Заняття з малювання в середній групі влітку. Конспект заняття з малювання «Картинка про літо» (старша група)

Муніципальне автономне дошкільний освітня установаМалинський центр розвитку дитини - дитячий садок "Чайка" Ступинского муніципального району

Підготувала вихователь Максимова І.С. Маліно 2017

мета:

Залучити дітей до колективного розмова, в ігрове і мовленнєвий взаємодія з однолітками; створити умови для відображення в малюнку літніх вражень.

завдання:

  • узагальнити знання дітей про літо, його характерні ознаки
  • розвивати увагу, пам'ять, мислення, зв'язне мовлення
  • розвивати рухову, пізнавальну, мовленнєву активність, творчі здібностідітей
  • виховувати інтерес до літа як коханому часу році всіх дітей.

Попередня робота:

  • цільові прогулянки та екскурсії в природу (В парк, в город, на клумбу, в сад і ін.)
  • трудові дії дітей в природі
  • розгляд ілюстрацій, репродукцій про квіти, птахів
  • читання художніх творівпро літо вітчизняних і зарубіжних авторів
  • перегляд діапозитивів «Літо» із серії "Пори року" .

Матеріали та обладнання:

Квітка, зроблений з картону з пелюстками червоного, жовтого, зеленого, синього, оранжевого і білого кольору; 2 кошики, муляжі овочів і фруктів для гри; аркуші паперу на кожну дитину; обладнання для малювання на вибір для дітей.

ХІД ООД:

Вихователь: Доброго дня хлопці! Хлопці, подивіться, яке у нас сьогодні чудовий ранок! Нагадайте мені, будь ласка, яка зараз пора року?

Діти: Літо!

Вихователь: Хлопці, послухайте вірш Л. Корчагиной «Літо» :

Якщо дме вітер теплий, хоч і з півночі,
Якщо луг - в ромашках і грудочках конюшини,
Метелики і бджоли над квітами кружляють,
І осколком неба голубить калюжка,

І хлоп'ячі шкірка, немов шоколадка ...
Якщо від полуниці зачервоніла грядка -
Вірна прикмета: настало літо!

Вихователь: Літо - прекрасна пора року. За що ж все люблять цю пору року?

Відповіді дітей.

Вихователь: Діти, а чому ви любите займатися влітку?

Відповіді дітей.

Вихователь: Хлопці, скажіть, а які зміни в природі відбуваються влітку?

Відповіді дітей.

Вихователь: Скажіть, а яка влітку зазвичай буває погода?

Відповіді дітей.

Вихователь: А чи знаєте ви назву літніх місяців?

Відповіді дітей.

Вихователь: Молодці, хлопці! На всі питання відповіли. Але ми трохи засиділися, запрошую вас розім'ятися!

розминка

Всі рухи розминки
Повторюємо без запинки!
Гей! Пострибали на місці.
Ех! Руками махаємо разом.

Ехе - хе! Прогнули спинки,
Подивилися на черевики.
Еге - ге! нахилилися нижче
Нахилилися до підлоги ближче.

Покрутивши на місці спритно.
У цьому нам потрібна вправність.
Що, сподобалося, дружок?
Завтра буде знову урок!

Вихователь: На питання ви прекрасно відповідали. Хлопці, на нашій ділянці є клумба, на якій ростуть прекрасні квіти. Чи пам'ятаєте ви їх назви?

Відповіді дітей.

Вихователь: Хлопці, сьогодні, коли я йшла на роботу, я побачила ось такий незвичайний квітка на нашій клумбі (Показую квітка з картону з різнокольоровими пелюстками). Може хтось з вас знає, що це за квітка і як він називається?

Відповіді дітей.

Вихователь: Хлопці, це квітка не звичайний, а чарівний! Кожен його пелюстка - це завдання, яке він нам пропонує виконати! Ну що, ви готові виконати ці завдання?

Вихователь: Тоді почнемо!

