"Я - патріот своєї країни" класна година. Виховна година «Я - патріот Казахстану

«Қостанай қаласи әкімдігінің Білім бөлімінің №115 орта мектебі» ММ
ДУ « Середня школа№ 115 відділу освіти акімату міста Костанов »
Розробка класної години на тему:
«Я патріот Республіки Казахстан»
старше ланка

Костанай 2016 рік
Класна година«Я - патріот Республіки Казахстан»
Мета: формування громадянськості, казахстанського патріотизму, відповідальності за
долю своєї Батьківщини.
завдання:
 продовжити формування розуміння важливості любові до своєї Батьківщини, до свого
народу і усвідомлення відповідальності перед ними за свої слова і вчинки;
 прищеплювати почуття громадянськості, приналежності до рідної країни;
 розвивати творчі здібності; стимулювати інтерес до духовної культури РК;

виховувати в дітях казахстанський патріотизм, любов і гордість за свою країну.
Хід класної години.
1. організаційний момент(Психологічний настрой)
Земля моя! Була ти колискою
І стала нам рідної назавжди,
Тут народжені, звідси ми злетіли,
Як птахи вилітають з гнізда.
С.Муканов
2. Повідомлення теми і цілей:
перегляд відеоролика про природу Казахстану
Наш класний годину ми недарма почали з цих рядків і перегляду цього відео, адже в них
відображена любов казахстанців до своєї Батьківщини.
Хлопці, що ви зараз побачили?
Любов, в тому числі і любов до своєї країни, - почуття, яке кожна людина, будь
він президентом чи школярем, намагається висловити в своїх діях і
вчинках. Акини, що співають про безкрайніх просторах Казахстану; художники, які переносять
на полотна купола мечетей; музиканти, виливають домбри дзвенячу степ; звичайні
люди, які в душевному пориві пишуть вірші про міста і аулах, про краях, в яких
живуть, - всі вони віддають частинку душі Казахстану.
Як ви думаєте, про що ми з вами будемо говорити на сьогоднішньому класній годині?
Правильно, ми будемо говорити про нашу Батьківщину, про те, як ви до неї ставитеся. Тема
нашого класного години «Я - патріот Республіки Казахстан». Подумайте і сформулюйте
мети, які ми повинні досягти на нашому класній годині. Повідомлення цілей.
3. Основна частина
Для того щоб досягти поставлених нами цілей, пропоную вам попрацювати в групі.
Для початку нам з вами потрібно визначитися з наступними поняттями: «патріот»,
«Патріотизм», «казахстанський патріотизм»
Робота в групах
1 група - патріот. Якими якостями повинен володіти патріот.
2 група - патріотизм. Які поняття включає в себе слово «Патріотизм»
(Біль за рідну природу, висока моральність, любов до рідної природи, Землі,
близьким, до своєї Батьківщини)
3 група - Казахстанський патріотизм

4 група - виховання казахстанського патріотизму в сім'ї
(Підготовка 2 хв, відповідає 1 учень)
Перед виступом хочу, щоб ви послухали вірш:
У традиціях рідної землі
І мудрість предків, і народів надбання.
За вірному шляху ви нас вели,
Подолавши в часі великі відстані,
Ми чесний шлях обрати могли.
Вчили ви нас старших поважати,
рідну землювід напастей захищати.
І знаємо ми: немає нічого дорожчого,
Чим ти - моя Вітчизна - Мати!
Виступи учнів
Перші правила, які з'явилися в суспільстві, були звичаї і традиції.
Звичаї - це загальноприйняті, історично сформовані правила і норми, які
регулюють поведінку людей у ​​суспільному житті.
Традиції - це передані від покоління до покоління звичаї, обряди, норми
поведінки в суспільстві.
На думку Бернарда Шоу "патріотизм - це переконання, що твоя країна краще за інших
тому, що саме в ній ти народився ". А в філософському словнику дано таке визначення
патріотизму: "моральний і політичний принцип, соціальне відчуття, змістом
якого є любов до Батьківщини, відданість йому, гордість за його минуле і
Нині, прагнення захищати інтереси батьківщини ". А що, на ваш погляд, ви можете
зробити для своєї батьківщини?
Наступне завдання ви виконаєте знову в групах. Я пропоную подумати і всі свої
думки і ідеї зобразити на невеликих постерах.
1 гр - що ви можете зробити на благо своєї малої батьківщини в даний момент
2 гр що ви можете зробити на благо своєї малої батьківщини в майбутньому
3 гр що ви можете зробити на благо майбутнього своєї країни
4 гр - які якості громадянина своєї країни ви бачите в своїх дітях в майбутньому.
Зробимо висновок, що ви дійсно патріоти своєї країни, і багато хочете для неї
зробити.
рефлексія смайли
Підведення підсумків.
Підводячи підсумки нашого класного години, я пропоную послухати вірш:
У тиші, на самоті лугів,
Я чую відгомін життя далекої.
Дзвенить кобиз - спадщина батьків,
Хвилює кров своїм звучанням.
Тут мудрий страж Коркитата
Складав хвилюючі гімни
Про життя батирів, подвиги синів
І оспівував політ орлиний.
І легкий трепет струн Курмангази
Доносить вітер вільних мандрівок,
Аксак Кулана довгий біг,
Як мить зірки впала яскравий.

І мчить кінь, його не зупиниш,
Розвіяв гриву лютим вітрам.
О, степ моя, яких ще батирів
Подаруєш ти прийдешнім часів.
Так, хлопці, "вона такою буде", якими будете ви. І хочеться, щоб наше майбутнє було в
надійних руках. Може бути це будуть ваші руки ..
Задумайтесь, будь ласка, і зробіть правильний висновок. Майбутнє можна поліпшити
активним втручанням в сьогодення. Зростайте гідними людьмі.Любіте свою Батьківщину
і будьте гідними громадянами Республіки Казахстан!

