгу.

Розвиваючі:

- розвивати уяву, мислення, творчі можливості кожної дитини;

Розвивати інтерес до предмета;

Розвивати в учнів навички та вміння роботи з папером, дрібну моторику рук.

Виховують:

Виховувати в учнів якості акуратності та зібраності при виконанні прийомів праці;

Матеріали та обладнання:

Для учнів:двосторонній кольоровий папір (смужки), картон, трафарет кіл різного діаметру, спеціальний інструмент для накручування паперу, клей ПВА, зубочистки, клейонка на стіл;

Для педагога: інтерактивна дошка або мультимедіаустановка для показу слайдів презентації, наочний посібник «Горобка», плакат для рефлексії «Дерево».

Тип заняття: комбіноване заняття.

Форма заняття: навчальне заняття.

Методи, що використовуються на занятті:репродуктивний, словесний (пояснення), метод практичної роботи.

Дидактичні засоби:схема грона горобини, виставка робіт у техніці квіллінг, мультимедійна презентація.

План заняття.

  1. Організаційний етап – 3 хв.
  2. Основна частина – 35 хв.
  1. Новий матеріал Введення у тему – 7 хв.
  2. Практична частина. Виконання робіт – 25 хв.
  3. Контрольний етап. Перевірка – 3 хв.
  1. Загальний аналіз продуктивності заняття (рефлексія) – 7 хв.

Хід заняття.

Етап заняття.

Завдання етапу

Основна діяльність педагога.

Прогнозована діяльність учнів.

1. Організаційний початок навчального заняття

Повідомлення теми заняття. Психологічний настрій учнів на заняття.

Здрастуйте, хлопці. Проходьте. Сідайте за столи.

Я рада вас вітати. Мене звуть Наталя Володимирівна. Сьогодні ми з вами познайомимося з дивовижним видом творчості, назву якої ви дізнаєтесь, розгадавши кросворд. (Слайд №2-10).

Як ви вважаєте, чим ми сьогодні займемося?

Дійсно, хлопці, сьогодні я хочу познайомити вас із технікою квіллінг. (Слайд №11).

Діти заходять до кабінету. Сідають за столи.

Розгадують кросворд.

Квілінгом.

2.Основна частина

2.1.Новий матеріал. Введення у тему.

Ознайомлення з новим матеріалом. Концепція «квілінг», базові елементи.

Сприяти формуванню уявлення про новий вид декоративно-ужиткового мистецтва – квілінг.

Квілінг, паперокручення, паперова філігрань - мистецтво скручувати довгі та вузькі смужки паперу в спіральки, видозмінювати їх форму та складати з отриманих деталей об'ємні або площинні композиції. Це дуже цікава техніка виконання композицій із паперових смужок.

Англійською мовою цей вид рукоділля називається "quilling" - від слова "quill" або "пташине перо". Ще в середньовічній Європі черниці створювали витончені медальйони, закручуючи на кінчику пташиного пера папір із позолоченими краями. При близькому розгляді ці мініатюрні паперові шедеври створювали повну ілюзію, що вони виготовлені з тонких золотих смужок. На жаль, папір – недовговічний матеріал і мало що збереглося від середньовічних шедеврів. Однак ця давня техніка збереглася і до наших днів і дуже популярна у багатьох країнах світу. У 15 столітті це вважалося мистецтвом. У 19 - жіночою розвагою. Більшість 20 століття воно було забуте. І лише наприкінці минулого століття квіллінг знову став перетворюватися на мистецтво. (Слайд №13-15).

Запрошую подивитись виставку робіт моїх учнів.

Ви бачите, що володіючи технікою квіллінгу, можна красиво оформити вітальну листівку, створити картину або невеликий сувенір.

Діти слухають розповідь педагога. Перегляд слайдів із зразками.

Діти розглядають експонати виставки.

2.2.Практична частина. Виконання робіт.

Розвивати уяву, творчі здібності.

Охорона здоров'я дитини.

