Чому словесний фольклор називають усною народною творчістю. Усна народна творчість. специфіка фольклору. основні жанри

Тема: УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ. Специфіка ФОЛЬКЛОРА.

ОСНОВНІ ЖАНРИ.

цілі : Виховувати особистість

1. має поняття про специфіку фольклору, про основні жанрах фольклору.

2. вміє працювати з літературним матеріалом, розрізняти поняття література і фольклор, виробляти зіставлення.

Терміни, що використовуються для позначення їх, не мають тверезості суконь Сен-Лорана, але іноді у них є їхня фантазія - або їх спогади про божевільному параді. Вісім тисяч кубинців вже подали заявку на отримання ліцензії. На тротуарах Гавани є черги, розташовані перед сусідніми офісами, які доставляють їх. Ті, хто там роблять вище всіх видимих ​​дій, які не можуть уникнути контролю: вуличні торговці, бутерброди або погані, оренда приміщень і кімнат.

Номер резолюції 32 перераховує в алфавітному порядку список видів діяльності. Все починається з музики: номер активності 1 - це музичний тюнер. Все закінчується на велосипеді: активність 178 - це компанія з прокату велосипедів. Захід 49, «кнопкова мітчик», багато забавляє: мова йде про роботу, яка стає майже неіснуючої, що складається з покриття кнопок тканиною. У місцях, де є все ще м'які гудзики, є ремісничі ярмарки: їх монтажні форми ковдри, покривала. Діяльність 125, «легший ремонтник і наповнювач», давно заповнює вулиці.

3. виховану в дбайливе ставленнядо слова, зацікавлену в вивченні словесності.

Тип уроку Комбінований.

устаткування : Підручник словесності, класна дошка, інтерактивна дошка (презентація).

Хід уроку

I Організаційний Взаємне вітання. Організація робочого місця і уваги.

Хороша запальничка така ж рідкісна, як хороша бритва. Не без сорому, що один запозичує у друзів єдину сімейну копію другий, яка повинна використовуватися з делікатесом Саду: вона розриває шкіру краще, ніж вона ріже волосся. Скільки обговорень існує в темряві між чоловіками, які намагаються висвітлити свою сигарету виснаженою запальничкою? Імпотентний звук великого пальця на кам'яному ритмі пропозицій. На кухні, як правило, працюють пальника.

Чому кубинці покидають відкритий газ? Тому що це майже нічого не коштує і тому, що їм нема чого повертати. Випромінювання внутрішніх трубок. Захід 106, «збирач-продавець сировини», маскує відому практику вулиць Гавани: робити сміттєві баки або збирати банки з пива або соди, які розчавлені, перепродувати їх у формі алюміній. На початку січня в популярному районі Ісуса Марії розірваний старий був заарештований поліцією під час обшуку в колективному сміттєвому баку. Цей старий Бузо, дайвер, так званий, не отримав його ліцензії: 150 песо штраф.

момент

II Перевірка домашнього завдання. Робота з карткою, за допомогою якої перевіряється розуміння прочитаного.

Поняття про словесності.

    1. Заповни схему (усно)

    словесність

      1. Що таке "белетристика"? Коротко і чітко сформулюй свою відповідь і запиши.

      белетристика -

      Пенсіонер отримує від держави в середньому 200 песо на місяць. Перший випуск цього закону про бурлеску, схоже, полягає в тому, щоб розблокувати систему, узаконивши її. Щоб контролювати легалізацію, вам потрібні інспектори. Раз в тиждень вони перевіряють, чи всі у відповідності з правилами: продукти, дисплей, облік. Нічого не може бути, тому ми платимо їм, - сказав Хуан, - щоб вони дали нам невеликий штраф, а не великий. Сто песо кожен, щотижня - це ціна. Вони повинні зробити номер. Ми повинні жити.

      У сільській місцевості «узуфруктуарние» селяни землі, які все ще належать державі, часто пропонують пляшку молока для сільськогосподарських інспекторів, щоб мати мир. Це, серед іншого, то, чому авторизація 178 заходів турбує багатьох кубинців: вони бояться розмноження контролю і корупції.