ДУ «Середня школа № 7 відділу освіти акімату міста Костанов»

Костанайської області

Єдиний урок Знань

«Я - патріот своєї країни»

в рамках патріотичного акту

«Мәңгілік їв»

в 3 класі

підготувала

учитель початкових класів

Шакарімова Айнагуль Турсинбаевна

Єдиний урок Знань «Я - патріот своєї країни»

в рамках патріотичного акту «Мәңгілік їв»

в 3 класі

Тема: «Я - патріот своєї країни»

мета заходу:

    формування духовно-моральних якостей і патріотичних почуттів, громадянської відповідальності учнів;

    розвиток національної самосвідомості;

    втілення в життя загальнонаціональної ідеї «Mәңгілік Їв».

технологія:інформаційно-комунікаційна, педагогіка співробітництва

ТСО:Гімн Республіки Казахстан, презентація «Я - патріот своєї країни», Відеоролик «Мій Казахстан», Відео «5 будівель Astana EXPO - 2017», аудідіск пісні «Мій Казахстан»

устаткування: Слайди для оформлення дошки по темі: «25-річчя Незалежності Казахстану і Конституції Республіки Казахстан», фотовиставка «Казахстан в Москві», «EXPO - 2017», «Ми - жасулановци!»

форма:«Єдиний урок Знань»

Ключові слова: Громадянин, патріот, патріотизм, казахстанський патріотизм, незалежність Казахстану, Конституція Республіки Казахстан, національна ідея «Мәңгілік їв», міжнародна виставка «Астана ЕКСПО-2017», дитяча організація «Жас-Улан»

хід заходу

    організаційний момент

    Виконання Державного Гімну Республіки Казахстан

    Повідомлення теми, мети заходу

    Основна частина

    Завдання на «Роздуми»

    Рішення ситуаційної задачі.

Які асоціації виникають у вас, коли чуєте слово «патріот»?

Кого ми можемо назвати патріотом ?

(Людина, яка любить свою Батьківщину, проявляє повагу до державних

символи країни, народних традицій, Готовий до праці на благо Батьківщини і захисту

Вітчизни).

Що таке патріотизм?

Як ви думаєте, що означає поняття «Казахстанський патріотизм»?

(Казахстанський патріотизм - це прояв любові до Батьківщини, почуття гордості за

приналежність до своєї країни; це, йдеться, про ставлення багатонаціонального

народу Казахстану до однієї, спільної для багатьох народів Батьківщині).

    Віртуальна екскурсія

    Перегляд відеороликів на тему «Мій Казахстан»

    Презентація «Я - патріот своєї країни»

1 слайд. Пізнавальна інформація:

Республіка Казахстан - твоя Батьківщина! Наша країна займає за площею дев'ятого

місце в світі. Ця земля - ​​спадщина предків. Вона тягнеться від Атирау до Алтаю, з

гір Тянь-Шаню до рівнин Сибіру. Величні гори змінюються широкими

озерами, дрімучими лісами швидкими річками, безкрайніми степами. Казахстанська

земля багата на корисні копалини. є великі запасинафти, вугілля, чорних і

кольорових металів.

2 слайд. 25-річчя Незалежності Казахстану

Історична довідка:

    Ти - громадянин незалежної, вільної і могутньої країни.

16 грудня - День Незалежності Республіки Казахстан.Саме 16 грудня 1991 була проголошена державна незалежність Республіки Казахстан. Перший президент незалежної Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєв підписав Закон РК «Про державну незалежність Республіки Казахстан». Тепер це державне свято - День незалежності Казахстану.

    Ця подія мала політичне значення в житті республіки. Як громадянину і патріоту своєї країни, людині важливо знати історію своєї країни. Споконвіку Казахстан був незалежною державою. Ні монголо - татарам, ні джунгар, жодній з держав, коли-небудь існували на землі, не вдалося повністю підпорядкувати, підкорити гордий казахський народ.

О, скільки бід ти відчув,

Коханий мій народ,

Але в скрутну годину ти гордо встав

І лише йдеш вперед!

3 слайд. Конституція Республіки Казахстан

Конституція Республіки Казахстан - основний закон країни, за яким ми

миру і злагоди в країні . Всі ми - громадянинашої країни, які мають права

і обов'язки.

Кого можна назвати громадянином країни?

(Людина, яка має громадянство Республіки Казахстан, а значить і права, а також

несе обов'язки, визначені Конституцією)

4 слайд.

запропонував розробити і прийняти Патріотичний акт "Мәңгілік Їв».

«Мәңгілік Їв» - це національна ідеянашого общеказахстанского будинку, мрія

наших предків.

5 слайд. «Мәңгілік Їв» - це національна ідея:

    Єдина мета - це зміцнення Мәңгілік Їв, зміцнення незалежності нашої Батьківщини - Казахстану!

    єдині інтереси - це наші спільні цінності, прагнення жити у вільній і процвітаючій країні!

    єдине майбутнє - це розквіт «Мәңгілік Їв», нашого спільного дому - Республіки Казахстан.

6 слайд. Мир і злагода в Казахстані

Ми, люди різних національностей, живемо в мирі та злагоді. Ми - діти різних

народів, але вигодувані однієї матір'ю - Батьківщиною! У нашій країні є все для

успішного просування вперед. І якщо кожен віддасть частку своєї праці, свого

душі рідній країні, то рано чи пізно наша країна стане однією з найбагатших

і шанованих світових держав.

7 -8 слайди. вулична фотовиставкаNationalGeographicна тему «Казахстан в Москві»

Журналіст National Geographic місяць фотографував Казахстан і показав все в

Москві. До експозиції увійшло понад 60 яскравих фоторобіт, присвячених природі

Казахстану, а також охоплюють теми майбутніх в Казахстані великих

заходів - Зимової Універсіади-2017 Алмати і міжнародної виставки

Астана ЕКСПО-2017.

9 слайд. Інформація про міжнародній виставці «Астана ЕКСПО-2017»

Проведення Міжнародної виставки ЕКСПО-2017 Астані - один з основних

національних проектів Казахстану, в якому беруть участь всі регіони країни.