Розвивати в учнів навички та вміння роботи з папером

Розвивати мислення.

Інструктаж з техніки безпеки на заняттях.

Виховувати в учнів якості акуратності та зібраності при виконанні прийомів праці.

Виховувати комунікабельність, акуратність, культуру праці.

Ознайомити учнів із технікою виконання квілінгу.

Розвивати в учнів навички та вміння роботи з папером, дрібну моторику рук.

У квілінг все дуже красиво. Базові елементи квілінгу можуть виконати будь-яку роботу: і квітка, і дерево, і химерних птахів. Сьогодні пропоную зробити композицію у вигляді грона горобинових ягід. (Слайд №16).

Струнку горобину бачу у дворі,
Смарагд на гілках вранці на зорі.
Багато ягід червоних,
Стиглих та прекрасних
Гронами висять,
Їх гарне вбрання.

Подивіться, яка краса! (Розгляд наочного посібника «Гронь горобини») Скажіть, з яких частин складається композиція?

Зверніть увагу, що ягоди круглої форми, а листочки - витягнутої. Скільки ягідок у гроні?

Їх ви скрутите самостійно, а ось листочки приклеїть, які я вам приготувала. Листочки одного розміру?

Правильно! І перед початком роботи пропоную трохи розім'ятися.

Фізкультхвилинка.

Вітер дме нам в обличчя,
Захиталося деревце.
Вітер тихіше, тихіше, тихіше.
Деревце все вище, вище.
Разом з дитиною імітувати подих вітру, хитаючи тулуб і допомагаючи руками. На словах «тише, тихіше» - сісти. На словах «вище, вище» – встати та витягнути руки вгору.

Пропоную вам спробувати свої сили у цьому виді творчості.

Для роботи нам знадобляться:

  • двосторонній папір (смужки паперу);
  • клей ПВА;
  • зубочистки;
  • картон;
  • лінійка з шаблонами кіл різного діаметра;
  • спеціальний інструмент для накручування паперу.

Будьте уважні під час роботи. Хто знає, як працювати з цими інструментами?

  1. Під час роботи бути уважним, не відволікатися та не відволікати інших.
  2. У процесі роботи слід стежити за поставою.
  3. Для роботи на стіл постелити клейонку.
  4. Передавати колючі та ріжучі предмети (інструмент для квілінгу, зубочистка, лінійка) обережно.
  5. Уникати попадання клею у вічі, в рот, в ніс.
  6. Після роботи інструменти, папір, клейонку прибрати на місце, вимити посуд для клею (або викинути).

Молодці. У вас чудові знання ТВ.

Приступимо до виконання нашої роботи.

Розгляньте трафарет кіл і знайдіть коло діаметром 12 мм. Такого розміру будуть наші ягідки.

Візьміть смужку паперу та інструмент, скрутіть тугу спіраль, покладіть її в отвір трафарету.

Ви бачите, що спіраль розпустилася до потрібного розміру. Акуратно виймаємо її та підклеюємо. Ось одна ягідка готова! Такий базовий елемент називається "вільна спіраль".

Трафарет кіл необхідний для того, щоб ягоди вийшли одного розміру.

Педагог показує. Надання індивідуальної допомоги дітям.

Зробіть 12 таких ягідок.

Чудово! Ягоди готові. Тепер приступимо до збирання композиції і приклеїмо на картон листя та ягоди.

Зверніть увагу, що ягоди розташовані поруч один з одним і утворюють гроно, а листя на гілочці попарно.

За схемою приклеюємо. Чудово!

Ягоди, листочки.

12 ягідок.

Ні, є більше і менше.

Виконання вправ фізкультмінутки.

Діти розглядають інструменти до виконання робіт.

Клей не можна скрізь мазати, куштувати.

Зубочистки використовувати обережно, можна вколотись.

Виконання базових елементів квілінгу за допомогою педагога чи самостійно.

Виконання підсумкової роботи.

2.3. Контроль-ний етап. Перевірка виконаних робіт.

Розвивати мислення дитини.