Що таке літо? Це багато світла!

Це поле, це ліс, це тисяча чудес!

це яскраві квіти, Синь небесної висоти,

Це в світі сто доріг для дитячих швидких ніг!

Отже, перший пелюстка червоного кольору пропонує нам відгадати літні загадки. Слухайте уважно!

1. Яскраве і добре світить нам у віконце,

Ми попросимо ласкаво: «Нас погрій трошки!» (Сонце)

2. Я кулька пухнастий,
Белею в поле чистому,
А дмухнув вітерець,
Залишився стеблинка. (Кульбаба)

3. На великий кольоровий килим села ескадрилья,

Те розкриє, то закриє розписні крила. (Метелик)

4. Варто в саду кудряшка-
Біла сорочка
сердечко золоте
Що це таке? (Ромашка)

5. Гей, дзвіночки, синій колір,
З язичком, а дзвону немає. (Дзвіночки)

6. Господарська господиня пролітає над галявиною,
Поклопочеться над квіткою, він поділиться медком! (Бджола)

7. У городі у доріжки
Варто сонечко на ніжці.
Тільки жовті промені
У нього не гарячі. (Соняшник)

8. Він проллється над садами -
Сад плодом наповнять.
Навіть запорошений подорожник
Радий вмитися в літній ... (Дощик)

Вихователь: Молодці, хлопці! З першим завданням впоралися відмінно! Наступний пелюстка - жовтого кольору - пропонує нам пограти в «Жовту гру» !

«Жовта гра»

Жовте сонце на землю дивиться (Піднімаємо руки вгору)
Жовтий соняшник за сонцем стежить (Качають руками)
Жовті груші на гілках висять (Ліхтарики)
Жовті пташенята дзвінко пищать (Клюють)

Жовта метелик, жовта комашка (Махають руками)
Жовті жовтець, жовта ромашка (Обертають кистями рук)
Жовте сонечко, жовтий пісочок
Жовтий - колір радості, радуйся, любий! (Плескають у долоні)

Д / і «Літо - вона яка?»

Літо яке? (Тепле, яскраве, різнобарвне, радісне, печеня).
Сонце влітку яке? (Жовте, печеня, яскраве, тепле).
Трава влітку яка? (Зелена, запашна, висока, низька, м'яка).
Вода влітку яка? (Тепла, прохолодна, приємна, освіжаюча).

Дощ влітку який? (Теплий, довгоочікуваний, проливний, короткий, затяжний).
Небо влітку яке? (Блакитне, яскраве, світле, безхмарне, грозове).
Хмари влітку які? (Високі, білі, блакитні, грозові, дощові).
Діти влітку які? (Веселі, радісні, веселі, галасливі).

Вихователь: Наступне завдання від синього пелюстки - він запрошує нас пограти в гру «Сонечко і дощик» .

П / і «Сонечко і дощик»

Вихователь: Сонечко, сонечко,
Посвіти трошки!
Вийдуть дітки погуляти -
Чи стануть бігати і грати!

(Діти гуляють по групі)

Вихователь: Хлопці, дощик пішов, мерщій додому!

(Діти тікають в будиночки - «Стільчики» ) .

Гра повторюється кілька разів.

Вихователь: Хлопці, а щоб дощик не ображався, що ми втікаємо від нього додому, давайте заспіваємо про нього псенку!

пісенька «Винна хмаринка»

Вихователь: Молодці, хлопці! Дружно, добре співаєте! Хлопці, полив літній дощик, і виросло багато фруктів і овочів, їх потрібно зібрати в кошики. Пелюстка оранжевого кольору пропонує нам виконати це завдання! Дівчата будуть збирати овочі, а хлопчики - фрукти!

