Який запах при нагріванні ґрунту. Досліди та експерименти з навколишнього світу (старша група) на тему: Дослідницька робота з екології "Знайомство з грунтом". Конспект безпосередньо-освітньої діяльності «Проведення дослідів з грунтом і землею» в ст

НОД з екологічної освіти дітей 6-7 років з елементами дитячого експериментування

Тема:«Грунт - жива земля!»

Мета заняття:закріпити уявлення дітей про склад грунту. За допомогою проведення дослідів підвести дітей до висновку, що в грунті є повітря, волога. Уточнити значення грунту для життя рослин і людини.

Ленка Кабатова: науковий технік - грунтові мікроорганізми. Єва Лукашова: Лабораторія - лабораторний аналіз. Маркета Майерова: дослідник - забруднення грунту, гербологія, хімічні продукти в сільському господарстві. Іва Стеллікова: асистент - польова фізика, наземна ерозія.

Зверніться до співробітників команди. Найважливіші поточні результати команди. грунтову органічна речовинаі мікробіологічні властивості грунту докорінно залежать від технології запліднення і грунтоутворення. Обробка грунту і внесення добрив дуже впливають на мікробні властивості грунту і органічні речовини грунту. Зразки грунту були взяті з чотирьох різних варіантів обробки грунту: звичайний варіант; благородні технології; мінімально обробленої грунтом і без ритмічного варіанту з Муліш.

Методи і прийоми:наочний, словесний, практичний - експериментування.

Матеріали до заняття:ємність з грунтом, паперова серветка, склянка з водою, одноразова чайна ложка (набір обладнання з розрахунку на одну дитину).

хід заняття

Хлопці, пам'ятайте подорож Жучка в підземне царство?

Давайте разом пригадаємо, на яких «поверхах» підземного царства побував наш Жучок? (Відповіді дітей).

на ферментативну активністьвпливали глибина грунту і обробка грунту. Найбільший вміст вуглецю в біомасі було знайдено в мінімальному варіанті управління. Результати показують позитивний ефект захисту ґрунту, особливо при додаванні органічної речовини в формі мульчі. У наступній роботі визначався вплив органічного і мінерального добрива на вибрані властивості грунту. Вплив систем обробітку грунту на деякі мікробні характеристики.

Вплив тривалого застосування органічних і неорганічних добрив на властивості грунту. Інтенсивне запліднення зменшує полив ґрунтових агрегатів в довгостроковій перспективі. У довгостроковому польовому дослідженні вплив різних добрив на стійкість грунтових агрегатів контролювалося в 5 населених пунктах. Вплив запліднення було продемонстровано в більшості контрольованих місцевостей за рахунок більш низької стабільності грунтових агрегатів запліднених варіантів. У той же час була показана залежність між стабільністю агрегату і пористістю, питомою вагою, об'ємною щільністю, якістю гумусу і великою кількістю піску.

Є на світі чудова комора! Покладеш в неї навесні кілька зерен пшениці, а восени цілий мішок збереш. Жменька насіння перетворюється у велику купу огірків, помідорів, редиски, моркви. І це не казка. Чудова комора є насправді.

Ви, мабуть, здогадалися, про яке поверсі підземного царства я вам розповіла?

Як називається верхній шар землі? (Грунт).

Результати корисні для підготовки стратегій ерозії грунтів. Вплив різних систем господарського управління на сушу на стійкість грунтових агрегатів. Порівняльний аналіз дистиляту добрив підвищує врожайність, але не покращує якість грунту. У польових випробуваннях порівнювалися ефекти перетравлення, соломи, суспензії і мінеральних добрив на урожай озимої пшениці та вміст органічних речовин в поле. Перетравлення добрив збільшує врожайність сільськогосподарських культур, але не збільшує рівень органічної речовини грунту, тому в кінцевому підсумку необхідно постачати органічну речовину з інших джерел.

Правильно. Сьогодні ми з вами перетворимося в вчених, і об'єктом нашого вивчення буде грунт. Ви, дізнаєтеся, з чого вона складається, і якими властивостями володіє.

Давайте пройдемо в нашу наукову лабораторію і займемо місця за своїми столами.

Перед вами стоять три стаканчика (глина, пісок, грунт) виберіть з них той, в якому знаходиться грунт. Як ви, здогадалися, що в цій склянці грунт? (Вона чорного кольору і пухка)

Ви правильно визначили, де знаходиться грунт, а тепер шановні вчені приступимо до її вивчення.

Досвід № 1 «У грунті є повітря»

Візьміть склянку з водою і киньте туди грудочку грунту.

