Конспект уроку "технології" ФГОС "виробництво текстильних матеріалів". технологія

завдання:необхідно уважно розглянути обидві картинки і знайти відмінності. Клацати мишкою необхідно тільки по деталях на нижній картинці.

Якщо знайдете все відмінності, допоможете кошенятам-Кухарчуки зібрати овочі для приготування смачних і корисних страв.

мета:створення умов для розвитку уваги.

завдання:

  • сприяти розвитку спостережливості за допомогою візуальних засобів;
  • розвивати увагу.

Дана презентація може використовуватися на будь-якому етапі уроку технології в 5 класі в якості хвилинки відпочинку або в позакласній роботі.

освітній ресурс«Бутерброди» дозволяє в інтерактивній формі систематизувати та узагальнити матеріал по темі «Бутерброди».
Теоретичний блок може використовуватися при поясненні нового матеріалу. Закінчується блок відеороликом з оформлення бутербродів для невеликої паузи перед закріпленням нового матеріалу.
Перевірки блок включає різноманітні тестові завдання, що дозволяють перевірити знання учнів з вивченої теми. Може використовуватися як при вивченні даної теми, так і на наступному уроці для перевірки знань учнів.

Цільова аудиторія: для 5 класу

Дана презентація може використовуватися на етапі пояснення нового матеріалу на уроці технології в 5 класах в розділах «Творча проектна діяльність»,« Художні ремесла ».

Мета: організація діяльності учнів по розширенню знань про етапи виконання творчого проекту.

Цільова аудиторія: для 5 класу

Конспект уроку та презентація до уроку технології в 5 класі або позакласного заходу(При проведенні предметного тижня, конкурсів, ігор з предмету) на допомогу вчителям технології.
Ресурс може представляти інтерес для вчителів початкових класівпри проведенні уроків по навколишнього світу і позакласних заходів.
У ресурсі представлені цікаві завдання у вигляді гри «Подорож в країну Легумію», анаграми, ребуси, прислів'я, загадки, кросворди, вікторини, аудіо ресурси.
Мета: закріплення, узагальнення і повторення знань учнів по темі «Овочі».

Цільова аудиторія: для 5 класу

У ресурсі представлені цікаві завдання у вигляді гри, що складається з 3 частин.

Дана презентація може використовуватися на уроці технології в 5 класі при вивченні і закріпленні нових знань по темі «Бутерброди», а також у позаурочній діяльності.

Мета: закріплення і повторення знань учнів по темі «Бутерброди».

  • повторити теоретичний матеріал за допомогою візуальних засобів;
  • організувати контроль за допомогою тестових завдань;
  • активізувати знання учнів за допомогою гри;

Цільова аудиторія: для 5 класу

Дана презентація може використовуватися на етапі закріплення і для перевірки знань на уроці технології в 5 класах в розділі «Кулінарія».

мета:організація діяльності учнів по розширенню знань про класифікацію овочів.

завдання:організувати перевірку знань на тему «Овочі» у формі інтерактивної гри.

завдання:зібрати овочі в кошик або ящик, розподіливши їх по групах. При правильному виборі овоч потрапить в кошик, при невірній відповіді - зникне. При цьому ви побачите, до якої групи він повинен ставитися.

Цільова аудиторія: для 5 класу

Мета: організація діяльності учнів по розширенню знань про класифікацію овочів.

Завдання: знайти в рухомих картках помилковий вид овочів і виправити помилки за час руху карток.

Докладні правила гри розташовані на слайді.

Цільова аудиторія: для 5 класу

  1. при вивченні нового матеріалу;
  2. на завершальному етапі уроку при повторенні і первинному закріпленні вивченого матеріалу.
  3. на узагальнюючому уроці з машинознавства.

Також можна використовувати при повторенні даного розділу в 6-8 класах.

Мета: закріплення і повторення знань по темі «Машинні шви».

Зла мачуха і її дочки наказали Попелюшці пошити їм сукні для балу у короля. Допоможіть Попелюшці згадати шви, які стануть в нагоді їй в роботі.

Цільова аудиторія: для 5 класу

Дана презентація може використовуватися на етапі закріплення і для перевірки знань на уроці технології в 5 класі.

Мета: закріплення знань учнів з матеріалознавства.

  • створити умови для засвоєння знань про ознаки ниток основи і качка в тканини;
  • розвивати уважність і логічне мислення;
  • формувати емоційно-позитивне ставлення до предмета за допомогою барвистою інтерактивної презентації.

