Аплікація осінній натюрморт в підготовчій групі. Конспект уроку образотворчого мистецтва «Натюрморт в техніці мальовничій аплікації» з презентацією

Образотворче мистецтво молодша група 2-й рік навчання 12 заняття

Урок виконала педагог додаткової освітиНоженко А.Н.
Опис роботи:Даний урок буде корисний педагогам додаткової освіти, викладачам образотворчого мистецтва. Техніку образотворчої аплікації можна застосовувати з дітьми шкільного віку, Починаючи з початкової школи.
Мета уроку:закріплення і вдосконалення знань, умінь і навичок, познайомити учнів з новою технологією- мальовничій аплікацією.
Вид уроку:Урок відкриття нового знання (мальовнича аплікація).
Тип уроку:комбінований, з використанням ІКТ.
Форма уроку:На уроці використовується індивідуальна, парна і групова робота, соціальна гра, повідомлення учнів.
Тема урока:«Натюрморт в техніці мальовничій аплікації».
завдання:
освітня:закріпити використання нетрадиційних живописних технік (акватіпія, набризк, малювання м'ятою папером і т.п.); сприяти естетичному вихованню школярів засобами образотворчого мистецтва; формувати вміння і навички учнів при використанні різних художніх матеріалів.
розвиваюча:Розвиток у дітей творчої уяви, фантазії, вміння розуміти і цінувати прекрасне; використання у власній художньої діяльності різні матеріалидля створення власної роботи, розвивати естетичний і художній смак, творчу активністьі мислення учнів.
Виховна:виховувати художньо-образне мислення, інтерес до образотворчого мистецтва; залучення учнів до витоків світової і національної культури через розширення і поглиблення знань і уявлень про прекрасне.
Плановані досягнення:
Предметні:учень навчиться усвідомлено розуміти принципи створення різних текстур, застосовуючи при цьому вибрані самостійно нетрадиційні мальовничі техніки; створить оригінальний натюрморт в техніці мальовничій аплікації.
особистісні:у того, хто навчається буде сформована мотивація до вивчення даної теми і для більшої зацікавленості у вивченні образотворчого мистецтва в цілому; в процесі рефлексії - вміння проводити самооцінку.
Метапредметние (УУД):
особистісні:у того, хто навчається буде сформовано прояв емоційної чуйності на роль мистецтва в естетичному і інтелектуальному розвитку.
Пізнавальні:отримає уявлення про характерні особливостінатюрморту і досліджуваної технології, навчиться пошуку інформації в підручнику і засобах ІКТ по ​​заданій темі;
вибирати способи вирішення: пошук композиції; вибір графічних матеріалів; складати цілісний образ з різних елементів - текстур. регулятивні:учень навчиться визначати проблему і правильну постановку навчальної задачі; адекватно оцінювати свої можливості самостійної діяльності, здобувати нові знання. цілепокладання:буде вміти планувати свою навчально пізнавальну і практичну діяльність; Матиме змогу прогнозувати і передбачати кінцевий результат.
комунікативні:навчиться розвивати навички співпраці, вирішення конфлікту, приймати участь в роботі парами і групами, отримає можливість сприймати різні точки зору, з достатньою повнотою і ясністю висловлювати свої думки, формулювати свою точку зору і відстоювати її, керувати поведінкою партнера.
Домашнє завдання.Збір матеріалу по темі «Натюрморт в образотворчому мистецтві в різних техніках», повторення застосування і видів нетрадиційних живописних технік.
Понятійний апарат:текстура, натюрморт, мальовнича аплікація, акватіпія, кляксографія, набризк.
устаткування:
Для вчителя:
1. Друковані та мальовані натюрморти в різних техніках образотворчого мистецтва.
2. Текстура в різній колірній гаммі і варіантах виконання.
3. Мультимедійні презентаціїнетрадиційних живописних технік, етапів створення живописної аплікації.
Для учнів:
1.Рісункі, ілюстрації із зображенням натюрмортів.
2. Таблиця з варіантами текстур.
3.Раздаточний матеріал: шаблони елементів натюрморту - вази, фрукти і т.д.
4.10-12 аркушів білого паперу для текстур на кожну групу.
5.Краскі гуашеві.
6.Палітри, стаканчики непроливайки, серветки, пензлики, ножиці, клей ПВА.
Музичний ряд:
Класична музика
Літературний ряд:
1.Кроссворд «Жанри живопису» (додатково для дітей, які раніше закінчать виконання роботи). 2. Повідомлення учнів про нетрадиційні мальовничих техніках (акватіпія, набризк, малювання м'ятою папером і т.п.), виконані вдома (заздалегідь)
Індивідуальна робота:під час самостійної практичної роботиучнів вчитель проводить показ і коментування вдалих і помилкових моментів в дитячих роботах, показує і коментує варіанти виправлення помилок і прийоми створення текстур.
Диференційований підхід в методиці проведення уроку:в практичній частині учням пропонується різноманітна схема вирішення однієї теми - від складного багатокомпонентного до спрощеного схематичного натюрморту.
Оціночна орієнтування:перед практичною частиною вчитель озвучує, як буде оцінюватися робота учня на перегляді в кінці заняття і що для цього необхідно.
Хід уроку
План уроку:
1.Організаціонний блок (2 хв.)
2. Мотиваційний блок (6 хв.)
3. Інформаційний блок (15 хв.)
4. Аналітичний блок (практичний) (15 хв.)
5. Фізична розминка (5 хв.)
6. Соціальна гра (17 хв.)
7. Практичний блок (35 хв.)
8. Виставка та оцінювання робіт (15 хв.)
9. Інформація про домашнє завдання(5 хв.)
10. Рефлексія. (5 хв.)
1. Організаційний блок (2 хв.)
Вернісаж. У кабінеті оформлена виставка натюрмортів цієї та старших груп.
Музичний момент. У кабінеті звучить класична музика.
Учні входять під музику в клас, звертають увагу на експозицію з натюрмортів.
Учитель: - Здрастуйте хлопці, сідайте.
Учитель пропонує перевірити свою підготовку до уроку і свого товариша по парті. Посміхнутися один одному і тихо сісти.
Учні готуються до уроку і перевіряють підготовку товариша. Сідають за парти по робочим групам.
2. Мотиваційний блок. Актуалізація знань. Зав'язка. (Мозковий штурм) (6 хв)
Учитель: - Хлопці, сьогодні на уроці ми з вами продовжуємо знайомство з образотворчим мистецтвом, його жанрами і видами. Але щоб дізнатися тему нашого уроку відгадайте загадку.
Читає загадку:
Якщо бачиш на картині
Чашку кави на столі
Або квас у великому глечику,
Або вазу в кришталі,
Або бронзову вазу, або грушу, або торт,
Або всі предмети відразу,
Знай, що це ... (натюрморт)
Учні: - натюрморт Учитель: - Що ви побачили на нашій виставці, входячи в клас і на дошці? Учні: - натюрморти.
Учитель: -Вірно хлопці! Але спочатку скажіть мені, будь ласка, в яких видах образотворчого мистецтва поширений жанр натюрморту? (Живопис, графіка). Но не тільки. Натюрморт зустрічається і в декоративно-прикладному мистецтві, в такій техніці, як аплікація. Що таке аплікація? (Виготовлення малюнка з наклеєних шматків кольорового паперу). А зараз, як ви думаєте, над якою темою ми сьогодні будемо працювати? Назвіть тему сьогоднішнього уроку. (Варіанти дітей).
Учні: - натюрморт в техніці аплікації.
Учитель: - Давайте спробуємо сформулювати тему нашого сьогоднішнього уроку і запишемо її в робочі зошити, що лежать на ваших столах. - Тема сьогоднішнього уроку «Натюрморт в техніці мальовничій аплікації». Учитель записує тему на дошці.
3. Інформаційний блок (15 хв).
Учитель: - Аплікація - дуже цікава образотворча техніка. При її створенні можна використовувати не тільки кольоровий папір, а й інші, найрізноманітніші матеріали, наприклад, натуральну або штучну шкіру, різні види тканин, а також мальовничі текстури, створенням яких ми сьогодні з вами і займемося.
Що ж таке текстура?
Текстура - зображення, що відтворює візуальні властивості будь-яких поверхонь або об'єктів, реальних чи вигаданих. На відміну від малюнка, до текстурі не застосовуються норми і вимоги композиції, оскільки текстура сама по собі художнім твором не є.
Перед вами на дошці дані варіанти мальовничих текстур в різних техніках виконання. А зараз давайте згадаємо цю техніку. Для цього зараз ви переглянете презентацію (на проекторі демонструю презентацію «Нетрадиційні мальовничі техніки». Звучить класична музика.
Учитель: Подивіться і прокоментуйте ці слайди. На слайдах зображення різних мальовничих технік і методи роботи з ними.
Учитель: Які техніки ви бачите на слайдах, назвіть їх?
