Урок «Подорож в країну букв

Юлія Йордан
Конспект заняття «Подорож в країну букв і звуків»

« Подорож в країну букв і звуків»

МЕТА. Сприяти розвитку звуко - буквеного аналізу. Сприяти розвитку фонематичного сприйняття. Ознайомити з згодним твердим звуком Ц. Вчити інтонаційно виділяти звук Ц в словах. Ознайомити з друкованою буквоюЦ як письмовим знаком звуку -ц-. Вчити писати друковану букву Ц. Вчити дітей відгадувати загадки.

Розвивати логічне мислення, пам'ять. Вчити розуміти поетичні порівняння, що лежать в основі загадки. Удосконалювати навик читання.

Продовжувати вчити проводити фонетичний розбір слів.

вчити розуміти навчальне завданняі виконувати її самостійно. АКТИВІЗАЦІЯ СЛОВНИКА.

Ознайомити з новими словами «Дирижабль», «Цепелін», «Чапля»і

їх значенням. РОЗВИВАЮЧА СЕРЕДА.

Графічне зображення літери Ц. Картинки із зображенням курчати, курки, зайця. Табліца- трикутник на розвиток зорового поля. магнітні літери. Картки з предметами на кожну дитину. Картки зі складовими кульками (Для кожної дитини). картки дидактичної гри «Збери розсипані літери» (Для кожної дитини). Об'ємне зображення дирижабля з фігурками курки, курчати, зайця

Хід ЗАНЯТТЯ.

Хлопці, зараз ми з вами вирушимо в подорож по Океану Букв. Але, перш, ніж це зробити, нам необхідно підняти наш настрій. адже в подорожможна вирушати тільки з хорошим настроєм.

Який сьогодні день? Похмурий, похмурий, світлий або сонячний? Який настрій викликає у нас така погода?

А знаєте, що треба зробити, щоб поліпшити настрій, щоб на душі стало тепло і спокійно? Треба посміхнутися.

(Звучить музика)

Зараз ми з вами зробимо подорож по островах Океану Букв і звуків. щоб наше подорожвийшло вдалим і ми могли вільно спілкуватися з

місцевими жителями, нам необхідно провести звукову зарядку. ЗВУКОВА ЗАРЯДКА.

Летіла муха біля вуха: Ж-ж-ж! Летіла оса близько носа: С-с-с! повзла змія: Ш-ш-ш! скакала конячка: Цок, цок, цок! гарчав тигреня: Р-р-р! Летів комар і дзвенів: З-з-з!

Але що це? сонечко заслонила хмаринка: Була тиша (3 рази тихо)

Раптом гуркотом грому змінилася вона. Трах-тарарах! (3 рази голосно).

І ось вже дощик тихенько, ти чуєш? Закапав по даху. (3 рази тихо).

(Звучить фонограма природних звуків) . -Ось тепер ми з вами готові до подорожі. На чому можна подорожувати по океану Букв? (Пропозиції дітей).

Я пропоную полетіти на дирижаблі. Діріжабль- це такий літальний апарат який схожий на повітряна куляале має витягнуту форму. У ньому вміщено кілька повітряних куль, А до кошику прикріплений мотор.

Придумав такий літальний апарат німецький конструктор на прізвище Цепелін. Тому дирижаблі часто називають Цепелін

який перший звук в слові«Цепелін»/ -Давайте вимовив цей звук кілька разів.

Як ви думаєте, цей звукголосний або приголосний? Глухий або дзвінкий? (Завжди глухий). Твердий або м'який? (Завжди твердий).

Подивіться на букву Ц.

ось яка буква Ц

З коготочкі на кінці.

Кігтик - царапка,

Як котяча лапка.

Отже, ми вирушаємо. Візьмемо з собою і букву Ц. Щоб нам з вами не було нудно, я запросила ... А кого, ви зараз самі дізнаєтеся.

(Викладаються три картинки: Із зображенням курчати, курки, зайця. На зворотному боці написані їх назви).

Може хто-небудь з вас вже зможе прочитати, хто ж це? - Як ви думаєте, чому саме їх я запросила? -Визначте позицію літери Ц в кожному слові. -А тепер в путь!

Ось ми підлітаємо до острову Голосних букв. Що можна про них сказати? ЛітераЦ може подружитися з ними, Давайте подивимося, що з цього вийде.

ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ (Розвиток зорового поля)

голосні звуки дуже веселі. Чому? (Їх можна співати)

Так давайте пожартуємо з ними.

ГРА: «ПРИДУМАЙ чистоговорки».

ЄЦ, ец, ец- летить синій огірок.

Цо-цо-цо- села муха на ганок.

Ца, ца, ца- у Сергія два обличчя. і т. д. А тепер вирушаємо далі. Подивимося по карті, де ми знаходимося. Ми підлітаємо до острову Згодних букв.

Що ви можете про них сказати? На острові хтось господарює. Спробуйте відгадати хто, а відгадку складіть з букв

На одній нозі стою,

У воду пильно дивлюся, тичу дзьобом навмання,

Шукаю в річці жабенят. (ЦАПЛЯ)

Скільки складів у слові «Чапля» ?

скільки приголосних букв?

скільки голосних букв?

А ось якийсь лист. Подивимося, що в ньому написано.

