Безумовно-особисті пропозиції. Безумовно-особисті пропозиції Презентація по темі безумовно особисті пропозиції

, Конкурс «Презентація до уроку»

клас: 8

Презентація до уроку

















Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно в ознайомлювальних цілях і може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, Будь ласка, завантажте повну версію.

цілі уроку: Дати поняття про безумовно-особистому пропозиції.

завдання:

  • сформувати вміння знаходити виразно-особисті пропозиції щодо їх значенням, структурними особливостями;
  • сформувати вміння використовувати виразно-особисті пропозиції в мові;
  • розвивати навички роботи в групі, парі.

Тип уроку:пояснення нового матеріалу.

Форми організації діяльності:фронтальна, парна, групова, самостійна.

устаткування:презентація PowerPoint, дидактичний матеріал, довідкова література.

Хід уроку

I етап. Актуалізація нової теми

На слайді завдання В 4 ЄДІ з російської мови (слайд № 2).

Серед пропозицій 1 - 6 знайдіть просте виразно-особиста пропозиція.

(1) Ми мчали в ночі від берегів Ісландії до Норвегії. (2) Виходжу з рубки на крило містка. (3) Вітер, дощ відразу стали гучними. (4) Мене просто здувало з палуби. (5) Я підніс до очей бінокль. (6) На далекому маяку запалили попереджувальний сигнал ...
(За В. Конецького)

Що потрібно знати і вміти, щоб виконати це завдання?

(Учні позначають проблему, формулюють цілі і завдання до уроку.)

II етап. Повторення матеріалу, пройденого на попередньому уроці

( «Поняття про односкладних пропозиціях».)

1. Завдання: Прочитайте схему, замінивши «?» поняттями (слайд № 3)

III етап. Пояснення нового матеріалу

1. Завдання: Розгляньте схему (слайд № 4), позначте місце безумовно-особистого пропозиції серед інших односкладних пропозицій.

2. Робота в групах(Слайд № 5).

завдання:

  1. Виписати з текстів дієслова - присудки, визначити їх форми
  2. Обговорити в групі, скласти загальний висновок, схему і т.п.
  3. Підготувати виступає від групи

Тексти (слайди № 6 - 9)

1) Люблю тебе, Петра створіння!
Люблю твій строгий, стрункий вид,
Неви державне протягом,
Береговий її граніт.
(А. С. Пушкін)

2) ліворуч підеш- коня втратиш, направо підеш- життя втратиш, прямо підеш - живий будеш, Так себе забудеш.

3) У глибині сибірських руд
зберігайте горде терпіння,
Чи не пропаде ваш скорботний труд
І дум високе поривання.
(А. С. Пушкін)

4) ... Ковзаючи по ранковому снігу,
Друг милий, віддамосябігу нетерплячого коня.
І відвідаємополя порожні,
Ліси, недавно настільки густі,
І берег, милий для мене.
(А. С. Пушкін)

Виступ представників від груп, обговорення.

3. Завдання: Порівняйте дві пропозиції (слайд № 10)

Я люблю тебе, моя Росія!
Люблю тебе, моя Росія!

Чому відсутність підмета в другому прикладі не змінює сенсу пропозиції?

Чому вид таких односкладних пропозицій пучіл назву «виразно-особисті»?

За допомогою яких займенників можна відновити підлягає в виразно-особистому пропозиції?

4. Історична довідка (Слайд № 11)

Вперше звернув увагу на специфіку пропозицій з займенниковим підметом ще М. В. Ломоносов. У «Російській граматиці» він пише: «Дієслово особистий остаточного способу має відмінок називний явнийабо потаємнийтого ж числа і особи »

5. Користуючись схемою (слайд № 12), дайте визначення виразно-особистого пропозиції.

IV етап. Закріплення нового матеріалу

1. Робота в парах(Слайд № 13)

завдання:

  1. Вирішити свій варіант завдання
  2. Повідомити напарнику обгрунтування свого рішення, обговорити в парі рішення
  3. Порівняти рішення з правильними відповідями (Слайд № 14)

1 варіант

  1. Піду по широкому полю.
  2. У журналі пишуть багато цікавого.
  3. Завжди намагайтеся виконати роботу в строк.
  4. По дорозі я зустрів багатьох знайомих.
  5. Чуєш ці незрозумілі звуки?
  6. Можна взяти ці поради за правило.

2 варіант

  1. Бібліотеку закривають рівно о сьомій.
  2. Коли ви приїдете в наше місто?
  3. Обережно піднімаю гілку і спостерігаю за звіром.
  4. Неодмінно складіть план твори.
  5. Красою її не можна не захоплюватися.
  6. Обов'язково приведи приклад з тексту.

2. Завдання:Складіть невелика розповідьпо ілюстрації, використовую в тексті виразно-особисті пропозиції (слайд № 15)

Читання складених текстів, їх оцінка.

