Конспект заняття по аплікації на тему натюрморт. Інтегроване заняття з изодеятельности із застосуванням нетрадиційної техніки аплікації «Натюрморт з фруктами і овочами

Ольга Дроздова

« Натюрморт з фруктами і овочами» старша група

мета:

1. Освітня: Познайомити з жанром живопису - натюрморт, Удосконалювати прийоми аплікації в техніціторцювання на пластиліні, закріпити вміння дітей виконувати колективну аплікаціюна задану темуі об'єднувати вироби в колективну роботу.

Натюрморти в трьох різних світах

У живописі і малюванні натюрморт - дуже великий предмет. Яку точку зору ми повинні взяти? Який баланс дається всьому? Всі ці питання виникають часто, коли ми говоримо про натюрморт. Ідея сьогодні - не малювати, а будувати її. Натюрморт часто розповідає історію. Через ці три композиції вона випаде в різних аспектах з різними кольорами, матеріалами і текстурами. Теми: приготування їжі, час чаю і прозорість навколо скла.

Сільська сторона селянської кухні

Склад сільських об'єктів утворює трикутник з особливою увагою до їх вирівнювання. Якщо один елемент трохи зсунутий вліво і знаходиться на тій же осі, що і інший, він буде менше. Для малювання об'єкти з перекриттям більш цікаві, ніж отримання ідеального вирівнювання.

2. Розвиваючі: Розвивати у дітей активний інтерес, Емоційний відгук на художні твори, Бажання уважно розглядати натюрморт, Милуватися красою предметів, незвичністю їх кольору, форми, композицій. Розвивати дрібну моторику, тактильні відчуття, розвивати просторове мислення, уяву.

Щоб організувати натюрморт, об'єкти можна маніпулювати і розміщувати там, де ви хочете, але трикутник більш-менш імовірний бути зламаним. Дизайнеру потрібен час, щоб грати з елементами і спостерігати результат. Коли ви не впевнені в собі, створення швидкого ескізу олівця - відмінна допомога в отриманні огляду. В натюрморт дно також має свою важливість. Для реалізації малюнка необхідно виставити форми і значення. Для забарвлення це переважає колір.

Уточнення в чаї

Все знаходиться в трикутному складі всіх елементів. Чайна коробка утворює верх, а ложка служить основою. У цій сцені ви повинні бути дуже обережні у відношенні значень об'єктів. Щоб поглянути на центр, чайник і ложка повинні бути орієнтовані в цьому напрямку. Таким чином, результат є більш концентрованим, більш Інтерналізована. Таким чином, позиціонування об'єктів в натюрморт є важливою деталлю.

3. Виховні: виховувати інтересдо образотворчого мистецтваі ручної праці.

матеріали:

натюрморти відомих художників

Запис мелодій П. І. Чайковського

Незакінчена композиція для складання натюрморту дітьми

Гофрований папір різних кольорів, розрізана на квадрати 1на 1 см

Прозорі окуляри підкреслюють кут зору в натюрморт. Для розваги вибір був орієнтований на пляшки різної форми: круглі, подовжені і квадратні. З точки зору малювання, вони будуть особливо цікаві завдяки відображенням, які очистять їх межі та їх кути. Щоб дати напрямок композиції і порушити її вертикальний напрямок, скло поміщається горизонтально на світле рушник і закриває трикутник. Світло в натюрморт виділяється темним тлом, на якому він побудований.

Проконсультуйтеся з докладним контентом цього вікна, натиснувши на це посилання

Ніяких спеціальних матеріалів для цього відео. Матеріал був ретельно відображений командою платформи, заснованої на рекомендаціях художників, і домагаючись найкращого співвідношення ціни і якості, щоб ви могли виконувати вправи в кращих умовах. Натисніть на кожне зображення для збільшення, щоб переглянути або роздрукувати.

торцювання: Сірники, ватяні палички

шаблони фруктів і овочів, Замурзані пластиліном

Незакінчена композиція з вазою для збору колажу

попередня робота: розглядання натюрмортів, Бесіда про них, д / гри з овочами і фруктами, Підготовка шаблонів овочів і фруктів, Знайомство з торцюванням.

Хід заняття:

вихователь: Хлопці, скажіть будь ласка, яке у вас сьогодні настрій? Сьогодні до нас прийшли гості. Давайте привітаємося з ними.

Вихователь бере палітру і кисть

Хлопці, сьогодні я не просто вихователь, сьогодні я - ... (Художник). А як ви здогадалися? (Відповіді дітей).