«Привіт, мене зараз немає вдома. Хто хоче відвідати мій острів, той повинен виконати всі мої завдання.

1. КАРТКИ З ПРЕДМЕТАМИ. Обвести кружечками предмети, в назві яких є звук Ц.

Хлопці, давайте спробуємо написати букву Ц в повітрі. Візьмемо ручку правильно, випрямимо спинки, а тепер напишемо.

2. складового ШАРИКИ.

перед голосними буквами, Намальованими на кульках, надрукуйте буквуЦ і прочитати отримані склади.

3. Придумайте слова, що закінчуються на склади:

Ца- курка, синиця ...

Цо- кільце, особа ...

Ци- пташенята, ковалі ...

Молодці! А зараз ми трошки пограємо на цьому острові. Зараз кожен з вас перетвориться на чаплю.

Фізкультхвилинки.

Дуже важко так стояти

Ніжку на підлогу не спускати

І не падати, не хитатися,

За сусіда не триматися.

(Стійка на одній нозі).

Чапля ходить по болоту (ходьба,

Шукає в очеретах когось (Нахили)

Шукає чапля жабенят (розведення рук в сторони ,.

Втекти вони хочуть (Біг).

Чапля в воду нахилилася (нахили,

В озерці вона порилася,

Підняла з рибкою дзьоб (прогнути спину,

Зірвалася рибка. Плюх! (Присідання)-Хлопці, а ви знаєте, як виникло слово «Чапля»?

Око походить від слова «Чапати», Т. Е. Повільно пересуватися, пам'ятайте казку «Лисиця і журавель»?

Як вони ходили один до одного по болоту?

ПАП, чап, чап ... Вони не ходили, а «Чапаєв».

Йти по болотистій місцевості майже неможливо швидко: Ноги в грязі грузнуть. Одну витягнеш, інша загрузла, а бруд під ногами як би розмовляє: -Чап- чап.

Але птіцу- то назвали чапля, а не чапля. Справа в тому, що в окремих селах і селах замість звуку-ч-вимовляють -ц-.

А тепер давайте повертатися назад, зараз ми полетимо кал морем букв. Море не спокійно, там страшний шторм. Зараз я загляну в лист чаплі і дізнаюся, що треба робити.

отримують слова: Заєць, огірок)

Море заспокоїлося, можна летіти.

Де ви сьогодні побували?

Які нові слова ви дізналися? (Дирижабль, цепелін, чапля).

Давайте напишемо цю буквуза допомогою рахункових паличок.

У нас вийшла посадкова смуга. Чи захоче чапля відвідати нас і знайде наш дитячий садокза цими буквах.

Публікації по темі:

Логопедическое заняття «Диференціація звуків [ж] - [ш] і букв Ж-Ш в складах, словах, пропозиціях»Цілі навчальні: закріпити у дітей знання про звуки і букви «Ж - Ш»; диференціювати літери «Ж - Ш» в словах, пропозиціях. Цілі корекційно.

Конспект фронтального логопедичного заняття Диференціація звуків [Б] - [П], букв Б - П. (підготовча група)Тема: диференціація звуків [Б] - [П], букв Б - П. Мета: закріплення досвіду диференціації звуків [Б] - [П], букв Б - П. Завдання: Освітні :.

Конспект інтегрованого НСД з дітьми групи комбінованої спрямованості «Подорож в країну голосних звуків і букв»Конспект інтегрованого НСД з дітьми підготовчої групикомбінованої спрямованості «Подорож в країну голосних звуків і букв».

Конспект НСД з дітьми старшого дошкільного віку «Закріплення звуків [А], [У], [О], [М], [C], [Х] ​​і букв А, У, О, М, C, Х»Конспект НСД з дітьми старшого дошкільного вікуЗакріплення ЗВУКОВ І ЛІТЕР А У О М С Х. Завдання: Вчити дітей знаходити знайомі звуки :.

Інтегрований урок англійської та російської мови

по темі

« A trip to ABC country »(« Подорож в країну букв »)

вчитель англійської мови

МБОУ ЗОШ №4

м Апатити

Мурманська обл.

Пояснювальна записка

"Хто не знає іноземної мови,

той не знає свого власного ".

Йоганн Вольфганг Гете

Приступаючи до вивчення іноземної мови, нам доводиться згадувати правила рідної мови. Порівняння, точно і стисло викладене, допоможе швидше і легше розуміти будову англійської граматики. У даній розробці представлений урок по темі: «A trip to ABC country »(« Подорож в країну букв »). Це інтегрований урок, який представляє собою систематизування знань всередині певної дисципліни (англійська мова), а так же синтез фактів, понять двох дисциплін - російську мову і англійську мову, перехід від розрізнених фактів до їх системі, уточнення картини світу. Така інтеграція направлена ​​на "спресованості" матеріалу в більш великі блоки, що, в кінцевому рахунку, веде до зміни структури змісту дисципліни. У цьому сенсі інтегрований зміст є інформаційно більш ємним і направлено на формування здатності мислити інформаційно ємними категоріями.

