Заняття по Дня захисника вітчизни. Конспект комплексно-тематичного заняття в старшій групі до Дня захисника вітчизни. Дидактична гра «Літає, плаває, крокує»

Вікторія Меркур'єва
Конспект заняття «День захисника Вітчизни - 23 лютий» в старшій групі

мета:Ознайомити з державним святом - Днем захисника Вітчизни; Ознайомити з поняттям «захисник вітчизни», «армія»; розвивати пізнавальні інтереси дітей; розвивати пам'ять, мислення, творчу уяву, інтерес до пізнання родів військ; виховувати повагу до захисників Вітчизни, пам'яті полеглих бійців; Виховувати позитивне ставлення до служби в армії.

Обладнання: картинки з різними родами військ; картинки до загадок.

Хід заняття:

Як же всім грати полювання:

Петя - головний над піхотою,

Сеня - снайпер, дуже влучний,

Санітарка - це Свєтка.

Таня - смілива Танкістка,

Рая з радіо - радистка.

Льоня - льотчик-вертольотчик,

Паша - спритний кулеметник.

Ми в солдатів не дарма граємо!

вихователь:Хлопці, скоро люди нашої країни будуть відзначати дуже важливе свято. Хто не будь з вас знає, який? Що значить захисник? Що значить Отечество? (Відповіді дітей)

вихователь: 23 лютого наш народ відзначатиме свято День захисника Вітчизни. Слово Отечество походить від слова батько, Вітчизна, рідна домівка, отчий край. Отечество- це наша країна. Захисники Отечества- це війни, які захищають свій народ, свою Батьківщину, Вітчизну від ворогів. Це армія. У кожного народу, в кожній країні є своя армія. У Росії теж є армія. І вона не раз захищала свій народ від загарбників. В армії є різні роди військ - така армія сильна: вона може захистити свою країну і на морі, і на суші, і в повітрі.

Знайомство з родами військ.

Отже, перший рід військ, з яким ми сьогодні познайомимося, це:

Прикордонні війська. (Прикордонники).

Хто з вас знає, хто такі прикордонники?

прикордонники- це солдати, які охороняють кордон. Вони першими зустрічають ворожі війська, коли переходять кордон. Прикордонники, як і всі військові, є захисниками нашої Батьківщини. У прикордонному загоні є провідник з собакою. Собака допомагає прикордонникам, йде по сліду.

військово - морський флот . Морські простори нашої Батьківщини захищають військові кораблі. Там служать моряки, серед них є і капітани. Це командири корабля, вони відповідають за весь корабель. Великі надводні кораблі оснащені гарматами, зенітками, ракетами, бомбами. Вони можуть захищати нашу Батьківщину на воді.

Військово - повітряні війська.

Хто з вас знає, хто такий десант?

військово - повітряні силиготові захищати в разі необхідності нашу Вітчизну з повітря. Льотчики - члени екіпажу літака або вертольота - повинні не боятися висоти і вміти в критичній ситуації брати відповідальність на себе.

Сухопутні війська.

У сухопутних військах служать піхотинці, артилеристи, ракетники, танкісти. Танки - самохідні машини на гусеничному ходу, що дозволяє їм проходити по будь-якій місцевості. Танки забезпечені гарматами і кулеметами. Ще в сухопутних військах служать зв'язківці, мінери, військові будівельники.

Проводиться физкультминутка «Літаки».

Літаки загули, обертання перед грудьми зігнутими в ліктях руками

Літаки полетіли. Руки в сторони

На галявину тихо сіли, присіли, руки до колін

Та й знову полетіли. Руки в сторони з ритмічними нахилами в сторони.

«Загадування загадок»

Брат сказав: Не квапся! Краще в школі ти вчися!

Будеш ти відмінником - станеш .... (Прикордонником)

Літак ширяє, як птах, там повітряний кордон.

На посту і вдень і вночі наш солдат - військовий .... (Льотчик)

Знову в бій машина мчить, ріжуть землю гусениці,

Та машина в поле чистому управляється .... (Танкістом)

Моряком ти можеш стати, щоб кордон охороняти

І служити не на землі, а на військовому ... (кораблі)

Хто там вирулив на зліт?