Ініціатива організації такого грандіозного заходу в столиці нашої країни

належить Президенту РК Нурсултану Абішевичу Назарбаєву.

особистому контролю Президента Казахстану, проект з проведення виставки швидко і

успішно розвивається.

За два роки, що минули після визнання Астани господинею ЕКСПО-2017, виконана

велика робота:

    відеосторінка

    Перегляд відео«5 будівельAstanaEXPO-2017 »

    Мен патріотпин -Я патріот

    Діяльність шкільної дитячої організації «Жас-Улан»

мета:Формування громадянської позиції і патріотичної свідомості, розвинене національну самосвідомість, культури міжнаціональних відносин, любові

і повагу до рідної мови, історії та звичаїв народів Казахстану.

    Знайомтеся, «Ми - жасулановци!»

Урочистий прийом в шкільну дитячу організацію «Жас-Улан» учнів

нашого 2-ої класу пройшов наприкінці травня 2016 року.

    Ісполненіе пісні«Мій Казахстан»

(Аудідіск пісні «Мій Казахстан»)

III. рефлексія

    Відповідь на проблемне питання:

Хто такий патріот?

Якими якості особистості повинен володіти людина, яку називають патріот?

Список використаної літератури

    Концептуальні засади виховання, затверджені наказом Міністра освіти і науки Республіки Казахстан від 22 квітня 2015 року № 227.

    Ляхова З.Д., Гунько Н.В. Методичний посібник«Система діяльності класного керівника зі створення оптимальних умов для становлення особистості школяра як громадянина і патріота" - ISBN 978-601-7545-14-7 ОА «НЦПК« Өрлеу »ІПК ПР по

Костанайської області, від 17.04. 2014р.

    Ляхова З.Д. та інші УМК «Школа життя», «Уроки громадянськості» за цивільно-правовим освіту. ISBN 978-601-7494-95-7 від 12.12.2013г.

Використані матеріали та Інтернет-ресурси

    веб-сайту strategy2050.kz «www.strategy2050.kz»

    National Geographic - Фотовиставка «Казахстан в Москві»

Класна година

присвячений 25 - річчю Незалежності Республіки Казахстан

«Я - патріот своєї країни»

Клас: 9 «Б»

Класний керівник:

Попова Марина Сергіївна

м Талдикорган

Тема: «Я - патріот своєї країни»

цілі:

Демонстрація досягнень і успіхів Казахстану за 25 років Незалежності;

Просування загальнонаціональної патріотичної ідеї "Мәңгілік Їв" і її цінностей, які є ядром консолідації казахстанського суспільства для подальшого успішного розвитку;

Зміцнення ідентичності та єдності;

Зміцнення почуття гордості за країну;

Залучення всіх громадян країни в реалізацію головної стратегічної задачі держави - входження в число 30-ти розвинених країнсвіту.

завдання:

розвиток пізнавального інтересу учнів до історії Казахстану;

підвищення інтелектуального рівня учнів;

активізація творчої уяви школярів;

виховання почуття любові і гордості за свою Батьківщину, свій народ.

устаткування: презентація, Листи А3, маркери, стікери.

Хід класної години:

«Бути патріотом своєї Батьківщини -

це носити Казахстан в своєму серці! »

Н. Назарбаєв

I етап - спонукання

1. Емоційний настрій «Подія».

2. Розподіл на групи «Колірна гамма».

II етап - реалізація задуму.

Привіт, дорогі хлопці! сьогодні ми проведемо з вами класна година «Я - патріот своєї країни».

«16 грудня 1991 року в сузір'ї націй світу з'явилася нова зірка - Республіка Казахстан».

2016 рік - це рік, що втілює особливий період в житті кожної казаха. Ми стаємо свідками урочистого святкування 25-річчя від дня проголошення Незалежності Республіки Казахстан. Протягом 25-ти років, зробивши неймовірний ривок в історичному розвитку, казахстанці спільно працюють над створенням сильного, динамічного, сучасної держави під керівництвом Лідера Нації, Президента Республіки Казахстан Н. А. Назарбаєва.

Завдяки єдності, згуртованості і твердості духу ми домоглися економічного розвитку, громадянської злагоди. Казахстан вийшов на якісно новий етап державного будівництва, перехід до якого визначено «П'ятьма інституційними реформами», висунутими Главою нашої держави. Базовим вектором «Плану нації» стала загальнонаціональна патріотична ідея «Мәңгілік Їв», суть якої - в формуванні Нації Єдиного Майбутнього для успішного входження Казахстану в число 30 найбільш розвинених держав світу.

Сім досягнень Казахстану за роки незалежності:

1. перше надбання - наша священна і гідна країна, Мангілік Їв. Більш чотирнадцяти тисяч кілометрів безперечних кордонів спаяли нашу Батьківщину в єдиний моноліт. Вони стали рубежами добросусідства з усіма суміжними країнами ".

2. Друге надбання - єдність народу: "Ми змогли перетворити нашу Батьківщину в колиску світу. Через спокій в нашій країні запанувала стабільність, а через згоду - згуртованість. Єдність, порозуміння - наше головне багатство, безцінне надбання.

3. Третє надбання - наша культура і рідна мова. "Сьогодні казахську мову, крім сусідніх країн, викладають в провідних навчальних закладах Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Польщі, Угорщини, Південної Кореї, Німеччини, Великобританії, США. З кожним роком кількість таких країн збільшується. У знаменитому Кембриджському університеті є спеціальний предмет, присвячений казахської мови, історії та культури. Завдяки Незалежності наша національна культура розвивається з новою силою.