Необхідність створення уроку подібного типу і теми обумовлена ​​низкою факторів: часто учням складно розмежувати поняття і явища рідної та іноземної мови, погано розвинений навик «перемикання» з однієї мови на іншу. На початковому етапі навчання це часто проявляється в тому, що учні не відчувають різниці між буквами англійської та російської алфавітів, якщо зовні вони виглядають однаково. Важливо допомогти учневі на даному етапі побачити цю різницю і закріпити результат. У початкових класах важливо сформувати мотивацію до вивчення іноземної мови, показати, що у них вже є перші успіхи - знання алфавіту, сформувати емоційне ставленнядо школи і навчальної діяльності.

План-конспект уроку

Виховна мета: 1) Створення умов для розвитку у дітей інтересу до іншомовної культури. 2) Забезпечення максимального сприяння розвитку потенційних можливостей особистості дитини, здатності до творчої думки.

Розвиваючі цілі (психологічний аспект): 1) формування в учнів внутрішньої мотивації до вивчення англійської мови і культури, розвиток у дітей уваги і сприйняття, слухової пам'яті, мислення та уяви, здібностей до аналітичної діяльності; 2) розвиток навчально-інтелектуальних умінь: узагальнення, порівняння; розвиток здатності до мовної здогадки і вміння мислити абстрактними категоріями; розвиток комунікативних умінь логічно викладати висловлювання і обґрунтовувати свою точку зору.

Освітня мета:повторення букв англійського алфавіту і робота над складними для сприйняття учнів буквами, за рахунок зіставлення англійської та російської абеток.

Практичні цілі (навчальний аспект): 1) Розвиток навичок і умінь усного мовлення. 2) Закріплення знання порядку букв англійського алфавіту, графічного образу, сприйняття на слух. 3) Виявлення подібності та відмінності англійської та російської алфавіту. 4) Розширення потенційного словника учнів за рахунок нових слів. 5) Формування вміння бачити помилки і виправляти їх.

Засоби навчання та обладнання:УМК по англ. яз. "Enjoy English 2" автори Биболетова М.З., Денисенко О.А., Трубанева М.М., дошка, комп'ютер з мультимедійним проектором, два комп'ютери з підключенням до інтернету, навчальна і навчально-методична література, Таблиці "Алфавіт російської мови", "Алфавіт англійської мови", набір букв англійського алфавіту, набір картинок, презентація до уроку (як наочність і функціональний матеріал із завданнями для роботи на уроці), навчальна комп'ютерна програмадо УМК «Enjoy English» для 2 класу - Enjoy the ABC

Міжпредметні зв'язки:російська мова

Тип уроку:

за формою: урок-гра.

Основний дидактичний метод:словесний, репродуктивний, евристичний.

технології:ігрові, групові, здоров'я зберігаючі.

Приватні методи і прийоми:колективна, групова, індивідуальна, фронтальна робота.

клас: 2 клас (перший рік навчання, 2 години на тиждень), урок розрахований на одну підгрупу (12 - 15 осіб).

Тривалість уроку: 45 хв

короткий плануроку

етап уроку

мета етапу

форма роботи

Пед.техно-логія

матеріал

I. Початковий етап

1.Організа-ційний момент.

3 хвилини

позначення теми і мети уроку; створення сприятливої ​​атмосфери, формування мотивації учнів до

навчальної діяльності за допомогою актуалізації ситуації успіху

минулих занять

фронталь-ва

ІКТ, здоров'я-березі-щая

презен-тація

2. Мовна зарядка

4 хвилини

підготовка

учнів до іноземної мови,

правильному інтонаційному,

фонетичному

оформлення мови

колектив-ва

ІКТ

приложе - ня «Enjoy the ABC»

II. основний етап

33 хвилини

1. Повторення голосних і приголосних англійської мови.

4 хвилини

повторення алфавіту, голосних і приголосних, активізація вивченого матеріалу;

фронталь-ва

Картки з буквами англійс-кого алфавіту

2.Сопостав-ня букв англійського і російського алфавітів

10 хвилин

активізація вивченого англійського алфавіту, тренування навички зіставлення, розвиток фонематичного слуху

индивидуаль-

ная, групова

технологія співробітництва,

ігрова, групповаяБ ІКТ

Презенту-ція, розмальовки,

3. Физминутку

2 хвилини

попередження стомлюваності

колективна

Здоров'я-сберегающая, ІКТ

Презенту-ція

4. Конкурс капітанів, самостійна роботаз самоперевіритися-кою за зразком

4 хвилини

застосування отриманих навичок,

індиві-дуальна

ігрова, ІКТ

презенту-ція, он-лайн гра, картки

5. Робота з англійською та російською алфавітами

6 хвилин

розвиток вміння працювати в групі, повторення порядку букв англійського алфавіту, розвиток навичок зіставлення,

зняття напруги

групова

ігрова

картки з англійс-ким і російським алфавіту-ми

6. Повторення вивченого матеріалу

7 хвилин

Активізація застосування лексики, розвиток навички колективної роботи

групова

ігрова,

технологія співробітництва, ІКТ

презенту-ція

III. Заключи-вальний етап. Рефлексія навчальної діяльності.

5 хвилин

підведення підсумків, виставлення оцінок,

оцінка власної діяльності на уроці; фіксація недозволених труднощів, якщо вони є, як напрямків майбутньої навчальної діяльності; вручення грамот.