Учні: Називають ті техніки, які знають.
Учитель: Що таке акватіпія? Кляксографія? Набризк?
Учні: Намагаються відповісти, але точного формулювання не дають
Учитель: - А зараз точне визначення і особливості кожної техніки розкажуть нам хлопці, які підготували повідомлення. А ви повинні їх уважно послухати і самостійно записати визначення для кожної техніки в зошит.
Акватіпія - (мистецтв., Полігр.) Друкування малюнків, гравюр водяними (що не містять масла) фарбами.
Кляксографія - це метод малювання плямами, видуваючи їх через соломинку.
Набризк - спосіб нанесення фарби шляхом розпилення на підготовлену поверхню.
Учитель: Тепер вам стали зрозумілішими ці визначення?
Запишіть ці значення в зошит.
4. Аналітичний блок (практичний). (15 хвилин)
А) Побудова проекту завдання (мета і тема, спосіб, план, засіб).
Учитель: - Щоб швидше згадати і більше встигнути, ми ще на минулому уроці розділили клас на три групи, і кожній групі буде дано своє завдання: (підготувати текстури в техніці акватіпіі, набризкування і кляксографія).
Групи визначають мету своєї діяльності і зачитують їх:
1. Згадати етапи кожної живописної техніки.
2. Отримати по 10-12 текстур кожній групі в різних колірних поєднаннях.
3. Зробити начерк натюрморту з використанням шаблонів (індивідуальна робота).
4. Вирішити, для якого об'єкта натюрморту підійде та або інша текстура.
5. За допомогою шаблонів з обраних текстур створити натюрморт в техніці мальовничій аплікації. Потім учитель записує цілі на дошці
Учні в групах складають план, учасники коригують один одного.
1. Створення текстур.
2. Створення начерку.
3. Підбір необхідних текстур.
4. Аплікація - натюрморт. Б) Реалізація побудованого проекту.
Учитель: - Хлопці ви добре підготували теоретичну частину до уроку, а зараз переходимо до його практичної частини.
Постановка задачі.
Учитель: - Давайте ми з вами займемося створенням живописних текстур (клас розділений на три групи: 1 група - акватіпія, 2 група - кляксографія, 3 група - набризк) і кожен самостійно за допомогою шаблонів здасть свій натюрморт. Послідовність виконання роботи.
Клас розділений на три групи по 4 людини в кожній. Учні в групі виконують текстури в тій техніці, повідомлення по якому група готувала. Коли текстури будуть готові, то їх розкладають сушити на аркуші ватману (підготовленого заздалегідь вчителем або за бажанням учнями. Три групи - три листи ватману).
Під час практичної роботи учнів, учитель робить цільові обходи: - контроль організації робочого місця;
- контроль правильності виконання прийомів роботи;
- надання допомоги учням, які відчувають труднощі;
- контроль обсягу і якості виконаної роботи.
Учитель стежить за правильністю виконання поставленого завдання, при необхідності допомагає.
5. Фізична розминка (5 хв.)
Проведення разминочной гімнастики для профілактики гіподинамії, а також профілактичної гімнастики для очей.
6. Соціальна гра (17 хв.)В ігровій формі відбувається обмін текстурами між групами і членами групи. Ми підбираємо відповідні колірні рішення для всіх елементів натюрморту.
7. Практичний блок (35 хв.)
За обраними шаблонами з підготовлених текстур навчаються вирізають і склеюють натюрморт, не забуваючи при цьому про задній фон.
8. Виставка та оцінювання робіт (15 хв.)
Підбиття підсумку. Висновок-проблема уроку.
Учитель: - Ви всі впоралися із завданням, і я бачу, що в загальних рисахви освоїли техніку мальовничій аплікації.
А щоб закріпити ваші знання, постараєтеся відповісти на питання:
Що таке текстура?
Які нетрадиційні мальовничі техніки ми використовували?
До якого виду образотворчого мистецтва відноситься наша робота?
Питання вивішуються на дошку
Розгляд репродукцій на дошці і відповіді на питання
Що таке текстура? - зображення, що відтворює візуальні властивості будь-яких поверхонь або об'єктів, реальних чи вигаданих.
Які нетрадиційні мальовничі техніки ми використовували? - акватіпія, кляксографія, набризк.
До якого виду образотворчого мистецтва відноситься наша робота? - декоративно-прикладного мистецтва.