      1.3. У чому різниця між оригінальної та перекладної літературою? Подумай і запиши.

      Перекладна література -

      Міф і система первісних вірувань.

        1. Що таке міф?

        міф -

        Назви тлумачення всіх термінів.

          1. В основі тотемізму лежить віра в тотем. А що ж таке тотем?

        Тотем -

        Протягом двадцяти років Крістіан займався діяльністю 74: «Оператор повітряного компресора, ремонт шин та труб». Іншими словами, Пончера. Він високий, яркоглазий, дуже яскрава людина, Який в іншому житті керував державним підприємством. У грудні він отримав свою нову ліцензію. Захід 74 об'єднує дві роботи, які до сих пір були розділені: той, який дає повітря, той, який ремонтує. Крістіан почав на початку Спеціального Періоду, здогадуючись, що Пончера стане фундаментальним.

        Було сказано, що скоро загине більше людей. Він захворює, продовжує відпустку через хворобу, розлучається і стає провідником велосипедів. Він заробляє 700 песо в день. «Кондиціонер зіпсує їх». Крістіан встає о 4 годині ночі, біжить, відкриває свій гараж в 5 ранку для перших клієнтів. Повітря коштує 10 песо, ремонт витоку велосипеда, 5 песо; автомобіль, Крістіан також продає труби, чорні. Їх привозять колишні державні Пончера. Електрична установка, чеська, наданою колишнім клієнтом, якого він почав усувати.

          1. Віра стародавньої людини в магію породила табу і евфемізми. Що це таке?

        табу -

        евфемізм -

        III Повідомлення вчителя. Вивчення нового матеріалу. Конспектування основних термінів і понять.

        термін «Фольклор» в перекладі з англійської означає « Народна мудрість». Чи розуміють цей термін по-різному: іноді під ним мають на увазі будь-який народне мистецтво (танці, музику, різьблення по дереву тощо.). Більш вузьке значення слова - усна словесність, усна поетична творчість, включаючи і пісні. Ми будемо розглядати фольклор саме в цьому значенні.

        Він був важливим місцевим лідером: він допоміг йому. Зараз він живе в Сполучених Штатах, де він веде бізнес з гватемальцями. Він уважно вивчив текст, ручку в руці і окуляри на носі. Вердикт: По-перше, податки будуть зростати. Для мене вони витрачають від 70 до 100 кубинських песо на місяць. Ті, хто матиме найбільшу шкоду, - це ті, хто орендує кімнати для туристів і тих, хто продає їжу. І оскільки електрику тільки що збільшилася жахливо, кондиціонер зіпсує їх. По-друге, де вони знайдуть щось, що зробить їх бутерброди?

        Держава говорить, що це зробить речі доступними і дешевими: але чи зможе вона, чи дійсно це захоче? Нарешті, кубинці жили так довго в паралельних схемах і польотах, які вони не можуть керувати. Ніхто не впевнений у втечі щелеп кубинської бюрократії. Більше ніхто не може уникнути крадіжки: зверху вниз від суспільства, від порту до магазину, все живуть. За офіційною ціною все занадто дорого: Люди будуть засуджені до подвійного обліку або закриття, - сказав Крістіан з легкою посмішкою, веселою і пригніченою.

        Історія фольклору йде в глибоке минуле людства і пов'язана з міфологічними уявленнями людини про світ. До сих пір фольклору властивий міфологічний синкретизм - єдність слова, музики, танцю, декоративного мистецтва. Виділення словесної творчості в самостійний вид мистецтва відбувалося поступово і виразилося, перш за все, в казці. Казка, на відміну від легенди і міфи, усвідомлювалася як вигадка, гра уяви. У казках люди намагалися висловити свої ідеали, свої уявлення про щастя і справедливості, любові і дружбі. треба розрізняти народні казкиі авторські, тобто ті, які придумані письменниками, часто з використанням фольклорних казкових мотивів.