Класна година

«Я - патріот Казахстану»

Смарт мета:виховання почуття патріотизму, обов'язку перед Батьківщиною і перед своєю сім'єю, виховання моральності учнів, відповідальності за свої вчинки.
завдання:
- виявити ставлення молоді до проблем патріотизму
-сприяти усвідомлення учнями понять Батьківщина, патріот, борг перед вітчизною
-виховувати громадянську відповідальність, повага до Батьківщини
-розвивати в учнів пізнавальний інтерес, критичне мислення, здатність до визначення власної життєвої позиції.
Метод проведення заходу:Колективне творче справу (КТД) окремих груп.
устаткування:комп'ютер, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, комп'ютерні презентації, відеоролики, картки, плакати.
оформлення:Плакати з висловлюваннями про Батьківщину і патріотизм і колаж «Незалежний Казахстан», висловлювання:
«Батьківщина - це місто, в якому народився, аул де ти виріс, школа, де ти вчився,
одним словом, це середовище, яка сприяла твоєму формування як людини.
Якщо це так, ти повинен знати їх, вони потрібні тобі, як повітря і вода »
Мухтар Ауезов
«Щоб зрозуміти спадщина століть, великі, твори - надбання всіх, хто живе на Землі націй і народностей, - треба спочатку зуміти з честю переступити свій рідний поріг.»
Бауиржан Момиш-Үли
«Бути патріотом своєї Батьківщини - це носити Казахстан в своєму серці!»
Н. Назарбаєв
«Батьківщина-це земля, що оспівана Справою робочого, словом поета.
Тут тобі випало будувати і жити, Батьківщині, вірно, вмій послужити,
З Батьківщиною разом рости і мужній Батьківщину, син мій, вмій захищати! »
Н. Назарбаєв
Хід класної години:
Звучить гімн РК
Ведучий 1:
Сәлеметсіздер ме, қүрметті балалар және қадірлі қонақтар!
Салт пен дәстүр бірнеше ғасирдан бері қалиптасип келе жатир. Олар халиқ даналиғи мен жаниниң көрінісі. Бұл - халиқти біріктіретін, достиқтарин ниғайтин, қоғамдағи келісім мен бейбітшілікті сақтайтин заңдар.
учитель:Привіт, дорогі гості, хлопці. Ми зібралися сьогодні разом, щоб висловити безкрайню любов до нашої Батьківщини і проявити глибоку повагу до звичаїв і традицій рідного краю, Розкрити поняття «патріотизм» і його роль в сучасного життясуспільства.
На тлі музики читають слова.
Ведучий 2:У кожної людини є Батьківщина. Як відомо поняття «Батьківщина» має кілька значень: це і велика країна, з великою історією, Це і те місце на землі, де народилася людина і виріс. Родина дана людині долею, заповідана його предками. Нашою батьківщиною є Республіка Казахстан.
учениця:
О, Казахстан! О, Родина моя!
Дивлюся на степи і не бачу їм кінця,
Милуюся я красою природи
І немає на Батьківщині моєї поганої погоди.
Як ти прекрасний, Казахстан, навесні:
Квітучі сади і степи
Покриті і луки травою
І блиск на талому снігу!
А наші гори, як вони красиві!
Як гордо височіють над степом і рівниною
І вниз біжить річка потоком бурхливим,
І як часом буває небо похмурим.
О, Казахстан, як ти великий!
Люблю тебе за твій могутній лик:
За степи, гори, річки і моря,
За те, що ти - Батьківщина моя!
З.Айтікіна

Учениця виконує пісню «Рідна країна моя - Казахстан»
Про країну скажу я натхненно
І слова мої розтоплять лід
Все пройду мій друг без жалю
За вогнище і батьківщини політ
Над горами степом і озерами
Пролягла печаль століть твоїх
Прищепити: Батьківщина моя - мрія століть
Родина моя - любові світанки
Родина моя - свята вірність
Родина моя - сльоза перемоги
Родина моя - вогонь надії
Родина моя - свободи берег
Родина моя - Казахстан!
Хай береже в дорозі тебе Всевишній
Всі мої молитви про тебе
Казахстан в якому я народився
Ти мій будинок гідність і честь
Ти парі орел мрією вільною
Над землею великої і рідної
Приспів: Родина моя - мрія століть
Родина моя - любові світанки
Родина моя - свята вірність
Вільний вітер і степова стати
Родина моя - сльоза перемоги
Родина моя - вогонь надії
Родина моя - свободи берег
Родина моя - Казахстан!
учень:
Дрімала могутня, древня,
Вкрита степом земля.
На всі чотири сторони
Розкинулася вона.
Султаном ковила сріблився,
А в небі кружляли орли.
В степу лоша народився,
Ставали ситими худобою табуни.
учень:
О! якщо орлиним б поглядом
Окинути країну довелося.
П'ять Францій вмістилося, без спору,
І Англії місце б знайшлося.
Століттями до себе ти манила,
Зліталися сюди воронням.
Монголи, татари, джунгари
Катували вогнем і мечем.
учень:
А у синій космічної дали
Ширяв наш крилатий Тулпар.
Золотий удостоєний медалі
Мій брат - казахстанец Тохтар.
Я степом сьогодні милуюся,
А думки з ширяє орлом,
Зметнувшись до самого сонця,
Застиг він на прапорі твоєму.
І слава твоя облетіла,
Як сокіл степовий, багато країн.
За мудрість народу, що в піснях оспівали,
Спасибі тобі - Казахстан!
учень:
Ця земля нас зріднила,
Дарувала тепло і затишок, зігріла нас усіх,
Нагодувала і багатьом дала тут притулок.
І ось не одне покоління
Ми разом все дружно живемо,
З думою про хліб єдиному,
Так загальні пісні співаємо.
учень: Қазақстаним Күләш Ахметова
Өзіңсің, Қазақстан, ән, Армані так,
Аяулим, алтин бесік, қара орманим так.
Бір нәрсе жетпейді деу қате Болар
Өзіңдей ұлан байтақ Далам баринда.
Паң Далам - Қазақстаним!
учень:
Вересень барда ғажап шебер, ғажап ұстамин,
Түсінем өзендердің саз - ағистарин.
Қирандар қанатинда даңқи Кетков
Ғазалим - таусилмайтин таза нұсқали.
Ән Далам - Қазақстаним!
учень:
Мені доріг повітря вільних степів,
Як символ свободи п'янить!
Ти став незалежний, мій Казахстан,
Як в небі орел ширяє!
Так нехай твій багатий і гордий народ
Чи не знає ні воєн, ні напастей!
Нехай в світі, єдність і дружбу живе,
І кожен нехай буде щасливий!
учитель:Що таке патріотизм? Поняття патріотизму у всіх різний. Перш за все, це любов до своєї країни, особливе емоційне переживаннясвою приналежність до неї, почуття гордості за неї. Це стан душі, почуття обов'язку і відповідальності перед рідною землею, де ти народився, виріс, де пройшло твоє дитинство. Патріотизм - синонім слова «повага». Ставиться з повагою до своєї країни, мови, прапора, народу. І, швидше за все, це запорука нашого подальшого благополуччя. Країна з патріотами - це процвітаюча країна.
Президент Н.А. Назарбаєв ідею патріотизму розглядає як основний елемент стратегічного розвитку Казахстану на віддалену перспективу. І це, звичайно, тому що мова йде про національну безпеку, суверенітет і цілісність країн. Стратегічний розвиток країни в певній, навіть може бути, у вирішальній мірі залежить від того, як ми будемо виховувати у казахстанців почуття патріотизму, любов до Вітчизни, Батьківщини. І кожен з нас повинен розуміти важливість цього питання.
Учні виконують пісню українською та російською мовами. Пісня Гульсани Машурова «Казахстан.»
учень:
«Відчайдушні земля»
Як ім'я улюблене, ніжно і свято
Бережи в собі ім'я коханої землі.
У ній прадідів щастя залишилося колись,
За нею бойові перемоги пройшли.
Твої і світанки її, і заходи,
Твоє, все, що предки тобі зберегли.
Твоє це небо, твої ці зорі.
І зливи твої, і твої - вітерці.
Твої ці степи, вершини, передгір'я.
Твої ці свята, пісні, вірші.
І все, що лежить перед тобою на просторі,
За це коханням свого Назви.
Нехай славиться Батьківщина - стільки в ній світла!
Нехай буде вогнище її сповнений тепла.
І якщо ти Батьківщину любиш,
Так це доведуть нехай не слова, а справи! К.Ахметова
учитель:Сьогодні 3 команди в реальності покажуть свою активну життєву позицію під девізом «Я - патріот Казахстану» і представлять нам свої виступи, де відіб'ють своє бачення теми.
Отже, вітання команд.
Команди виступають по черзі.
1 команда «ЗНАВЦІ ТРАДИЦІЙ І ЗВИЧАЇВ»Відероліков «Казахстан - 2050»