V етап. Підведення підсумків уроку

1. повернемося до завданням ЄДІ, З якого ми почали урок (слайд № 16)

Чи зможете ви зараз вирішити це завдання?

(Учні вирішують завдання, дають обґрунтовані відповіді.)

2. А тепер, користуючись схемою, підведіть для себе підсумок уроку (слайд № 17)

Домашнє завдання:п. 21, упр. 160.


Двадцять друге грудня.

Класна робота .


  • Я пам'ятаю чудову мить.
  • Яд капає крізь його кору.
  • Зима.
  • І я долю благословив.
  • Бережіть нашу мову, наш прекрасний російську мову!
  • Вітчизні присвятимо душі прекрасні пориви!
  • Вітаю тебе, пустельний куточок.

  • 22121112

1.Соловьіное відлуння мчить з блискучою річки.

2.Шепот, боязке дихання, трелі солов'я.

3.Каждий звук і шурхіт чую я.

4.Люблю літні вечориі скрип коників у траві.







Мета уроку: - згадати відміну односкладних від двусоставних пропозицій; -Дати поняття виразно-особистих пропозицій; -навчитеся знаходити виразно-особисті пропозиції за значенням, їх структурними особливостями; -використовувати виразно-особисті пропозиції в тексті.


  • Люблю тебе, Петра створіння!
  • Відпочивали у моря.
  • Принеси мені книгу.


Кухня країн лист .

  • Визначте, які форми дієслова

(Нахил, обличчя, число)використовуються в виразно-особистих пропозиціях?


1.Але тут з перемогою привітаємо Тетяну милу мою. (А. С. Пушкін)

2.Куда біжиш, стежина мила? (М. Ісаковський)

3.Чем смієтеся? Над собою смієтеся! (Н. В. Гоголь)

4И день, і ніч по сніговій пустелі поспішаю до вас голову сломя. (А.С.Грибоедов

5.Велі зустріти їм мене з дитячою любов'ю і послухом. (А. С. Пушкін)


висновок: В виразно-особистих пропозиціях присудок виражається дієсловом 1, 2 особи од. і мн. числа, дієсловами дійсного і наказового способу.



Алгоритм «Як правильно визначити вид пропозиції?»

1. Знаходжу граматичну основу пропозиції.

2. Дивлюся: односкладні або двоскладного пропозицію.

3. Якщо односкладні, то дивлюся, що є: підмет або присудок.

4. Якщо присудок, то визначаю, ніж воно виражено і за таблицями визначаю вид односоставного пропозиції.

5. Якщо підмет - тільки називние.


Робота в групах

1 група

2 група

Знайдіть двоскладного пропозиції, випишіть номери цих пропозицій і граматичну основу.

Знайдіть односкладні виразно-особисті пропозиції, випишіть номери цих пропозицій і граматичну основу.


1. Люблю грозу на початку травня.

2. У садах учні обкопують дерева.

4. Радість, наповнюючи серце, тягне вас вгору, в небо, до зірок!

5 Поїдеш зі мною?

6. Ранній ранок.

7. Стій за правду горою.

8. Ось і альтанка.

9. Поверніть книгу в бібліотеку.

10. Подивіться на них!

11. Дощ шумів гудів плескав.

12. Я серце світом розсіяти готовий.


1 група

2 група


Синтаксичний розбір речення.

повернітькнигу в бібліотеку.



Я впізнала)….

Я навчився (лася) ...

Мені було цікаво…


Мета уроку: - згадати відміну односкладних і двусоставних пропозицій; -Дати поняття виразно-особистих пропозицій; -навчитеся знаходити виразно-особисті пропозиції; -визначати вид односкладних речень.


Сума набраних балів за урок

Якщо у вас:

  • 23 - 25 - «добре»
  • 20 - 22 - «Добре»
  • 12 - 19 - «Задовільно»


Дякую за урок!

«Неповні пропозиції» - Учні повинні. Повні. Витримаю. Розставте розділові знаки, вкажіть неповні речення. А якщо потрапить, якщо катувати будуть? Заварухін Галина Анатоліївна, вчитель російської мови та літератури МОУ СЗШ №2. Вміти: розрізняти повні і неповні речення використовувати неповні речення в мові. Неповні.

«Урок Односкладні речення» - За двома зайцями поженешся ... Любиш кататися .... Красія, град Петров! Сам гинь ... Тихо. На вулиці дме холодний вітер. Самоперевірка. 1. Знайти зайве пропозицію. Синтаксичний розбір речення. Робота з таблицею. Не плач ти даремно. Прийшла довгоочікувана зима. Зробив діло ... «Односкладні речення.

«Односкладні речення» - Перевірка: Узагальнюючий урок по темі «Односкладні речення». Синоніми: Які слова називаються синонімами? Застосовувати односкладні пропозиції в мові. Повинні вміти: Відрізняти односкладні пропозиції від двусоставних. Самоперевірка: Ненавідіт- гл-викл 2 спр, в 3 л од ч. Чи не почуєш - гл-викл 2 спр, у 2 л од ч. Берегти - інфінітив.