Завдання: допомогти подружкам зробити чіткі знімки, піймавши в об'єктив фотоапарата повітряного змія з правильною відповіддю.

Необхідно ознайомитися з правилами роботи з презентацією в пояснювальній записці.

Цільова аудиторія: для 5 класу

Старий пірат, глава багатого ірландського клану Оуен Про "Мейл, залишив у спадок своїй доньці Грейс незліченні багатства. Але щоб стати королевою піратів, дівчині необхідно зібрати всі піратські предмети. Для цього їй потрібно пройти по піратському лабіринту і відповісти на питання.

Для пересування по лабіринту треба клацати по фігурці дівчини.

Інтерактивна гра може використовуватися на етапі закріплення і для перевірки знань в 5 класі або в позакласній роботі.

Мета: закріплення і повторення знань учнів з кулінарії.

Презентація виконана з використанням технологічного прийому "Лабіринт" в програмі Power Point »2007.

Ресурс можна використовувати при груповій і фронтальній роботі з класом.

Цільова аудиторія: для 5 класу

Інтерактивна гра може використовуватися на уроці технології, а також при проведенні тижні технології. Ресурс можна використовувати при груповій і фронтальній роботі з класом.

Мета: закріплення, узагальнення і повторення знань по темі «Крупи».

Правила користування грою описані в презентації.

Цільова аудиторія: для 5 класу

Дана презентація може використовуватися на етапі закріплення і для перевірки знань на уроці технології в 5 класі в розділі «Створення виробів з текстильних матеріалів», а також у позаурочній діяльності при проведенні конкурсів.

Перевірочні завдання в ігровій формі представлені у вигляді тесту. При виборі відповіді необхідно клацнути по кольоровій рамці.

При правильній відповіді на зображенні будуть з'являтися кольорові елементи. При виборі неправильної відповіді кольорова рамка буде захитався. Перехід на слайд з наступним завданням здійснюється по стрілці.

Ресурс виконаний в програмі MS PowerPoint 2013 з використанням технологічного прийому «Інтерактивна розфарбування».

Цільова аудиторія: для 5 класу

Презентація призначена для дітей, що навчаються в 5-6 класах. Учні зможуть перевірити свої знання за видами ручного творчості, виконати тренажер, що дозволить закріпити знання, отримані на уроках технології. Презентація виконана в MicrosoftOfficePowerPoint2007. Система навігації дозволяє переміщатися по слайдах. Інтерактивна презентаціяскладається з двох частин: «Тренажер» і «Карусель» за видами ручного творчості. Перехід супроводжуються музикою, обробленої в програмі «audacity». 24 слайда.

Цільова аудиторія: для 5 класу

Тема уроку «Млини. Складання технологічної карти моделі млина ».
У програмі 5 класу є розділ «Обробка деревини», саме в цьому розділі я пропоную дітям зайнятися виготовленням моделі млини з дерева.
Тип даного уроку: урок розвиваючого контролю.
Мета: скласти технологічну карту моделі млина.
Урок відповідає федеральним освітнім стандартамдругого покоління. На уроці вирішувалися наступні завдання:
. Щодо формування пізнавальних УУД: діти вчилися самостійно формулювати тему і завдання уроку після обговорення в групах; знаходити оптимальні засоби і матеріали по виготовленню моделі,
. Розвиваючи регулятивні УУД, хлопці вчилися працювати за планом, коректувати свою діяльність; визначати ступінь успішності своєї роботи
. Комунікативні УУД формувалися при роботі в групах: це вміння домовлятися і приходити до спільного рішення у спільній діяльності, висловлювати і аргументувати свою точку зору.
. За розвитком особистісних УУД - формування шанобливого ставлення до праці, таких якостей особистості, як цілеспрямованість, взаєморозуміння, дбайливе ставленнядо природних ресурсіві розуміння важливості збереження екологічної безпеки.

Цільова аудиторія: для 5 класу

Пропоную Вашій увазі цікаву захоплюючу ілюстровану гру за технологією для 5 класу «Шоколад від Холмса». Гра дозволяє повторити і систематизувати матеріал тим «Деревина. Пиломатеріали і деревні матеріали »,« Графічне зображення деталей і виробів »,« Робоче місце і інструменти для ручної обробки деревини »,« Розмітка заготовок з деревини »,« Стругання заготовок з деревини »,« З'єднання деталей з деревини клеєм »,« Зачистка поверхонь деталей з деревини »,« Випилювання лобзиком ". Розвиває інтерес до предмету, кругозір, довільну пам'ять, увагу, усне технологічну мова, мислення.