учень: У традиціях рідної землі
І мудрість предків і народу надбання!
За вірному шляху ви нас вели,
Подолавши в часі великі расстоянья,
Ми чесний шлях обрати могли.
Вчили нас ви старших поважати
Рідну землю від напастей захищати
І знаємо ми - немає нічого дорожчого за,
Чим ти - моя земля, моя Вітчизна - Мати!

Учні виступають з комп'ютерною презентацією і плакатом.
учень: Традиції і звичаї - це відображення суті нації, показник того, чим вона живе, про що думає, у що веріт.В них відбилися уклад життя народу, його звички, національні особливості
учень: Народів багато кочових осіло в нашому краї
Майже всі пам'ятають родові традиції, сказанья.
А ми розповісти вам хочемо про дружню і рідний
Народності - Казахської, самої корінний.
учень:домашні промисли і художні ремесла казахського народу зародилися в далекій давнині. Предмети побуту кочівників-скотарів - сідла, кінська збруя, вироби з дерева, кістки і металу - багато прикрашалися орнаментом. Зазвичай зображувалися Місяць, зірки, геометричні фігури, Стилізовані листя, квіти, баранячий ріг.
учень: Майстерні народні майстри-ювеліри (зергерів) робили кільця, браслети, сережки, застібки, гудзики, прикрашаючи їх вставними напівдорогоцінним камінням або плетінням з тонкої срібною дроту
учень: КАЗАХСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОСТЮМ
Чоловічий костюм складається з Чапаєв (халата з поясом, зробленого з оксамиту, багато вишитого), головного убору - м'якою тюбетейки, високого ковпака або шапки з хутра лисиці (малахай).
учень: Жіночий національний костюм складається з білого бавовняного або кольорового шовкової сукні, оксамитового жилета з вишивкою, високого ковпака з шовковим шарфом. Літні жінки носять своєрідний капюшон з білої тканини - кімешек. Наречені надягають високий головний убір, багато прикрашений пір'ям - саукеле
учень: ТРАДИЦІЙНЕ казахського ЖИТЛО - юрта - дуже зручне, швидке в зведенні і красиве архітектурна споруда. Це пов'язано з тим, що спосіб життя казахів був обумовлений головним заняттям - скотарством. Влітку вони кочували зі своїми стадами в пошуку пасовищ, а з настанням холодів оселялися в зимовищах.
учень: Міцно зберігаються національні особливості і традиції в казахської національної кухні. Основу її здавна становлять продукти тваринництва - м'ясо та молоко. Пізніше, з розвитком землеробства, казахи стали вживати борошняні продукти.
учень: Національними вважаються страви: бешбармак, баурсак, накази і напої з молока: айран, кумис, шубат.
учень:Матеріальне і духовне життя казахів відображають історична традиція - "Салтів" і звичаї народу - "жора-жосин".
учень: Домбра - це своєрідна історія кочового народу. Через століття та тисячоліття вона пронесла пам'ять про перших сторінках історії кочівників. Домбра була свідком багатьох історичних подію, які зіграли вирішальну роль у долі наших предків, домбра стала музичної літописом життя народу.
Учні виконують пісню «Туған жерім»
Кеудем толи жирим ағин
Жалиндаймин жаниғамин
Мен өзіңе асиғамин
Алиста ма жасил бағим
Сағинғанда қасиндамин
Әсем Ауил
Өшпес Отта истиқ сезім
Сағиништан синип төзім
Буланди көзім

Қайирмаси:
Туған жерім менің
Думан дала ЕЛІМ
Қандай ширин сезім
Туған жерім менің
Отан бұл - ЕЛІМ!