Виховувати комунікабельність.

Подивіться свою роботу.

Порівняйте з роботою на екрані. Підніміть руку, у кого вийшло так само. Чудово!

Скажіть, у якій техніці ми виконали композицію?

Які базові елементи квілінгу нам у цьому допомогли?

Чим ми користувалися?

Порівняння дітьми своєї роботи із зразком.

У техніці квілінгу.

Вільна спіраль.

Використовували смужки паперу, картон, клей, інструмент, зубочистку, трафарет.

3.Аналіз заняття, Підбиття підсумків.

Дати аналіз та оцінку успішності досягнення мети.

Рефлексія.

Розвивати уяву, мислення, творчі можливості кожної дитини.

Розвивати інтерес до предмета.

Виховувати комунікабельність, акуратність, культуру праці.

Що ви зробили у техніці квіллінг?

Молодці! Думаю, що з таким самим успіхом ви впораєтеся і з іншими роботами в техніці квіллінг.

Подивіться на плакат. Тут ви бачите дерево горобину.

Давайте прикрасимо його нашими гронами.

Чудова горобина у нас вийшла!

А тепер давайте доповнимо нашу картину листочками. Виберіть жовті та помаранчеві, якщо вам сподобалося займатися квілінгом, червоні, якщо ні.

Дякую! Сподіваюся, що вам було цікаво.

До побачення! До нових зустрічей!

Горобинку.

Грона приклеюють на плакат.

Програми.


Тема: Квіткова фантазія (вироби з паперу).

Цілі: виготовленняквітів із паперу; дослідження різноманітності квіткової теми у поезії та загадках; знайомство з основними прийомами роботи з папером.

Завдання:навчити роботу з кольоровим папером; вивчати роботу за командою вчителя; навчити техніці складання з паперу.

Обладнання:

Для кислиці- паперові смужки шириною 3 мм білого кольору-5 шт., жовтого – 1 шт., зеленого – 1 шт.; аркуш паперу зеленого кольору; листівка-паспорт, папір для вкладиша.

Для маргаритки- паперові смужки рожевого кольору шириною 7 мм – 4 шт., зеленого кольору шириною 3 мм – 2 шт., лист зеленого паперу, листівка-паспарту, папір для вкладиша

Для проліску- паперові смужки шириною 5 мм двох-трьох відтінків синього кольору – 5 шт., зеленого кольору – 2 шт.; шириною 3 мм: зеленого кольору – 6 шт.; обрізки зеленого паперу.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Перевірка робочого місця.

ІІ. Вступна частина.

Вчитель.Тему нашого заняття я хочу озвучити уривком із поеми «Сади» Жака Деліля.

Художниками бути просто садівникам!

Луги, що уступами збігають до вод,

Відтінки зелені, все в сонячному кольорі,

Де тіні хмар, міняючись на льоту,

Ковзають, одушевивши килим, живий і яскравий,

Обійняли дерева химерні арки,

Округлі пагорби та швидкі струмки.

Ось кисті з фарбами, і ось полотна твої!

Природний матеріал у твоєму розпорядженні, -

Твори ж із нього свій твір!

ІІІ. Практична частина.

Квітка кислиця

Технологія виготовлення

Квітка . Смужку білого кольору закрутити за допомогою шила в кружок, для чого спочатку прикласти один її кінець до вістря і почати закручувати, а потім зняти з нього і закручувати пальцями до кінця. Ледве розсунувши їх, розширити паперовий кружок до розміру 1,5 см в діаметрі (обов'язково проконтролювати розмір за допомогою трафаретної лінійки) та зафіксувати кінець смужки за допомогою клею. Вийде деталь, схожа на спіраль. Здавити її пальцями у місці склеювання, щоб надати їй форму пелюстки (рис. а, с). За аналогією виконати решту пелюсток. Після цього скласти деталі у формі квітки та місця їхнього дотику змастити клеєм.