        Щоб зрозуміти політ, завжди приємно поспілкуватися з Панчо. Його 45 років у віці десяти років мають тривалу звичку до алкоголю, яку він повинен був перервати через біль від смерті. Він керує вмістом на великому державному підприємствіі залишається або, здається, залишається - переконаним комуністом. Його сувора ортодоксія не заважає йому красти, а точніше, організацію крадіжки: інструменти, живопис, спорядження, все йде і живить його околиці Ведадо. Його місячна зарплата, еквівалентна 15 євро, не дозволяє йому утримувати сім'ю.

        Але, народившись після революції і ніколи не покидаючи країну, його відносне невігластво в світі дозволяє йому вірити в те, що потрібно, щоб правильно жити в системі. Осака, 30-річний хлопчик, який вільно говорить по-англійськи, не більше оптимістичний, ніж Крістіан, але він відмовився від подвійного стандарту Панчо. Він був російським учителем, військовим. Ми думали, що ми поговоримо. Але вони тільки читають розважання Рауля Кастро з цього питання. Ці роздуми датуються 1 серпня і можуть бути прочитані на головній сторінці «Гранми» 29 жовтня.

        Фольклор відрізняється такими рисами:

        1. усна форма,

        2.опора на традиції,

        3. безпосередність контакту виконавця (творця) і слухача,

        4. колективність, народність, варіативність,

        5. поєднання слова з елементами інших видів мистецтва. Згодом фольклор і література, відчуваючи взаємовплив, збагачували один одного.

        Давайте просто повторимо висновок: «Ми повинні назавжди закінчити думку про те, що Куба - єдина країна в світі, де ви можете жити без роботи». Імена, місця і певні ситуації були змінені. Насправді, фольклор включає в себе так багато речей і має багато нюансів: танці, спів, музику. Таким чином, кожен робить свою роботу так, як вважає він, надія полягає в тому, щоб мати можливість координувати ці дії, створюючи щось конструктивне, перевіряючи, чи є цифри, щоб поширювати нас на регіональному рівні з Асоціацією, з комітетом, з чимось більш послідовним бо ми зрозуміли, що у нас дуже мало регіонального і провінційного значення.

        Різниця літератури і фольклору

        Фольклор і література. Фольклор по відношенню до літератури є більш архаїчною формою творчості, що зберегла невідомі молодшій сестрі образи, смисли і елементи поетики. З іншого боку, фольклор є грунтом, на якій виникає і розвивається письмова культура, джерелом, з якого вона черпає свої початкові теми і форми. Нарешті, фольклор - живий сучасник літератури протягом тисячоліть її самостійної еволюції. У різні історичні періоди література і усна словесність вступають в різні типи взаємодій.

        Ось чому ми запросили двох дуже досвідчених професорів традиції, таких як професор Анжелетті і професор Россі, які розкажуть теми, які ми потім пояснимо. Слово професору Риполи. З тієї простої причини, що наше збагачення виходить із знання самих різних культур.

        Будучи Федерацією, ми спочатку думали про те, щоб зробити нашу зовнішність по-різному з нашими колегами, яких так багато. Сьогодні ми досягли чудової фігури з 336 груп, ми - «армія», що дуже важливо для приведення культури, армії, яка бере участь в об'єднанні і волонтерство. Отже, слово професору Луїджі Россі, що ми будемо говорити про важливість збереження фольклору як культурного об'єкта.

        Наука, що вивчає твори народного поетичної творчостіфольклористика.

        Збирачів і дослідників народних пісень, казок, прислів'їв і т.д. називають фольклористами.

        Загальна: вони віддають художні словесні образи; загальна родова система: епос, лірика і драма.

        різниця:

        Після цих експертів ми з нетерпінням очікуємо втручання груп в пропозиції пропозицій, ми повинні з'ясувати, на що це шлях. Це фундаментальна роль, тому що фольклор, який був зрозумілий в цілому, не мав у минулому і все ще бореться, щоб отримати визнання, яке заслуговує цього. Ви назвали сьогодні «Витоки фольклору». Це трохи вимогливий титул, тому що фольклор народжується з утворенням територіальних громад, тому, щоб шукати походження, ми повинні повернутися назад назад назад.

