Технологічна карта організованої навчальної діяльності по фемптема: «подорож в країну математики. Технологічна карта по формуванню елементарних математичних уявлень з використанням соціо-ігрових технологій в старшій групі Конспект по

освітня область- пізнання

розділ- ФЕМП

Тема- Ранок. Великий маленький.

мета:познайомити з частиною доби - ранок, вчити порівнювати предмети за величиною.

Програмне зміст: Ознайомити з частиною доби - ранок, вчити порівнювати предмети за величиною. Виховувати пізнавальний інтерес.

словник: Ранок, великий, маленький

Устаткування і м атеріали: Дві пірамідки, по одному паперовому ліхтарику будь-якого кольору (жовтого, червоного, синього, зеленого).

білінгвальний компонент : ранок - таң, великий - үлкен, маленький - кішкентай, один - бір, багато - көп.

етапи діяльності

деності вихователя

дії дітей

облік

Мотиваційно - спонукальний

організаційно

пошуковий

Рефлексівно-

коригуючий

Організаційний момент: Гра "Подорож".

Пропоную дітям з стільчиків зробити два потяги, уточнюю, які вони вийшли по довжині. Пропоную дітям відправити в подорож їх улюблені іграшки. Потім з'ясовую, в якому поїзді вони поїдуть. У довгому або короткому? В який бік? (Ліворуч або праворуч).

хід заняття

Діти, зараз ми будемо грати в гру "Знайди таке ж колечко". Подивіться, будь ласка, я знімаю кільця з одного пірамідки і розкладаю їх на підвіконні, столах, шафі. Тепер я вам роздаю по одному кільцю від парної башточки і ви знайдіть такі ж кільця (в ході спостерігаю, допомагаю їм у скруті).

Лера, підбери кільце і поясни, де ти його знайшла. Молодець, правильно знайшла. Тепер я вам роздаю пару великих кілець. Зараз Паша буде надягати їх на стрижні обох пірамідок.

Гра продовжується до тих пір, поки всі кільця не будуть надіті на стержні.Ігра "Різнобарвні ліхтарики" .Презентація.- Діти я вам роздаю по одному фонаріку.Спрашіваю скільки ліхтариків у них в руках, скільки всього ліхтариків, і якого вони кольору.

Гліб, якого кольору у тебе ліхтарик?

Молодець. У Гліба червоний ліхтарик.

А у Олега ліхтарик, якого кольору?

Правильно у тебе жовтий ліхтарик.

А зараз пограємо. Ліхтарики запалилися і пустилися в танок. Скажіть, будь ласка, скільки ліхтариків танцюють?

Настав ранок. В кімнаті стало ясно. Згасли сині ліхтарики. Згасли жовті ліхтарики, червоні, зелені.

Скільки ліхтариків у Софії? Скільки ліхтариків у Аріни: Тепер настає вечір, ставати темно запалюються ліхтарики, гра повторюється. Потім питаю, скільки всього ліхтариків, якого кольору?

Молодці, сьогодні дуже добре ми пограли.

Діти будують два потяги

Діти шукають кільця

відповіді дитини

Діти беруть ліхтарики

У мене червоний ліхтарик.

діти присіли

діти відповідають

Д ети відповідають.

Після гри діти прибирають ліхтарики в кошик

Про жида результат:

відтворюють : Великий маленький

розуміють : порівнювати великий - маленький

застосовують : уявлення про частини доби ранок.

Технологічна карта організованої навчальної діяльності дата _________

освітня область- П Свідомість

розділ- ФЕМП

Тема:День. Коло. Один - багато

мета:Ознайомити з частиною доби - день, з геометричною фігурою - коло.

Програмне зміст: Формувати вміння визначати часи доби - ранок, день. Ознайомити з геометричною фігурою коло, розвивати вміння досліджувати коло осязательно- руховим шляхом, виховувати інтерес до пізнавальної діяльності.

словник: коло, день, один-багато.

Устаткування і м атеріал:ілюстрації, іграшки, геометричні фігури.

Білінгвальний компонент: день - күн

етапи деятельнсти

деності вихователя

дії дітей

облік

Мотиваційно - спонукальний

організаційно

пошуковий

Рефлексівно-

коригуючий

Псхігогімнастіка.

Діти стоять у колі. Одна дитина тримає м'яч і називає його ознаки. М'яч - круглий, ...

Потім діти сідають за свої місця. вихователь звертає увагу дітей на картинки.

Яка зараз пора року?

А чому?

Називають ознаки осені.

Потім вихователь знайомить з частиною доби «День»

Що ви знаєте?

Бесіда з дітьми.

Вихователь пропонує пограти в гру.

М'ячик до діток покотився

На майданчику відчувся

Хто, хто м'ячик взяв показав.

Дітки, а якої форми м'яч? Форма - кола

А, що ви ще назвете кругом.

Физминутку.

Дівчата й хлопчики

Стрибають як хлопчики

очицями Маргай

А після відпочивають

Вихователь ставить дітям запитання.

Бесіда вихователя з дітьми по заняттю.

Діти стоять у колі

описують м'яч

Діти розглядають картинки

відповіді дітей

З Мотря навколо шукають форми кола.

форма кола

відповіді дітей

Виконують рух по тексту

Відповіді дітей.

Очікуваний результат:

відтворюють: один - багато

розуміють : Називати геометричні фігури

застосовують : уявлення про частини доби - день

Технологічна карта організованої навчальної діяльності дата _________

Освітня область:пізнання

розділ:ФЕМП

Тема: Ніч. Коло.

мета:Ознайомити з часом доби - ніч.

Програмне зміст:Ознайомити з часом доби - ніч, розвивати вміння малювати предмети круглої форми.

словник: Ніч, коло

Устаткування та матеріали:картинки, картки

Білінгвальй компонент:ніч - түн, день - күн.

етапи діяльності

де ностівихователя

дії дітей

облік

Мотивація. - спонукає.

Організ.- пошуковий

Реф.-кор.

Стукіт у двері!

вихователь запитує

"Хто це?"

«- це я Міша!».

Вихователь запрошує Мишу.

Заходи Миша гостем будеш.

"Чому ти такий сумний?".

«Я вчуся в школі і сьогодні отримав з математики оцінку - 2».

«- Тому що я не знаю який час доби».

«- Не сумуй хлопці тобі допоможуть». «- хлопці хто до нас в гості прийшов?» Допоможемо ми Міші? (Так).

Вихователь дітям роздає картки - робота за картками.

Вихователь ставить запитання дітям: - Вранці що ми робимо?

В обід що ми робимо?

Увечері що ми робимо?

Що робимо вночі?

Проводжають Мишу.

Уважно слухають вихователя

Відповідають на питання

Робота за картками

Відповідають на питання

Очікуваний результат:

відтворюють: Час доби - ніч

розуміють:розрізняти час доби

застосовують:навик відповідати повним відповіддю на питання

Технологічна карта організованої навчальної діяльності дата _________

освітня область- Пізнання

розділ:ФЕМП

Тема:Зліва, зправа. співвідношення предметів

мета:Вчити розрізняти і називати просторові напрями від

себе: зліва - праворуч.

Програмне зміст:Вчити орієнтуватися на аркуші паперу: зліва - праворуч, вчити порівнювати різні за кількістю групи предмети, розрізняти де права, а де ліва рука.

словник: Зліва, зправа.

Устаткування та матеріали:фланелеграф, картинки для фланелеграфа, іграшка «Незнайко», сюжетні картинки

Білінг.вальний компонент: Справа - оң жақта, зліва - сол жақтан

етапи діяльності

діяльність вихователя

дії дітей

облік

мотиваційно спонукальний

організаційно пошуковий

Рефлексивно - коригуючий

Хлопці, подивіться, хто у нас в гостях. (Незнайка). Він не вміє розрізняти праву і ліву руки. А ви знаєте, де у вас права рука? Підніміть праву руку. Що ви нею робите? Покажіть ліву руку. Що зліва від вас? Що справо від вас? Хлопці, я предлогаю вам побути в ролі справжніх художників і створити незвичайну картину прямо на фланелеграфе.

Ксюша, покладеш в центрі будиночок.

Микита, а ти зліва від будиночка «намалюй» берізку.

Праворуч від будиночка ялинка. Зліва від берізки мухомор.

Праворуч від будиночка білочка. Над будиночком сонечко. На берізки сидить синичка. Праворуч від ялинки заєць.

Молодці, тепер Незнайка НЕ ​​буде плутати праву і ліву руку.

Фізмін

«Не помилися».

Два кроки вперед.

Один крок ліворуч.