гра «Збери овочі і фрукти»

Вихователь: Молодці, хлопці! Весь урожай зібрали! У нас залишився останній - білий пелюстка. Він приготував для вас ось такі білі порожні листочки і пропонує вам намалювати на них щось літнє, тепле, гарне. Хтось намалює сонечко і травичку, хтось квіти або метелика, хто що хоче і вміє. Малювати можна фарбами, олівцями або фломастерами, ніж вам більше подобається (Можна запропонувати дітям малювання нетрадиційними методами - долонькою, пальчиками, стусанами та ін.)Але для початку давайте розімніть наші пальчики!

пальчикова гімнастика

Наші руки як квіточки, (Показувати долоні)

Пальчики як пелюсточки. (Притиснути один до одного пальчики правої і

лівої долоні)

Сонце просипается- ( «Розкрити» пальчики, як бутони квітів,

Квіточки розкриваються. підстави долоньок притиснуті один до одного)

У темряві вони знову

Будуть дуже міцно спати. (Долоні стиснуті в кулачок)

Продуктивна діяльність, малювання літніх малюнків. Діти самостійно вибирають способи і техніки малювання. Вихователь надає дітям допомогу при необхідності, може показати приклад малювання деяких малюнків.

Вихователь: Які прекрасні малюнки у вас вийшли! Хлопці, наше заняття підійшло до кінця, вам воно сподобалося?

Вихователь: Що сподобалося найбільше, а що для вас було складно виконати?

Відповіді дітей.

Вихователь: А зараз, всіх, хто сьогодні сміявся, грав,
Весело співав, жартував, танцював,
В цей пригожий і теплий день
Чекає в склянці вітамінний сік!

Хлопці, угощайтесь соком, а після ми з вами оформимо виставку з ваших літніх малюнків!

Конспект інтегрованого заняття в середній групі: «Квіткове літо».

мета:

Продовжувати вчити дітей помічати і називати сезонні зміниі встановлювати взаємозв'язки

Систематизувати знання дітей про лузі

Уточнити уявлення про квіти, що ростуть на лузі

Знайомити дітей з правилами поведінки на природі

Викликати у дітей інтерес до природи, вміння бачити її красу.

Продовжувати знайомити з технікою малювання стусаном

Матеріали: ілюстрації, папір тонована, гуаш, пензлі, стаканчики з водою, палітри.

Хід заняття:

Сяє сонце, води блищать,

На всьому посмішка, життя в усьому,

Дерева радісно тремтять,

Купаючись в небі блакитному.

Діти, про який час року цей вірш? (Про літо) .Сьогодні ми з вами поговоримо про красу літнього луки. Яким, подивіться, став луг влітку? (Зеленим, квітучим, пахучим, ароматним, строкатим, запашним, сонячним і т. Д.)

Зверніть увагу, що росте на лузі? (Квіти, трава) Які квіти? (Ромашки, волошки, дзвіночки, жовтець і т.д.) Відгадайте загадки про квіти, які ростуть на лузі.

Я кулька пухнастий,

Белею в поле чистому,

А дмухнув вітерець,

Залишився стеблинка. (Кульбаба)

Варто в саду кудряшка-

Біла сорочка

сердечко золоте

Що це таке? (Ромашка)

Гей, дзвіночки, синій колір,

З язичком, а дзвону немає. (Дзвіночки)

Гра «Ліс, луг, город».

Діти стають в коло, руки опущені. Ведучий бігає змійкою і після слів: «Ліс, луг, город, ти скажи що там росте?» зупиняється навпроти дитини.

Ведучий називає будь-яка рослина, а дитина повинна відповісти, де воно росте.

Вихователь: Ой, дивіться, тут якась дорога, а по ній повзуть мурахи. Дивіться, що вони тягнуть? (Голки, сухі травинки) Давайте підемо біля цієї доріжки і подивимося на їх будинок. Ви знаєте, який будинок у мурах? Чи багато їх в ньому живе? Які ще комахи живуть на лузі? Відгадайте загадки.