        Таким чином, Фольклор - це субстрат, який пов'язує нас з нашим минулим і визначає нас в сьогоденні. Це субстрат, який, оскільки він не читається, до сих пір був розтоптаний, як ніби це не так. Як підземне джерело води, який, оскільки він не може бути помічений, не рахується фундаментальним. По-перше, увагу було приділено пам'ятників, пам'ятників, відновлення, валоризації, рекламним акціям; потім живопис з його надзорами, національні організації, які просувають твори мистецтва, контролюють і регулюють їх використання; потім урбанізм, він почав говорити про розвиток міста, історичних центрах і, отже, про всім законодавстві, спрямованому на збереження цієї спадщини, оскільки він вважався історичним центром спадщини місцевої дійсності.

          Стадіальне. Писемність на Русі з'явилася в X столітті, з прийняттям християнства, 988 рік, література - в XI столітті, а фольклор древнє, старше літератури.

          Функціональне.

          Різниця в характері творчості. Література - автор, фольклор - колективність.

          Різниця в умовах побутування.

          Тепер він також приймає концепцію «пейзаж як культурний актив», хороша річ, яку ми бачимо, споживаючи і руйнуючи навколо нас день за днем. Пейзаж пов'язує нас з минулим, бо він є частиною нашої історії. Ми відкрили фіранки цієї кімнати, і ви бачите її в якому контексті, це наш контекст.

          Пейзаж - частина нашого буття. Довкілляв кінцевому підсумку визначає і визначає кожної людини, і це підтверджують психологи. Фактично, дитина з перших днів життя визначає своє існування через відносини, які він має із зовнішнім світом. Ми забули про це підземному жилі, яке живить всі ці культурні товари, які оживили їх в минулому. Але звідки взялася ця спадщина? Пам'ятники наших міст, колоніальні будинку, наш спосіб виробництва, невелика індустрія, про яку ми говоримо, наше ставлення, наш діалект, який змінюється, звідки ми родом, хто їх носив, хто ви їх визначили?

        У всіх народів існували люди, пов'язані зі створенням і виконанням фольклорних творів. Це російські гуслярів і скоморохи, українські кобзарі, казахські і киргизькі акини, французькі трубадури і т.д. Ще в XVI в. на Русі навіть при царському дворі тримали казкарів. Хороший казкар, виконавець знав на пам'ять до десяти творів. Природно, щоб запам'ятати і відтворити якийсь твір, народ виробив особливі підказки. Ці відшліфовані століттями художні підказки і створюють особливий стиль, який відрізняє фольклор від літературних текстів.

        Ця підземна жила із загальним словом може бути визначена як фольклор, тобто та основна культура, яка належить нам і дозволила нам різні прояви. Найбільша з літератури Італія, великий Леопарді, прийшла до цього ступеня поезії і культури, тому що це результат контексту, локальної системи. Леопарди жив в Реканаті, в контексті того, що стосується жінок, які збиралися відправитися в табір в сільській місцевості, прірви з пташенятами, які подорожують по країні, ремісниками, які працювали.

        Це його світ, і це широко поширений світ. Таким чином, фольклор - це, на жаль, нематеріальні елементи, які широко поширені і до сих пір існують і що ви проявляєте, вивчаєте, досліджуєте і передаєте групи. На жаль, ця видимість повинна бути завойована з бази, тому що до сих пір фольклорний термін передбачає занадто часто не співставний цінність. На рівні сфер, які вирішують, тобто на політичному рівні, фольклор як і раніше розглядається з деякою достатністю, як субкультура.

        До них відносяться наступні : Набір традиційних зачинів і кінцівок, єдиноначальність, повтор слів, рядків і епізодів, використання фольклорних символів (наприклад, зозуля, осика - горе), загальних типових місць (формула краси - «ні в казці сказати, ні пером описати»; формула повелеваніі - «встань переді мною як лист перед травою»), постійних епітетів. За підрахунками, від 20 до 80% тексту складається з готового матеріалу, не вимагає індивідуального запам'ятовування.