Смужку жовтого кольору щільно закрутити в кружок і зафіксувати її кінець за допомогою клею – це серцевина квітки. Помістити її всередину і приклеїти.

Вирізати з кольорового паперу вкладку за розміром листівки-паспарту і приклеїти на нього готову квітку.

Стебло. Відрізати частину від смужки зеленого кольору і приклеїти верхній кінець під пелюстками квітки, а нижній трохи зрушити вгору для утворення невеликого прогину і приклеїти (рис. б). Решту зеленої смужки розрізати на дві частини, на довгі ребра нанести клей і прикріпити до основи стеблинки.

Листя. Загнути листок зеленого паперу вздовж краю на 1 см і вирізати ножицями деталі листя - 6 шт. (Рис. в). Згини змастити клеєм та розмістити у відповідних місцях композиції.

Квітка маргаритка

Технологія виготовлення

Квіти та бутони . На смужці рожевого кольору зробити часті надрізи з одного боку (рис. а, с). Щільно закрутити її за допомогою шила та зафіксувати кінець клеєм, заклеїти ненадрізаний кінець – вийде квітка. Так само виконати другу квітку. Розпушіть квіти, відігнувши надрізані пелюстки. Бутони виконати за аналогією з коротких смужок рожевого кольору. Приклеїти до кожного бутону зелений обідок.

Стебельці . Відрізати дві зелені смужки потрібної довжини та склеїти. Отриману щільнішу смужку розрізати на частини - стеблинки. Надрізати верхні кінці стеблинок, змастити клеєм і вставити в квіти та бутони (рис. б, с).

Листя. Папір зеленого кольору загнути вздовж краю на 1 см і вирізати листя різної величини (рис. в). Вигнути стебла та листя, щоб надати композиції об'єму.

Приклеїти на вкладиш спочатку велике листя, потім стебла і зверху - дрібне листя. Клей наносити лише на нижню частину деталей.

Квітка проліск

Послідовність виготовлення

Квіти. Скрутити паперові смужки синього кольору за допомогою шила та склеїти кружки діаметром 15 мм. Здавити кожен кружок трьома пальцями, надавши їм форму квіток (рис. а, с).

Стебельці . Відрізати зелені смужки за кількістю квіток, склеїти їх, залишивши не склеєними загострені верхівки стеблинок (рис. б, с) до яких приклеїти квітки.

Листя. Нарізати вузькі смужки зеленого паперу різної довжини (рис. в, с), кожну скрутку скрутити, надавши форму листя (рис. г, с). Низ листя промазати клеєм, приклеїти до основи стеблинок.

Тема: Квіткові фантазії у техніці квіллінг.

Ціль: Всебічний розвиток дітей у процесі оволодіння прийомами техніки квіллінг як художнього способу конструювання з паперу.

Завдання:

Навчальні:

    сприяти формуванню уявлення про новий вид декоративно-ужиткового мистецтва – квіллінг; ознайомити учнів із технікою виконання квілінгу, з його основними елементами.

    формувати вміння дотримуватися усних інструкцій, вміти працювати з таблицями;

Розвиваючі:

    розвивати художній смак, творчі здібності та фантазію дітей;

    удосконалювати дрібну моторику рук, розвивати окомір;

Виховують:

    формувати культуру праці та вдосконалювати трудові навички, вчити акуратності, вмінню дбайливо використовувати матеріал, утримувати в порядку робоче місце;

    домогтися максимальної самостійності дитячої творчості;

    розширювати комунікативні можливості дітей.

Методичне оснащення заняття:

    зразки робіт у даній техніці;

    виставка ілюстрацій та книг;

    презентація;

Інструменти та матеріали:

двосторонні кольорові смужки паперу, картон, лінійка з шаблонами кіл різного діаметру, інструмент для скручування смужок, клей ПВА, ножиці, пензлик.

Методи навчання:

інтерактивний (оповідання, показ, бесіда, практичне виконання);

дослідницький (уміння самостійно розподіляти діяльність роботи, вибір дії, її способу, свобода творчості).