Один крок направо ...

Дід.ігра

«Муха»

У кожного на столі є картка і кругла фішка. Пограємо з мухою (фішкою). Муха в лівому верхньому кутку. Перемістилася в лівий нижній. Тепер в правий верхній. На клітку вліво, на клітину вниз, на клітину вправо.

А тепер предлогаю вам створити іншу картинку на фланелеграфе. Пішла Маша в ліс. Прилетіли в ліс пташки. Посади пташку на дерево (інша дитина - під дерево). Під ялинкою зростає грибок, постав його під ялинку. Під дубом - пеньок. Постав пеньок під дуб. А на пенькеп сидить зайчик. Посади його на пеньок. А на ялинці ростуть шишки, покладеш, будь ласка шишки на елку.в дуплі, дуба сидить сова, посади її в дупло. Ось який гарний ліс у нас вийшов

Вихователь пропонує дітям розглянути складні картинки і відповісти на питання з вживанням «на», «під».

Вихователь пропонує порівняти предмети по товщині: книг, альбоми. Олівці. Вводить поняття «товщі», «тонше»

Физминутку

Ось у нас гра яка

Хлоп долонька, хлоп інша

Правою праву долоню

Ми поплескаємо трошки

А потім долонею лівої

Ти хлопки в долоні зроби

А потім, потім, потім

Лівою праву поб'ємо.

Хлопці ви сьогодні все дуже старалися. Молодці.

Давайте попрощаємося з героями.

Діти показують праву і ліву руки, відповідають на питання вихователя.

Працюють з фланелеграфе, прикріплюють картинки, пояснюють чому саме сюди прикріпили.

виконують физминутку

Грають в дидактичну гру, пояснюючи свій вибір.

Працюють з фланелеграфе, разом з воспит. розбирають правильне вживання «на», «під»

Розглядають сюжетні картинки, відповідають на питання.

Діти порівнюють предмети за товщиною. Слухають пояснення вихователя.

виконують физминутку

Радіють.

Прощаються з героями

Очікуваний результат:

відтворюють: Просторові напрями від себе

розуміють: Порівнювати знайомі предмети за величиною

застосовують: Уявлення про орієнтування в просторі

Технологічна карта організованої навчальної діяльності дата _________

освітня область : Пізнання.

розділ:ФЕМП

Тема: Ранок день вечір ніч. Зліва, зправа.

мета: : Формувати вміння визначати контрастні частини доби: ранок - вечір, день - ніч.

Програмне зміст: Вчити розрізняти часи доби зі зміни змісту діяльності дітей і дорослих, розвивати вміння орієнтуватися щодо себе, виховувати акуратність в роботі з роздатковим матеріалом.

Словникова робота: день, ніч, ранок, вечір.

Устаткування та матеріали : веревка- 2 струмочка: один вузький, інший широкий, смужки блакитного кольору однакової довжини, але різної і однакової ширини; картки день, ніч, ранок, вечір; ліхтарики різних кольорів.

білінгвальний компонент : кун-день, тун - ніч

етапи

деят - ти

детельности вихователя

дії дітей

облік

Мотиваційно - спонукальний

Коло вітання «Лісові мешканці»:

Хлопці, які тварини живуть в лісі, назвіть.

Як можна сказати на них одним словом?

Правильно! Ось одне таке тварина покликало нас до себе в гості. Вгадайте, хто це?

красуня ця

На ялинці жівет-

З рук у перехожих

Горішки бере.

Стоять у колі, відповідають на питання.

Ведмідь, вовк, заєць, лисиця і т.д.

Дикі тварини.

Білочка.

організаційно

пошуковий

Ну що, вирушаємо?

Але попереду два потічка. Щоб потрапити в ліс потрібно через них переступити. Спочатку переступимо через струмок перший, потім другий.

Практична робота «Виміряй струмок».

Завдання: на столі лежать сині смужки - «струмочки». Потрібно методом накладення або додатку визначити, який струмок ширше, вже або однакові по ширині.
Вихователь слухає відповіді 3-4 дітей. Потім просить показати широкі потічки, вузькі, однакові.

Білочка каже, що ви добре впоралися із завданням і вона хоче пограти з вами в гру «Ліхтарики різнокольорові».

Вихователь роздає кожній дитині по одному ліхтарику різного кольору і питає, скільки у нього ліхтариків, якого кольору.! Настала ніч. Стало темно. Запалилися ліхтарики і пустилися в танок. Скільки танцює ліхтариків?

Настав ранок. Стало ясно. Згасли ліхтарики ».

Гра повторюється 2-3 рази.

Д / гра «Машенькін день».

Білочка каже, що зустріла в лісі дівчинку Машу. Вона переплутала частини доби. Допоможемо їй?

Вихователь називає дії:

Дітки прокидаються ...

Дітки грають на вулиці ...

Дітки сплять ...

Дітки йдуть додому з дитячого садка ...

Молодці!

Хлопці, нам пора повертатися в дитячий сад. Попрощаємося з білочкою. Нам потрібно знову перейти через струмки.

Так.

Діти переступають через струмки по черзі. Зі свого досвіду з'ясовують, що перший струмок широкий, через нього важко переступати. А другий струмок вузький, переступати легко. Діти при переступаючи-ванні кажуть «широкий, вузький».

Діти визначають ширину струмків.

Діти показують і повторюють вголос порівняння.

Діти радіють, що білочка хоче з ними пограти.

Один. (Колір)

Діти танцюють.

Багато.

Діти присіли.

Діти називають частини доби і піднімають картку.

Вранці.

Днем.

Вночі.

Увечері.

Діти прощаються з білочкою і йдуть назад до струмків. Згадують який з них широкий, а який вузький.

Рефлексівно-

коригуючий

Що ми робили на занятті?

Які струмки зустрілися нам на шляху?

Кому важко було переступати через струмки?

В яку гру грала з нами білочка?

Вам сподобалася гра?

Коли ліхтарики запалюються?

А коли гаснуть?

Молодці!

Ходили в гості до белчке.

Широкі і вузькі.

Різні відповіді.

Різнокольорові ліхтарики »

Так.

Ліхтарики запалюються вночі.

Гаснуть вранці.

Очікуваний результат:

відтворює : Частини доби: день-ніч, ранок-вечір.

розуміє : Навички визначення предметів в просторі.

застосовує: визначати контрастні частини доби: ранок - вечір, день - ніч.

Технологічна карта організованої навчальної діяльності дата _________

освітня область : Пізнання.

розділ: ФЕМП.

Тема: Квадрат, коло, трикутник.

мета :: Вчити впізнавати і називати геометричні фігури: трикутник, коло, квадрат,

Програмне зміст: Закріпити отримані знання про геометричні фігури.

Словникова робота: квадрат, трикутник, коло.

Устаткування та матеріали:сніжинки різнокольорові, одна велика з листом для зими, рахункові палички, картки для вправи.

Білінгвальний компонент:круг домалак

етапи

деят - ти

дії вихователя

дії дітей

облік

Мотиваційно - спонукальний

Хлопці? Я прийшла в групу і побачила сніжинки! Ще вчора тут нічого не було! Хто ж це приніс?

Правильно. Але сніжинки не прості, а з завданнями. Напевно зима хоче дізнатися чому ми навчилися.

Чи не боїтеся труднощів?

Діти стоять навколо столу і дивуються. - Зима принесла.

Ні, не боїмося.

організаційно

пошуковий

1 сніжинка:

Назвіть, що роблять діти і дорослі

вранці,

увечері,

днем,

Вночі.
2 сніжинка:

Подорож в зимовий ліс.

Хлопці, як красиво в лісі, все навколо білим біло. Але цей ліс не простий, в ньому незвичайні дерева, звірі. Хлопці, хто помітив, що тут незвичайного?

Молодці!

3 сніжинка: зарядка за картками. Вихователь показує картки зі схематичним зображенням людини, н-р, голова нахилена вліво, вправо, рука права піднята вгору, в сторону і т.д.4 сніжинка: Гра «Визнач, скільки ударів» .Воспітатель плескає за ширмою в долоні. Гра «Вперті дітки». Мета гри: вихователь говорить одну дію, а діти роблять навпаки. Вихователь ставить ноги вузько-робити крок вперед -піднімають ліву руку -

Крокує -говорить тихо -

5 сніжинка: Зроби фігуру з рахункових паличок.

А коло можна зробити з паличок?

6 сніжинка: Гра «Знайди другу половинку сніжинки». На столі лежать половинки різнокольорових сніжинок.

Прокидаються, йдуть в садок, на роботу, робимо зарядку ...