        найбільш древні жанри - билини, легенди, пісні, що відображають релігійні уявлення і вірування; пізніше виникли історичні пісні та народні балади, ще пізніше з'являється необрядовой лірика.

        Особливий розділ народної поетичної творчості складає дитячий фольклор.

        Фольклор кожного народу неповторна, як і його історія, звичаї, культура, однак вчені-фольклористи помітили подібні риси у фольклорі народів, що належали навіть до різних мовних сімей. Подібні твори, виникаючи самостійно, створюються на основі загальних для певного рівня художнього мислення і закріплених традицією законів.

        VI Бесіда з учнями

        - Які твори фольклору вам знайомі?

        - Коли і як проходило ваше знайомство з творами усної народної творчості?

        - Чи зустрічалися ви з творами фольклору, крім уроків літератури, ще десь?

        Гра «Літературне лото»

        На дошці: Ігрове поле. Учитель зачитує уривки, учням необхідно визначити

        до чого відноситься той чи інший текст.

        Пестушки Заклички Считалки Загадки

        потішки Скоромовки

        Дражнилки Колискові пісні нескладуха

        1. Ходить сон по лавці,

        А дрімота по хаті,

        Шукає - пошукає дитинку мою,

        Де знайде, тут і спати укладет.

        (Колискова пісня)

        2. Їдуть, женуть семеро на конях.

        Все на конях, в червоних шапках

        По купинах, по купинах -

        В яму бух.

        (Потешка)

        3. Дощик, дощик, пущі,

        Я насею гущі,

        цільні діжку

        Зверху жабу!

        (Заклички)

        4. Йшли сорок мишей

        несли сорок грошів.

        дві поплоше

        Несли по два гроша.

        (Скоромовка)

        5. Зимою гріє,

        Весною тліє,

        Влітку вмирає,

        Взимку оживає. (Сніг)

        (Загадка)

        6.Потягунюшкі,

        порастунюшкі!

        Роток - говорунюшкі,

        Руки - хватунюшкі

        Ноги - ходунюшкі.

        (Пестушко)

        7. Матушка-ріпка,

        уродіськрепка,

        капуста-віласта,

        Будь пудаста.

        (Заклички)

        8. Ягідка малина,

        Медок, сахарок.

        Піди геть, корольок,

        Там тобі місце -

        У кисле тісто.

        (Лічилочка)

        9. А у нас у дворі

        порося рився

        І ненавмисно хвостом

        До неба причепився.

        (Нескладушка)

        10. Обдурили дурня

        На чотири кулака,

        На п'яте - стуло,

        Щоб тебе роздуло!

        На шосте - колесо,

        Щоб тебе рознесло.

        (Дразнилка)

        Додатковий матеріал для вчителя

        Термін «фольклор», який вперше в 1846 р ввів в науку англійський вчений У. Дж. Томе, в перекладі означає «народна мудрість». Фольклор - це не просто сума словесних, драматичних і образотворчих форм народного мистецтва. Це цілісна система народних знань, особливий національний погляд на світ.

        Фольклорна картина світу складалася протягом багатьох тисячоліть. Конкретні жанри в складі народною традицієювиникали в міру усвідомлення людиною себе і своїх інтересів в потоці буття. Обряди і міфи народжувалися як форма узгодження життя людини з ритмами і подіями навколишнього світу. Казка про тварин розвивалася в руслі тотемистических уявлень про тварин - предків людини. чарівну казку цікавить уже не весь природний космос, а відносини всередині людського роду. У билинах осмислюються відмінності між своєю землею і чужими державами, своїм народом і іншими етносами. Народні балади і ліричні пісні розробляють тематику внутрішньосімейних і особистих відносин. Жанр народної драми виникає пізніше всіх інших форм фольклору. Граючи і перевтілюючись в інших осіб, людина отримує можливість задуматися про свою роль у світі. Таким чином, вектор еволюції поетичної системи фольклору спрямований від загального, зовнішнього, вселенського до особистого, людського, внутрішнього.