Технології: ігрові, інтерактивні, здоров'язберігаючі

Форма організації заняття:

робота у групах, презентація своїх робіт (міні-виставка).

Словникова робота:

    квіллінг;

    папірокручення;

    паперова філігрань;

    мереживо паперове.

Обладнання:

Звукозаписи "Вальс квітів" П.І.Чайковського, "Звуки навколишнього світу", проектор.

План заняття.

То фіолетовий, то блакитний,

Він на узліссі зустрічався з тобою.

Назву йому дуже дзвінку дали,

Але тільки дзвеніти він зможе.

( дзвіночок)

    Колоситься в полі жито.

Там, у житі, квітку знайдеш.

Яскраво-синій та пухнастий,

Тільки шкода, що не запашний.

(васильок)

    Я - трав'яниста рослина

Із квіткою бузкового кольору.

Але переставте наголос -

І перетворююсь я на цукерку.

(Ірис)

    Цвіте він травневою часом,

Його знайдеш у лісовій тіні:

На стеблині, як намисто в ряд,

Квіти запашні висять.

( конвалія)

    На воді побачив ти

Білі квіти.

Ці мешканці річки

На ніч ховають пелюстки.

(лілії водяні)

    Хороша трава - червона голова:

І медку подарує, і чайку заварить.

(Іван чай)

    Ось галявина, вся в квіточках,

Немов у світло-синіх точках.

Зберу тут для Анютки

Блакитні …

(незабудки)

    Усі знайомі з ними:

Яскраві, як полум'я,

Вони однофамільці

З дрібними цвяхами.

Помилуйте дикими

Алими …

(гвоздиками)

Прочитайте ключове слово.

КВІЛЛІНГ

Тема нашого заняття«Квіткові фантазії у техніці квіллінг».

(Діти читають на дошці)

Пропоную подивитись презентацію. Після перегляду постарайтеся сформулювати цілі заняття

(презентація «Квіткові фантазії», муз. П.І.Чайковського «Вальс квітів»)

Постановка цілей та завдань заняття.

Які цілі ви поставите собі на занятті?

(Відповіді дітей)

Сьогодні ви познайомитеся з технікою паперової пластики – квіллінг. Дізнаєтесь історію виникнення цього виду рукоділля, навчитеся виконувати основні елементи квілінгу, зберете композицію.

Вивчення нового матеріалу.

Квілінг (Слайд №1)

Де можна дізнатися про значення цього слова?

(інтернет, спеціальна література, енциклопедії)

Робота із книгами.

(Діти зачитують з книг визначення слова «квілінг»)

Презентація

    2. Що таке квіллінг?

    3. Історія виникнення квілінгу.

    4. Роботи у техніці квіллінг.

    5. Матеріали та інструменти. (показ інструментів,інструктаж з техніки безпеки).

Пальчикова гімнастика. (під спів птахів, шум вітру та дощу).

Перш ніж розпочати роботу, виконаємо пальчикову гімнастику.

    6. Основні елементи квілінгу.

Усі елементи квілінгу поділяються на закриті, тобто. виконуються із склеєної круглої форми, та відкриті, тобто. робляться без клею, шляхом накручування.

Техніка квілінгу

    Беремо інструмент та смужку, вставляємо кінчик смужки у проріз інструменту та починаємо накручувати її, створюючи рівномірний натяг.

    Тепер акуратно знімаємо накручену смужку з інструменту. Те, що вийшло, називаєтьсяролом абоспіраллю .

    Якщо на цьому етапі приклеїти кінчик, то ми отримаємо одну з фігур.тугий рол (тугу спіраль) .

    Аленайголовнішим елементом у квіллінгу євільний рол (вільна спіраль) .

Він виходить, коли біля тугої спіралі кінчик приклеюємо не відразу, а даємо папері

розкрутитись до потрібного ступеня, а вже після цього фіксуємо кінець.

    Саме з цієї фігури виходить великий спектр інших форм. Такі форми називаютьсязакритими .