Реактивний .... (Літак)

Дидактична гра «Літає, плаває, крокує»

Робляться картки з картону: блакитний - моряки; (Плавають) зелений - піхотинці; (Марширують) жовтий - льотчики (літають) всі рухи робляться під музику.

Яке свято скоро буде?

Хлопці, що нового ви дізналися про Російську Армію?

Завантажити Конспект:

Вікова група:середня

Тема НСД:"День захисника Вітчизни"

Провідна освітня область:«Пізнавальний розвиток»

мета:формування основ національної самосвідомості, любові до Батьківщини і інтелектуального розвиткудошкільнят.

завдання:

Ознайомити дітей зі славними сторінками нашої держави, зі святом «День Захисника Вітчизни»;

- формувати знання дітей про різні види військ, військової техніки;

- розвивати зорове і слухове увагу, Пам'ять, кмітливість і зв'язну мову дітей;

- виховувати повагу до Захисникам Вітчизни, гордість за російських воїнів, почуття патріотизму, бажання захищати свою Батьківщину.

Види діяльності:ігрова, рухова, мовленнєва, пізнавальна.

Форми організації:подгрупповие, групова.

Форма реалізації дитячих видів діяльності:художнє слово, физкультминутка, розгляд ілюстрацій, гра «Хто що робить?».

устаткування:лист, засоби ТСО, ілюстрації з військовою технікоюі військовослужбовцями різних родів військ, виставка «Мій тато служив в армії».

Попередня робота:читання художньої літературипро армію, розгляд ілюстрацій про службу в армії.

Хід НСД:

Вступна частина

Вихователь: Хлопці, вранці нам прийшов лист. Давайте прочитаємо його? На конверті зворотну адресу - Армія. Що ж нам написали?
Читання вірша С. Маршака "Февраль":
Дмуть вітри в лютому,
Виють в трубах голосно.
Змійкою мчить по землі
Легка поземка.
Піднімаючись, мчать у далечінь
Літаків ланки,
Це святкує лютого
Армії народження.

Вихователь: Про яке свято йдеться у вірші? (23 лютого).
- А хто такі військові? (Це воїни, які захищають свій народ, свою Батьківщину, Вітчизну від ворогів; тата, дідусі, які служили в армії).

Основна частина

Вихователь: Хлопчики і дівчатка! 23 лютого ми будемо відзначати чудове свято - День захисника Вітчизни. Це свято нагадує нам про те, що найдорожче, що у нас є, може наразитися на небезпеку. І обов'язок кожного з нас, якщо доведеться, захистити свою Вітчизну. Ще в давні часи воїни не боялися з мечем в руках боротися за свою Батьківщину. На нашій землі було багато битв, останнє з яких тривало чотири роки. Багато народу загинуло в ці страшні роки. Але наші солдати - наші захисники, дали відсіч ворожому війську, прогнавши з нашої російської землі.

Ось які сміливі відважні захисники Вітчизни. І кожен хлопчик повинен бути таким же сильним, сміливим, розумним і бути готовим, коли виросте, в будь-який момент захистити свою Батьківщину.

Розгляд ілюстрацій з різними видами військ

Вихователь: Кого ви тут бачите?
(Якщо діти вагаються з відповіддю, вихователь допомагає і пояснює).
- Ви правильно усіх назвали - це різні роди військ.
(Льотчики захищають небо; піхотинці - сушу; моряки і підводники - море).
- Правильно!

Вихователь: Хлопці, я пропоную вам пограти в гру "Хто що робить"!

Що робить військовий льотчик? (Військовий льотчик керує літаком)

Що робить танкіст? (Танкіст їде на танку)

Що робить парашутист? (Парашутист стрибає з парашута)

Де охороняють прикордонники кордон? (На суші)

Хто охороняє водний кордон? (Військові матроси, підводники)

Хто охороняє повітряний кордон? (Військові льотчики)

Хто літає на вертольоті? (Вертолітники)

Як називається солдат, у якого немає військової техніки? (Піхотинець)

Вихователь: Молодці! Щоб бути сильними, солдати щодня роблять зарядку. Хочете ненадовго перетворитися в солдат?