Батьки забирають дітей з садка, повертаються з роботи, дивимося телевізор ...

Днем обідають, грають на вулиці ...

Вечеряємо, лягаємо спати, спимо.

Вони схожі на геометричні фігури: ялинка схожа на трикутник, дерево - на коло, будинок - на квадрат, заєць - на трикутник, ведмідь на овал, пень на квадрат. Діти повторюють рухи, намальовані на карточке.Деті визначають, скільки ударів і кажуть «один» або «багато».

Діти широко.

Назад.

Праву руку.

Бігає.

Голосно.

Діти викладають фігури.

Ні.

Діти беруть сніжинки і шукають один у одного половинку за кольором.

Рефлексівно-

коригуючий

Які ви молодці! Впоралися! Вам сподобалось? Давайте тепер відправимо зими лист на снежинке. Повісимо її на дереві у нас у дворі. Зима прийде і порадіє за наші успіхи!

Діти радіють і дивляться у вікно, як вихователь вішає сніжинку на дерево.

Очікуваний результат:

відтворюють : геометричні фігури.

розуміють: навички знаходження в предметах геометричні форми.

застосовують

Технологічна карта організованої навчальної діяльності дата _________

освітня область : Пізнання.

розділ: ФЕМП.

Тема:Один - багато

мета:: Продовжувати вчити розрізняти поняття «багато», «один».

Програмне зміст: Вчити дітей порівнювати предмети за кількістю, розвивати вміння знаходити один і багато предметів в навколишньому оточенні. Виховувати пізнавальний інтерес.

Словникова робота: один, багато

Устаткування та матеріали:Демонстраційний матеріал - фланелеграф: 2 будиночки, зайчики, вовк, ялинки, морквини.Роздатковий матеріал - зайчики іграшки,

Білінгвальний компонент: б i р - один

етапи

деят - ти

дії вихователя

дії дітей

облік

Мотиваційно - спонукальний

Привіт хлопці! Подивіться, що у мене є. Як ви думаєте, що це. Звичайно ж, цей лист. А від кого воно ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадку.

загадка:

Рудий маленький зверекПо деревах стриб та скок

Він живе не на землі

А на дереві в дуплі.

вихователь:

Правильно. А як ви здогадалися, що це білочка? -А як ви думаєте, кому написано лист?

Вихователь читає напис на конверті: "Дитячий садок, хлопцям 2 мл.группи"

вихователь:

Це наша група?

Слухають, спостерігають

Діти відповідають ствердно.

Діти відповідають, що це білочка

Діти кажуть, що білки бувають рудими, живуть на деревах, люблять горішки.

організаційно

пошуковий

Відкриємо конверт і подивимося, що тут написано. Тільки одне слово - «Допоможіть». А що у неї сталося не зрозуміло. -Хлопці допоможемо білочку?

А де живе білочка? - Правильно, молодці білочка живе в лісі.

Як ви думаєте, на чому можна доїхати до лісу?

А на поїзді можна? Ось на ньому-то ми і поїдемо!

2. Актуалізація знань

вихователь:

Вас скільки?

А вагончиків у поїзда скільки?

вас багатоі ви будете вагончиками.

Скільки вихователів з вами? - А до чого чіпляється перший вагончик? Діти пояснюють, що вагончик чіпляється за паровозик.

Правильно - до паровозику.

Тоді я буду ким?

Молодці! Перший вагончик чіпляється за паровозик, а потім всі інші вагончики чіпляються один за одним.

Всі готові? Тоді поїхали!

Хлопці, куди ми приїхали?

А як ви здогадалися, що це ліс? відповідь дітей: «Тому, що навколо ростуть дерева».

Подивіться, хто це сидить на пеньочку? Діти кажуть, що на пенечке сидить сонечко.

Скільки сонечок?

Давайте подивимося уважно. Може тут ще хтось сховався? (За корчі в листі сховалися маленькі сонечка)- Хлопці, я бачу попереду щось цікаве. Давайте подивимося що це?

Физкультминутка «Подорож».

Ми веселі хлопці,

Ми хлопці дошкільнята. (Діти посміхаються)

Ми вирушимо в дорогу

І дізнаємося дуже багато. (Діти крокують на місці)

Ми зараз вперед підемо (Діти показують рукою вперед)

На питання відповідь найдем.3. Утруднення в ігровій ситуації

вихователь:

Хлопці, куди ми прийшли?

Як називаються ці квіти?

Правильно, ромашки.

Скільки ромашок на галявинці?

дидактична гра "Сонечки".

вихователь:

Хлопці, сонечка багато літали, Всюди побували, дуже втомилися. Але не знають, де їм відпочити. Що ж робити божим корівок?

Де ж їм посидіти? .

Але вони бояться, що їм всім не вистачить ромашок. Сонечка хочуть, щоб ви допомогли їм дізнатися - чи вистачить їм ромашок чи ні? Допоможете божим корівок?

Як же їм допомогти? Діти кажуть, що сонечка самі прилетять, що їх треба посадити на ромашки і т. Д.4. Відкриття нового знання

вихователь:

Як дізнатися вистачить божим корівок ромашок чи ні? Діти перераховують можливі варіанти, потім пропонуютьпосадити на кожну ромашку по одній сонечку.

Посадіть на кожну ромашку по одній сонечку.

Скільки великих сонечок?

Скільки маленьких сонечок? відповідь дітей: « багато » .

Скільки всього сонечок? Діти кажуть, що сонечок багато.

Скільки на галявинці великих ромашок? відповідь дітей: «Одна».

Скільки маленьких ромашок? відповідь дітей: « багато » .

Хлопці, а на яку ромашку потрібно посадити велику божу корівку? Діти кажуть, що велика сонечко повинна сидіти на великий ромашці.

А я хочу посадити сонечко на маленьку ромашку. Вийде у мене це? Чому?

відповідь дітей: Не вийде, ромашка зламається, сонечко впаде.

Правильно, з маленькою ромашки велика сонечко впаде або ромашка зламається.

Сонечка дякують вам за допомогу.

5. Введення нового знання в систему.

гра: «В гостях у білочки».

Дітей зустрічає білочка

Білочка:

Ви отримали мій лист? Діти відповідають, що отримали.

А чому ж ви так довго їхали? відповідь дітей: «Ми допомагали, божим корівок».

Як же ви їм допомогли? відповідь дітей: «Ми допомагали їм сісти на ромашки».

вихователь:

Білочка, а що в тебе сталося? Ми прочитали лист, але там тільки одне слово - допоможіть. Ми нічого не зрозуміли.

Білочка:

Я збирала запаси на зиму, але упустила кошик і все, що було в ній, розсипала.

Хлопці ви мені допоможете зібрати мої запаси? Діти погоджуються допомогти білочку.

вихователь:

Як ви думаєте, що було у білочки в кошику? відповідь дітей: «Гриби, ягоди».

Білочка:

У мене є чарівна картинка, на якій серед різних предметів намальовано то, що мені потрібно (Показує чарівну картинку).

вихователь:

Що збирала білочка в кошик? відповідь дітей: «Гриби».

Скільки розсипалося грибочків? відповідь дітей: « багато » .

Візьміть кожен по одному грибочка.

У всіх по одному грибочка? відповідь дітей: «Так».

Вихователь уточнює у кожної дитини, скільки грибочків він взяв. У разі якщо хтось із дітей взяв кілька грибочків, то вихователь задає питання: «Що зробити, щоб у кожного було по одному грибочка?»

вихователь пропонує скласти(Приклеїти)грибочки в кошик.

вихователь (Звертається до кожної дитини):

Скільки грибочків ти (Поклав)приклеїв до кошика? Відповіді дітей.

Скільки грибочків знаходиться в кошику? Відповіді дітей.

вихователь:

Правильно, тому що нас багато. Кожен приклеїв по одному грибочка, і їх стало багато.

Білочка:

Які ви молодці, хлопці допомогли зібрати мої грибочки в кошик.

Ви, втомилися напевно? Відповіді дітей. А пограти хочете? Відповіді дітей.

Давайте пограємо, відпочинемо і наберемося сил.

гра: «Сдуй мене»

Білочка:

Хто скаже, яка зараз пора року? Відповіді дітей.

А що відбувається з листям на деревах восени? Відповіді дітей.

Так листя опадає, а коли дме вітер, листя красиво кружляють і падають на землю.

А скільки листочків на деревах? відповідь дітей: « багато » .

Скільки листочків у мене? відповідь дітей: « Один » .