    Крапля: центр вільної спіралі зрушимо в одну сторону, а іншу стиснемо двома пальцями і відпустимо.

    Трикутник: робимо краплю, а потім округлу частину сплющуємо, щоб вона стала прямою.

    Стріла: робимо трикутник, після чого середину його основи вдавлюємо всередину.

    Око (листок): стиснемо одночасно з двох сторін вільну спіраль і відпусти.

    Півколо: Защипуємо дві області вільної спіралі та випрямляємо з одного боку простір між ними.

    Півмісяць: робимо півколо, потім продавлюємо середину прямої області.

    Прямокутник: Робимо листок, а потім аналогічно стискаємо дві сторони, що залишилися.

Вирівнюємо кути.

Відкриті форми

    Ріжки: беремо смужку, складаємо навпіл, і кожну половинку закручуємо назовні у протилежні сторони.

    Завиток: не згинаючи смужку, закручуємо одну її половинку в один бік, а іншу – в іншу.

    Гілочка: складаємо смужку у співвідношенні приблизно 2 до 1 і обидві частини закручуємо в один бік.

    Серце: згинаємо смужку навпіл і кожну половинку закручуємо всередину.

виконання

Практична робота.

Ми познайомилися з основними елементами квілінгу, а тепер кожен із вас спробує зробити квітку та листя з цих елементів. До кінця заняття кожна група спробує оформити колективний подарунок у техніці квіллінгу.

Що ви оформлятимете?

пропонують

Перша група - вазу,

Друга - подарункову коробку,

3-тя - картину.

Ваші вимоги щодо роботи?

акуратність, колірне рішення, композиція. Виконання правил техніки безпеки, утримувати у порядку робоче місце.

(Педагог спостерігає за правильністю виконання роботи, надає індивідуальну допомогу).

Закріплення вивченого.

Ми з вами багато дізналися на цьому занятті, навчилися виготовляти різні елементи і щоб перевірити, наскільки уважні ви були і що заповнили, дайте відповідь на запитання вікторини.

Де і коли виникло мистецтво паперокручення?

(у Європі наприкінці XIV – на початку XV століття)

Як ще можна називати паперокручення?

(квілінг, паперова філігрань)

Які вироби можна виконувати у техніці квілінгу?

(Пано, картини, аплікації, об'ємні сувеніри)

Чим відрізняються відкриті та закриті елементи?

(Закриті робляться зі склеєної круглої форми, а відкриті робляться без клею, тільки накручуючи їх).

Які форми відкритих та закритих елементів ви запам'ятали?

(… … …)

Прибирання робочих місць.

Підбиття підсумків заняття.

Кожна група представляє свій виріб, розповідає, із яких елементів виконані квіти.

Що найбільше сподобалося на занятті?

(Відповіді дітей)

Що нового ви собі відкрили?

(Відповіді дітей)

Які емоції ви відчували на занятті?

(Відповіді дітей)

Що у вас вийшло та не вийшло на занятті?

(Відповіді дітей)

Я вважаю, мети, поставлені на початку заняття, були досягнуті.

Подарунок, зроблений своїми руками, приємний і тому, хто його виготовив і особливо тому, хто такий подарунок отримає. Адже він зроблений з величезним коханням!

Сподіваюся, що знання, набуті сьогодні на занятті, допоможуть у вирішенні творчих завдань у житті. Я хочу побажати вам завжди вчитися чогось нового, ділитися знаннями з товаришами і звичайно ж доводити розпочату справу до кінця. Дякую за роботу. До зустрічі на наступному занятті.

Анна Лата
Конспект заняття з квілінгу для дітей старшої групи

Конспект заняттяз художнього розвитку дітей старшої групи

Цілі:

Навчальна:

Сприяти формуванню уявлення про новий вид декоративно-ужиткового мистецтва – квіллінг.

Ознайомити дітейз технікою виконання квілінгу.