Физминутку «Ми солдати»(Під музичний супровід):
Ми солдати, ми солдати
Бадьорим кроком ми йдемо.
В нашу армію, хлопці,
Просто так не потрапиш.
Потрібно бути вмілими, сильними і сміливими.

Вихователь: Зараз немає війни. У мирний час військові вчаться, проводять навчальні битви, вивчають військову техніку. Давайте перевіримо, які ви кмітливі!

Проводиться гра «Третій зайвий»

Льотчик, танкіст, футболіст.

Літак, танк, парашутист.

Автомат, пістолет, танкіст

Капітан, артилерист, корабель.

Наступні завдання, відгадайте мої загадки:

1.Без розгону злітає, бабку нагадує. Завертить, закрутить, в небеса полетить (вертоліт);

  1. Що за птах: пісень не співає, гнізда не в'є, людей і вантаж везе (літак);
  2. Чудо-птах, червоний хвіст, полетіла в зграю зірок (ракета);
  3. Повзе черепаха - сталева сорочка (танк).

Вихователь: Молодці, хлопці! Як назвати ці предмети одним словом? (Відповіді дітей - військова техніка).

Яку військову техніку ви ще знаєте? (Корабель, підводний човен і т. Д.).

вихователь показує ілюстрації з військовою технікою.

Розучування вірша:

Наша армія рідна

І відважна, і сильна.

Нікому не загрожує,

Охороняє нас вона.

Підсумок заняття.

вихователь:

- Молодці хлопці. Давайте ще раз згадаємо, про яке свято ми сьогодні з вами говорили? (23 лютого, День Захисника Вітчизни).

- Кому присвячений цей свято? (Військовим: морякам, прикордонникам, танкістам, льотчикам)

Що потрібно робити, щоб стати схожими на них? (Служити в армії, багато тренуватися, бути сміливим, сильним, швидким, влучним, безстрашним).

"День захисника Вітчизни"

Програмні завдання:

Освітні завдання: Продовжувати формувати уявлення дітей про армію, про пологи військ, про особливості військової служби (солдати тренуються, щоб бути сильними, умілими, вчаться влучно стріляти, долати перешкоди і т.д.).

Розвиваючі завдання: Розвивати кмітливість, кмітливість, логічне мислення, пам'ять, увагу; зтімуліровать мовну активність дітей.

Виховні завдання: Виховувати почуття гордості за свою армію; викликати бажання бути схожими на сильних, сміливих російських воїнів.

Матеріал, що використовується: Ілюстрації і картинки із зображенням різних родів військ, ілюстрації, трафарети військової техніки, олівці, що показують будні армії - тренування солдатів в спортивному залі, на смузі перешкод, на полігоні і т.д., картинки до гри «Що зайве і чому?»

Методи і прийоми:

    Наочні, (показ, демонстрація);

    Словесні, (художнє слово, бесіда, питання-відповідь);

    Ігрові (дидактичні ігри, рухливі ігри, Сюрпризний момент Незнайка);

    Педагогічні технології: особистісно-орієнтована, дослідні, ігрові.

    Здоров'я зберігаючі технології: динамічна пауза.

Попередня робота: Читання вірша З.Александрова

«Дозор», балади К. Симонова «Син артилериста», оповідань С.Баруздін «За Батьківщину!», «Слава!», Л.Кассиля «Твої захисники». Розгляд картин, ілюстрацій про Велику Вітчизняну війну.

Словникова робота: борг, захисник, служба, Отечество, армія, межа, льотчики, моряки, артилеристи, піхотинці, ракетники, підводники, військова техніка.

хід заняття

Бесіда про армію

вихователь:

Сюрпризний момент в гості до дітей прийшов Незнайко.

Діти сидять на стільчиках.

Хлопці, 23 лютого дуже важливе свято для нашої країни - День Захисника Вітчизни.

До нас в гості прийшов Незнайко, йому теж хочеться дізнатися про свято 23 лютого. Про захисників Вітчизни. Незнайка цікаво дізнатися про Російської армії, про військову техніку, про різних родів військ.

Хлопці розповімо Незнайку, все, що знаємо ми?

А почнемо ми з захисників Вітчизни.

Хто такі захисники Вітчизни?(Припущення дітей.)

Захисники Вітчизни - це воїни, які захищають свій народ, свою Батьківщину від ворогів. Це армія.