Діти, сьогодні ми з вами побуваємо в картинній галереї - це місце, де можна подивитися картини різних відомих художників. Давайте помилуємося картинами разом і нам допоможе музика відомого композитора Петра Ілліча Чайковського.

У групі розвішані натюрморти художників, натюрмортизроблені руками дітей та вихователів. (Діти під музику розглядають картини)

Діти, вам сподобалася виставка?

Які картини сподобалися найбільше?

Які фарби використав художник в картині?

Ми з вами бачили різні картини. На них зображені квіти, овочі, Гриби і інші предмети. Художники дуже уважні люди, вони помічають красу самих звичайних предметів. Їх тішить, дивує ошатність предмета, його форма, колір. Картини, на яких зображені квіти, ягоди, фрукти, овочі, Предмети побуту називаються натюрмортом. Зірвані квіти, фрукти, Ягоди люди з'їдають, а намальовані художником будуть жити вічно.

Дитина читає вірш про натюрморт:

Якщо бачиш на картині

Чашку кави на столі,

Або морс в великому графині

Або троянду в кришталі,

Або бронзову вазу

Або грушу або торт

Або всі предмети відразу

Знай, що це натюрморт.

вихователь: Хлопці, а давайте спробуємо самі скласти натюрморт. У мене є корзинка (плоска, у вигляді набірного полотна, фрукти викладені на столі). А натюрмортнам допоможуть скласти загадки, які загадають хлопці.

Він великий, як м'яч футбольний,

Якщо стиглий - всі задоволені.

Так приємний він на смак!

Що це за м'яч? (Кавун)

знають цей фрукт дітлахи,

Люблять є його мавпи.

Родом він з жарких країн

У тропіках росте. (Банан)

цей фрукт на смак хороший

І на лампочку схожий. (Груша)

Соковиті, духмяні, рум'яні, чарівні. На деревах ми ростемо.

(Яблука)

З помаранчевої шкірою,

На м'ячик схожий,

Але в центрі не порожньо,

А соковито і смачно. (Апельсин)

Він майже як апельсин,

З товстою шкірою, соковитий,

Недолік лише один -

Кислий дуже, дуже. (Лимон)

Чи не в лісах і не в садах,

Не у вас і не у нас,

А в тропічних полях

Виростає. (Ананас)

вихователь: Хлопці, а давайте ми з вами разом спробуємо створити свій натюрморт з допомогою техніки торцювання, А потім з'єднаємо наші фрукти і овочі ось в такій вазі. Давайте згадаємо як торцевать на пластиліні: Беремо торцовочку (Паличку)квадрат паперу потрібного кольору, затискаємо його навколо палички і гарненько прокатуємо між пальцями, потім встромляє в пластилін. Продовжуємо до тих пір, поки не заповнимо всю форму. (Діти сідають за столи)

Для початку давайте разомнём наші пальчики:

«Компот»

Будемо ми варити компот

Фруктів потрібно багато ось:

Будемо яблука кришити,

Грушу будемо ми рубати

Отожмём лимонний сік,

Злив покладемо і пісок.

Варимо, варимо ми компот

Почастуємо чесний народ

Діти працюють під музику.

Физминутку в середині роботи у міру уставанія дітей

апельсин

Жовтий, круглий, ти звідки?

(Руки на пояс, нахили тулуба вліво - вправо)

Прямо з сонячного півдня

Сам на сонечко схожий

(Руки в сторони - на пояс)

Можеш з'їсти мене, але тільки

(Стрибки на місці)

Розділи спершу на дольки

(Хлопки в долоні)

Як мене ти назвеш

Діти продовжують роботу. Після закінчення збирають колаж, милуються, придумують назву натюрморту.











Публікації по темі:

МУНІЦИПАЛЬНЕ АВТОНОМНОЕ ДОШКОЛЬНОЕ освітні установи «ДИТЯЧИЙ САДОК № 5 м Благовіщенський» (Мадоу «ДС № 5 м Благовіщенський»).

Цикл занять з використанням нетрадиційної техніки изодеятельностиТема: «Нетрадиційні техніки в образотворчій діяльності дошкільників». Актуальність. З 01 січня 2014 року набрав чинності Федеральний.

Інтегроване заняття «Рання весна». Використання нетрадиційної техніки малювання - «каплетерапія»Організація безперервної безпосередньо освітньої діяльностідітей в середній групіпо темі «Весну червону кличемо» Автор конспекту.

