Океани на контурній карті півкуль. Вивчаємо карту півкуль: материки, океани

мета:вивчити карту півкуль.
завдання:

  • освітні: Ознайомити з поняттями "материк", "океан". Навчити показувати на карті всі материки і океани.
  • Розвиваючі: Розвивати пізнавальний інтерес, мова, пам'ять, мислення. Активізувати емоційно-чуттєву сферу дітей, пробуджувати у них інтерес до своєї Землі, до її минулого.
  • Формувати вміння: сприймати проблему; висувати гіпотезу; добувати інформацію у відповідній літературі, робити висновки і узагальнення.
  • Розширювати кругозір, працювати над розвитком мови.
  • виховні: Виховувати любов до рідній землі, Почуття ліктя свого товариша ..

Тип уроку:Урок оволодіння знаннями, вміннями, навичками.

Форма проведення уроку:Індивідуально-групова.

Методи навчання:Словесні, наочні, практичні.

устаткування:Комп'ютер, карта півкуль, малюнок зайця і Дельфіна, різнорівневі картки, глобус, пластилінові моделі Землі, слайди, схеми-умовні позначення на карті. картки для моделювання Землі, карта стародавнього материкаПангея, мультимедійна презентація, Контурні карти, картки з контурами материків, «Бортові журнали».

література:
Підручник-зошит для 2-го класу "Наша планета Земля". Частина 1 (Авт. Колектив: А.А.Вахрушев, О.В. Бурский, Н.В. Іванова, А.С. Раутиан).
Підручник-атлас частина 4.

Хід уроку

Організаційний момент.

учитель:Спочатку ми разом захопимося глибокими знаннями - а для цього проведемо бліц опитування.

Актуалізація опорних знань

Бліц опитування.

  1. Що ми називаємо космосом?
  2. Назви небесні тіла.
  3. Що називається планетою?
  4. Назви 3 планету сонячної системи.
  5. Як можна зобразити Землю?
  6. Що таке глобус?
  7. Куди спрямована вісь Землі?

Робота в групах

Діти працюють за різнорівневими картками. Два учні - біля комп'ютера.

З на контурній картіпозначити.

Малюнок 1.

  1. Лінію, яка ділить Землю на Північне і Південне півкуля червоним кольором ..
  2. Блакитним кольором відзнач лінії йдуть від полюса до полюса.
  3. Жовтими - лінії паралельні екватору.
  4. Білим - позначити полюса.

В На пластилінових макетах Землі нитками позначити

  1. Червоним кольором екватор.
  2. Блакитними нитками відзнач меридіани.
  3. Жовтими - паралелі.
  4. Білим папером познач полюса.
  5. Правильно покладеш на підставку.

А На екрані змоделювати модель Землі. (2 учні працюють на комп'ютері)

  1. Червоним кольором екватор.
  2. Блакитним кольором відзнач меридіани.
  3. Жовтим кольором - паралелі.
  4. Сірим кольором зафарбуй полюса.
  5. Познач рожевим кольором тропіки.
  6. Познач чорним кольором полярне коло.

Перевірка проводиться у вигляді бліц опитування.

  1. Що таке екватор?
  2. Назви теплові пояси.
  3. Чому різняться ці пояси на Землі?
  4. Як називається холодний північний пояс?
  5. Як називається північний холодний пояс?
  6. Назви лінію на глобусі, яка обмежує холодний пояс.
  7. Назви лінію, яка обмежує жаркий пояс.
  8. Що таке меридіани?
  9. Що таке паралелі?
  10. Для чого потрібні паралелі і меридіани?

Повторення домашнього завдання.

учитель:Поверхня Землі не рівно: на ній є високі гориі глибокі западини. Але на глобусі і карті не видно всі ці неровності.Что ж нам допоможе прочитати зображення на глобусі і карті?

Індивідуальний опитування.

учитель: Розкажіть, що позначають синім кольором? А коричневим? Для чого потрібен зелений і жовтий колір?

Гра «Назви умовні позначення на карті».

Малюнок 2.


Перевірка практичної домашньої роботи.

учитель:Удома ви виліпили з пластиліну ділянку казкової країни з горами і рівнинами, річкою і озером. Вам потрібно було скласти його карту.

учитель: Нагадайте мені, а що таке КАРТА? Давайте подивимося, які карти склали ви.

Один учень показує складену карту, а інший учень, не бачачи муляжу, розповідає що зображено. Потім звіряють розповідь з муляжем.

вивчення нової теми. Постановка проблеми.

Актуалізація опорних знань.

(На дошці малюнок цуценя і дельфіна, карта півкуль).

Малюнок 3.

учитель:Сьогодні на урок до нас прийшли щеня і дельфінёнок. Вони хочуть здійснити кругосвітню подорож. Хто такі мандрівники?
діти:Мандрівники - це люди, які подорожують.
учитель:Але щеня погано плаває, а дельфінёнок не може пересуватися по суші. Що їм знадобиться для вирішення цієї проблеми?
діти:Карта, за допомогою якої вони будуть подорожувати.