У кожного народу, в кожній країні є своя армія. У Росії теж є армія. І вона не раз захищала свій народ від загарбників.

Подивіться на ці картинки.(Виставляються ілюстрації, що зображують різні роди військ.)

Кого в ви тут бачите?(Відповіді дітей).
Вірно, це танкісти, моряки, артилеристи, льотчики, прикордонники і т.д ..
Ви правильно усіх назвали, це різні роди військ.

Як ви думаєте, навіщо потрібно стільки багато родів військ?(Припущення дітей.)

Якщо в армії є різні роди військ - така армія сильна: вона може захистити свою країну і на морі, і на суші, і в повітрі.

Льотчики захищають небо; піхотинці - сушу; моряки - море.

гра «Хто, де служить?»

вихователь:

Я запрошую вас діти і тебе Незнайка, відправиться в подорож.

Уявімо собі, що ми опинилися в армії.

Ви вже знаєте, що в армії є різні роди військ.

Вам треба відгадати, хто, де служить.

Хто служить на танку?(Діти: танкісти).

Хто служить на кордоні?(Діти: прикордонники).

Хто літає на вертольоті?(Діти: вертолітники).

Хто служить в ракетних військах?(Діти: ракетники).

Хто служить на підводних човнах?(Діти: підводники).

Хто служить у військовій авіації?(Діти: військові льотчики).

Як називається солдат, у якого немає військової техніки?(Діти: піхотинець).

вихователь:

Молодці, відгадали хто, де, служить.

дидактична гра «Дізнайся за описом».

вихователь:

Діти підходять до фланелеграфу.

Хлопці, а зараз покажемо Незнайка, як ви можете за описом, відгадати солдатів різних родів військ.

На фланелеграфе розташовані зображення солдатів різних родів військ, вихователь загадує одного з них. Діти задають питання вихователю, намагаючись відгадати, кого той загадав. Вихователь може відповідати тільки «так-ні». Потім цю гру можна повторити з провідним, обраним з дітей.

Загадування загадок:
Підросту, і слідом за братом,
Теж буду я солдатом,
Буду допомагати йому,
Охороняти свою ... (країну)

Брат сказав: "Не поспішай!
Краще в школі ти вчися!
Будеш ти відмінником -
Станеш ... (прикордонником)

Моряком ти можеш стати,
Щоб кордон охороняти
І служити не на землі,
А на військовому ... (кораблі)

Літак ширяє, як птах,
Там - повітряний кордон.
На посту і вдень, і вночі,
Наш солдат - військовий ... (льотчик)

Знову в бій машина мчить,
Ріжуть землю гусениці,
Та машина в поле чистому,
Управляється ... (танкістом)

Можеш ти солдатом стати,
Плавати, їздити й літати,
А в строю ходити полювання -

Чекає тебе, солдат, ... (піхота)

Будь професії військової,
Вчитися треба неодмінно,
Щоб бути опорою для країни,
Щоб в світі не було ... (війни)

Физкультминутка: вихователь:

Зараз, ми з вами трохи відпочинемо. Уявімо що ми льотчики.

Руки зробили в розліт - вийшов літак
Мах крилом туди - сюди,
Роби раз і роби два.
Руки в сторони тримай.
І на одного подивися.
Опускайся швидко вниз,
На посадку ти сідай.

проводиться гра «Що зайве і чому?»

вихователь:

Діти сідають на стільчики.

Хлопці у кожного солдата повинен бути хороший слух. Для того що б добре чути все команди. Зараз ми пограємо, що б визначити чи гарний у вас слух гра «Що зайве і чому?»

Ракетник, вертольотчик, футболіст.

Літак, танк, парашутист.

Автомат, пістолет, танкіст

Підводник, артилерист, корабель.

вихователь:

Хлопці Незнайка хоче задати вам питання:

1. Зараз немає війни, на нас ніхто не нападає, навіщо ж потрібна армія в мирний час?(Припущення дітей).

вихователь:

Армія завжди повинна бути готова до того, щоб відбити напад ворогів.

2. Що ж роблять солдати в армії в мирний час?(Припущення дітей)
вихователь:

Правильно, солдати тренуються.

Вчать і тренують солдат офіцери.