        На час перших наукових записів російського фольклору (середина дев'ятнадцятого століття) система жанрів народної творчості включала в себе наступні функціональні області:

        Обряди календарні, сімейні , А також на випадок (хвороба, сварка, далека дорога, судовий розгляд і т.д.).

        Малі, мовні форми фольклору: прислів'я, приказки, загадки.

        несказочной проза - розповіді про конкретні побутових фактах: билічкі про домовиків, лісовиків, водяних та ін .; легенди про святих; перекази про історичних осіб і події.

        епос: билини, історичні пісні, балади, духовні вірші, казки. На відміну від несказочной прози епічні жанри фольклору володіють особливим формульним стилем, строгими законами композиції і оповідають не про приватні факти, а створюють узагальнений, ідеальний образ світу.

        лірика - необрядовому і несюжетні пісенні форми фольклору, що відображають внутрішній світ людини.

        драма - синтетичне жанрове утворення, що включає словесний текст, спів, танець, сценічна дія, декорації.

        Сміхові форми фольклору . У кожного фольклорного жанру є власні «криві дзеркала». Наприклад, похоронному обряду відповідають пародійні покійницькій гри на святки. Поруч з билиною на історичний сюжет буде існувати скоморошина на побутову тему, яка відтворює стиль оригіналу. Поряд з «серйозними» прозовими оповіданнями в фольклорі активно побутують анекдоти. Пародійні форми виявляють смислові межі «серйозних» жанрів, межі соціальних норм і стереотипів.

        У фольклористиці (науки, що вивчає фольклор) прийнято розрізняти жанри фольклору в залежності від їх приналежності до епосу, лірики чи драмі .

        Самі виконавці фольклору дотримуються іншої класифікації: твори, які співаються і які розповідаються.

        За характером зв'язку з народним побутом розрізняють фольклор обрядовий і необрядовой , По співвіднесеності з різними соціальними верствами - рекрутский, солдатський, бурлацький, робочий, шкільний і т.д.

        Дитячий фольклор весь являє собою мимовільну пародію на стереотипи світу дорослих. У ньому існують свої ритуали в спілкуванні та іграх, своя міфологія, частково запозичена у старших, частково власного твору. Ecть своя лірика (піснярі і альбоми), є і свій сміхової світ: дражнилки, поддевки, дитячі анекдоти . Наслідування дорослим формам поведінки виявляється для дітей природним механізмом засвоєння норм і правил, за якими їм доведеться жити в майбутньому.

        Обряди, змови, билічкі . Самі архаїчні і глибинні шари фольклорного світосприймання склалися в ході взаємодії людей з навколишнім природним середовищем. Форми і правила поведінки людини в природному світіописують три тісно пов'язаних фольклорних жанру: обряд, змова, билічка.

        обряд - це правила поведінки людини в тій чи іншій ситуації. Будь-яка людина, коли вбирається, приводить себе в належний, належний нагоди вид. Обряджають небіжчика (обмивають, одягають в спеціально зшитий одяг). Ряджені на Святки - люди, одягнені таким особливим чином, щоб бути схожими на потойбічні сили. Про нареченого говорять суджений-ряджений, тобто призначений долею, по порядку речей. Обряд включає в себе набір певних вчинків, а також предмети, з якими проводяться ритуальні дії. Обряд відбувається в певний час і певному місці. Ритуальні дії супроводжує словесний текст. Це може бути пісня, плач, діалог або змова.

        змова як особлива форма народної культури народжується з уявлень про силу правильно сказаного слова. Людина, що знає точну формулу заклинання (тому він і зветься знахарем, відьмою), здатний закликати потойбічні сили і змусити їх працювати на себе.