- Уявіть, Що ви гарні осінні листочки, а я вітер і буду дути на вас. Ви покружляти і плавно опуститеся на землю. (Діти грають)

Тепер ви будете вітром, а я листочком. (Граповторюється 3-4 рази ) .

Ну, що відпочили, набралися сил? (Відповідь дітей)

Білочка дякує дітей за допомогу і пригощає їх грибочками зі своїх запасів.

вихователь:

Пора нам повертатися в дитячий сад. Перший вагончик чіпляється за паровозик, а потім всі інші вагончики чіпляються один за одного (Звучить музика).

Діти стають один за одним і повертаються в групупо намальованим рейках.

6. Підсумок заняття.

Вихователь підводить підсумок спільно з дітьми.

Де ми сьогодні побували? Відповіді дітей.

А що ми там робили? Відповіді дітей.

Чому нам вдалося допомогти білочку і божим корівок? (Якщо діти не можуть відповісти, то вихователь допомагає їм: «Ми діяли разом, дружно»).

А разом нас скільки? Відповіді дітей.

Діти погоджуються з вихователем.Діти кажуть, що білочка живе в лісі.

Діти перераховують видитранспорту : Маршрутка, кінь, машина і т. Д.

Діти відповідають, що їхбагато.Діти кажуть, що вагончиків у поїзда тежбагато.

Діти відповідають, що виховательодин.

відповідь дітей : «Ви будете - паровозиком» .

(Діти крокують по музику по намальованим рейки

Діти відповідають, що вони приїхали в ліс.

Діти відповідають, що сонечко одна.

Діти кажуть вихователю, що вони побачили сонечок.

Діти погоджуються.

відповідь дітей : «На галявину з квітами» .

відповідь дітей : «Ромашки» .

Діти відповідають, що на галявинібагато ромашок.

пропозиції дітей : Полетять додому, посидіти відпочити і т. Д.

відповідь дітей : «На галявинці, на ромашках»

Діти погоджуються допомогти божим корівок.

відповідь дітей : «Одна»

відповідь дітей: « багато » .

Діти кажуть, що сонечок багато.

відповідь дітей: «Одна».

відповідь дітей : « багато » .

Рефлексівно-

коригуючий

Наша подорож закінчилося. Я хочу всім сказати спасибі.

радіють

Очікуваний результат:

відтворюють : Поняття один - багато

розуміють:

застосовують

Технологічна карта організованої навчальної діяльності дата _________

освітня область : Пізнання.

розділ: ФЕМП.

Тема:Число і цифра 1.

мета: Ознайомити з числом 1 і цифрою 1;

Програмне зміст: Ознайомити з числом і цифрою 1.

Словникова робота: число, цифра

Устаткування та матеріали:3 гнома, картки-квитки, демонстраційний матеріал (один - багато), гачок, цвях, спиця, свічка, рахункові палички, 3 конверти.

Білінгвальний компонент:б i р - один

етапи

деят - ти

дії вихователя

дії дітей

облік

Мотиваційно - спонукальний

Сьогодні ми знову в гостях у веселих Гномиків. Давайте знайдемо, де ж вони сховалися:

Сяде той, у кого гномик лежить на конверті ...

Сяде той, у кого гномик лежить під конвертом ...

Сяде той, у кого гномик лежить зліва від конверта

Діти шукають, де сховалися гноми

організаційно

пошуковий

Наші Гномики гуляли в зоопарку і розглядали звірів і птахів. І ось вони зупинилися біля найбільшої клітки і побачили велике-велике тварина з великими-великими вухами і довгим-довгим носом. Як ви думаєте, хто це?

Давайте порахуємо, скільки слонів в цій клітці? (один)

Сьогодні ми познайомимося з числом 1 і дізнаємося, що це число можна записати цифрою 1.
1. Знайомство з числом 1.

Скільки слонів зображено на картинці? (один)

Скільки червоних намистин відкладено? (Одна). На яку геометричну фігуру схожа ця бусинка? (Коло) Скільки кіл ви бачите? Візьміть червоний конверт і дістаньте з НЕго 1 круг.Возьміте зелений конверт і дістаньте з нього картку:на кожній картинці закрийте предмет, який відрізняється від інших.

Физминутку:

Для початку ми з тобою

Крутимо тільки головою.

Животом обертаємо теж,

Це ми, звичайно, можемо.

За ніс ручкою візьмемося,

Ротиком ми посміхнемося.

Наостанок потягнулися,

Вгору і в сторони. Прогнулися.

Від розминки розчервонілися

І за парти знову сіли.

2. Знайомство з цифрою 1.

До нас в гості прийшов заєць. Він приніс цифру 1, тому що число 1, про який ми з вами сьогодні говоримо, позначається цифрою 1. на що вона схожа?

А схожа ця цифра

На гачок, на цвях, на спицю.

А ще трохи, може,

На свічку вона схожа.

Давайте викладемо цифру 1 за допомогою рахункових паличок.

Корекція слухового уваги.

Координація мови з рухом, робота над темпом і ритмом мови, координацією руху.

Динамічна розминка.

Розвиток дрібної моторики

Гра «Один - багато»:хлопніть в долоні, коли побачите один предмет, коли побачите багато предметів, плескати не треба.

Відповідають на питання

виконують завдання,

виконують физминутку

Рефлексівно-

коригуючий

З яким числом і якою цифрою ми сьогодні познайомилися?

Відповідають на питання

Очікуваний результат:

відтворюють : Число і цифру 1

розуміють: навички знаходження числа 1 в кількості предметів

застосовують: виконувати завдання.

Технологічна карта організованої навчальної діяльності дата _________

освітня область : Пізнання.

розділ: ФЕМП.

Тема: Вечір. Великий маленький.

мета: Познайомити з часом доби вечір.

Програмне зміст: Ознайомити з часом доби вечір, закріпити поняття великий - маленький.

Словникова робота: вечір

Устаткування та матеріали:лялька, іграшка ведмідь, площинні дерева, іграшки: білка, заєць,

Білінгвальний компонент:б i р - один

етапи

деят - ти

дії вихователя

дії дітей

облік

Мотиваційно - спонукальний

Вихователь: - Хлопці до нас сьогодні прийшли гості, давайте з ними привітаємося.

комунікативна гра"Вітаю!"

Звучить тиха музика, чути плач

Звертає увагу дітей на плач. Хто у нас плаче?

Повідомляє, що це плаче Маша, вона заблукала в лісі і не може вибратися.

Пропонує відправитися в ліс, що допомогти Маші.

Уточнює яку пору року (зима)

імітаційна гра«Йдемо в ліс»

організаційно

пошуковий

Вихователь: - Ось прийшли ми до лісу, подивіться скільки ялинок в лісі (виставлені дерева на магнітній дошці) .Як же нам знайти Машу, подивіться хто під кущика сидить і тремтить? Запитаємо у нього чи не бачив він Машу.

Заєць нам допоможе, якщо ми почастуємо його морквиною, подивіться, скільки морквин у мене в кошику? Скільки морквин дамо зайцю.

Вихователь привертає увагу, подивіться, хто нагорі сидить? Де живе білочка?

А що внизу лежить? Білочка просить нас допомогти їй розкласти на полички гриби.

    Пропонує пройти за столи і розкласти гриби на смужки. (На верхню смужку - один гриб, на нижню багато).

    Хлопці, заєць у нас який?

    Правильно - маленький. А білочка, Молодці, білочка теж маленька.

Вихователь повідомляє про те, що заєць і білочка дякують за допомогу і кажуть, що Машенька йшла, йшла і потрапила до ведмедя в хатинку.

Ось він ведмідь, він заповіт нас поіграть- Пропонує пограти: Фіз. хвилинка"Три медведі"

1,2,3 - повернись і в ведмедів превратісь.Трі ведмедя йшли домой.Папа був великий - большой.Мама з ним поменше ростом.А синок малятко просто. Дуже маленький він був. З брязкальця ходив. Дзинь - дзінь- дзінь.1,2,3 - повернись і в ребяток превратісь.Воспітатель звертається до ведмедя, просить від пустити Машеньку. Хлопці, а ведмідь який? Правильно, ведмідь великийВедмідь погоджується, з умовою, хатинка у нього стала стара, і він просить зробити будиночок йому.

Рефлексівно-

коригуючий

Вихователь повідомляє що, ведмідь дякує дітей. "Ну, спасибі з моїм умовою впоралися, а я вас за це пригощаю і Машеньку відпускаю". Дістає частування з мішечка.

Очікуваний результат:

відтворюють : Вміння знаходити великий і маленький предмет.

розуміють: уявлення про частини доби вечір.