Щоб перемогти ворога, солдати і офіцери повинні бути сміливими, сильними, швидкими, влучними.

А щоб стати такими, звичайно, потрібно тренуватися.

Зараз ми з вами і Незнайкой розглянемо фотографії про те, як живуть і тренуються солдати.

Розгляд ілюстрацій, що розповідають про будні армії.

питання:

вихователь:

Хлопці, Незнайко приніс картинки і не знає, що роблять солдати на картинках? Розкажіть чому ж вони займаються.
(Займаються в спортивному залі, піднімають штангу, підтягуються на турніку).
Навіщо це потрібно?
(Щоб бути сильними).

А що роблять солдати тут?
(Вчаться стріляти).

Навіщо це потрібно?(Щоб бути влучними під час бою).
А ось на цій картинці ви бачите смугу перешкод.

Що тут роблять солдати?(Біжать по колоді, перелазять через високу стіну з вікнами, стріляють, перестрибують через глибоку яму, проходять через вогонь).
Як ви думаєте, навіщо вони тренуються на смузі перешкод?
(Щоб бути витривалими під час бою і легко долати різні перешкоди).

рухова розминка «Щоб Батьківщині служити,

треба сильним, спритним бути! »

вихователь:

Зараз і ми покажемо Незнайка, які ви сильні і витривалі.

1. Змагання в відбиванні м'яча об підлогу.

2.Постоять на одній нозі, потім на іншій, не втрачаючи рівноваги.

3.Померяться силами: діти стають парами один проти одного, ноги на ширині плечей, долоні з'єднують в дзеркальному відображенні. Натискаючи з силою на долоні, один одного, необхідно встояти на місці, не відриваючи ніг від підлоги.

Діти сідають на місця, заняття триває.

Обговорення прислів'їв.

вихователь:

З давніх часів люди пишалися своїми захисниками Вітчизни і придумували про них прислів'я. Послухайте хлопці і Незнайка.

Перше в житті - чесно служити Вітчизні.

Чужої землі не хочемо, але і своєю не віддамо.

Умілий боєць всюди молодець.

Від військової науки міцніють розум і руки.

вихователь:

Молодці хлопці і ти Незнайко сьогодні ви показали свої здібності, я сподіваюся, наші хлопчики, ставши дорослими, теж підуть служити в армію і стануть справжніми захисниками Вітчизни.

Давайте ще раз згадаємо, який скоро буде свято?(Діти: 23 лютого, День Захисника Вітчизни) .

Кому присвячений цей свято?(Діти: військовим: морякам, прикордонникам, танкістам, льотчикам ...)

Що потрібно робити, щоб стати схожими на них?(Діти: служити в армії, багато тренуватися, бути сміливими, сильними, швидкими, влучними, безстрашними).

вихователь:

Заради мирного життя на рідній землі гідно несуть свою нелегку службу російські воїни.

Сьогодні ми переконалися, що у нас підростає гідне покоління захисників Вітчизни. А це означає, що у нас буде, кому захищати нашу Батьківщину. Ми вітаємо ще раз всіх з Днем захисника Вітчизни, бажаємо здоров'я і щастя. І нехай небо над Росією і всім світом завжди буде блакитним!

Хлопці давайте подаруємо Незнайка наші малюнки,

що б він показав їх своїм друзям.

Незнайка дякує дітей.

Діти прощаються з Незнайко.

Тема: «23 лютого - День захисника Вітчизни»мета : Формування уявлень дітей про армію; продовжувати розвивати розмовну мову.завдання: Освітні завдання: - продовжувати формувати уявлення дітей про пологи військ,про особливості військової служби;Розвиваючі завдання: - розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення;- стимулювати мовну активність дітей, моторику рук;- закріплювати навички колективної роботи.Виховні завдання: - виховувати патріотичні почуття.Матеріал, що використовується: картинки із зображенням різних родів військ;ілюстрації, що показують будні армії - тренування солдатів в спортивному залі, на смузі перешкод, на полігоні і т.д .;картинки до гри «Третій зайвий»;іграшки (танки, літаки, гармати, корабель).Словникова робота: введення в активний словник нових понять і слів: борг, захисник, служба, Отечество, армія, межа, льотчик, моряк, артилерист, піхотинець, ракетник, підводник, військова техніка.