Өзіңнен алған тағилим
Аяда ғана Ауил
Жібекше желің есіліп
Шашиммен ойнап дауилиң
Сүйеді Ерке тау ұлин
Асил Ауил
учитель:Патріотизм - важлива духовна цінність казахського народу.
Патріотизм - це безмежна любов до свого народу, гордість за його успіхи, переживання за невдачі. Казахстанський патріотизм - це перш за все почуття не окремо взятої людини, а почуття представників усіх націй і народностей, що проживають на нашій землі. Щоб бути патріотом потрібно знати історію своєї країни, пишається предками, прагнути бути гідним їх. Патріотизм завжди знаходить своє вираження в почутті обов'язку перед Батьківщиною. Справжній патріот любить свою батьківщину не за те, що воно дає йому якісь блага і привілеї перед іншими народами, а тому, що це його Батьківщина. На мій погляд, любити свою країну - це значить працювати добре, брати участь у всіх заходах, відчувати себе в цій країні рідним і зробити все можливе, щоб вона стала ще краще.

2 команда «Краєзнавець» Учні розповідають про рідне місто Кентау.
Південь Азії! Безмежна земля!
Твоє багатство - міста і гори.
Але лише за все дорожче для тебе
Кентау - хранитель миру і свободи.
Минуло п'ять століть, але молодий,
І зберіг веселу вдачу
Кентау, прекрасний древнє місто,
Кордон двох великих держав.

Кентау - обитель вільних козаків,
Споконвічної дружби росіян і казахів,
Колишній притулок для засланих народів
І рай для засланців, які уникли плаху.
Кентау - нащадок безлічі культур,
Беззмінний страж наук і свіжої думки,
Рости сміливіше і будь завжди в цвіту
В ім'я триваючої життя.
Айжан Ербулекова.

учень: З давніх-давен люди селилися по берегах річок. Річки, що все оточує їх, давали людині життя: воду, їжу, одяг, матеріал для будівництва будинків. Не виключенням стала і річка Урал, на якій стоїть моє рідне місто Уральськ.
Напевно, жодна річка не мала за своє життя стільки найменувань. І хто б не розбивав на берегах річки стоянки, кожен залишав їй свою назву. Зараз багато хто пам'ятає тільки те, що колись річка Урал називалася Яїк. По-казахському Жаїк, а по-монгольcкі Яїк, воно означало - особливе, зручне місце.

УЧЕНЬ На берегах Яїка більше трьох століть
тому, на правому її березі,
розбили містечко козаки. І козацьке
поселення стали називати Яицкий
містечко. Тут, на землі уральських козаків почалася війна за свободу, під проводом Омеляна Пугачова .. Південна околиця міста, і зараз ще найбільш древня, в народі називається Курені. Саме там стоїть Михайло-Архангельський храм.
УЧЕНЬ Красою сивого Уралу, його крутими берегами і швидкою течією захоплювалися Пушкін і Жуковський, Короленко і Толстой, Габдолла Токай. Уральці пишаються, що наше місто єдиний в Казахстані, який відвідав великий поет О. С. Пушкін.
УЧЕНЬ Олександр Сергійович Пушкін, при прибутті в Уральськ зупинився в будинку Отамана, за словами істориків, Пушкін записав поему «Кози Корпеш - Баян сулу» за допомогою Махамбета Утемісова.
УЧЕНЬ Сьогоднішній Уральськ дуже змінився: будуються нові будівлі, нові мікрорайони. Побудований новий казахський театр, який дуже красивий. А яка чудова нова мечеть, оброблена чудовими фресками, від яких неможливо очей відвести!
УЧЕНЬ
Старовинне місто помолодшав, причепурився. Чимало робиться сьогодні в Уральську для заощадження історії найстарішого міста Казахстану. Але багато ще належить зробити.
І нехай біжить неспокійний Урал, несучи свої води. Нехай дарує всім золотисті піщані береги, круті, тінисті яри, приємні свіжі струмені води. Побувавши на Уралі, в нашому місті, познайомившись з ним ближче, ніхто не зможе забути його старовинні особняки, тихі вулички, ошатні палісадники з буйною зеленню.
учень:Ми, молоде покоління, повинні знати і пам'ятати історію свого рідного куточка. Ми твердо впевнені, куди б не закинула нас доля в подальшому житті, ми будемо вірні своєму місту, будемо пишатися, тим, що народилися і виросли в Кентау. Ми - патріоти свого улюбленого міста. Ми - патріоти Казахстану!
учень:Патріотизм - дуже таємне почуття, яке перебуває глибоко в душі. Про патріотизм судять не за словами, а за справами кожної людини. Патріот - не той, хто сам себе так називає, а той, кого будуть шанувати таким інші, але перш за все - його співвітчизники. Таким чином, справжнім патріотом можна вважати тільки людини, постійно зміцнює своє фізичне і моральне здоров'я, добре вихованого, освіченого і освіченого, шанує своїх предків, постійно поліпшує свій побут, спосіб життя і культуру поведінки, що працює на благо своєї Батьківщини.
Я думаю, що будь-яка країна, яку б мирну політику вона не вела, повинна мати свою армію, яка б оберігала і захищала її.
Наша армія стоїть на сторожі: захищає кордони нашої країни, забезпечує мирне життя казаха. Я вважаю, що кожен чоловік повинен пройти службу в армії, тому що тільки там можна навчитися бути більш дисциплінованим і самостійним, швидко приймати рішення в екстремальних ситуаціях, вміти постояти за себе і своїх близьких. Зрештою, це наш патріотичний обов'язок. Можливо, в майбутньому я виберу кар'єру військового: для мене велика честь служити вірою і правдою своєму народові, своїй Батьківщині, бути її патріотом.