застосовують: виконувати завдання.

Технологічна карта організованої навчальної діяльності дата _________

освітня область : Пізнання.

розділ: ФЕМП.

Тема:квадрат

мета: зак репляться знання дітей про геометричні фігури;

Програмне зміст: Ознайомити з геометричною фігурою - квадрат, розвивати вміння обстежити квадрат осязательно - руховим шляхом, виховувати пізнавальний інтерес.

Словникова робота: квадрат

Устаткування та матеріали: на бор геометричних фігур на кожну дитину;
чарівні мольберти - красиво оформлені коробочки з кольоровим дном і різними наповнювачами (очищений пісок, дрібні камінчики, намистини, крупа);
«Будинку для фігур» - картки, розділені на дев'ять клітин;
предметні картинки (сонечко, квітка, хмара, метелик) для кожної дитини;
тоновані аркуші паперу, набір для аплікації;
квадрат на підставці

білінгвальний компонент : квадрат

етапи

деят - ти

дії вихователя

дії дітей

облік

Мотиваційно - спонукальний

Д ети, сьогодні до нас прийшов незвичайний гість.
Педагог показує Квадратик.

цікавляться

організаційно

пошуковий

На яку геометричну фігуру схожий наш гість?
Звуть його Квадратик. Тільки він чомусь сумний.
Давайте покажемо квадратики, як ми вміємо грати з пальчиками, може, він звеселіє.
Вихователь проводить пальчиковую гру «1-5 - навчилися ми вважати»:
Навчилися ми вважати
Один два три чотири п'ять
Треба нам розумнішими стати ...
Квадратик не став веселим. Чому?
вихователь:
Давайте у нього запитаємо.
квадратик:
А невеселий я тому, що втратив своїх друзів.
Вихователь пропонує дітям допомогти квадратики знайти його друзів.
вихователь:
Але нам треба відгадати загадки, а відповіді намалювати на чарівних мольбертах.
Чим ми будемо малювати?
Правильно, пальчиками.
У цій геометричної фігури чотири кути, чотири вершини і чотири сторони, причому всі сторони однакові.
У цій - три кути, три вершини і три сторони.
Ось фігура зовсім без кутів, вона має витягнуту форму.
У наступній чотири кути, чотири вершини і чотири сторони, причому дві протилежні сторони - довгі, а дві - короткі.
Ця фігура не має кутів і схожа на сонечко, обруч, тарілку ...
Вихователь запитує в однієї дитини, потім в іншого:
Яку фігуру намалював? Скільки кутів у цій постаті? сторін? Вершин?
Молодці! Всі загадки ви відгадали правильно.
Подивіться, як заусміхався Квадратик, адже ви назвали його друзів.
Як двома словами можна назвати друзів квадратики?
вихователь:
Правильно. Але щоб друзі більше не губилися, давайте поселимо їх в будинок (картка, розділена на дев'ять клітин).
Далі педагог дає дітям завдання: квадрат буде жити в середині (центрі) листа, коло - над квадратом, овал - під квадратом; праворуч від квадрата стане жити трикутник; зліва від квадрата оселиться прямокутник. Щоб будинок був затишним, світлим, ошатним, потрібно його прикрасити: «У лівий верхній кут помістіть сонечко; в правий нижній кут посадите квітка; в правий верхній кут - хмара; лівий нижній кут прикрасьте метеликом ».
Вихователь ставить дітям різні питання. Наприклад: де живе Квадрат, звідки він з'явився, що буде робити в майбутньому?
Квадратик дякує хлопців, пропонує їм пограти в гру.
Проводиться физкультминутка.
вихователь:
Вам сподобалася гра?
Педагог пропонує дітям зробити що-небудь приємне для гостя. Наприклад, вручити йому подарунки.
вихователь:
Що б подарувати?
Як ви думаєте, діти, зрадіє Квадратик, якщо подаруємо йому красиві листівки, на яких зберуться всі його друзі - геометричні фігури?
Для цього потрібно з кількох фігур створити яке-небудь зображення. Потім наклеїти його на аркуш паперу, щоб вийшла листівка.
У цей час грає спокійна музика.
Після того як робота буде виконана, вихователь пропонує подарувати свої листівки квадратики.

(Відповіді дітей.)

(Діти загинають пальці, починаючи з мізинця)

(Стискають і розтискають кулаки)

(Загинають пальці, починаючи з великого) -

(Стискають і розтискають кулаки.)
(Відповіді дітей.)

Це геометричні фігури!

Діти відповідають, фантазуючи.

Діти пальчиком малюють на мольбертах відповіді на загадки.

Діти починають працювати. З набору геометричних фігур придумують і викладають на аркуші будь-яке зображення, потім приклеюють його.

Рефлексівно-

коригуючий

Квадратик дякує дітей і залишається в групі на цілий день.

Діти раді отриманого результату

Очікуваний результат:

відтворюють : Розрізняти геометричні фігури

розуміють: уявлення про геометричній фігурі - квадрат

застосовують : позначати на аркуші паперу положенняквадрат

Технологічна карта організованої навчальної діяльності дата _________

освітня область : Пізнання.

розділ: ФЕМП.

Тема:один -багато

мета: Закріпити поняття «один - багато - жодного»

Програмне зміст: Вчити порівнювати знайомі предмети за кількістю.

Словникова робота: один, багато

Устаткування та матеріали: і грушки зайця і ведмедя; кошики; 5 муляжів моркви і яблук; свіжі яблука і морква.

білінгвальний компонент : Заєць - коян

етапи

деят - ти

дії вихователя

дії дітей

облік

Мотиваційно - спонукальний

Сьогодні ми з вами підемо гуляти на лісову галявину.

(Діти йдуть за вихователем і бачать сліди зайця і ведмедя.)

організаційно

пошуковий

Хлопці, подивіться! Що це?
- А на чому сліди можуть залишатися?
- Як ви думаєте, чиї вони?
- Тільки тварини можуть залишати сліди?
- Ходімо по слідах і подивимося, куди вони нас приведуть.

Під ялинкою сидять ведмідь і заєць.

вихователь:
- Яким голосом вітається ведмедик, низьким або високим?
- Привітайтеся з ведмедиком низьким голосом. (Просить індивідуально кілька дітей)
- А зайка, яким голосом привітався, низьким або високим?
- Привітайтеся з зайчиком високим, тоненьким голоском. (Просить індивідуально кілька дітей)
(Звірі несподівано починають плакати.)
- Настя, запитай у зайчика високим голосом, чому він плаче?
- Заєць плаче, тому що втратив морквину. У нього дірява кошик.
- Вітя, запитай у ведмедика низьким голосом, чому він плаче?
- Ведмідь втратив яблука. У нього дірява кошик.
- Зайка, а де ти втратив морквину?
- Заєць стояв обличчям до ялинки і з правого боку втратив морква.
- Ведмідь теж стояв обличчям до ялинки, але з лівого боку втратив яблука.
- Діти, давайте допоможемо тваринам? Стати обличчям до ялинки. Дівчата будуть шукати ЗаЙкИнА морквину з
правого боку. Хлопчики будуть шукати яблука для ведмедика з лівого боку.
- Можна брати тільки одне яблуко чи моркву в руку.

вихователь:
- Саша, скільки у тебе яблук?
- Ліза, скільки у тебе морквин?
(Опитуваних кожного.)
- У мене є подарунок для наших звірів. Це нові кошики!
- Складіть в червону кошик яблука, а в синю морквину.
- Вероніка, скільки морквин у тебе залишилося? (ні однієї)
- Гліб, скільки яблук залишилося у тебе? (ні одного)
- Уляна, скільки стало яблук в кошику? (Багато)
- Саша, скільки морквин стало в кошику? (Вважає) (п'ять)
(Звірі дякують дітей.)
Заєць пригощає дітей морквою.
- Діти, яка морква? (Жорстка, солодка, помаранчева)
Ведмідь пригощає дітей яблуками.
вихователь:
- Лера, яблуко яке? (Кисле, зелене)
- Єгор, а у тебе яке яблуко на смак?
- Скажімо спасибі зайчику високим, тоненьким голосом.
- Мишка скажемо спасибі низьким голосом.
Звірі грають в гру з дітьми «1, 2, 3угадай і повтори» (вгадують що робить ведмідь або заєць і
повторюють рухи).
- Чудова гра, але нам з хлопцями пора повертатися в дитячий сад.

(Діти за вихователем підходять до ялинок.)

Діти вітаються.

(Діти зібрали і тримають в руках.)

Рефлексівно-

коригуючий

Звірі ще раз дякують дітей за допомогу і прощаються.