групова

ІКТ

презенту-ція

хід навчального заняття

    Початковий етап

    1. організаційний момент. Повідомлення теми і цілей уроку.

учитель : Good morning, boys and girls! I am glad to see you again!

учні : Good morning, teacher! We are glad to see you too!

учитель : Thank you, sit down. Are you ready to start?

учні: Yes , we are !

учитель: Діти, ви дуже добре працювали на минулих заняттях. Сьогодні на уроці ми зробимо захоплюючу подорож, подорож це незвичайне, в країну, про яку ви вже чули, але на глобусі нам її годі й шукати. Це країна букв! Там живуть чоловічки-літери. Що найдивніше - в цій країні по сусідству живуть різні чоловічки: англійські та російські. Перед тим, як відправитися в подорож, запишіть в зошити, коли ми вирушаємо(Учні записують дату в зошит) і наш маршрут (записують тему з дошки). (Презентація: слайд №1).

A trip to ABC country

А для того, щоб дістатися до цієї країни нам потрібно сісти в чарівний поїзд(Презентація: слайд №2).

    1. Мовна зарядка:

учитель: Вам не нудно їхати в поїзді? Давайте разом заспіваємо пісеньку про чарівних чоловічків, про англійські букви!

Р

абота з навчальною комп'ютерною програмою до УМК «Enjoy English» для 2 класу - Enjoy the ABC: учні співають пісеньку «ABC», зображення транслюється на екран.

учитель: А хто знає - як звуть російських чоловічків, які живуть в чарівній країні букв?

Один з учнів перераховує літери російського алфавіту.

учитель : Good for you! Thank you!

    Основний етап. Робота над темою уроку.

    1. Повторення голосних і приголосних англійської мови.

учитель: У нашому поїзді є два вагончика. Давайте поділимося: витягніть зі стосу букв одну картку. Якщо це голосна - вам в перший вагончик, якщо згодна - просимо вас пройти в вагончик №2.

Учні витягають картки з англійськими літерами (картки складені в коробку, яку вчитель проносить між рядами, кількість карток відповідає кількості учнів), перед ними стоїть завдання не тільки дізнатися букву, а й визначити - голосна вона або згодна. Таким чином учні діляться на дві команди, займають свої місця. (Додаток №1)

    1. Зіставлення букв англійського і російського алфавітів

учитель: Хлопці, чарівна країна букв - дуже древня. Там живуть добрі і розумні чоловічки, але вони постійно про щось сперечаються. Давайте допоможемо человечкам, а заодно з'ясуємо, який вагончик найшвидший і дружний! Отже, про що ж вони сперечаються:

    В якому алфавіті більше букв? В англійською або російською?(Презентація: слайд №3, слайд №12)

Учні радяться і дають відповіді, записавши їх на папір, учитель перевіряє і присуджує 1 бал ( «посмішку») за вірну відповідь. Далі в ході уроку вчитель кожен раз видає перемогла команді «посмішки».


(В презентації кнопка «Відповідь» веде до вірного відповіді на питання, кнопка «Чому» веде до алфавитам, де підписано кількість букв, як англійської, так і російської алфавітів).

    Excellent ! В англійській і російській алфавітах є літери, які пишуться однаково. Перед вами лежать розмальовки. Виділіть кольоровим олівцем ці літери.(Презентація: слайд №4).

Учні працюють з розмальовками. (Додаток №2)

    Well - done ! Дивно, але як же багато чоловічків-букв, схожих на один на одного! А як ви думаєте, чи однаково вимовляються ці літери? Нехай з кожного вагончика до мене підійде один пасажир і спробує справитися з цим завданням.(Презентація: слайд №4. Кнопка «Питання»)

З кожної команди виходить один учасник, по черзі вони називають букви парами: англійська - російська. Перевірка відповідей - Слайд №13, кнопка «Відповідь». Під кнопкою «Допомога» знаходиться слайд з буквами англійського алфавіту, однаковими за написанням з російськими буквами, кожна буква озвучена.

    1. Физкультминутка

учитель: Хлопці, ми з вами вже довго їдемо в нашому поїзді, ви не втомилися?Now let's have fun! Stand up and sing this song with me! (Презентація: слайд №5)

Hands up!

Hands down!

Hands on hips!

Sit down!

Hands up!

To the sides!

Bend left!

Bend right!

One, two, three! Hop!

One, two, three! Stop!

Stand still!

Учні, вставши біля парт, співають пісню і повторюють рухи за вчителем.

учитель : Well-done! Sit down, please!

    1. Конкурс капітанів, самостійна робота з самопроверкой за зразком

учитель: Хлопці, ви вже довели, що пасажири нашого поїзда - дуже дружні і кмітливі! А давайте виберемо по одній людині з команди, найшвидшому і спритному. Для них буде окреме завдання!

Учні вибирають по одній людині від команди (2 людини). Вони сідають за комп'ютери з виходом в Інтернет і виконують он-лайн завдання з сайту:

На виконання завдання відводиться 1 хвилина. За цей час учні повинні виконати ряд однотипних завдань (оптимально вибирати 10-15 завдань, в залежності від рівня підготовки учнів): знайти відсутню букву в рядку з шести англійських букв. Перемагає той, хто виконає завдання першим і без помилок.