Над квіткою пурхає, танцює,

Віялом візерунковим махає. (Метелик)

господарська господиня

Полетіла над галявиною,

Поклопочеться над цветком-

Він поділиться медком. (Бджола)

Самого не видно,

А пісню чути. (Комар)

Модниця крилата

Футболка смугасте,

Зростанням хоч і маленька,

Вкусить - буде погано. (Оса)

Хто на нами догори ногами. (Муха)

Вихователь: Комахи приносять велику користь, але іноді від них можна постраждати. Тому необхідно знати, як захиститися від комах.

Треба змастити відкриті частини тіла засобами, що відлякують комах

Треба бути обережними і уважними на природі

Якщо побачили осине гніздо, ні в якому разі не чіпати його, інакше оси вилетять і будуть жалити

Якщо біля вас летить бджола, намагайтеся бути спокійними, що не махайте руками, перейдіть на інше місце

Зустрівши на шляху мурашки, не обманюйте його. Чи не будеш йому заважати, він тебе не вкусить.

Тепер, діти, мені хочеться поворожити: «Раз, два - ось і фея тепер я. А вас я перетворю чарівною паличкою в комах ».

Діти-комахи літають, стрибають, пурхають, видають характерні звуки, властиві комару, бджолі, мусі, шмелю.

Дидактична гра «Добре - погано»

Ми відпочили на галявинці і прийшов час повертатися в дитячий сад. Але перш ніж зняти чари дітей, вихователь хоче дізнатися у них, добре чи погано бути комахою.

Діти приходять до висновку про те, що, якщо зникнуть комахи, зникнуть і рослини, загинуть тварини і птахи: одні не можуть існувати без інших. Комахи - це частина природи, а природу треба берегти, любити і охороняти.

«Раз, два три, чотири, п'ять - ось і діти ми знову».

Творча робота.

А зараз я пропоную вам намалювати наш зелений, квітучий луг. Подивіться як ми будемо малювати. Перед вами тоновані аркуші паперу, опустимо стусан в фарбу, зайву знімаємо про край палітри, тримаємо тичок прямо, і зробимо невелике коло. Потім змиємо фарбу і наберемо на тичок інший колір, зробимо таким же чином кілька різнокольорових кіл. Потім візьмемо тонку пензлик і прорісуем стебла квітів, листя і травинки. Приступаємо до роботи.

Чудовий квітучий луг у нас вийшов, давайте розмістимо наші роботи на столі і виберемо найкрасивіший.


Програмне зміст: викликати у дітей спогади про літо; розвивати задум, передавати свої враження; використовувати різні прийоми малювання пензлем (всією кистю, кінцем); вчити оцінювати свої малюнки і малюнки товаришів; виховувати у дітей чуйне ставлення, бажання допомогти нужденним.

матеріал:лист А4 (альбомний формат), кисть (і), фарби (гуаш), баночка з водою, серветки, іграшка (білий ведмідь), музичний супровід роботи (П. Чайковського), ілюстровані книги про літо, мольберт.

Попередня робота: бесіда, розгляд ілюстрацій, заучування віршів про літо; малювання дерев, чагарників, квітів поза занять.

Хід заняття:

Діти входять в студію, вітаються, стають близько вихователя.

вихователь:Діти, а у нас сьогодні гість. Вгадайте, хто це? (Читає загадку)

"Взимку спить, влітку вулика ворушить?"

діти:Ведмідь!

Здрастуй, Умка!

Умка:Привіт, хлопці!

вихователь:Діти, як ви думаєте, звідки до нас приїхав Умка? Яка у нього шерсть?

діти:(Приблизний відповідь) Шерсть у ведмедя біла. Умка - Білий ведмідь, він приїхав з півночі.

Умка:Так, правильно, хлопці, я живу на далекому півночі. Розумієте, хлопці, де я живу, цілий рікморози, сніг і лід. Одного разу до нас на північ прилетів теплий літній вітер і розповів багато цікавого про літо. Мені дуже захотілося приїхати до вас і дізнатися, що таке літо, яке воно? Я так поспішав до вас в дитячий сад і погано розглянув, що таке літо?