Діти йдуть за вихователем

відтворюють : Один - багато

розуміють: навички знаходження один і багато предметів

застосовують : Порівнювати предмети за кількістю.

Технологічна карта організованої навчальної діяльності дата _________

освітня область : Пізнання.

розділ: ФЕМП.

Тема: Порівняння і рівняння груп предметів

мета : продовжувати вчити порівнювати два предмети за шириною способами накладення і додатки

Програмне зміст: Вчити порівнювати предметів за кількістю, використовуючи прийоми накладення і додатку.

Словникова робота: накладення, додаток

Устаткування та матеріали:Д емонстратівний матеріал: презентація, лист, ялинка, макет Маші.Раздаточний матеріал: дві смужки різної ширини (жовта і червона), 5 груш, 5 полуниць, геометричні фігури, смужки для викладання роздаткового матеріалу.

Білінгвальний компонент:б i р - один

етапи

деят - ти

дії вихователя

дії дітей

облік

Мотиваційно - спонукальний

"Хлопці до нас в групу принесли лист. Прочитаємо його?"

організаційно

пошуковий

З Здрастуй, дорогі діти! Пише вам Маша. Мені дуже хочеться з вами зустрітися, подружки покликали мене в ліс, і я заблукала в лісі. Бабуся і дідусь чекають мене вдома з квітами та з ягодами ».
- Допоможемо хлопці?
- А на чому ми з вами вирушимо в ліс?
- Подивіться хлопці, Маша з кошиком по лісу ходить, а що вона збирає хлопці?
Діти: квіти і ягоди.
вихователь:
- Які ягоди зібрала Маша?
- А якого, кольору ягоди?
- У вас на підносах лежать ягоди (полунички), викладіть їх на картонній смужці, на верхній лінії. Скільки ягід зібрала Маша?
- А що ще збирала Маша?
- А якого кольору квіти?
- Візьміть з таці 1 квітка і викладіть його на картонній смужці, на нижній лінії. Скільки квітів зібрала Маша?
- Дивіться, хлопці Маша ще зібрала квітів для бабусі. Скільки квітів? Скажіть беручи до уваги.
- А ягід?
- А, що треба зробити Маші, щоб ягід і квітів стало порівну?
Вихователь: Молодці.
- Йшла, йшла Маша по лісу і зустріла ведмедя. Маша запитала у ведмедя як їй дістатися до будинку. Ведмідь погодився допомогти, якщо Маша зіграє з ним футбол. Грати Маша повинна на широкому полі, а Мишка на вузькому, так от лихо не знає Маша яке поле ширше, а яке вже. Допоможемо Маші?
- У вас на столах у кожного лежать 2 смужки, вони різні по ширині, давайте, ми їх порівняємо і на широку доріжку викладемо м'яч, який лежить у вас на підносі.
Діти: виконують завдання.
вихователь:
- Ансар як ви дізналися, яке поле ширше, яке вже? Ми наклали одну смужку на іншу.
- Молодець. Ви все правильно вказали поле Маші. Покажемо, ведмедю як ми вміємо грати футбол?
Физкультминутка.
Я граю
Я люблю грати в футбол,
Забивати у ворота гол. Імітація удару ногою по м'ячу.
На ворота стаю, Імітація захисту воріт.
І, звичайно, не лінуюся. Імітація підстрибування за м'ячем.
- Сподобалося ведмедю грати, вирішив він відпочити, та й дорогу Маші до дому вказати. Ведмідь підвів Машу до дороги, яка веде до будинку і каже «Іди Маша по цій дорозі і не озирайся і вийдеш до дому». Побігла Маша по дорозі, намиста і розсипала. Плаче Маша. Допоможемо, хлопці Маші зібрати намиста?
- Подивіться, у вас на підносах лежать геометричні фігури, ось з них ми викладемо намиста для Маші. Ви уважно слухайте, яку фігуру я буду називати, таку ви викладаєте у себе на столі (діти викладають намиста, після порівнюють його з зразком).
- Ну що ж, з цим завданням ви впоралися, молодці, от і Маша до будинку добралася.

відповідають

спостерігають

виконають завдання

виконують физминутку

Рефлексівно-

коригуючий

Молодці ви хлопці ви допомогли Маші повернутися до бабусі і дідуся. Сідайте на наш транспорт (той який вибрали діти на початку заняття).
Їдуть «в групу» і сідають на підлогу в гурток.
- Де ми з вами побували? (Викласти на підлогу ялинку)
- Кому допомогли? (Викласти фігурку Маші)
- Що трапилося з Машею?
- Як ми допомагали Маші?
- А що вам найбільше сподобалося робити (вислуховує висловлювання дітей).
- Молодці хлопці, ви все сьогодні були уважними, чуйними. Маша дісталася до будинку і в наступний раз прийде до нас в гості.

Очікуваний результат:

відтворюють : навички порівняння двох різних груп предметом способом накладення;

розуміють: вміння розрізняти і називати коло і квадрат;

застосовують: виконувати завдання.

Технологічна карта організованої навчальної діяльності дата _________

освітня область : Пізнання.

розділ: ФЕМП.

Тема: Трикутник. Один - багато.

мета : Закріпити поняття кількості: один-багато,

Програмне зміст: Ознайомити з геометричною фігурою теругольнік, розвивати вміння обстежити трикутник осязательно - руховим шляхом, виховувати бажання вивчати.

Словникова робота: трикутник

Устаткування та матеріали: иг рушка Віні-пух, повітряна кулька, маски, керма, Блоки Дьенеша в мішечках, набори дрібних іграшок і продуктів для гри «Магазин», лялька Маша; роздатковий: Д / і «Виклади фігуру», «Лабіринт».

Білінгвальний компонент: трикутник - үшбұриш

етапи

деят - ти

дії вихователя

дії дітей

облік

Мотиваційно - спонукальний

З звертаючись ми все навколо.
Я - твій друг і ти - мій друг!
Міцно за руки візьмемося
І один одному посміхнемось!
вихователь:
- Чуєте, хлопці? Хтось стукає до нас ...
(З віконця вилітає повітряна кулька, на його мотузочці прив'язаний конверт).

Д ети входять в групу під музику і розсідаються на стільчики.

відповідають

організаційно

пошуковий

Шарик так швидко летів, так поспішав, що лист злегка порвалося ... Давайте спробуємо його прочитати, з'єднавши всі частини. - Скільки розірваних частин?
- А скільки виходить цілих картинок?
(Діти збирають «Віні-пуха».)
Зі зворотного боку вихователь читає лист-запрошення:
«Дорогі хлопці,
Коли сонце буде високо на небі
До обіду запрошую вас
До себе на День Народження! »
вихователь:
- Так ... Якщо Віні-пух нас покликав до обіду ...
- Хлопці, а яке зараз час доби: ранок, день, вечір, ніч?
- Давайте згадаємо нашу веселу розминку:
Вранці сонечко встає,
Днем по небу котиться,
Увечері вниз впаде,
Вночі зовсім сховається.
вихователь:
- Отже, якщо Віні-пух нас запрошує тоді, коли сонце буде високо на небі, то це буде ... (день).
- А щоб швидше дістатися, ми пішки не підемо, тому що можемо не встигнути. Ми поїдемо на ...
Хтось із дітей читає загадку:
Чи не летить, що не дзижчить.
Жук по вулиці біжить.
Носить взуття з гуми
І харчується бензином. (Автомобіль)
Вихователь роздає маски машинами, керма. Все імітують їзду на машині.
вихователь:
- Хлопці, скажіть, машини якою дорогою їдуть? (По довгою, широкою).
- А пішоходи? (По короткій, вузької).
Зупинка «МАГАЗИН».
вихователь:
- Давайте зупинимося біля магазину, щоб вибрати подарунок нашому імениннику.
- Ой! А магазин закритий ..., продавець, лялька Маша, така сумна ... Що ж трапилося?
Лялька Маша:
- У магазині зламалася поличка, потім її зробили, але, от, все переплуталося: продукти з іграшками, овочі з фруктами, з тістечками ...
вихователь:
- Хлопці, потрібно допомогти! Треба просто розставити все по місцях.
Гра «Знайди зайвий предмет».
Лялька Маша дякує за допомогу дітей та дарує чарівний мішечок (з Блоками Дьенеша).
Проводиться гра «Визнач на дотик геометричну фігуру».
вихователь:
- Хлопці, а як ви думаєте, чому він вважається чарівним? Тому що з цих геометричних фігур ми зможемо зробити самі, своїми руками подарунок для нашого Віні-пуха.
Гра «Виклади фігуру».
Діти за столом викладають за зразком машинку, кораблик, будиночок.