Розвиваюча:

Розвивати уяву, мислення, творчі можливості кожної дитини;

Розвивати інтерес до предмета;

Розвивати у дітейнавички та вміння роботи з папером, окомір, дрібну моторику рук. Виховує:

Виховувати у дітейякості акуратності та зібраності при виконанні прийомів праці, працьовитість, уміння слухати, комунікабельність, акуратність, активність, культуру праці, уміння працювати у колективі.

Методичне оснащення уроку:

Плакати

Зразки об'єктів праці

Інструкційні карти

Обладнання та інструментиКабіна: паперові смужки шириною 5-7 мм, стрижні для кулькової ручки з розщепленим кінцем, картон, клей, ножиці, зубочистки.

Методи навчання:

Розповідь

Демонстрація готових робіт

Розмова із поясненням нового матеріалу

Показ трудових прийомів самостійна робота

Форми організації уроку:

Робота у малих групах,

Захист та презентація своїх робіт.

Словникова робота:

Квілінг,

Папірокручення,

Паперова філігрань,

Папір мережива.

Тип заняття:

Вивчення нового матеріалу заняття – творчості.

Хід уроку:

Організаційна частина

Повідомлення теми заняття:

Цікавий матеріал для творчості дитини – це папір. Папір - надзвичайно виразний та податливий матеріал. Із неї можна створити цілий світ. Існує безліч видів паперової пластики. Найбільш поширеними видами паперової пластики є: японське мистецтво складання фігурок з паперового листа - орігамі, торцева, скульптурна, стрічкова пластика. Сьогодні я познайомлю вас ще з однією, поки що маловідомою у нас технікою - мистецтвом паперокручення або, як її називають на Заході квіллінг.

Вивчення нового матеріалу:

Квілінг- заснований на вмінні скручувати довгі та вузькі смужки паперу в спіральки, видозмінювати їх форму та складати з отриманих деталей об'ємні або площинні композиції.

Англійською мовою цей вид рукоділля називається "quilling" - від слова "quill" або "пташине перо". На відміну від орігамі, батьківщиною якого є Японія, та інших видів пластики мистецтво паперокручення виникло в Європі наприкінці 14 – на початку 15 століття. У середньовічній Європі черниці створювали витончені медальйони, закручуючи на кінчику пташиного пера папір із позолоченими краями. При близькому розгляді ці мініатюрні паперові шедеври створювали повну ілюзію, що вони виготовлені з тонких золотих смужок. На жаль, папір – недовговічний матеріал і мало що збереглося від середньовічних шедеврів. Однак ця давня техніка збереглася і до наших днів і дуже популярна у багатьох країнах світу. Папірокручення швидко поширилося в Європі, але тому, що папір, особливо кольоровий і високоякісний, був дуже дорогим матеріалом, паперова пластика стала мистецтвом для дам з багатих верств суспільства.

У наші дні паперокручення широко відоме і популярне як хобі в країнах Західної Європи, особливо в Англії та Німеччині. Але найширше поширення - це мистецтво набуло, коли воно "переїхало" на Схід. Найбагатші традиції найтоншої графіки та пластики, виготовлення паперу та роботи з нею дали мистецтву паперової платівки нове життя.

У Південній Кореї існує ціла Асоціація любителів паперової пластики, що поєднує послідовників різних напрямків паперової творчості.

У 15 столітті це вважалося мистецтвом. У 19 - жіночою розвагою. Більшість 20 століття воно було забуте. І лише наприкінці минулого століття квіллінгзнову став перетворюватися на мистецтво.

В Англії принцеса Єлизавета всерйоз захоплювалася мистецтвом квілінгу, і багато її творів зберігаються в музеї Вікторії та Альберта в Лондоні. З папером у нас пов'язане уявлення про неміцність та недовговічність. Але квіллінгспростовує це твердження - на об'ємну філігранну підставку можна поставити, наприклад, чашку або покласти важкий фоліант, і жоден завиток паперового мережива при цьому не постраждає. Можна зібрати з паперових елементів вазу для цукерок та спокійно використовувати її за призначенням – не розвалиться та не зламається. В загальному, квіллінг- Це можливість побачити незвичайні можливості звичайного паперу.