учитель: А поки хлопці виконують завдання, ми з вами дізнаємося, хто ще живе в чарівній країні. Це величезна зачароване тварина. Хто це? Зараз дізнаємося! Для цього візьміть картки і з'єднайте на них точки в алфавітному порядку.

На партах у учнів вже лежать картки із зображенням (Додаток №3, Презентація: слайд №6). Учні з'єднують точки, на зображенні вони бачать кита. Для самостійної перевірки вчитель показує Слайд №7 із зображенням виконаного завдання.

учитель: Хто ж там з'явився?

учні: Це кит!

учитель : Say it in English.

учні : It is a whale!

учитель: Yes , it is ! А тепер давайте дізнаємося, хто з наших капітанів першим зміг виконати всі завдання!

Уже можна підбити підсумки завдання для капітанів.

    1. Робота з англійською та російською алфавітами

учитель: Ось ми і прибули в чарівну країну! Що ж ми бачимо? Ох, який тут безлад! Все чоловічки переплуталися! Давайте допоможемо! Розберіть літери на дві стопки: в одній - англійський алфавіт, в іншій - російський. Зберіть їх в алфавітному порядку.

На столах у кожної команди лежать картки з англійськими і російськими буквами (Додаток №1, №5), учні розбирають їх на дві стопки. Гра закінчується, як тільки перша команда впорається із завданням.

Учні: We are ready!

учитель : How smart you are! Wonderful!

    1. Повторення вивченого матеріалу

учитель: Хлопці, ви здивуєтеся, але в чарівній країні нам вже багато знайоме! Виявляється, багато англійські слова ви знаєте давно! Подумайте і запишіть якомога більше слів, які звучать однаково (схоже) російською та англійською мовами.

(Презентація: слайд №8. Кнопка «Завдання»: вискакує завдання: Назвіть якомога більше слів, які по-російськи і по-англійськи звучать однаково. Кнопка «Підказка»: демонструється картинка, де зображені предмети, назви яких вимовляються однаково. Слайд №11)

На виконання завдання учням відводиться 5 хвилин. Свої відповіді вони записують на аркуш паперу.

учитель : And now, please, tell me, what are these words?

Учні зачитують слова, які змогли згадати. Перемагає та команда, яка змогла назвати найбільшу кількість слів.

    Заключний етап. Підведення підсумків уроку.

учитель: Хлопці, сьогодні ми здійснили захоплюючу подорож в країну букв, де разом живуть літери з російської та англійської алфавітів. Що нового ви дізналися?

учні: В англійському алфавітіменше букв, ніж в російській! Є букви в англійській і російській мовах, які пишуться однаково, а вимовляються зовсім по-різному, їх не треба плутати! А ще, що ми вже знаємо багато англійських слів, Вони є і в російській мові!

учитель: Сьогодні ви добре попрацювали. Обидві команди довели, що вони дуже кмітливі і дружні!Thank you! Good buy!

учитель підраховує бали за урок, виставляє оцінки, вручає грамоти перемогла команді. (Презентація: слайд №9, №10. Додаток №4)

Список літератури та інших джерел,

використаних для підготовки до уроку:

    Англійська мова: англійська з задоволенням / Enjoy English: Підручник для 2 кл., Общеобразов. уста. - Обнінськ: Титул, 2010 року.

    Англійська мова. 5-11 класи: нестандартні уроки за підручниками Т.Б. Клементьєва, В.П. Кузовлева, І.М. Верещагіній / авт.-упоряд. Е.Л. Базаркіна. - Волгоград: Учитель, 2007.

    Граматика англійської мови. Ігри на уроці: 2-3 класи: до підручників М.З. Биболетова і ін. «Enjoy English. 2, 3 клас »/ Е.А. Барашкова. - М .: Видавництво «Іспит», 2008.

    Дзюіна Є.В. Ігрові уроки і позакласні заходина англійською: 5-9 класи. М.: ВАКО, 2007.

    Комаров А.С. Ігри та п'єси в навчанні англійської мови. Вид. 2-е - Ростов н / Д: Фенікс 2009

    Паоне М., Грет К. Давайте пограємо !: Ігри на англійській мові для всіх. - СПб .: КАРО, 2007.

    Поурочні розробки з англійської мови до підручника Биболетова М.З. і ін., "Enjoy English - 2 кл." Титул 2010

    Збірник вправ з навчання правилам читання на уроках англ. мови в початковій школі: Посібник для вчителів загальноосвітніх установ / упоряд .: Н.Ю. Козинюк, Н.В. Шудейко. - 2-е вид. - Мозир: Білий вітер, 2012.

    Філіпченко М.П. Скоромовки англійською мовою: Tongue -twisters for all / Ростов н / Д .: Фенікс, 2011 року.

    Навчальна комп'ютерна програма до УМК «Enjoy English» для 2 класу - Enjoy the ABC

Ресурси мережі Інтернет:

    http://www.primaryonline.co.uk/sitetour/pol/alpha1.html

    http: // www.

    http:// allgraf . net / uploads / posts /2011-07/1309513796_553040 df 61 f 6. jpg

мета: підтримувати інтерес до інтелектуальної діяльності, бажання грати, проявляючи наполегливість, цілеспрямованість, взаємодопомога, закріпити у дітей знання отримані раніше.