Обговорення робіт всіх груп, вивішених на дошці. Проходимо обговорення, за результатами вибираємо кращу роботу.



Учитель: - Хлопці вам сподобалися роботи?
Учитель: - Як ви думаєте, яка група краще впоралася із завданням? Чому? (Йде обговорення)
Учитель: - Яку оцінку поставимо за роботу першої групи, чому? Яку оцінку поставимо другої групи, чому? Третій групі, чому?
Учитель: - Сьогодні на уроці ми познайомилися з новою образотворчої технікою. У техніці мальовничій аплікації можна створювати не тільки натюрморти, а й пейзажі, і портрети. Ви можете спробувати цю техніку будинку в інших своїх роботах і закріпити отриманий навик.
Три найбільш успішних художника з числа учнів оцінюють виконані роботи в своїх групах, коментують роботи. Учитель коригує їхні зауваження. Виставковий варіант оцінки творчих робіт учнів дозволяє проводити фронтальне оцінювання всього класу. Учні визначають на основі візуальних і обговорені критеріїв вдалі і помилкові моменти, кращі роботив конкретній групі. Учитель підводить підсумок і просить дітей оцінити виступ і роботи одногрупників і свою роботу.
Учитель: - Сьогодні ми з вами познайомилися тільки з однієї незвичайної образотворчої технікою, але їх існує дуже багато, зустріч з ними у вас ще попереду.
9.Інформація про домашнє завдання (5 хв)
Базовий: вивчити визначення (текстура, акватіпія, кляксографія, набризк).
Підвищений: знайти в інтернеті поняття «аплікація» і розповісти про її значення в декоративно-прикладному мистецтві.
Високий: зробити презентацію «Техніка мальовничій аплікації». 10.Рефлексія: (3 хв)
1.Як образотворчу техніку ми вивчили?
2. Де можна її застосувати?
3. Що ви дізналися нового?
4. Що вам найбільше сподобалося? Назвіть, поясніть чому?
Учитель пропонує вибрати смайлик (посмішка-сподобалося, печаль-ні) - чи сподобався учням урок.
учитель:
Сьогодні ви славно і творчо попрацювали на уроці, і я дуже вами пишаюся. На цьому наш урок закінчено.
Спасибі вам за творчість і працю!

Ніна Кільтенберг
Конспект ООД по аплікації в підготовчій групі«Осінній натюрморт»

мета:Реалізація самостійної творчої діяльності дітей (конструктивно-модельної).

програмне зміст

Освітні завдання: вчити дітей створювати сюжетні композиції, використовуючи всю площу аркуша;

Розвиваючі: розвивати творчі здібностідітей, дрібну моторику рук;

Виховні: виховувати інтерес до художньої творчості; самостійність; художній смак.

Попередня робота: Екскурсія по екологічній стежці. Розгляд осінніх композицій.

Словникова робота: читання віршів про осінь А. С. Пушкін «Вже небо восени дихало», А. Фет «Восени», К. Бальмонт «Осінь».

Матеріали та обладнання: ножиці, картон різних кольорів, кольоровий папіррізної величини і форми, клей, кисть для клею, серветки; осінні листочки, гілка горобини, ваза.

хід діяльності

1 частина. організаційна

Вихователь: Хлопці, подивіться, що нового у нас в групі?

Відповіді дітей: Осінні букети, гілочки горобини.

Вихователь: Діти, а що таке осінь?

Відповіді дітей: Осінь-це коли листя на деревах жовтіють або червоніють, вони падають, і покривають доріжки в парку, тропіки в лісі ... Восени багато фруктів, овочів. Колгоспники збирають багатий урожай. Вони везуть його на машинах в місто.

Вихователь: Як ви думаєте, навіщо урожай везуть в місто?

Відповіді дітей: Овочі, фрукти, зерно потрібно людям, домашнім тваринам для харчування.

Вихователь: А чим харчуються птахи, і звірі в лісі?

Відповіді дітей. Ягоди, гриби, лісові яблука.

Вихователь: Правильно.