Цільова аудиторія: для 5 класу

цілі:
Ознайомити учнів з прийомами виконання ручних стібків і строчок, технічними умовами.
Навчити раціональної організації робочого місця при ручних роботах, Дотримання правил безпечної праці.
Сформувати навички з виконання стібків і строчок.
Виховувати акуратність в роботі, уважність, прищеплювати естетичний смак.

    1.способствовать формуванню і розвитку знань про технологію виготовлення пряжі, ниток, тканини;

    2.способствовать розвитку визначення в тканини часткової нитки, поперечної нитки, кромки, лицьового боку тканини.

    3.ознакоміть з видами переплетень ниток в тканині

  • Особистісні мети:

1.способствовать розвитку мовлення учнів;

2.учіть аналізувати свою роботу, виділяти головне

3.Уча порівнювати свою роботу з роботою друзів по класу:

4.способствовать оволодіння всіма видами пам'яті;

5.способствовать формуванню і розвитку пізнавального інтересу учнів до предмету «Технологія».

  • Метапредметние мети:

1.ознакоміть зі старовинними способами отримання пряжі, ниток і тканини;

2.ознакоміть з сучасною технологієювиробництва тканини: прядінням, ткацтвом, обробкою;

3.проінформіровать про професії: оператор прядильного виробництва і ткач;

4.ознакоміть з видами переплетення ниток в тканині, навчити визначати на схемі раппорт ткацького малюнка.

  • Матеріально-технічна база:

1.кабінет технології

2.інструменти, пристосування

3.Матеріали

4.компьютер

5.проектор

  • Дидактичне забезпечення:

1.Учебнік §14: Н.В.Сініца, В. Д. Симоненко «Технології ведення дому» 5 клас Москва: «Вентана-Граф», 2012

2.робочий зошит: Н.В.Сініца, Робочий зошит 5 клас Москва: «Вентана-Граф», 2013-06-12

3.інтернет: мультимедійні додатки

1.Тест (2 варіанти)

2. Таблиця

3.інформаціонние карти

  • Методи навчання:
  • Тип уроку:комбінований
  • Вид уроку:урок-дослідження

Словникова робота на уроці:

Хід уроку

етапи уроку

діяльність педагога

діяльність учнів

Перегляд вмісту документа
«Конспект уроку" Технології "ФГОС" Виробництво текстильних матеріалів "»

План уроку з предмету «Технологія»

відповідно до вимог ФГОС ТОВ

клас:5

модуль:Створення виробів з текстильних матеріалів

розділ:третій

Тема урока:Виробництво текстильних матеріалів.

Дидактичне обгрунтування уроку

Мета уроку:

    Предметні цілі:

    сприяти формуванню та розвитку знань про технологію виготовлення пряжі, ниток, тканини;

    сприяти розвитку визначення в тканини часткової нитки, поперечної нитки, кромки, лицьового боку тканини.

    ознайомити з видами переплетень ниток в тканині

    Особистісні мети:

    сприяти розвитку мовлення учнів;

    вчити аналізувати свою роботу, виділяти головне

    вчити порівнювати свою роботу з роботою друзів по класу:

    сприяти оволодінню усіма видами пам'яті;

    сприяти формуванню та розвитку пізнавального інтересу учнів до предмету «Технологія».

    Метапредметние мети:

    ознайомити зі старовинними способами отримання пряжі, ниток і тканини;

    ознайомити з сучасною технологією виробництва тканини: прядінням, ткацтвом, обробкою;

    проінформувати про професії: оператор прядильного виробництва і ткач;

    ознайомити з видами переплетення ниток в тканині, навчити визначати на схемі раппорт ткацького малюнка.