Що ви спостерігаєте? (З ґрунту виходять бульбашки повітря)

Який висновок можна зробити? (В грунті є повітря)

Замалюйте досвід в щоденнику спостереження і поставте поруч з ним піктограма повітря (бульбашки).

І так шановні вчені, що ми дізналися про грунті, провівши цей досвід? (В грунті є повітря).

Досвід № 2 «В грунті є вода»

Візьміть трохи свіжої грунту, насипте її на паперову серветку і злегка притисніть долонею.

Зсипте грунт назад в тарілочку.

Розгляньте уважно серветку, на якій знаходилася грунт.

Що ви бачите? (На серветці залишився мокрий слід)

Який висновок можна зробити? (В грунті є вода)

Замалюйте досвід в щоденнику спостереження і поставте поруч з ним піктограма повітря (блакитний квадратик)

Що ми дізналися, провівши цей досвід? (В грунті є вода)

А що ми ще знаємо про грунті?

Скажіть в грунті може хтось жити? (Черв'яки, жучки)

Вірно. Грунт є домом для багатьох живих істот. А деякі мешканці грунту, живучи в грунті, допомагають стати їй ще краще. Так, наприклад, дощовий черв'як, прокладаючи свої доріжки в грунті, тим самим розпушує її, що в свою чергу ще більше заповнює грунт повітрям. А ми з вами вже знаємо, що повітря і вода необхідні рослинам для життя.

Хлопці, а як ви думаєте, яку роль в житті людини відіграє грунт? Яку користь, вона йому приносить? (Людина вирощує на ній овочі, фрукти, квіти, хліб)

Так. Завдяки грунті, людина отримує їжу, може милуватися красивими квітами.

Ви назвали ще кілька властивостей грунту: грунт є домом для живих істот і грунт необхідна людині, щоб вирощувати на ній хліб, овочі, фрукти.

Давайте ще раз назвемо все властивості, які ми дізналися, проробляючи досліди з грунтом:

1. У грунті є повітря

2. У грунті є вода

3. Грунт важлива для життя людини і всього живого на землі.

Хлопці, грунт буває різною. Пропоную вам, набрати грунт в лісі, в саду, на міський клумбі і розглянути її вміст під лупою, а потім розповісти нам про своє відкриття, що ви там виявили.

«Фізичне тіло і речовина» - Папір. Групи речовин. Міжнародний еталон кілограма. Перевір сусіда. Зважування. Пластик. Фізичне тіло і речовина. Розподіл мас у Всесвіті. Фізичне тіло. Макросвіт. Будова речовини. Маса. Речовина. Нові речовини.

«Досліди та експерименти» - Картотека дослідів і експериментів. Пухкий пісок. Властивості розсіяного піску. Лід - тверда вода. Досліди з піском. У води немає запаху. Як працює повітря. Де вода. Повітря має вагу. У води немає смаку. Фарбування води. Повітря всередині нас. Сипучий пісок. Експерименти з магнітом. Де сховалася вода. У воді одні речовини розчиняються, інші не розчиняються.

«Ознака предмета» - Закріпити навички роботи на комп'ютері за допомогою миші. Предмет. Розкажіть правила включення і виключення комп'ютера? З якими ознаками предметів ви сьогодні познайомилися? Виконай дії, зберігши загальну ознаку кожної групи. Назвіть основні елементи з яких складається комп'ютер. Піктограми. » і «Гімнастика для рук».

«Що таке тіла і речовини» - Прилади. Омелюхи, снігурі це птиці. З якої зернової культури печуть чорний хліб. Речовини. Досліджуємо тіла в класі. Навколишній світ. Тіло. Що є джерелом тепла для всього живого. Головна ознака настання осені. Що відноситься до неживій природі. Тіла. Хочеться розвіяти нудьгу, на питання знайти відповідь.

«Речовини тіла частинки» - Речовини складаються з найдрібніших частинок, невидимих ​​оком. Тіла. Вірно чи ні? Тіла, речовини, частки. Ломоносов Михайло Васильович (1711 - 1765). Природні Штучні. Тверді рідкі газоподібні СІЛЬ ВОДА ГАЗ. Загадки. небесні тіла; Космічні тіла. Речовинами називають те, з чого складаються тіла.

«Хімія навколо нас» - Ацетатний шовк. Зубна паста. Чим лікуватися - краще не хворіти! Хімія. Треба, треба одягатися! Капрон ... Тіло треба годувати! Жири. Молекули. Бетон, Сплави. Мило. Титан. Живі. Тканина. Одяг. Вітаміни. Лаки і фарби. Лікування пухлин. Бензин. Кримплен. Метал. Неживі. А побутова техніка? Солярка. Пральний порошок.

Всього в темі 20 презентацій