        Розповіді про випадкові зустрічі чи свідомому чаклунський спілкуванні з будинковими, банниками, лісовиками, водяними, русалками, полудніци і т.д. називаються билічка. Оповідач і його слухачі впевнені, що подібні історії чиста правда, бувальщина. Сенс і призначення таких історій - навчити слухача на конкретному прикладі, як треба чи не треба себе вести в тій чи іншій ситуації при зустрічі з нечистою силою. Билічкі служать живою ілюстрацією до всієї системи народної міфології. Поговоримо про неї докладніше.

        зачаття: На відміну від об'єктивного наукового опису всесвіту фольклорне світогляд принципово суб'єктивно. Простір в фольклорі обжитий, одушевлено, міфологізоване. Будинок і лазня, двір і вулиця, село і ліс, галявина і болото розподілені між людиною і потойбічними істотами (банниками, овинники, лісовиками, водяними). Та й у самому будинку людському червоному кутку протистоїть запекти, підпілля і сіни, де господарює домовик.

        Подібно до простору міфологізоване в народній свідомості і час, що відбивається в безлічі календарних обрядів і повір'їв. Опівдні за народними уявленнями можна перебувати в полі, потрібна перерва в роботі, інакше покарає полудница. Опівночі і того небезпечніше виходити з дому: світла білого не видно і нічні духи обступають людське житло. На заході погано братися за нову роботу, Не слід починати нової хлібини хліба, після заходу сонця не можна нічого віддавати з дому.

        Складання таблиці.

        Вчить вгадувати задумане.

        5. Побасёнка - розмова про дії героїв, які виявляють їх риси характеру.

        Висміяти погані риси характеру або показати дотепність героя.

        6. Небилиця розповідає незвичайну, вигадану, "перевернуту" картину життя.

        Весело вчити розрізняти дійсність і фантазію, розвивати уяву.

        7. Потешка виповнюється в процесі дій, виконуваних малюками разом з дорослими.

        Весело вчити малюка жестам, навичкам.

        V Закріплення.

        Фольклор - мистецтво слова.

          1. Дай пояснення таким термінам:

        фольклор -

        фольклористика -

        фольклористи -

        Чому фольклор є особливим видом творчості? Продовж фразу. Міні-твір.

        «Фольклор - особливий вид мистецтва, тому що»

          1. Заповни таблицю

            Підготуй усне повідомлення на тему "Подібність і відмінності між фольклором і літературою", використовуючи цю таблицю як план.
              1. Закінчи висловлювання:

            Фольклор і література - 2 галузі словесного мистецтва, вони

            Закріплення 2 урок

            Робота з підручником: Основні жанри фольклору. Заповнити схеми.

            епос

            лірика

            драма

            малі неліричний

            жанри

            VI Підбиття підсумків. Оцінювання.

            VII Домашнє завдання. Стр.9-11 (читання). Пісьм.отв.на питання 4,5.

            Читання статей.

Чому словесний фольклор називають усною народною творчістю

Поясніть, чому ми називаємо словесний фольклор усною народною творчістю. Які твори фольклору ви чули від батьків, коли були маленькими, які прочитали в книгах?

У статті фольклориста В. Анікіна йдеться, що мистецтво народу, або фольклор, актуально і прекрасно. фольклор- це мистецтво народу, тобто те, що придумано народом і ніхто не знає імені якогось конкретного автора цих творів. Словестний фольклор ми називаємо усною народною творчістю тому, що воно створювалося народом і передавалося з уст в уста. До усної народної творчості відносять частівки, скоромовки, потішки ... Тобто одна людина заспівав частівки іншому і навчив його їх співати теж. Той, в свою чергу, також передав свої знання комусь третьому і так далі по ланцюжку від людини до людини вони дійшли і до наших днів. А передавалося все це усним чином з тієї причини, що простий народ раніше писати не вмів і ніколи нічого не записувалося. Записувати стали вже в 20 столітті, і то не самі виконавці, а люди, які за родом своєї діяльності фольклор цей збирали.

Від батьків я чув колискові пісні, казки перед сном. У книжках прочитав інші казки. А на святах в селі я почув частівки і примовки.