завдання:

  • Удосконалювати вміння дітей в розподіл слів на склади, в складанні пропозицій, знаходження місця звуків в слові.
  • Розвивати мислення і мова дітей, фонематичний слух, сприйняття, уваги, пам'яті, словесно-логічного мислення.
  • Виховувати вміння надавати допомогу товаришам, домовлятися про спільну діяльність, формувати навик самоконтролю і самооцінки.

попередня робота : Читання оповідань і прислів'їв про дружбу, робота з дітьми по мнемотабліцам і складовим таблицями.

Індивідуальна робота: спонукати до активної мовної діяльностімалоактивних дітей.

Словникова робота: пропозиція, голосний звук, приголосний звук, склад. Матеріали: презентація,картинки, карта, звукові схеми, складові таблиці, картки з прикладами, картки з символами для прислів'я.

Хід заняття.

(Діти заходять в групу з приймальні, стають півколом).

вихователь: Хлопці, подивіться, скільки до нас сьогодні прийшов гостей. Давайте з ними привітаємось.

Діти: Доброго дня!

Емоційний настрій.

Вихователь: Яке у вас сьогодні настрій? (Гарне).

Вихователь: І у мене теж гарний настрій. Подивіться, у мене в руці клубочок, але не простий, а чарівний. Ми будемо передавати його один одному і вкладемо в нього наше гарний настрій. (Діти передають клубочок один одному з рук в руки). А тепер візьміться за руки і закрийте очі. Подивіться, що сталося з нашим клубочком? Ми передали йому наше гарний настрій, і він став великим.

Хлопці, королева Знань запрошує нас в країну Абетки, де хоче відкрити нам один з головних секретів. Але цей секрет зашифрований. Щоб його відгадати необхідно подолати випробування, за які ви будете отримувати літери. Подолати випробування зможуть самі відважні.

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, що могла зашифрувати Королева Знань? Як же нам дізнатися цей секрет?

діти: Відправитися в подорож?

вихователь: Як же ми відправимося в подорож, якщо не знаємо куди йти?

діти: (Потрібна карта).

вихователь: Дійсно. Подивіться, Королева Знань приготувала для нас скриню. Можливо, там зберігається карта. Але скриня відкриється в тому випадку, якщо ми правильно виконаємо розминку «Відповідай правильно».

вихователь: З чого складається наша мова? / Кидаю м'яч дитині, і він відповідає /. (Мова - це слова, пропозиції)

З чого складаються пропозиції? (Пропозиції - слова, які дружать між собою).

З чого складаються слова? (Складів, звуків)

Які звуки ви знаєте? (Голосні і приголосні).

Які бувають голосні звуки? (Ударні і ненаголошені)

Приголосні звуки? (Тверді і м'які, дзвінкі і глухі).

вихователь: Молодці, хлопці ви правильно відповіли на всі питання. Заповітна карта у нас в руках.

вихователь: Давайте її уважно розглянемо і вирушимо в дорогу. На карті виділені букви - зупинки.

вихователь: Хлопці перша зупинка буква «Б». Ми з вами опинилися в місті Буквоград. Хлопці, як ви думаєте хто жителі цього міста?

діти: Букви.

вихователь: Хлопці, подивіться в Буквограде пройшов дощ і зіпсував багато букв. Як нам повернути їм колишній вигляд?

діти: Домалювати за допомогою олівця.

(Діти у мольбертів по людини домальовують літери).

вихователь : Хлопці, ми впоралися із завданням і жителі міста Буквоград залишили нам букву Д.

вихователь: Хлопці, для того, щоб рухатися далі кожен з вас повинен придумати слово на цей звук.

вихователь: Подивіться, наступне місто в якому ми опинилися - місто Звукоград. На карті він позначений буквою З. Як ви думаєте хто жителі цього міста?

діти : Звуки.

вихователь: Головний житель цього міста - Чарівний Гном приготував для вас картинки, але вони розбилися. Візьміть кожен по шматочку і знайдіть собі пару.

вихователь : Чарівний Гном віддасть нам наступну букву, якщо ви підберете до кожної картинки звукову схему. Але будьте уважні, гном може вас запитати.

Діти виконують завдання.

вихователь: Молодці, хлопці! Ви вірно виконали завдання. Чарівний Гном дарує нам наступну букву. (Р)

вихователь: Хлопці, ну що щоб відправитися далі в шлях потрібно знову звернутися до карти. Подивіться, щоб рухатися далі до наступної зупинки нам потрібно перейти річку.

Міст через річку. Гра «Ланцюжок слів»

Але моста немає. Я пропоную побудувати місток самим. Подивіться, тут лежать цеглинки. На них намальовані картинки. Як ми можемо побудувати з них місток?

діти: викласти ланцюжок з слів в вигляді містка.

(Буква У)

Слон - ніж - жираф - прапор - гриб - метелик - кавун - паркан - кермо - лист - трикутник - колос.

вихователь: Реябята, давайте подивимося на карту. Яка ж наша наступна зупинка.

діти: Буква «П»

вихователь: Ми і опинилися в місті Пропозицій.