попередня робота ; бесіда про армію, солдатах, розучування віршів і пісень про армію, розгляд ілюстрацій про армію.

Види дитячої діяльності:

комунікативна, пізнавально - дослідницька, музично-художня, рухова.

хід НСД 1.Організаціонний моментЗвучить марш. Діти самостійно розглядають ілюстрації на тему Армія; фотографії і картинки воїнів. Кожен вибирає іграшку. Розсідаються на стільчики.2.Введеніе в тему вихователь:Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про армію. 23 лютого дуже важливе свято, яке відзначається в нашій країні. Називається він День Захисника Вітчизни. Як ви думаєте, хто такі Захисники Вітчизни? (Відповіді дітей). Захисники Вітчизни - це воїни, солдати, які захищають свою Батьківщину, свій народ від ворожих нападів з інших країн. Солдати об'єднуються командирами в Армію. У кожній країні, у кожного народу є своя армія. У нашій країні Росії теж є своя армія. Солдати цієї армії не раз захищали свій народ від нападів. Армія складається з різних родів військ. Кожен хлопчик, коли стане дорослим, стане воїном, солдатом або генералом. Вони сміливі, хоробрі. Подивіться ці картинки (виставляються ілюстрації, із зображенням різні роди військ.) Хто тут зображений? (Відповіді). Правильно, це все воїни, солдати різних родів військ. Воїни вміють стріляти. Вони стрибають з парашутом. Вони літають на літаках, плавають на військових кораблях.3. Основна частина. У вас в руках іграшки, це військова техніка.Як називається іграшка (техніка)? Хто нею керує?Зразкові відповіді:- У мене танк, його водить танкіст.- У мене літак. У літаку літає льотчик.- У мене гармата. З гармати стріляє артилерист.- У мене корабель. Кораблем керує капітан.Під час розмови діти розглядають фотографії із зображенням різних родів військ, військового параду, військової техніки. Діти розгорнуто відповідають на питання, доповнюють один одного.вихователь:- Вірно, це танкісти, моряки, артилеристи, льотчики, прикордонники.Ви правильно усіх назвали - це різні роди військ.- Як ви думаєте, навіщо потрібно стільки багато родів військ? (Відповіді).Якщо в армії є різні роди військ - така армія сильна: вона можезахистити свою країну і на морі, і на суші, і в повітрі.вихователь:- Хлопці, відгадайте загадки про армію:Летить птах - небилиця (літак).Повзе черепаха, сталева сорочка (танк).Крил немає, але ця птиця - полетить і приземлиться (ракета).Физкультминутка: Земну кулю (показ руками)Ми обійдемо (маршируємо)Багато там друзів знайдемо (руки в замок).Попливемо по океану (пливе човник з двох рук)Ми з відважним капітаном (штурвал).Ми об'їздимо цілий світ (велосипед руками).Але поки це секрет (пальчик у губ).Проводиться гра «Третій зайвий» Льотчик, танкіст, футболіст.Літак, танк, парашутист.Автомат, пістолет, танкістКапітан, артилерист, корабель.Дидактична гра «Дізнайся рід військ». На столі зображення солдатів різних родів військ. Вихователь загадує одного з них. Діти задають питання вихователю, намагаючись відгадати, кого він загадав. Можна відповідати тільки так чи ні (далі гра проводиться з кимось із дітей в якості ведучого).Розучування вірша: Наша армія ріднаІ відважна, і сильна.Нікому не загрожує,Охороняє нас вона.