2 частина. практична

Вихователь: Діти, ви хотіли б скласти осінній натюрморт.

Відповіді дітей.

Вихователь: Але спочатку, згадайте, які фарби нам дарує осінь.

Відповіді дітей: жовтий, червоний, коричневий.

Вихователь: Добре. Спробуйте скласти осінню композицію самостійно. Діти, а ви зможете виконати такий же натюрморт, тільки за допомогою паперу, ножиць і клею.

Відповіді дітей: Так, спробуємо.

Вихователь: Хлопці, у нас листочки квадратної форми. Як же з них зробити ягоди?

Відповіді дітей: Обрізати куточки і вийде гурток. Він буде схожий на ягоду.

Вихователь: Молодці. Подивіться, будь ласка, на нашу композицію. Якої форми листочки?

Відповіді дітей. Різьблені, овальні.

Вихователь: Так, вони різьблені. Хлопці, ви не втомилися? Чи не час нам трохи відпочити?

Я прошу піднятися вас-це раз.

Повернулась голова-це два.

Руки вгору, вперед дивись-це три.

Руки розведемо ширше на чотири.

З силою пальці стиснути, розтиснути-це п'ять.

Всім хлопцям тихо сісти-це шість!

Вихователь: Хлопці, що нам залишилося, щоб вийшла осіння композиція?

Відповіді дітей: Вирізати вазу, кошик.

Вихователь: Правильно.

3 частина. Самостійна роботадітей

Вихователь: Давайте приготуємо наші пальчики до важкої роботи з папером.

Раз два три чотири п'ять! (Загинати пальчики, починаючи з великого);

Будемо листя збирати. (Стискати, розтискати кулачки);

Листя берези, (загинати пальчики, починаючи з великого);

Листя горобини,

Листочки тополі,

Листя осики,

Листочки дуба ми зберемо.

мамі осінній букетвіднесемо! ( «Крокуємо» по столу середнім і вказівним

пальчиками).

Вихователь: Відпочили? Добре. Перш ніж приступити до роботи, давайте скажемо чарівні слова: «Сяду прямо, не зігнуся, за роботу я візьмуся». Тепер можна приступити до роботи.

4 частина. заключна

Ольга Дроздова

« Натюрморт з фруктами і овочами» старша група

мета:

1. Освітня: Познайомити з жанром живопису - натюрморт, Удосконалювати прийоми аплікації в техніціторцювання на пластиліні, закріпити вміння дітей виконувати колективну аплікаціюна задану темуі об'єднувати вироби в колективну роботу.

2. Розвиваючі: Розвивати у дітей активний інтерес, Емоційний відгук на художні твори, Бажання уважно розглядати натюрморт, Милуватися красою предметів, незвичністю їх кольору, форми, композицій. Розвивати дрібну моторику, тактильні відчуття, розвивати просторове мислення, уяву.

3. Виховні: виховувати інтересдо образотворчого мистецтва і ручної праці.

матеріали:

натюрморти відомих художників

Запис мелодій П. І. Чайковського

Незакінчена композиція для складання натюрморту дітьми

Гофрований папір різних кольорів, розрізана на квадрати 1на 1 см

торцювання: Сірники, ватяні палички

шаблони фруктів і овочів, Замурзані пластиліном

Незакінчена композиція з вазою для збору колажу

попередня робота: розглядання натюрмортів, Бесіда про них, д / гри з овочами і фруктами, Підготовка шаблонів овочів і фруктів, Знайомство з торцюванням.

Хід заняття:

вихователь: Хлопці, скажіть будь ласка, яке у вас сьогодні настрій? Сьогодні до нас прийшли гості. Давайте привітаємося з ними.

Вихователь бере палітру і кисть

Хлопці, сьогодні я не просто вихователь, сьогодні я - ... (Художник). А як ви здогадалися? (Відповіді дітей).

Діти, сьогодні ми з вами побуваємо в картинній галереї - це місце, де можна подивитися картини різних відомих художників. Давайте помилуємося картинами разом і нам допоможе музика відомого композитора Петра Ілліча Чайковського.

У групі розвішані натюрморти художників, натюрмортизроблені руками дітей та вихователів. (Діти під музику розглядають картини)

Діти, вам сподобалася виставка?

Які картини сподобалися найбільше?

Які фарби використав художник в картині?