вихователь:Діти, давайте розповімо Умке, що таке літо. Сідайте на килим.

Жарким сонечком зігріте.

вихователь:Якими фарбами художники малюють літо?

діти:(Приблизний відповідь) Влітку трава і листя на деревах зелені, небо блакитного кольору, квіти на лузі різнокольорові: білі ромашки, червоні кашки, жовті кульбаби.

вихователь:Давайте уявимо, які влітку дерева. Встаньте і під музику покажіть, як вони ростуть, як гойдаються від вітру. (Музика припиняється, вихователь пропонує всім знову сісти на килим)

вихователь:Умка, тепер ти зрозумів, що таке літо?

Умка:Так, хлопці дуже добре розповіли мені про літо. Але мої друзі білі ведмеді, теж запитають мене про літо, і я боюся, що не зможу пояснити так добре, що таке літо, яке воно - літо. Ось якби сфотографувати його, але у мене немає фотоапарата, навіть малювати я не вмію.

вихователь:Умка, не переймайся, ми з хлопцями можемо тобі допомогти! Діти, давайте намалюємо літо таким, яким ви його любите, яким ви його запам'ятали. А свої малюнки ми подаруємо Умке. Чи згодні?

Умка:Я був би дуже радий такому подарунку!

вихователь:Діти, підходите до мольберта, подумайте, що будете малювати, як розташуйте лист. Хлопці, мені так хочеться, щоб у вас вийшло справжнє літо. (Вмикається музика. Діти малюють)

Індивідуальна робота: Уточнюю задум дітей, допомагаю доповнити композицію малюнка, знайти колірне рішення. Показ техніки малювання (дерева, трави, ін.) Індивідуально.

аналіз:Мольберти з малюнками ставляться в один ряд.

вихователь:Умка, подивися, як постаралися діти!

Умка:Так, я бачу тут справжнє літо. (Звертається до одного з дітей) Який у тебе гарний малюнок, розкажи, будь ласка, що ти тут намалював? (Відповідь дітей)

вихователь:Ще є бажаючі розповісти Умке, що у вас на малюнку? (Діти висловлюються за бажанням)

Умка, тобі сподобалися малюнки?

Умка:Так дуже. Тепер я можу не тільки розповісти про літо своїм друзям, але і показати і м ці чудові малюнки, яке буває літо! Спасибі хлопці! (Умка прощається з дітьми)

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект з малювання на тему "Що таке літо".

(Сюжетное малювання в старшій групі)

Програмне зміст:викликати у дітей спогади про літо; розвивати задум, передавати свої враження; використовувати різні прийоми малювання пензлем (всією кистю, кінцем); вчити оцінювати свої малюнки і малюнки товаришів; виховувати у дітей чуйне ставлення, бажання допомогти нужденним.

матеріал: лист А4 (альбомний формат), кисть (і), фарби (гуаш), баночка з водою, серветки, іграшка (білий ведмідь), музичний супровід роботи (П. Чайковського), ілюстровані книги про літо, мольберт.

Попередня робота:бесіда, розгляд ілюстрацій, заучування віршів про літо; малювання дерев, чагарників, квітів поза занять.

Хід заняття:

Діти входять в студію, вітаються, стають близько вихователя.

вихователь: Діти, а у нас сьогодні гість. Вгадайте, хто це? (Читає загадку)

"Взимку спить, влітку вулика ворушить?"

Діти: Ведмідь!

Вихователь підходить до іграшки, бере її і починає розмову:

Здрастуй, Умка!

Умка: Привіт, хлопці!

вихователь: Діти, як ви думаєте, звідки до нас приїхав Умка? Яка у нього шерсть?