вихователь:- Хлопці, як ви думаєте, навіщо потрібна армія в мирний час? (Відповіді).Армія повинна бути завжди боєготовності до відбиття нападу ворогів.Що роблять солдати в армії, коли немає війни? (Цей час називається - мирний час? (Відповіді).Щоб перемогти, солдати і офіцери повинні бути сміливими, сильними, швидкими, влучними. Для цього потрібно тренуватися. Офіцери вчать і тренують солдат.Тепер подивіться на ці картинки, вони про те, як живуть і тренуються солдати.- Що зображено на цій картинці?(Солдати займаються в спортивному залі: піднімають штангу, підтягуються на турніку). Для чого це потрібно? (Щоб бути сильними).- А тут що роблять солдати? (Солдати вчаться стріляти).Для чого це потрібно? (Щоб бути влучними під час бою).- На цій картинці зображено смуга перешкод.Що роблять солдати? (Біжать по колоді, перелазять через високу стіну, стріляють, перестрибують через глибоку яму, проходять через вогонь). Навіщо вони тренуються тут? (Потрібно бути витривалими під час бою і вміти долати різні перешкоди).4. Підсумок заняття. вихователь:- Молодці хлопці. Давайте ще раз згадаємо, про яке свято ми сьогодні з вами говорили? (23 лютого, День Захисника Вітчизни).- Кому присвячений цей свято? (Військовим: морякам, прикордонникам, танкістам, льотчикам)-Що потрібно робити, щоб стати схожими на них? (Служити в армії, багато тренуватися, бути сміливим, сильним, швидким, влучним, безстрашним).Діти міняються іграшками, розглядають їх, грають.

опис матеріалу: Пропоную вашій увазі конспект комплексно тематичногозаняття до Дня захисника Вітчизни «Ми трошки підростемо - захищати країну підемо». даний матеріалбуде корисний вихователям старших груп дитячого садка. Цей конспект спрямований на формування у дітей почуття гордості за свою Батьківщину, повагу до воїнів, які захищали нашу Батьківщину в різні періоди її історії.

Конспект комплексно-тематичного заняття до Дня захисника Вітчизни «Ми трошки підростемо - захищати країну підемо»

інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація», « Фізична культура»,« Музика »,« Соціалізація ».

Програмне зміст:

· Виховувати у дітей почуття любові до своєї Батьківщини, шанобливе ставлення до захисників Вітчизни. Викликати почуття гордості за російську армію, Бажання бути схожими на сильних, сміливих воїнів.

· Активізувати у мові дітей слова позначають роду військ, якості характеру притаманні солдатам. Розвивати увагу, пам'ять, мислення.

· Формувати всебічно розвинену особистість дитини через соціокультурну сферу (художньо-музичний образ, естетичне оформлення).

· Розвивати фізичні якості дітей, сприяти розвитку і зміцненню всіх органів і систем дитячого організму за допомогою різноманітних фізичних вправ. Розвивати уміння працювати в команді.

· Виховувати сміливість, рішучість, почуття товариськості, впевненість в своїх силах і наполегливість у подоланні перешкод.

· Забезпечити високу рухову активність.

Попередня робота:читання художньої літератури про армію; розгляд ілюстрацій «армійські будні»; екскурсії в міський історико-краєзнавчий музей; бесіди про армію, древньої Русі; рухливі ігри «Перетягування каната», «Літає не літає»; розучування зарядки під аудіо супровід «Сонечко променисте».

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Хлопці, яке свято ми сьогодні відзначаємо?

День захисників Вітчизни.

А що таке Вітчизна? Правильно, хлопці, Отечество - це наша Батьківщина.

Як називається наша Батьківщина?

Відповідь: Росія.

Діти читають вірш «Батьківщина» Т. Бічний

дитина 1

Родина - слово велике, велике!

Нехай не буває на світі чудес

Якщо сказати це слово з душею,

Глибше морів воно, вище небес!

дитина 2

У ньому вміщується рівно півсвіту:

Мама і тато, сусіди, друзі.

Місто улюблений, рідна квартира,

Бабуся, мама, кошеня ... і я.

дитина 3

Зайчик сонячний в долоньці,

Кущ бузку за віконцем

І на щічки родимка -

Це теж Батьківщина.

все може рідна земля: Напоїти джерельною водою, нагодувати теплим хлібом, здивувати своєю красою, тільки захистити себе не може. У всі часи наша Батьківщина - Русь славилася своїми лісами, полями, річками, розумними і добрими людьми. Тому і нападали на Русь вороги.

Хто ж захищав Русь в ті далекі часи?

Відповідь: Богатирі

Яких ви знаєте богатирів?

Відповідь: Ілля Муромець, Альоша Попович ...

Які обладунки були у богатирів?

Кольчуга, шолом, булава ...

Хлопці, а хто є головним захисником Вітчизни зараз?

Відповідь: Армія. Солдати.

Яким повинен бути солдат?