Жителі цього міста дуже люблять грати. Але вони віддадуть наступну букву в тому випадку, якщо ми пограємо з ними в цікаву гру, яка називається «Жива стрілка». (БУКВА Ж)

«Жива стрілка»

цілі: закріплювати вміння складати речення; вправляти в бігу по колу і зупинці по сигналу; виховувати цілеспрямованість.

устаткування: картинки, сумка, нагрудник зі стрілкою.

У центрі кола знаходиться дошкільник, який зображає стрілку. Поруч з ним на підлозі стоїть сумка з картинками. Дитина крутиться навколо себе, витягнувши вперед праву руку. Діти, взявшись за руки, йдуть по колу зі словами:

Наша стрілка пожвавилася,

Швидко, швидко закрутилася!

Зроби коло і озирнися,

А тепер зупинись!

«Стрілка» зупиняється і вказує на дитину. Той дістає з сумки ведучого картинку. Ведучий просить дитини скласти пропозицію з 2,3 і більше слів.

вихователь: Хлопці, нам пора рухатися далі. Подивіться на карту, назвіть наступну зупинку.

діти: Буква С.

вихователь: Навколо себе повернись, в Слогограде опинися. (Діти виконують з закритими очима).

Подивіться, хлопці слова розсипалися на шматки, на склади. Щоб правильно зібрати слово, вам потрібно вирішити по 2 приклади. Числа які ви отримаєте вирішивши приклади вам потрібно знайти в таблиці, кожне число позначає склад. З цих складів вам потрібно скласти слово. Ми отримаємо наступну букву в тому випадку, якщо вирішимо всі приклади і складемо всі слова. Хлопці для виконання цього завдання вам потрібно розділитися на дві команди. Зліва встаньте ті у кого ім'я починається з голосної, праворуч з приголосної. (Діти вирішують приклади і складають з складів слова).

вихователь: Молодці! Впоралися і з цим завданням. І за це отримуєте букву Б.

Вихователь: Хлопці подивіться на карту. Залишилася одна остання зупинка. Наступна наша зупинка у Королеви Знань.
вихователь: Королева Знань зашифрував для нас прислів'я у вигляді символів. Хлопці ми отримаємо заповітну останню букву в тому випадку якщо відгадає прислів'я.

(Діти на килимі становлять прислів'я і називають її).

Молодці, ви отримуєте останню букву А.

вихователь: Хлопці, ви зібрали всі букви. Тепер все в ваших руках. Ч то потрібно зробити, щоб дізнатися зашифрований секрет Королеви Знань.?

діти: Скласти слово з букв.

вихователь: Яке слово у нас вийшло?

діти: Дружба.

вихователь: Хлопці, Королева Знань хотіла відкрити вам секрет всіх ваших перемог. Це дружба. А ви знаєте хто такі друзі?

Діти: ...

вихователь: це люди, з якими нам легко, цікаво, Які завжди прийдуть на допомогу, не залишать в біді.

вихователь: А зараз, хлопці, я хочу щоб кожен з вас похвалив себе і сказав: «МИ сьогодні молодці, тому що .......»

вихователь: Хлопці, я сьогодні теж хочу похвалити всіх вас. Ви сьогодні, молодці! Ви впоралися з усіма завданнями, гідно пройшли всі випробування, проявили свої найкращі кращі якості. А найголовніше ви були справжніми друзями.

Наша подорож закінчується , а ваша дружба триває!

клас: 1

мета:

  • узагальнення і систематизація знань учнів про пройдені буквах (а, о, у, и, і, б, в, д, к, л, м, н, п, р, т, ш)
  • розвиток фонематичного слуху, мови, мислення,
  • розвиток навичок спільної діяльності.

устаткування:

  • картинки із зображенням двох чоловічків (Тім і Том),
  • картинки для звукового аналізу, ребуси,
  • картинки з деформованими буквами,
  • картинки для складання слів з перших букв,
  • кросворд.

Час проведення: 1 урок.

Хід уроку

I. учитель:Наш сьогодні з вами урок буде незвичайним. Разом з Тімом і Томом ми відправимося в захоплюючу подорож в країну букв і слів. Давайте згадаємо, хто такі Тім і Том?

учні:Тім любить слова, які починаються з м'якого приголосного звуку, Том - з твердого приголосного звуку.

Учитель.А допоможе нам подорожувати веселий паровозик, який швидко доставить нас від однієї станції до іншої. Займіть свої місця в вагоні. Будьте обережні наш поїзд відправляється.

Чух-чух-чух,
Мчить потяг щодуху.
Паровоз пихкає:
Поспішаю, - гуде, -

II. учитель:Ось ми і дісталися до першої станції. Хто прочитає, як називається ця станція? "Музика, що".

звучали

На цій станції живуть звуки. Їх так багато, тому тут завжди гамірно і весело. Підбігли до Тіма і Тому слова і запросилися: "Візьміть нас собою". Давайте допоможемо Тіму і Тому розібратися, які слова поїдуть з Томом, а які з Тімом?

Подивіться на першу картинку. Хто на ній зображений? (Кіт). Хто візьме з собою це слово? Чому?

учні:Це слово візьме Том, тому що звук [к] - твердий.

Самостійна робота:

Слова для аналізу першого звуку: "лижі, лисиця, ножиці, нитки, тигр, сокира, кисті, корова, цибуля, лимон, троянда, редиска, мишка, ведмідь, хом'як, собака, сито, павук, пінгвін".