діти: (Приблизний відповідь) Шерсть у ведмедя біла. Умка - Білий ведмідь, він приїхав з півночі.

Умка: Так, правильно, хлопці, я живу на далекому півночі. Розумієте, хлопці, де я живу, круглий рік морози, сніг і лід. Одного разу до нас на північ прилетів теплий літній вітер і розповів багато цікавого про літо. Мені дуже захотілося приїхати до вас і дізнатися, що таке літо, яке воно? Я так поспішав до вас в дитячий сад і погано розглянув, що таке літо?

вихователь: Діти, давайте розповімо Умке, що таке літо. Сідайте на килим.

Діти розповідають про літо, читаючи вірші:

Що таке літо? - Це багато світла,

Це поле, це ліс, це тисячі чудес.

Це в небі хмари, це синя річка,

Це яскраві квіти, це синь висоти,

Це в світі сто доріг для дитячих ніг.

Літо-сонечко вкотився, засяяло, засвітилося

Вишнями, ромашками, жовтцями, кашками.

Літо! Літо! Літо! Літо! В фарби яскраві одягнено,

Жарким сонечком зігріте.

вихователь: Якими фарбами художники малюють літо?

діти: (Приблизний відповідь) Влітку трава і листя на деревах зелені, небо блакитного кольору, квіти на лузі різнокольорові: білі ромашки, червоні кашки, жовті кульбаби.

вихователь: Давайте уявимо, які влітку дерева. Встаньте і під музику покажіть, як вони ростуть, як гойдаються від вітру. (Музика припиняється, вихователь пропонує всім знову сісти на килим)

вихователь: Умка, тепер ти зрозумів, що таке літо?

Умка: Так, хлопці дуже добре розповіли мені про літо. Але мої друзі білі ведмеді, теж запитають мене про літо, і я боюся, що не зможу пояснити так добре, що таке літо, яке воно - літо. Ось якби сфотографувати його, але у мене немає фотоапарата, навіть малювати я не вмію.

вихователь: Умка, не переймайся, ми з хлопцями можемо тобі допомогти! Діти, давайте намалюємо літо таким, яким ви його любите, яким ви його запам'ятали. А свої малюнки ми подаруємо Умке. Чи згодні?

Умка: Я був би дуже радий такому подарунку!

вихователь: Діти, підходите до мольберта, подумайте, що будете малювати, як розташуйте лист. Хлопці, мені так хочеться, щоб у вас вийшло справжнє літо. (Вмикається музика. Діти малюють)

Індивідуальна робота:Уточнюю задум дітей, допомагаю доповнити композицію малюнка, знайти колірне рішення. Показ техніки малювання (дерева, трави, ін.) Індивідуально.

аналіз: Мольберти з малюнками ставляться в один ряд.

вихователь: Умка, подивися, як постаралися діти!

Умка: Так, я бачу тут справжнє літо. (Звертається до одного з дітей) Який у тебе гарний малюнок, розкажи, будь ласка, що ти тут намалював? (Відповідь дітей)

вихователь: Ще є бажаючі розповісти Умке, що у вас на малюнку? (Діти висловлюються за бажанням)

Умка, тобі сподобалися малюнки?

Умка: Так дуже. Тепер я можу не тільки розповісти про літо своїм друзям, але і показати і м ці чудові малюнки, яке буває літо! Спасибі хлопці! (Умка прощається з дітьми)


Мета: Продовжувати формувати інтерес дітей до образотворчої діяльності.

завдання:

  1. Формувати вміння дітей відображати в малюнку ознаки літа, використовуючи нетрадиційну технікумалювання (Друк долоньками).
  2. Продовжувати знайомити дітей з нетрадиційної технікоюмалювання (Друк долоньками).
  3. Стимулювати активність, самостійність, ініціативу дітей у вигадуванні змісту.
  4. Розвивати естетичне сприйняття, художній смак, розвивати дрібну моторику рук.
  5. Виховувати інтерес до малювання, естетичне сприйняття, любов до природи.