Методичне оснащення уроку:

    Матеріально-технічна база:

    1. кабінет технології

      інструменти, пристосування

      матеріали

      комп'ютер

      проектор

    Дидактичне забезпечення:

    підручник §14: Н.В.Сініца, В. Д. Симоненко «Технології ведення дому» 5 клас Москва: «Вентана-Граф», 2012

    робочий зошит: Н.В.Сініца, Робочий зошит 5 клас Москва: «Вентана-Граф», 2013-06-12

    інтернет: мультимедійні додатки

    навчально-технічна документація:

    тести (2 варіанти)

  1. інформаційні карти

    Методи навчання:розповідь, бесіда, опитування, демонстрація наочних посібників, робота з мультимедійними засобами, лабораторні роботи

    Тип уроку:комбінований

    Вид уроку:урок-дослідження

Словникова робота на уроці:волокна рослинного походження (бавовна, льон), прядіння, пряжа (нитки), часткові нитки (основа), поперечні нитки (качок), кромка; ткацький малюнок, раппорт; прядильник; ткач; полотняне, саржевое, сатинова, атласну переплетення, вибілювання, фарбування, друкування.

Хід уроку

етапи уроку

діяльність педагога

діяльність учнів

Мотиваційно-цільовий етап

I.Організаціонний момент

Мета етапу:

    настрій учнів на майбутні дослідження, на отримання нових знань

    створити умови для виникнення в учня внутрішньої потреби включення в навчальний процес

    вітання

    перевірка явки учнів

    заповнення учителем класно журналу

    перевірка готовності учнів до уроку

    настрій учнів на роботу

    доведення до учнів плану уроку

особистісні УУД

Здійснювані дії:

Емоційний позитивний настрой на урок

-

регулятивні УУД

Здійснювані дії:

Допомога вчителю в перевірці явки на урок

Формуються способи діяльності:

Виявлення готовності до уроку

Пізнавальні УУД

Здійснювані дії:

активне слуханнявчителя

Висування пропозицій по темі уроку

Формуються способи діяльності:

Формулювання власних очікувань

комунікативні УУД

Здійснення дії:

- слухання співрозмовника

Формуються способи діяльності:

- побудова зрозумілих для співрозмовника висловлювань

II. Перевірка виконання домашнього завдання

Мета етапу:

    встановлення правильності і усвідомленості виконання всіма учнями домашнього завдання

    усунення в ході перевірки виявлених прогалин в знаннях

    з'ясування ступеня засвоєння домашнього завдання

    виявлення факту виконання домашнього завдання у учнів, усунення типових помилок

    формування розуміння в учнів зв'язку виконання домашньої роботиз результатами свого навчання

особистісні УУД

Здійснювані дії:

- повторення раніше вивченого матеріалу

Формуються способи діяльності:

- прояв емоційного ставленняв навчально пізнавальної діяльності

регулятивні УУД

Здійснювані дії:

- контролюють правильність відповідей учнів

Формуються способи діяльності:

- оцінюють результат за алгоритмом

Адекватне сприйняття оцінки вчителя

Пізнавальні УУД

Здійснювані дії:

- взаємоконтроль і внесення коректив у навчально-пізнавальну діяльність

Формуються способи діяльності:

Розвиток і поглиблення потреб і мотивів навчально-пізнавальної діяльності

комунікативні УУД

Здійснювані дії:

Взаємодіють з учителем під час опитування

Формуються способи діяльності:

Продовження розвитку вміння використовувати прості мовні засоби для передачі своєї думки

Уміння повно і точно виражати свої думки

III. актуалізація знань

Мета етапу:

    організувати актуалізацію вивчених способів дій, достатніх для проблемного викладу нового знання

    заслуховування повідомлень учнів

    запропонувати учням відповісти на питання:

Що служить сировиною для виробництва тканин;

З яких рослин отримують волокно для виготовлення тканини

особистісні УУД

Здійснювані дії:

- активізація наявних раніше знань

Активне занурення в тему

Формуються способи діяльності:

- вміння слухати відповідно до цільової установкою -Приймати і зберігати навчальну мету і завдання

Доповнювати, уточнювати огляди по суті отриманого завдання

Пізнавальні УУД

Здійснювані дії:

- розвиток і поглиблення потреб і мотивів навчально-пізнавальної діяльності

практичний етап

IV.Проблемное виклад нових знань

Мета етапу:

    сформулювати і узгодити цілі уроку

    організувати уточнення та узгодження теми уроку

    організувати підвідний або спонукує діалог по проблемному поясненню нового матеріалу