відповідають

спостерігають

виконають завдання

виконують физминутку

відповідають на питання вихователя

Рефлексівно-

коригуючий

Молодці, які оригінальні подарунки вийшли! А тепер, подивіться, на столі перед вами на листочку зображений лабіринт. Це шлях до будиночка Віні-пуха.
-А ось і наш Віні-пух !!! Давайте привітаємо його з Днем Народження !!! І розповімо про те, як ми добиралися до нього в гості.

Відповідають на питання вихователя

Очікуваний результат:

відтворюють : Називати геометричні фігури

розуміють: вміння розрізняти трикутник від кола і квадрата

застосовують: виконувати завдання.

Технологічна карта безпосередньо освітньої діяльності з освоєння освітньої галузі «Пізнання» (формування елементарних математичних уявлень)

Група підготовча

Тема. Допоможемо Дідові Морозу.

Мета. Розвиток інтелектуальних здібностей у дітей старшого дошкільного віку. Закріплення знань про геометрично формах, і властивості і способів дії з ними.

Освітні. Формувати навик орієнтації по карті. Продовжувати вчити класифікувати геометричні фігури за формою, розміром, кольором. Вчити вирішувати логічні завдання за допомогою кодових карток в знаково-символічній формі.

Виховні. Виховувати навички колективної роботи, бажання працювати спільно.

Розвиваючі. Сприяти розвитку у дітей уміння абстрагувати і утримувати в пам'яті одночасно одне, два або три ознаки, знаходити об'єкти по одному, двом, трьом, чотирьом ознаками.

Часовий ресурс 30 хвилин

Попередня робота: : знайомство з «Логічними блоками Дьенеша»; виготовлення карток символів, Матеріали до заняття: логічні блоки Дьенеша, план - карта, конверти різної форми, карточки- схеми, 3 обруча.

Роздатковий: площинні силуети тварин, блоки Дьенеша.

Етап, його тривалість

завдання етапу

діяльність

педагога

діяльність

вихованців

Методи, форми,

прийоми, можливі

види діяльності

результат

Ввідно-організаційний,

Мотивувати дітей на включення в ігрову діяльність

Збирає дітей навколо себе. Задає питання.

Яка пора року настала? Чому ви вважаєте, що зараз зима? Який скоро свято?

Пропонує проблемну ситуацію - в дитячий сад прийшов лист від Діда Мороза. Знайти потрібний конверт нам допоможе картка-схема.

Відповідають на питання.

Приймають проблемну ситуацію. Висувають гіпотези.

Питання про дітей.

Проблемно-ігрова ситуація.

Формальна готовність до майбутньої діяльності, залучення довільної уваги

Мотиваційно-спонукальний

Створити мотиваційну ситуацію для «відкриття» нового знання, розвивати вміння складати картинку за заданою схемою

Організація освітнього простору.

Читає лист. «Здрастуйте дорогі хлопці! Мій помічник - Сніговик заблукав в зимовому лісі. А мені так потрібна його допомога в підготовці до Нового року. Чи не боїтеся ви відправитися в ліс і знайти там сніговика? »

Щоб не заблукати, що потрібно взяти з собою? (Карту)

На чому можна відправитися на пошуки сніговика?

Давайте заберемо машину з блоків Дьенеша.

Шукають лист.

Відповідають на питання.

Викладають машини з логічних блоків

Ігрова вправа.

узагальнення

практичні дії

Внутрішня мотивація на діяльність.

Технологічна карта по формуванню елементарних математичних уявлень з використанням соціо-ігрових прийомів у старшій групі

Програмне зміст:

1. Закріплювати рахунок до 10, вміти називати сусідів числа і позначати потрібну кількість цифрою.

2. Виховувати вміння працювати в колективі, самостійність, посидючість.

3. Закріплювати розуміння найпростіших закономірностей побудови зростаючого і спадної ряду.

4. Розвивати початку логічного мислення.

5. Закріплювати кінестетичні здібності дошкільнят;

6. Сприяти розвитку у дошкільнят активної позиції, самостійності, творчості;

7. Розвивати у дітей умінь елементарного самоконтролю та саморегуляції своїх дій, взаємин з оточуючими

8. Виховувати інтерес до математики.

Привіт, хлопці. Хочете пограти? Подивіться, що я принесла сьогодні в групу. Що це? Правильно, клубок ниток. Я пропоную вам сісти всім на килим півколом. А тепер ми будемо передавати клубок по колу розмотуючи його і називати своє ім'я.

Гра «Павутинка» (гра на згуртованість). Чудово, у нас з вами вийшло і що ж вийшло? Правильно, коло. Нитка нас всіх об'єднала в єдине коло. Хто ми з вами? (Ми команда, група) Чудово, а тепер ми нашу велику групу поділимо на маленькі міні-групи.

«Крапельки». Кожна дитина - крапелька. Діти починають по сигналу переміщатися на килимі. Чи не стикатися! За моїм сигналом «Крапельки об'єднуються в стаканчик по 4», ви поділитеся на 2 команди. А тепер ми виберемо капітана в кожній команді. (За допомогою лічилки). Знаходьте собі стіл і уважно слухайте завдання.

Перед кожною командою лежать 3 картинки з будиночками.(Гра «Знайди сусідів»)і набори з цифрами. У кожного числа є два сусіди. Ви повинні їх знайти і заповнити порожні клітинки потрібними цифрами. За моїм сигналом починайте виконувати завдання і потім капітан обґрунтовує ваш вибір.

Розумниці, я чекаю вас знову в коло. Уявіть, що всі ви крапельки, і починаєте рухатися на килимі ... крапельки рухаються, але одночасно дивляться на мене, скільки пальців я покажу, стільки крапельок і має подружитися разом .. (4 команди по 2 крапельки). Вибирайте собі стіл і слухайте уважно завдання-перед вами картинки чайників і набірпаличок Кьюзенера.Складіть будь ласка точно такий же візерунок чайника, як на рісунке..Посмотріте, які чудові чайнички у вас вийшли ... А тепер будь ласка розгорніться до своїх сусідів і поверніть до них свої долоньки, спочатку один сусідмалює на долоніцифру від 0 до 10, а ви відгадуєте, а потім ми змінюємося ролями ..

Ви молодці, все виконали правильно. А тепер виходите знову на килим. Тепер ми пограємо в таку гру. Кожен з вас вибирає у мене конверт (вони однакові), розкриває їх, знаходите сусідів (квадрат і коло на 4 частини за кольором). Складіть, будь ласка, що у вас получілось..Что більше ½ або ¼..целое або ½.целое або 1 // 4 і т.д. Чудово, давайте виберемо в кожній команді капітана і стол..перед вашою командоюрозрізна картинка... Ви збираєте їй і капітан відповідає що на ній зображено ... А тепер виходите зі своєю командою і спробуйте створити командою свою цифру ... (інша команда відгадує).

Які у нас чудові цифри вийшли! Які ви молодці, у вас все вийшло! Давайте все сядемо на килим і знову візьмемося за нашу павутинку і замотуючи ниточку на клубочок скажімо кожен що вам сподобалося сьогодні з того, що ми робили.

Малолетова Вікторія Олександрівна
Навчальний заклад:ГБПОУ РВ "ШПК"
Короткий опис роботи:Технологічна карта ООД.Конспект заняття з формування елементарних математичних представленій.Тема: «Орієнтування в часі» Інтеграція освітніх областей: -позновательное розвиток-соціально комунікативний розвиток-математичне розвиток -речевое розвиток-фізичне развітіеПедагогіческа мета: Закріплення рахунку до 5, вміння раскла-

Дата публікації: 2017-04-25 Технологічна карта ООД. по ФЕМП на тему: «Орієнтування в часі» Малолетова Вікторія Олександрівна Технологічна карта ООД. Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень. Тема: «Орієнтування в часі» Інтеграція освітніх областей: -позновательное розвиток-соціально комунікативний розвиток-математичне розвиток -речевое розвиток-фізичне развітіеПедагогіческа мета: Закріплення рахунку до 5, вміння раскла-

Переглянути світедельство про публікацію

Технологічна карта ООД. по ФЕМП на тему: «Орієнтування в часі»

Технологічна карта ООД.

Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень.

Тема: «Орієнтування в часі»

Інтеграція освітніх областей:

пізнавальні розвиток

Соціально комунікативний розвиток

математичне розвиток

Мовний розвиток

Фізичний розвиток

Педагогічних мета: Закріплення рахунку до 5, вміння розклейте-дивать зліва направо. Продовжувати формувати у дітей поняття про час. Розширювати уявлення про частини доби: ранок, день, вечір, ніч. Вчити правильно вживати ці терміни в мові.