3 команда «Герої Великої Вітчизняної війни- патріоти своєї Батьківщини ».(Також підготували презентацію з використанням інтерактивної дошки та плакат.)
учень:
Тим, хто йшов у бій за Батьківщину, вистояв і переміг ...
Тим, хто зігрівався диханням в холоднечу блокадних ночей ...
Тим, хто задля своєї справи серце віддати був готовий ...
Тим, хто під машини лягав замість понтонних мостів ...
Всім тим, хто пішов у безсмертя і переміг,
присвячується ...
Відеоролик з піснею з фільму «Офіцери» «Від героїв минулих часів ...».
Відеокліп до Дня Перемоги.

Маншук Маметова - Герой Радянського Союзу, Народилася в Ординський районі Західно-Казахстанської області. Її справжнє ім'я - мансі, вона рано втратила батьків, виховувалася у родичів в Алмати. Маншук вчилася в медінституті, коли почалася війна. У 1942 році вона добровільно вирушила на фронт, потрапила в 21-ту стрілецьку дивізію.
учень:З самого початку війни її відрізняли завзятість, мужність, відвага. При обороні Невеля Маншук загинула, відстрілюючись до останнього патрона. Її подвиг надихав багатьох як на воєнному фронті, так і на трудовому.
учень:У місті Уральськ в 1982 році відкрито будинок-музей, в цьому будинку жила сім'я Маншук в 1932-1934 роках.
учень: 70-річчя подвигу Маншук Маметової визнали 14 березня 2014
в музеї імені Маншук Маметовой.В музеї збереглися листи Маншук Маметової, і єдина в республіці діорама "Безсмертний подвиг Маншук" .Ще 30 років тому, при музеї було створено клуб "Фронтовичка", в ньому було 69 учасниць, які пройшли Велику Вітчизняну війну. На сьогоднішній день в живих залишилося тільки четверо.
учень:Після загибелі дівчини, в 1944 році, в радянських газетах було опубліковано вірші поета Якова Хелемського, присвячені подвигу Молдагуловой

... У старій траншеї, де Лія боролася,
З важкою землі пробивається колос.
І льон розстелила килимом синюватим,
В долині, де Лія метала гранати.
І хвоя шумить в тому лісі, де вперше,
За моховитим стежками крокувала в засідку.
Відважна Лія, наполеглива Лія,
Казахська дівчина, дочка Ленінграда.
В атаку йдуть молоді солдати.
Над світом проносяться грому гуркіт.
Над світом пливуть хмари громові,
І сутички, і подвигів воїни жадають.
Ми Вдивіться в них. І безсмертну Лію
Побачимо, товариші, в подвиг кожному.
учень:Безсмертна слава Алії Молдагуловой - однієї з двох жінок-казашек, удостоєних високого звання Героя Радянського Союзу. Народилася вона в аулі Булак Хобдінского району Актюбінської області. Алія рано втратила батьків і виховувалася у дядька. Незадовго до війни вона потрапила в один з дитячих будинків Ленінграда. На початку війни дитячий будинок евакуювали в Рибінськ. Тут Алія подала заяву до військкомату з проханням надіслати її на фронт і була зарахована в снайперську школу. У жовтні 1943 року вона прибула на Ленінградський фронт.
учень:Єфрейтор Алія Молдагулова не раз виявляла мужність і відвагу в боях. В останньому боювона знищила 28 фашистів. Смертельно поранена, Молдагулова продовжувала в упор розстрілювати наступаючих гітлерівців. Командування частини, де служила Алія, писало Центральному Комітету Компартії Казахстану: «Вам, дорогі товариші, від імені командування частини спасибі за таких полум'яних патріотів, якою була Алія Молдагулова. Її ім'я безсмертне і належить великому народу Союзу Рад. У нас до вас прохання: розкажіть казахському народу про її подвиги і безмежної відданості нашої Батьківщини ».
Відероліков «Героям ВВВ присвячується» уривки про подвиг А. Молдагуловой.
учень:
Знання історії Казахстану, історії нашої армії, знання того, як жили і працювали наші попередники, як відстоювали свою незалежність і землю від поневолювачів необхідно, так як це виховує борг перед Батьківщиною. Справи і подвиги наших славних батирів, героїв, ветеранів Великої Вітчизняної війни, легендарних військових полководців сучасності - це приклад непідробного мужності і героїзму, приклад наслідування для тих, хто присвятив себе служінню Батьківщині. Рівняючись на них, молоді люди стануть справжніми патріотами.
Учитель проводить анкетування, роздає конверти командам Додаток №1.
Анкета
I. Для мене «патріот» - це людина, яка (вибрати з перерахованих тільки 3 твердження):
1. любить Батьківщину;
2. пишається Батьківщиною, переживає за неї;
3. готовий стати на захист Батьківщини;
4. відданий Батьківщині і відстоює її інтереси;
5. поважає людей всіх національностей;
6. співчуває своєму народу;
7. захищає інтереси тільки свого народу.

II. Для мене поняття «Батьківщина» і «держава» (вибрати тільки одне твердження):
1. тотожні;
2. мають різне значення.
III. Для мене поняття «Батьківщина» - це (вибрати тільки одне твердження):
1. місце, де я народився і живу (місто, село);
2. рідна сім'я, рідний будинок;
3. Казахстан в цілому;
4. інше.
IV. Риси характеру, властиві людині-патріоту (вибрати з перерахованих тільки 3 твердження):
1. відповідальність;
2. справедливість;
3. стійкість;
4. відданість;
5. рішучість;
6. терпимість;
7. подяку;
8. старанність.

Хлопці на промінцях Сонця приклеюють на дошку свої відповіді на питання «Хто такий« патріот »?
учитель:«Патріот, хто він?»
1. Кожен, хто любить те місце, де народився і виріс
2. Той, хто любить і не забуває свою матір, свій будинок
3. Хто з гордістю усвідомлює, що немає на Землі країни вище від нашого.
4. Казково багата природа Казахстану. Той, хто не тільки любить, але і охороняє природу.
5. Чи готовий стати на захист Вітчизни
6. Обстоює престиж своєї країни
7. Знає державну символіку
8. Чи готовий віддати своїй батьківщині всі сили і здібності
9. Патріот той, хто прикрашає Батьківщину своєю працею
10. Будує своє майбутнє, пов'язуючи його тільки з своєю батьківщиною
11. Чи знає свою рідну мову
12. Чи знає історію своєї країни, пишається своїми предками.
учитель: Державна незалежність РК - головна передумова формування казахстанського патріотизму. Незалежність нашої держави є яскравим символом гордості і казахстанського патріотизму. Особливу увагу хотілося б приділити державних символів, як символам незалежності, формує казахстанський патріотизм.