учитель:Засперечалися Тім і Том. Хто візьме з собою слово "Шишка"? Тім каже: "Це слово моє. Після приголосного йде голосний звук [і] - він показник м'якості приголосного." Чи правий Тім?

учні:Ні, не маю рації. Звук [ш] завжди твердий. Щоб двічі не показувати твердість цього звуку з'явилося правило: Жи - ШИ пиши з буквою І. Тому це слово візьме з собою Том.

учитель:Ну ось, все розмістилися на свої місця і наш поїзд готовий відправитися далі. Вирушаємо!

Фізкульмінутка

Чух-чух-чух,
Мчить потяг щодуху.
Паровоз пихкає:
Поспішаю, - гуде, -
"Поспішаю, поспішаю, поспішаю ..."

III. учитель:Друга станція. Хто може прочитати назву цієї станції? "Складова"

складового

На цій станції нас зустрілися склади на повітряних кульках.

Куди повинні прилетіти кульки, щоб вийшло слово?

(Дві картинки з кульками, на яких зображені склади)

учитель:Склади - великі вигадники. Всім, хто приїжджає на їхню станцію, вони загадують ребуси. Тільки той, хто зможе відгадати слова, зможуть вирушити далі.

відгадування ребусів(Слова, які потрібно відгадати "ВОДА", "ПОДУШКОЮ").

учитель:Наші друзі Тім і Том дуже залишилися задоволеними, як ви виконали завдання. Швидше сідаємо в поїзд, наш поїзд відправляється далі.

Фізкульмінутка

Чух-чух-чух,
Мчить потяг щодуху.
Паровоз пихкає:
Поспішаю, - гуде, -
"Поспішаю, поспішаю, поспішаю ..."

IV. учитель:Третя станція. Хто прoчітает назва цієї станції? Як ви думаєте, хто живе на цій станції?

буковки

На цій станції нас чекає цікава зустріч з буквами, які приходили до нас в гості на уроках. Вони вирішили перевірити, як ви їх запам'ятали і підготували вам випробування.

Випробування 1.

Пустунка - гумка стерла частина букв. Спробуйте відновити букви і прочитайте слова.

Випробування 2.

Розгляньте картинки. Ваші помічники - перші звуки слів. З низ складіть нове слово.

(Картинки: метелик, равлик, кнопки, ворона, и - слово "БУКВИ")

(Картинки: шишка, кіт, оса, лижі, кавун - слово "ШКОЛА")

(Картинки: клубок, ножиці, індик, гусак, ананас - слово "КНИГА")

Випробування 3.

Відгадування кросворда.

По горизонталі По вертикалі
1.
В чай кладу його часом.
Чай стає такою
Смачний, ароматний,
Вітаміном С багатий.
(Лимон)
1.
Хитра шахрайка,
Руда головка,
Пухнастий хвіст - краса.
Хто це?
(Лисиця)
2.
Якщо ти його відточити,
Намалюєш все, що хочеш:
Сонцю, море, гори, пляж.
Що ж це таке?
(Олівець)
2.
Країну чудес відкриємо ми
І зустрінемося з героями,
У сторчках, на листочках,
Подекуди на точках.
(Книга)
3. Якщо їй роботи даси -
Даремно трудився олівець.
(Ластик)
4.
Є у нас зелений їжак,
На вікні його знайдеш:
На моєму віконці
Оселився в мисці.
(Кактус)
5.
Дуже багато сили в ньому,
Зростанням він майже що з будинок.
У нього величезний ніс,
Ніби ніс років тисячу ріс.
(Слон)
З
Л
Л І М Про Н
І Н
З До Л
До А Р А Н Д А Ш
Н До З
І Т Т
Г У І
А З До

учитель:Молодці, хлопці! І на цій станції ви показали, що не боїтеся ніяких труднощів, і все вам по плечу. Ми сміливо можемо вирушати далі в шлях.

Фізкульмінутка

Чух-чух-чух,
Мчить потяг щодуху.
Паровоз пихкає:
Поспішаю, - гуде, -
"Поспішаю, поспішаю, поспішаю ..."

V. учитель:Четверта станція. Хто прочитає, як називається ця станція?

ПРАВИЛЬНА

учитель:Як ви думаєте, чому так називається ця станція?

На цій станції живуть правила. Вони не терплять безладу.

Хто приїжджає до них, вони задають багато питань.

учитель:Хлопці, для чого нам потрібні великі літери?

учні:Заголовні букви потрібні для того, щоб позначати початок пропозиції, прізвища, імені, по батькові людей, кличок тварин.

учитель:Давайте перевіримо, як ви це запам'ятали. Пограємо. Якщо ви почуєте слово, яке пишеться з великої літери, піднімайте руки вгору, а якщо з малої - хлопайте в долоні.

Роман, ромашка, Росія, Рибін, рижик (якщо це гриб), Рижик (якщо це кличка кота), Москва.

учитель:Молодці, хлопці! Сьогодні ви всі показали, що вже багато дізналися про звуки і букви, будь-яке завдання вам під силу. Наше захоплюючу подорож підійшло до кінця і нам потрібно повертатися в школу.