Почнемо з азів:

Інструмент для квілінгує пластмасовою або металевою паличкою з розщепленим кінцем. Він продається у спеціалізованих магазинах. Можна і самим зробити такий інструмент. А деякі так і взагалі обходяться звичайною зубочисткою. Ми у своїй роботі використовуватимемо стрижень для кулькової ручки, на кінці якої зроблено проріз.

Папір. Папір має бути кольоровим з двох сторін. Готові нарізані смужки паперу можна придбати у спеціальних магазинах. Якщо ж такої можливості немає, можна смужки нарізати самим. Ширина смужок для квілінгу 3 мм, але це необов'язкова умова, смужки можуть бути і трохи ширші (До 7мм).

Клей. Використовується для наклеювання деталей на основу. Найкраще використовувати клей ПВА.

Зубочистка. Використовується для нанесення клею.

Пінцет. Для укладання дрібних деталей.

Трафарет з колами. Для контролю розміру кіл.

У квіллінгуіснує досить багато базових елементів, причому виготовлення кожного елемента потрібні лічені секунди.

Розташуйте край паперової смужки між розщепленими кінцями інструменту. Починайте скручувати смужку паперу, пропускаючи її між великим та вказівним пальцями, зберігаючи однаковий натяг. Продовжуйте накручувати папір до кінця. Потім поверніть інструмент нагору ногами і зніміть завитушку.

Завитка трохи розкрутиться. Тепер за допомогою зубочистки приклейте кінчик смужки до завитку. Клею потрібно зовсім трохи. Ось вона, наша вихідна форма – коло.

Для того щоб пелюстки квітки були однакового розміру, бажано контролювати розмір вихідних кіл за допомогою трафарету з колами.

Можна надати паперу різні двовимірні та тривимірні форми: квадрати, овали, зірки, конуси, півсфери. Виступаючи елементами композиції, ці фігури можуть представляти листя дерев, квіти, свічники та багато іншого. Існує безліч типових фігур, але ви завжди самі можете вигадати нові (Додаток 1).

Для чого можна використовувати отримані крапельки і листочки? Ними можна прикрасити альбом, фоторамку, листівку, зробити ялинкову іграшку, підставку під гаряче, декоративний посуд, картину. Цікавий ефект вийде, якщо в роботі будуть змішані малюнок та квіллінг.

Отримані заготовки ми викладаємо на заздалегідь підготовлену основу (Картон)та приклеюємо.

Серцевина квітки може бути махровою. Для створення такої серцевини використовується смуга паперу, дрібно надрізана, з одного боку. Далі використовуємо ту саму техніку кручення, як і для пелюсток. Можна використовувати кілька кольорів паперу. Тоді смуга склеюється зі смужок двох кольорів.

Тренувальні вправи.

Зі смужок білого паперу скрутити спіраль, спробувати зробити "краплю", "око" та інші форми.

Практична робота.

Інструктаж з техніки безпеки.

Правила роботи з ножицями: Зберігайте ножиці у певному місці. Кладіть їх зімкнутими гострими кінцями від себе. Передавайте ножиці один одному кільцями вперед.

Самостійна робота дітей.

Діти працюють парами, виконують роботу на зразок чи вигадують композицію самостійно.

Поточний інструктаж вихователя (Під час виконання дітьми самостійної роботи)перевірка організації робочих місць дітей;

перевірка дотримання правил техніки безпеки під час виконання завдання;

інструктування з виконання завдання відповідно до інструкційно-технологічної карти; надання допомоги слабо підготовленим дітям.

Прибирання робочих місць.

Підбиття підсумків уроку.

Виставка робіт дітей.

Заключне слово вихователя.

Ось і добігло кінця наш незвичайний заняття. Ми сьогодні з вами виконали дуже велику роботу.

Що нового для себе ви дізналися на заняття? Чому навчалися? Що сподобалося на заняття?