Відповідь: Сильним, сміливим, спритним, витривалим, наполегливою, відважним, уважним.

Які роду військ ви знаєте?

Відповідь: Прикордонники, піхотинці, моряки, десантники, зв'язківці, льотчики.

Наші хлопчики ще в дитячому садку, Але пройдуть роки, підуть служити в армію. Але для того, щоб стати справжнім захисником, їм потрібно ще багато чому навчитися. Щоб дізнатися багато цікавого про військових професіях, перевірити свою спритність, силу, витривалість, пропоную всім хлопцям пройти навчання в «Школі молодого бійця».

Чи згодні? Отже, починаємо! Ми вирушаємо в гості до піхотинцям!

Гра «ПЕРЕДАЧА м'яча»

Команди шикуються в колони по одному. Завдання - передати м'яч через голову, при цьому останній, отримавши м'яч, перебігає вперед, і так до тих пір, поки знову першим не виявиться той, хто починав конкурс.

Всі хлопці всієї країни бути відважними повинні.

Щоб кордону охоронялися, щоб мами посміхалися.

Щоб не було війни!

Гра «ПРИКОРДОННИКИ І ПОРУШНИКИ»

Хлопчики встають кругом, тримаючись за руки. На команду «Кордон відкрита». Руки підняти, дівчатка марширують під музику в коло і з кола. На команду «Дозор», руки опустити, що залишилися в колі вважаються затриманими і відправляються в «комендатуру», тобто на стільчики.

А зараз, тактична підготовка "ВІДГАДАЙ ЗАГАДКУ"

У колесах не білка,

А кольорова стрілка,

Хто заблукає в дорозі,

Каже, куди йти. (Компас.)

І сам він тримається за дно,

І тримає судно заодно. (Якір.)

Залізний птах в небі кружляє,

За сигналом пілота на землю сідає. (Літак.)

Хто, хлопці, на кордоні

Нашу землю стереже?

Щоб працювати і вчитися

Міг спокійно весь народ? (Прикордонник)

Гусениці дві повзуть,

Вежу з гармати везуть. (Танк)

Хто летить швидше птиці?

Охороняє хто кордону?

Хто завжди готовий до польоту?

Все: Це льотчики - пілоти!

Раз ми прибули в гості до льотчикам, саме час пограти в їх улюблену гру.

Гра «ЛІТАЄ НЕ ЛІТАЄ»

Діти рухаються по залу, розставивши руки в сторони, на «літаючі» слова з тексту. Стоять на місці на «літають».

Метелики? Подушки? Смачні ватрушки?

Чорні граки? Дитячі лікарі?

Гуси? Апельсини? Швидкі машини?

Помідори червоні? Лебеді прекрасні?

Кавуни смугасті? А коти вусаті?

Ластівки? Синички? Всі інші пташки?

Бджоли? Мошкара? Закінчилася гра.

дитина:

Море любить розумних, сміливих;

Якщо ти зумієш справою

Розум і сміливість довести

Капітаном зможеш стати.

Ми прибули в гості до моряків. Саме час заспівати пісню. Під музичний супровід діти співають пісню «Ми підемо служити на флот».

А тепер пограємо. Улюблена гра моряків «перетягування каната». Наші команди будуть мірятися силою. Подивимося, кіт сильніше.

Гра «перетягування каната»

Для солдата тренування

Починається з ранку.

Конкурс для веселих, спритних!

Збирайся дітвора!

Гра «ПІДЙОМ!»

Грають дві команди. За командою командир прокидається першим. Добігає до прапорця, оббігає його, будить солдата (бере його за руку) і біжать до прапорця разом, беруть третього і т. Д. Ще не оббегут всією командою. Повернутися в початкове положення.

Наші солдати охороняють мирне життя. Військова службаважка. Треба бути сильним, щоб не втомлюватися. Щоранку солдат робить зарядку. І я запрошую вас на зарядку.

Музична зарядка «СОНЕЧКО ЛУЧИСТЕ»

Ми хочемо жити тільки в світі. І мріємо про ті часи, коли на землі не буде війни. І завжди нам потрібні будуть сильні, мужні, хоробрі і благородні чоловіки, здатні нас захистити. З Днем захисника Вітчизни.