Комплексне заняття з малювання із застосуванням нетрадиційної техніки малювання з сіллю"Сніговик" ( комплексне заняттяз малювання) Мета: Ознайомити з нетрадиційним способом малювання, розвивати почуття кольору, передавати.

Мета: продовжувати вчити дітей малювати предмети округлої форми, працювати пензлем (правильно тримати, вмочати її в фарбу всім ворсом, знімати.

Ніна Кільтенберг
Конспект ООД по аплікації в підготовчій групі«Осінній натюрморт»

мета:Реалізація самостійної творчої діяльності дітей (конструктивно-модельної).

програмне зміст

Освітні завдання: вчити дітей створювати сюжетні композиції, використовуючи всю площу аркуша;

Розвиваючі: розвивати творчі здібностідітей, дрібну моторику рук;

Виховні: виховувати інтерес до художньої творчості; самостійність; художній смак.

Попередня робота: Екскурсія по екологічній стежці. Розгляд осінніх композицій.

Словникова робота: читання віршів про осінь А. С. Пушкін «Вже небо восени дихало», А. Фет «Восени», К. Бальмонт «Осінь».

Матеріали та обладнання: ножиці, картон різних кольорів, кольоровий папіррізної величини і форми, клей, кисть для клею, серветки; осінні листочки, гілка горобини, ваза.

хід діяльності

1 частина. організаційна

Вихователь: Хлопці, подивіться, що нового у нас в групі?

Відповіді дітей: Осінні букети, гілочки горобини.

Вихователь: Діти, а що таке осінь?

Відповіді дітей: Осінь-це коли листя на деревах жовтіють або червоніють, вони падають, і покривають доріжки в парку, тропіки в лісі ... Восени багато фруктів, овочів. Колгоспники збирають багатий урожай. Вони везуть його на машинах в місто.

Вихователь: Як ви думаєте, навіщо урожай везуть в місто?

Відповіді дітей: Овочі, фрукти, зерно потрібно людям, домашнім тваринам для харчування.

Вихователь: А чим харчуються птахи, і звірі в лісі?

Відповіді дітей. Ягоди, гриби, лісові яблука.

Вихователь: Правильно.

2 частина. практична

Вихователь: Діти, ви хотіли б скласти осінній натюрморт.

Відповіді дітей.

Вихователь: Але спочатку, згадайте, які фарби нам дарує осінь.

Відповіді дітей: жовтий, червоний, коричневий.

Вихователь: Добре. Спробуйте скласти осінню композицію самостійно. Діти, а ви зможете виконати такий же натюрморт, тільки за допомогою паперу, ножиць і клею.

Відповіді дітей: Так, спробуємо.

Вихователь: Хлопці, у нас листочки квадратної форми. Як же з них зробити ягоди?

Відповіді дітей: Обрізати куточки і вийде гурток. Він буде схожий на ягоду.

Вихователь: Молодці. Подивіться, будь ласка, на нашу композицію. Якої форми листочки?

Відповіді дітей. Різьблені, овальні.

Вихователь: Так, вони різьблені. Хлопці, ви не втомилися? Чи не час нам трохи відпочити?

Я прошу піднятися вас-це раз.

Повернулась голова-це два.

Руки вгору, вперед дивись-це три.

Руки розведемо ширше на чотири.

З силою пальці стиснути, розтиснути-це п'ять.

Всім хлопцям тихо сісти-це шість!

Вихователь: Хлопці, що нам залишилося, щоб вийшла осіння композиція?

Відповіді дітей: Вирізати вазу, кошик.

Вихователь: Правильно.

3 частина. Самостійна роботадітей

Вихователь: Давайте приготуємо наші пальчики до важкої роботи з папером.

Раз два три чотири п'ять! (Загинати пальчики, починаючи з великого);

Будемо листя збирати. (Стискати, розтискати кулачки);

Листя берези, (загинати пальчики, починаючи з великого);

Листя горобини,

Листочки тополі,

Листя осики,

Листочки дуба ми зберемо.

мамі осінній букетвіднесемо! ( «Крокуємо» по столу середнім і вказівним

пальчиками).

Вихователь: Відпочили? Добре. Перш ніж приступити до роботи, давайте скажемо чарівні слова: «Сяду прямо, не зігнуся, за роботу я візьмуся». Тепер можна приступити до роботи.

4 частина. заключна