Проведемо вікторину «Як ми знаємо символіку Казахстану?»

ведучий: У всі часи і у всіх народів державні символи були атрибутами державності і незалежності. Під покровом прапорів і гербів люди йшли на великі подвиги. Казахстан - наша спільна Батьківщина. Любов і повага до своєї країни починається з поваги державних символів, Які повинні служити основою для всього багатонаціонального держави.

Вікторина
Завдання 1.
Визначте що визначає кожен символ на Гербі і прапорі РК. Наклейте їх на лист відповідей.
відповідь:Беркут уособлює духовне начало, піднесення, перемогу, гордість, висоту і силу. Тулпар - небесний кінь. Він, як птах, має крилами і може в одну мить перенестися куди завгодно. Ці тварини, згідно з повір'ям, віддані своїм господарям, неймовірно розумні, вміють говорити на мові людини і завжди допомагають своїм господарям мудрою порадою. Крилатий кінь - це символ сонця, життя і світла. Він символізує життя, плин часу, швидкість, розум, мудрість, мужність і благородство, а високо підняті крила як би оберігають
Шанирак - це частина юрти, центральний отвір для диму в куполі юрти. Це Двері Сонця і Врата Неба.
Завдання 2.
прапор
1. Якого кольору прапор Республіки Казахстан? (Блакитний)
2. Що зображено з краю на прапорі Республіки Казахстан? (Казахський національний орнамент)
3. Що зображено в центрі прапора Республіки Казахстан? (Сонце і ширяє орел)
4. Хто є автором прапора? (Шәкен Ніязбеков)
5. Продовжіть такий вираз: «Повага до Прапору - це повага ...» (... до держави, його народу і його історії)
6. Вексіологія - це ... (наука про прапори)
7. Як звучить слово прапор на казахською мовою? (Ту, жала)
Герб
1. Як звучить слово герб казахською мовою? (Елтаңба)
2. Як називався у казахів знак роду, синонім герба? (Таңба)
3. Назвіть авторів герба Республіки Казахстан? (Архітектори: Жандарбек Мәлібеков, Шота Уаліханов)
4. Як називається частина юрти, що символізує на гербі промені сонця? (Уиқ)
5. Що символізує на гербі п'ятикутна зірка? (Відкритість Республіки Казахстан для співпраці всіх континентах)
6. Вкажіть вірний перелік основних елементів герба Республіки Казахстан? (Шаңирақ, уиқ, тұлпар, зірка, напис «Казахстан»)
7. Геральдика - це ... (наука про герби)
Гімн
1. Хто є автором музики до гімну Республіки Казахстан? (Композитор, народний артістРК-Шамші Колдаяков)
2. Назвіть авторів тексту гімну Республіки Казахстан (Жумекен Нажімеденов, Нурсултан Назарбаєв)
3. Де вперше і коли пролунав новий гімн Республіки Казахстан? (На інавгурації Президента 11 січня 2006 року)
4. Як перекладається з грецької слово «гімн»? (Урочиста пісня)
5. День народження нового гімну країни? (10 січня 2006 року)
6. Яка патріотична пісня стала основою нового гімну Республіки Казахстан? (Менің Қазақстаним)
Завдання 3. «Мужі Казахстану»
1. Видатний державний діяч, Якому вдалося відновити територіальні володіння казахів, люди ще за життя називав «Аруак», посланий Аллахом для звершення великих справ. (Аблай хан).
2. Хто автор твору «Шлях Абая»? (Мухтар Ауезов)
3. Назвіть прізвище командира 316 стрілецької дивізії, сформованої в місті Алмати. У дні оборони Москви дивізія перебувала на Волоколамському шосе. (І.В.Панфілов).
4. Просвітитель, мандрівник, етнограф, дослідник історії та культури народів Середньої Азії і Казахстану. «Як блискучий метеор промайнув він над нивою сходознавства» писав про нього, оцінюючи його творчість в 1870 році, російський вчений - сходознавець Веселовський. (Шоку Уаліханов).
5. Назвіть першого казахстанського космонавта. (Тохтар Аубакиров)
творчі завдання
1. Підберіть близьку за змістом російське прислів'я до казахської «Жолдасиң жақси Болсам, өзің де жақси боласиң" (Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти)
2. Що вважається символами Незалежної Казахстану, крім Герба, Прапора та Гімну? (Беркут, юрта, домбра, тюльпан, барс, золота людина, Байтерек і т. Д.)
3. Підберіть близьку за змістом російське прислів'я до казахської «Отансиз адам - ​​ормансиз бұлбұл» (Людина без батьківщини - соловей без лісу)
4. Які 7 національних страв ви б поставили на святковий дастархан? (Бесбармақ, бауирсақ, қимиз, шұбат, құрт, айран, қуирдақ)

Рефлексія: Відеоролик з піснею Я- казах
учитель:
Гостинністю славляться казахи, Так було споконвіку,
Звичай у народу є такий: Чи знайде тут гість і їжу, і надійний дах!
Нехай навіть юрта не багата, Адже гість для кожного казаха - це свято!

Хочу подякувати гостей, які прийшли до нас на наш захід і всіх хлопців нашого класу, які брали активну участь. Закінчити наш класний годину я хочу словами древнього побажання казахів, покладеного в основу державного герба:
"Нехай буде високим твій шанирак, широкими твої стіни і міцної основа твого будинку
Світ -Сонечко і дітям,
Світ - природі, світ -навесні!
Світ - билинці, світ - планеті!
Світ - всім людям на Землі!