Попередня робота: Розгляд ілюстрацій в книзі, репродукцій картин, фотографії, читання віршів про літо.

Устаткування і матеріали: Картини на яких намальовано літо (Ілюстрації з дитячих книг, фотографії), Гуаш, ватман, кисті, баночки з водою, серветки (За кількістю дітей).

Методика проведення:

(Діти сидять за столом, вихователь загадує загадку).

вихователь:

Сонце пече,
Липа цвіте.
Жито встигає,
Коли це буває? (Літо)

Діти: Літо!

Вихователь: Правильно, літо, а які прикмети літа ви знаєте?

Діти: Світить сонце, цвітуть квіти, літають метелики, бджоли.

Вихователь: А вам подобається літо? Що ви робите влітку?

Діти: Плаваємо, загарать, граємо.

Вихователь: Правильно хлопці. А хто-небудь з вас був у лісі влітку? А що ви бачили в лісі?

Діти: Різноманітні дерева, чагарники, квіти, комахи.

Вихователь: Хлопці, літо пора особлива - поети пишуть вірші, композитори складають музику, а художники пишуть картини. Ось і ми сьогодні з вами спробуємо стати художниками і напишемо з вами «Картину про літо» . А я буду самим головним художником і буду вам допомагати.

(Вихователь пояснює дітям, що спочатку треба намалювати травичку, потім листя на берізки, сонечко, метелика, потім підмалювати пензлем квіточки і хмарки. Друк долонькою робити акуратно, і притискати долоньку повністю, щоб вийшов гарний відбиток.)

Вихователь: Але спочатку ми зробимо пальчиковую гімнастику.

пальчикова гімнастика «Сонечко»

Світи, світи, сонечко! (Схрестити руки)

На зелене полюшко (Загинають пальці по одному)

На білу пшеницю,
На чисту водицю,
На наш садочок,
На аленький квіточку.

Вихователь: Тепер приступаємо.

Самостійна робота дітей.

Звучить музика П. І. Чайковського "Пори року"

Дітки маку в зелену фарбу долоньки - малюють травичку, листочки на берізки, потім занурюють долоні в жовту фарбу - малюють сонечко, потім занурюють в червону фарбу - малюють метелика. Потім пензликом підмальовують квіточки і хмарки.

(Вихователь допомагає дітям, якщо у кого-то что-то не виходить).

Вихователь: Молодці, хлопці, ось яка красива картинау вас вийшла. Ви втомилися, і давайте відпочинемо.

Физминутку:

«Разом по лісу йдемо»
Разом по лісу йдемо,
Чи не поспішаємо, не пасемо задніх.
Ось виходимо ми на луг. (Ходьба на місці)

Тисяча квітів навколо! (Потягування-руки в сторони)
Ось ромашка, волошка,
Медуниця, кашка, конюшина.
розстеляється килим

І направо і наліво. (Нахилитися і торкнутися лівої ступні правої рукою, потім навпаки-правої ступні лівою рукою)

До неба ручки протягнули,

Хребет розтягнули. (Потягування-руки вгору)

Відпочити ми все встигли

І на місце знову сіли. (Діти сідають)

Вихователь: Яка красива картина у вас вийшла. А що найбільше вам сподобалося? (Відповіді дітей)

(Вихователь читає вірш про літо.)

вихователь:

Тут так красиво і добре,
Але фарби сьогодні дуже втомилися
Прекрасне літо вони малювали
Довго трудилися над деревцем фарби.

Картина вийшла красивою, як у казці.
Вся різнобарвна - ось краса!
Ти полюбуйся які кольори!

Вихователь: Ну ось ми з вами і картину намалювали, і відпочили, а тепер давайте заспіваємо з вами пісеньку про літо. (Діти співають пісню під мінусовку «Ось воно яке наше літо» композитора Е. Крилатова.)