учитель:Правильно, для навколосвітньої подорожі їм знадобитися карта. А яка карта?

діти:Карта півкуль.
учитель:Що таке півкуля?
діти:Це половина кулі.
учитель:А які лінії на карті ділять Землю на дві півкулі?
діти:Це екватор, який ділить на північну і південну півкулю, а також нульова меридіана - на східне і західне півкуля.
учитель:Карта яких півкуль нам сьогодні допоможе?
діти:Карта півкуль Західного і Східного.
учитель:Правильно.
учитель:Ми вирушимо в дорогу разом з нашими друзями. Який транспорт виберемо для подорожі? Подивіться на карту?

(Діти радяться.)

діти:Нам здається, що це буде корабель, тому що майже весь простір займає вода.

Постановка проблеми.

учитель:У будь-якому плаванні прийнято вести бортовий журнал. Там відомості про те, що сталося в дорозі або про те, що трапилося на шляху. У вас ваші бортові журнали.
учитель:Будемо рухатися на захід, починаючи з Західної півкулі.
учитель:І так, щасливого плавання!

Бортовий журнал.

учитель:Доповідає 1-е напрямок (Північне).
діти: Ми виявили Атлантичний океан, Північну Америку, Тихий океан, Євразію, Індійський океан, Африку.
Учитель фіксує на дошці.
учитель: Доповідає 2-е напрямок (Південне):
діти: Ми виявили Атлантичний океан, Південну Америку, Тихий океан, Австралію, Індійський океан, Африку
учитель:На які дві групи можна розділити перераховані об'єкти і чому?
діти:Суша і вода.

учитель:Хлопці! А якого кольору більше?
діти:Блакитного.
учитель:Якщо швидко обертати глобус, то здасться, що він блакитний. А все тому, що цієї фарби на ньому найбільше, більше, ніж білої, зеленої, коричневої. Що спільного в побачених вами ділянках води?
діти:Це величезні водні простори, що тягнуться від однієї ділянки суші до іншого.

Робота з підручником.
Відкрийте підручник на стор. 77, перевірте свої припущення.
учитель:
діти: Океани.Вивішую назву.
учитель:Раніше вони були предметом нашого обговорення?
Діти: Ні.

Робота з атласом.
учитель:Прочитайте назву океанів по атласу. Скільки їх?
діти:Чотири.
учитель:Якого океану не вистачає у нас на дошці? Підпишіть назви океанів на своїх картах, (діти підписують).

Перевірка групової роботи.
Учитель показує на карті океани, учні хором називають його.
Додаток 5.

учитель:Опишіть побачені вами ділянки суші. Що в них спільного?
діти: Це величезні ділянки суші, які оточені з усіх боків водою.
учитель:яке загальна назвавони мають?
(Діти в замішанні).
учитель:Як думаєте, чому буде присвячений урок?
діти: Ми познайомимося з назвою ділянок суші і води, навчимося знаходити їх на карті.

Знайомство з материками.
учитель:Як думаєте, хлопці, як можна було б назвати такі ділянки суші?
(Діти пропонують свої назви)
учитель:Звіримо ваші пропозиції з матеріалом підручника с.77
Діти читають. Величезні ділянки суші, оточені водою, називаються материками. Всього материків шість.
учитель:Заміняю слово суша на материк.
учитель:Чи всі материки нам зустрілися?
діти: Ні, ми не зустріли Антарктиду(Виставляю на дошку).

Показ мультимедійної презентації.
Накладення учителем обрисів материків на карту (кожен материк має свій колір і умовне позначення)
Африка - найжаркіший материк; (Жовтий з сонечком).
Другий за величиною території материк - Африка, який знаходиться в східній півкулі. (Учитель показує материк - Африка). Його назва походить від войовничого народу з племен авриг або африк.
Австралія - ​​самий сухий материк (коричневий з кенгуру). Найменший материк - Австралія. Материк кенгуру і собаки бінго. Він знаходиться в Південній півкулі.
Антарктида - найхолодніший материк (білий зі сніжинкою). Найпотужніший льодовик, наш Ельбрус можна заховати під цим льодовиком. П'ятий материк - Антарктида - це єдиний материк на земній кулі, Де немає постійних жителів. Походить від грецького назви сузір'я великої Ведмедиці«Арктос».
Південна Америка- самий вологий материк; (Зелений з хмаркою і дощиком).
Північна Америка- самий освоєний материк; (Сірий з висотною будівлею).
Подивіться на Західну півкулю, в якому знаходяться 2 материка - Північна і Південна Америка. Тут мешкало золоте плем'я індіанців, які називали себе «амерріка».
Євразія - найбільший материк (різнокольоровий з хлопчиком і дівчинкою).
додаток 6

учитель:Найбільший материк називається Євразія. Скажіть, в якій півкулі він знаходиться?
діти:У східному.
учитель:На північ або на південь від екватора?
діти:На північ.
учитель:Правильно. І на цьому великому материкузнаходиться наша Батьківщина - російська Федерація. (Учитель показує кордону РФ).
(Виконання написи материків учнями на контурній карті).