Попередня робота: в рахунку до 5., повторити частини доби, знання лівої і правої руки.

Словникова робота: поповнювати словник дітей іменниками, і прикметниками. Уточнити і закріпити правильну вимову звуків.

Устаткування і матеріали: годинник із зображенням частин доби; площинне зображення зайчиків і моркви - по 5 штук на кожну дитину, картки з двома смужками.

Методика проведення:

I. Вступна частина:

Діти проходять і сідають на килимі півколом на стільчики.

- Хлопці! Відгадайте мою загадку:

«Вони ходять, але коштують

Всім про час твердять.

Коли спати, коли вставати,

Коли можна погуляти? »

- Правильно, хлопці, це годинник.

II. Основна частина:

- У нас в групі теж є годинник, діти повертаються і показують, де вони знаходяться. Для чого нам потрібні годинник? (Відповіді дітей).

- А сьогодні ми з вами на занятті познайомимося теж з годинником. Але це не прості годинник, вони показують частини доби (показую дітям годинник).

Стрілка, стрілка, -покрутісь,

Час доби здайся! »

(Стрілка зупиняється на частини доби «Ранок»)

- Так, правильно, тут зображено частину доби «ранок.

Запис крику півня.

- Коли прокидаються дітки? (Вранці).

Вихователь: «Доброго ранку! птахи заспівали

Добрі люди вставайте з ліжка.

Ховається вся темрява по кутках,

Добрі люди йдуть у справах ».

- Скажіть, діти, що роблять дорослі люди вранці? (Прокидаються, вмиваються, заправляють ліжко, роблять зарядку, снідають).

Физкультминутка

А годинник йде, йдуть.

Тік-так, тік-так,

У будинку хтось вміє так?

Це маятник в годинах,

Відбиває кожен такт (Нахили вліво-вправо.)

А в годиннику сидить зозуля,

У неї своя хатинка. (Діти сідають в глибокий присед.)

Прокукует пташка час,

Знову сховається за дверима, (Присідання.)

«Стрілка, стрілка - покрутити,

Час доби здайся! »

Вихователь: (наводить стрілку на частину доби «День»).

- Що тут зображено?

- А коли це буває? (Днем).

«Дінь - ді-лінь, Дінь-ді-лінь

Настав прекрасний день ».

- День - це саме світлий час доби. Саме в цей час доби люди намагаються робити серйозні і важливі справи.

- А що ми з вами робимо днем? (Діти грають, малюють, співають, гуляють, і ... обідають).

- Щось я дуже зголодніла ....

- А до нас сьогодні в гості прийшов зайка зі своїми зайчаткі. Вони теж дуже сильно зголодніли ... Давайте хлопці їм допоможемо? (Допоможемо). Давайте їх погодуємо.

- Проходьте, хлопці, сідайте за столи, будь ласка! У кожного з вас є картка з двома смужками, покладіть її до себе ближче.

Підніміть всі ліву руку, покладіть її зліва на картку, а правою рукою покладіть на верхню смужку зліва направо 4 зайчика. Діти виконують завдання.

- А зараз візьмемо морквину і почастуємо зайчиків.

Відрахуйте 4 морквини і дайте кожному зайчику по одній морквині, викладемо морквини на нижню смужку зліва направо навпроти кожного зайчика. (Діти виконують завдання).

- Усім зайчикам вистачило морквини?

Раптом прибіг ще один зайченя. Покладіть ще одного зайчика на верхню смужку.

Скільки стало зайчат? Відповіді дітей.

П'ять зайчиків і 4 морквини, - порівняйте, чого менше? Яке число більше 5 або 4? (Відповіді дітей).

- Зробіть так, щоб зайчиків і морквини стало порівну. За скільки зараз зайчиків і морквини? (Відповіді дітей).

- Ось які молодці ми з вами, пригостили зайчиків морквиною, нагодували їх.

Вихователь: «Стрілка, стрілка, -покрутісь,

Час доби здайся! »

Що тут зображено? (Відповіді дітей).

- Яка це частина доби? (Вечір).

«Сонце за гору сідає

зірки запалюються

На траву роса лягає

- А чим ввечері займаються люди? (Відповіді дітей).

- А ось я знаю, що дорослі люди люблять грати в футбол.

Вихователь: «Стрілка, стрілка -покрутісь,

Час доби здайся! »

- Що тут зображено? (Відповіді дітей).

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА ООД ПО ФЕМП В СТАРШІЙ ГРУПІ

Тема:«Листи Королеви Математики».

Інтеграція освітніх областей:пізнавальне, соціально-комунікативний, мовленнєвий, фізичний розвитку.

Педагогічні цілі:

Формування знань про прямому і зворотному рахунку; знання про геометричні форми;

Стимулювати розвиток розумових здібностей, допитливість, познавательность;

Розвивати уміння чітко, швидко відповідати на поставлені запитання;

Розвивати уміння орієнтуватися в просторі;

Виховувати дружні взаємини між дітьми, прагнення радувати старших своїми досягненнями, виховувати інтерес до занять математики.

Цільові орієнтири:активно взаємодіє з однолітками і дорослими, брати участь у вирішенні проблемних ситуаціях.

Засоби реалізації:наочні: листи; вербальні: бесіда, питання.

Устаткування і матеріали:олівці, листочки

Словникова робота:прямий і зворотний рахунок, наука, листоноша, план.

Методика проведення:

I. Вступна частина:

(Діти сидять на стільчиках).

Хлопці сьогодні вранці до нас приходив листоноша і залишив лист від Королеви всіх наук - Математики. Вона хоче запросити нас в своє королівство. Але, перш ніж туди вирушити, я хочу перевірити ваші знання. Я буду задавати питання, а ви швидко відповідайте.

II. Основна частина:

В: Яка зараз пора року?

В: Перерахуйте всі весняні місяці.

В: Зараз ранок або вечір?

В: Скільки пальців на одній руці?

В: Скільки кутів у трикутника?

В: Скільки раз на рік буває день народження?

В: Скільки носів у трьох котів?

В: Скільки вух у двох мишей?

В: Молодці, ви дуже уважні, правильно відповіли на всі питання. А зараз подивимося на листи, які надіслала Королева Математики.

(Покласти перед дітьми конверти.) - червоний, жовтий і зелений.

В: Скільки листів принесла Королева Математики?

В: Давайте відкриємо перший конверт. Якого він кольору? (Жовтий)

В: Давайте відкриємо його.

В: Кого ви тут бачите? (Прямокутник)

В: Як ви думаєте, який у нього настрій? (Невеселе)

В: А чому він засумував? (немає друзів)

В: А з ким у нас дружить прямокутник? (Геом.форми)

В: А давайте ми знайдемо його друзів, в предметах, які нас оточують. Я вам буду називати предмет, а ви повинні зобразити його геометричною фігурою.

ТАРІЛКА, ДВЕРІ, ДАХ БУДИНКУ, ОГУРЕЦ, ВІКНО.

В: Які фігури у вас вийшли? Назвіть їх. (Трикутник, квадрат, прямокутник, овал, коло)

В: Як їх можна назвати одним словом? (Геометричні форми)

В: Скільки всього фігур? (5)

В: Молодці і з цим завданням ви впоралися без проблем.

В: А вам цікаво, що в інших конвертах?

В: Давайте відкриємо наступний конверт, якого він кольору? (Зелений)

В: А тут цифри. Ви знаєте, що таке цифри? Це знаки, якими ми позначаємо числа. Цифр всього 10, а чисел, дуже багато. Зараз з цими цифрами пограємо.

Гра «Один по одному ставай».Правила гри: поки грає музика, діти беруть по одній цифрі. За командою «по порядку ставай», діти повинні вишикуватися по порядку.

В: А тепер я вам пропоную гру «Навпаки».

III. Заключна частина:

У нас залишилося одне лист. Як про нього можна сказати, яке воно? (Третє, останнє). У цьому листі я сховала для вас сюрприз. Але для початок підведемо підсумок нашого заняття. Що ми з вами сьогодні робили? А тепер я відкрию конверт, в ньому знаходяться сонечка і хмаринки)

рефлексія:

«Сонечко і хмарка». В руках у вихователя хмаринка і сонечко. Пропонує хлопцям порівняти свій настрій з хмаркою або сонечком. Пояснюючи, якщо гарний настрій вибираєте сонечко, якщо не дуже, то хмаринку.