«Непряма мова» - Андрій все зрозумів і сказав Добре я згоден. Завдання: Спиш, розстав розділові знаки. ЄДІ. Гудки з пристані чутно напівголосно запитав Ілля. Переведіть пряму мову в непряму. Способи передачі чужої мови Пряма мова Непряма мова. Як оформити цитати? Непряма мова передає чужу мову не дослівно, а лише зі збереженням загального змісту.

«Діалог пряма мова» - Що таке діалог? А: «п?». Наприклад: Л. Н. Толстой сказав: «Всі ми на світі один одному потрібні». Чим відрізняється пряма мова від діалогу? «П?» - а. «П!» - а. П, - а. П! - а. Наприклад: Графіка діалогу. А: «п.». «Стій, браття, стій!» - кричить мавпа. Що таке пряма мова? П? - а.

«Певне особиста пропозиція» - Розповім тобі казку. Самостійна робота. Односкладні пропозиції. Ліси найбільші джерела здоров'я. Чому? Озаглавьте текст. Сьогодні на уроці. Повторення. Робота над темою. 5 правильних відповідей - «5»; 4 правильних відповіді - «4»; 3 правильні відповіді - «3», інші - «2». Безумовно-особисті пропозиції.


Сьогодні на уроці Мета: навчитися знаходити в текстах односкладні пропозиції і визначати їх вид. Завдання: 1) запам'ятати, які пропозиції називаються односкладними, определенно- особистими; 2) виділяти ці пропозиції в тексті з усіх запропонованих пропозицій; 3) Зрозуміти, яке значення природи в житті людини.


Повторення 1. Словниковий диктант. Укр ... шення з ... млі, уд ... вітельно наря ... лісів, помощ (?) Нік в б ... рьбе за ур ... жай, СМЯ ... чать кл ... мат, хр ... нитка вологу, по ... підтримувати вітри, в ... лічайшій джерело здоровий ... я. 2. Згрупуйте слова відповідно до основними правилами правопису.


Повторення Спишіть текст. Розставте відсутні знаки пунктуації. Ліси це прикраса землі, її чудовий і дивовижний наряд. Ліси це найвірніший наш помічник у боротьбі за урожай. Вони зберігають вологу підтримують повноводість наших великих річок пом'якшують клімат зупиняють спекотні вітри і піски. Але і це не все. Ліси найбільші джерела здоров'я. Це велетенські зелені лабораторії виробляють кисень вловлювачі отруйних газів і пилу Перевірка 1. Читання і пояснення постановки розділових знаків; 2. Виконайте завдання і дайте відповідь на питання: -Докажіте, що перед вами текст. -Озаглавьте текст. -Чому можна сказати, що ліс - це джерело життя?


Самостійна робота Тестування. 1. У словосполученні УКРАШЕНИЕ ЗЕМЛІ вид зв'язку: А) управління, Б) узгодження, В) примикання. 2. У реченні ПИСЬМЕННИКИ, розповідаючи про ЛІСАХ, НАМАГАЛИСЯ ПЕРЕДАТИ ЧИТАЧУ СВОЮ ЛЮБОВ ДО НАШИХ зеленим «Океані» виділене слово - це: А) доповнення, Б) додаток, В) обставина. 3. За наявності головних членів речення бувають: А) прості і складні, Б) односкладні і двоскладного, В) поширені і непоширені. 4. Дано пропозицію багато хворів ЗА ЛІСУ. Яке воно? Виберіть правильну відповідь: А) двоскладного, Б) називние, В) безособове. 5. Продовжіть визначення «двоскладного речення - це речення, в яких А) два другорядних члена, Б) два головних члена, В) один головний член.










Робота над темою 1.Найдіте в параграфі _ продовження визначення «Безумовно-особисті пропозиції - це ...» 2.Визначте, на яке особа і число вказують присудки в прикладах: Люблю тебе, Петра створіння ... Мій друг, вітчизні присвятимо душі прекрасні пориви. Розповім тобі казку. Виберіть собі книгу за смаком. 3. Чи можна сказати, що ці пропозиції определенно- особисті? Чому?




Закріплення вивченого Вправа, сторінка (комментированное виконання) Вибіркова робота ( самостійна робота) Випишіть виразно-особисті пропозиції: 1) Люблю спостерігати за навколишнім мене природою. 2) Вона захоплює мене своєю красою. 3) Милуючись природою, намагаюся вдивлятися в неї і вслухатися в усі видаються звуки. 4) Бережіть природу рідного краю!


Підсумки уроку Ми познайомилися з виразно - особистими пропозиціями. Це односкладні пропозиції, з головним членом присудком - дієсловом в формі 1, 2 особи, однини і множини. Безумовно - особисті пропозиції зустрічаються в живій розмовній мові.