Перевірка і закріплення знань.
учитель:Я показую материк на дошці.
Діти хором називають його. Один учень показує цей же материк на карті.

Рубрика «Це цікаво».
учитель:Спробуємо заглянути в безлюдний світ 200 мільйонів років тому. Що було з Землею? Колись все замість нинішніх шести материків, на нашій планеті був тільки один єдиний. Вчені називають його "Пангея", що в перекладі з грецького означає "вся земля". Єдиний материк омивається єдиним океаном. Потім, завдяки руху земної кори, Пангея дала кілька тріщин і частини єдиного цілого - майбутні Америки, Африка, Євразія, Австралія - ​​стали розповзатися в різні боки. Між материками з'явилися моря і океани - Світовий океан.

Малюнок 4.

Робота в групах.

учитель:Увага, мандрівники! Які океани омивають Австралію? ( 1 група)
Африку?(2 група)
Євразію?(3 група)
Північну Америку?(4 група)
- Хто готовий? Назвати і показати.

Робота групами з картками. Гра «Пілот і штурман»

Визначте маршрути майбутніх експедицій.

Малюнок 5.

Діти, працюючи в парах, підписують океани і материки, що зустрічаються на маршруті їх майбутніх експедицій. Після виконання роботи вони обмінюються роботами з парою в своїй групі і оцінюють роботи.

Визнач шлях по географічних координатна карті півкуль.

Одна пара учнів працює за столом, а інша - біля дошки, відзначаючи точки прапорцями.

Отримані результати робіт звіряють в своїх групах.

Підсумок уроку.

учитель:Що нового дізналися на уроці?
-Де знадобляться знання? Чи зможуть тепер наші друзі, знаючи карту півкуль, здійснити кругосвітню подорож?

Учитель читає вірш Я. Якима "Планета будинок".

Є одна планета сад
В цьому космосі холодному.
Тільки тут лісу шумлять,
Птахів, скликаючи перелітних,
Лише на ній одній цвітуть
Конвалії в траві зеленій,
І бабки тільки тут
У річку дивляться здивовано.
Бережи свою планету -
Адже інший, схожою, немає.

Домашнє завдання:

Вирішити кросворд на сторінці 78, знайти цікаві відомостіпро материках і океанах.

Робочий зошит з географії Коринський Душина 7 клас

Назад до розділів

Карти материків і океанів

  • Завдання 1. Розгляньте карти атласу. Визначте, які карти переважають: А) За охопленням території Б) За змістом
  • Завдання 3. Що зображують на картах умовними знаками?
  • Завдання 4. Опишіть одну з карт атласу (за вашим вибором).
  • Завдання 5. Які відомості можна отримати з фізичної карти?
  • Завдання 6. Як ви розумієте слова відомого географа про те, що на відміну від книг та інших джерел інформації, карта «розповідає» швидше, точніше, наочніше і лаконічніше.
  • Завдання 7. Відомий картограф наших днів стверджує, що незабаром знання карти буде так само важливо, як знання граматики і математики. Висловіть своє ставлення до цього твердження.
  • Завдання 8. Як ви думаєте, що з'явилося раніше-писемність або карта? Обгрунтуйте свою відповідь.




Решебник Робочий зошит з географії Коринський Душина 7 клас гдз

Робочий зошит з географії Коринський, Душина 7 клас призначена для практикування навичок роботи з географічним матеріалом і закріплення знань по розділах, таким як карти материків і океанів, літосфера і рельєф Землі, атмосфера і клімат Землі і т.д. Якщо ж ви пропустили вивчення будь-якого розділу, то нагнати відставання ви можете за допомогою решебник для робочого зошитаз географії Коринський, Душина 7 клас гдз на сайті для школярів - Sluver.com. Також, даний посібник стане відмінним помічником в перевірці домашньої роботи для батьків.

3. Знайди на глобусі п'ять океанів Землі і напиши їх назви. Познач їх цифрами на малюнках глобуса.

1. північний Льодовитий океан .
2. Атлантичний океан.
3. Індійський океан.
4. Тихий океан.
5. Південний океан.

4. Прочитай текст. Визнач за допомогою глобуса і напиши, про яких океанах йде мова.

1. Береги Антарктиди омиває Південний океан.
2. Океан, який повністю знаходиться в Північній півкулі, - це північний Льодовитий.
3. Океани, через які проходить екватор: Тихий, Атлантичний, Індійський.

5. Знайди на глобусі материки і впиши їх назви в пропозиції.

1. Материк, на якому знаходиться наша країна - Росія, називають Євразія.
2. Екватор перетинає материки: Південна Америка, Африка.

6. Прочитай висловлювання. Перевір їх правильність за допомогою глобуса. Якщо висловлювання вірне, напиши «так».

Північний Льодовитий океан знаходиться в Північній півкулі. Так
Південний полюс знаходиться на материку Південна Америка. немає