Ми з вами бачили різні картини. На них зображені квіти, овочі, Гриби і інші предмети. Художники дуже уважні люди, вони помічають красу самих звичайних предметів. Їх тішить, дивує ошатність предмета, його форма, колір. Картини, на яких зображені квіти, ягоди, фрукти, овочі, Предмети побуту називаються натюрмортом. Зірвані квіти, фрукти, Ягоди люди з'їдають, а намальовані художником будуть жити вічно.

Дитина читає вірш про натюрморт:

Якщо бачиш на картині

Чашку кави на столі,

Або морс в великому графині

Або троянду в кришталі,

Або бронзову вазу

Або грушу або торт

Або всі предмети відразу

Знай, що це натюрморт.

вихователь: Хлопці, а давайте спробуємо самі скласти натюрморт. У мене є корзинка (плоска, у вигляді набірного полотна, фрукти викладені на столі). А натюрмортнам допоможуть скласти загадки, які загадають хлопці.

Він великий, як м'яч футбольний,

Якщо стиглий - всі задоволені.

Так приємний він на смак!

Що це за м'яч? (Кавун)

знають цей фрукт дітлахи,

Люблять є його мавпи.

Родом він з жарких країн

У тропіках росте. (Банан)

цей фрукт на смак хороший

І на лампочку схожий. (Груша)

Соковиті, духмяні, рум'яні, чарівні. На деревах ми ростемо.

(Яблука)

З помаранчевої шкірою,

На м'ячик схожий,

Але в центрі не порожньо,

А соковито і смачно. (Апельсин)

Він майже як апельсин,

З товстою шкірою, соковитий,

Недолік лише один -

Кислий дуже, дуже. (Лимон)

Чи не в лісах і не в садах,

Не у вас і не у нас,

А в тропічних полях

Виростає. (Ананас)

вихователь: Хлопці, а давайте ми з вами разом спробуємо створити свій натюрморт з допомогою техніки торцювання, А потім з'єднаємо наші фрукти і овочі ось в такій вазі. Давайте згадаємо як торцевать на пластиліні: Беремо торцовочку (Паличку)квадрат паперу потрібного кольору, затискаємо його навколо палички і гарненько прокатуємо між пальцями, потім встромляє в пластилін. Продовжуємо до тих пір, поки не заповнимо всю форму. (Діти сідають за столи)

Для початку давайте разомнём наші пальчики:

«Компот»

Будемо ми варити компот

Фруктів потрібно багато ось:

Будемо яблука кришити,

Грушу будемо ми рубати

Отожмём лимонний сік,

Злив покладемо і пісок.

Варимо, варимо ми компот

Почастуємо чесний народ

Діти працюють під музику.

Физминутку в середині роботи у міру уставанія дітей

апельсин

Жовтий, круглий, ти звідки?

(Руки на пояс, нахили тулуба вліво - вправо)

Прямо з сонячного півдня

Сам на сонечко схожий

(Руки в сторони - на пояс)

Можеш з'їсти мене, але тільки

(Стрибки на місці)

Розділи спершу на дольки

(Хлопки в долоні)

Як мене ти назвеш

Діти продовжують роботу. Після закінчення збирають колаж, милуються, придумують назву натюрморту.












Публікації по темі:

МУНІЦИПАЛЬНЕ АВТОНОМНОЕ ДОШКОЛЬНОЕ освітні установи «ДИТЯЧИЙ САДОК № 5 м Благовіщенський» (Мадоу «ДС № 5 м Благовіщенський»).

Цикл занять з використанням нетрадиційної техніки изодеятельностиТема: «Нетрадиційні техніки в образотворчій діяльності дошкільників». Актуальність. З 01 січня 2014 року набрав чинності Федеральний.

Інтегроване заняття «Рання весна». Використання нетрадиційної техніки малювання - «каплетерапія»Організація безперервної безпосередньо освітньої діяльностідітей в середній групіпо темі «Весну червону кличемо» Автор конспекту.

Комплексне заняття з малювання із застосуванням нетрадиційної техніки малювання з сіллю"Сніговик" ( комплексне заняттяз малювання) Мета: Ознайомити з нетрадиційним способом малювання, розвивати почуття кольору, передавати.

Мета: продовжувати вчити дітей малювати предмети округлої форми, працювати пензлем (правильно тримати, вмочати її в фарбу всім ворсом, знімати.