    пояснення вчителя з опорою на особисті знання учнів

    демонстрація мультимедійних додатків з мережі інтернет

    інформування учнів про класифікацію текстильних волокон

    пояснити з яких етапів складається процес виробництва тканини

    дати характеристику ниткам і пояснити відмінність

    продемонструвати макети переплетень

    продемонструвати прийоми визначення часткової нитки, кромки

    навчити визначати лицьову сторону в тканини

регулятивні УУД

Здійснювані дії:

Самостійне визначення теми уроку

Усвідомлення цілей і завдань навчання

Сприйняття, осмислення, запам'ятовування навчального матеріалу

Осмислення теми нового матеріалу і основних питань, що підлягають до засвоєння

Формуються способи діяльності:

- формування вміння вчиться висловлювати своє припущення на основі роботи з матеріалом підручника

Формування вміння оцінювати навчальні діївідповідно до поставленим завданням

Формування вміння слухати і розуміти інших

Формування вміння формулювати свої думки в усній формі

Пізнавальні УУД

Здійснювані дії:

Розвиток поглиблення потреб і мотивів навчально-пізнавальної діяльності

Розвиток вміння отримувати інформацію з малюнка, тексту і будувати повідомлення в усній формі

Розвиток вміння здійснювати пошук необхідної інформації, використовуючи додаткові джерела інформації

Розвиток вміння будувати прості міркування

Формуються способи діяльності:

- формування вміння здійснювати пізнавальну і особистісну рефлексію

V. первинне закріплення

Підсумок уроку:

    організовувати засвоєння учнями нового матеріалу

    запропонувати учням виконати в робочому зошиті завдання 13 п.1,2

    використовувати різні способизакріплення знань, творчого осмислення матеріалу

особистісні УУД

Здійснювані дії:

- осмислення теми нового матеріалу і основних питань, що підлягають засвоєнню

Застосування на практиці і подальше повторення нового матеріалу

Формуються способи діяльності:

- формування вміння виявляти своє ставлення до нового матеріалу, висловлювати свої емоції

Формувати мотивації до навчання і цілеспрямованої пізнавальної діяльності

Формування вміння оцінювати вчинки відповідно до певної ситуацією

комунікативні УУД

здійснювані дії

- формування вміння враховувати позицію співрозмовника, здійснювати співробітництво і кооперацію з учителем і однолітками

Формуються способи діяльності:

- вміння будувати мовні висловлювання

VI.Физкультминутка

додаток

VII. Лабораторні роботи:

1. «Визначення напрямку часткової нитки»,

2. «Визначення лицьової та зворотньої сторін тканини», 3. «Порівняльний аналіз міцності забарвлення тканин»

    перевірити вміння працювати за алгоритмом

    організувати самоперевірку роботи

7.1.1. Вступний інструктаж вчителя:

    повідомлення теми, мети і завдання роботи

    обговорення порядку її виконання

    повідомлення оцінювання цієї роботи

7.1.2. Поточний інструктаж:

    контроль правильності виконання роботи (у міру необхідності проведення індивідуальних інструктажів)

7.1.3.Заключітельний інструктаж:

    вислуховування сформульованих висновків під час лабораторної роботи

7.2.1.Вводний інструктаж вчителя:

    обговорити порядок виконання роботи

    пояснення критеріїв оцінки робіт

особистісні УУД

Здійснювані дії:

Прояв емоційного ставлення і вольових зусиль в навчально-пізнавальної діяльності

Сприйняття, осмислення, запам'ятовування навчального матеріалу

Формуються способи діяльності:

- застосування на практиці отриманих знань

регулятивні УУД

Здійснювані дії:

- взаємоконтроль і внесення коректив навчально-пізнавальну діяльність

Самоконтроль виконання завдання

Формуються способи діяльності:

- планування своєї дії відповідно до поставленим завданням і умовами її реалізації

Пізнавальні УУД

Здійснювані дії:

- засвоєння нових способів розумової діяльності через різні видиотримання інформації

Формуються способи діяльності:

- вміння структурувати знання

Побудова логічного ланцюга міркувань

    організувати виявлення і виправлення допущених помилок

    за результатами виконання самостійної роботистворити ситуацію успіху

7.2.2.Текущій інструктаж:

    стежити за правильністю виконання роботи

    перевірка організації робочих місць

    дотримання правил техніки безпеки

7.2.3.Заключітельний інструктаж:

    аналіз виконаних робіт

    розбір типових помилок

7.3.1.Вводний інструктаж:

    ознайомити з визначенням міцності забарвлення тканин

7.3.2.Текущій інструктаж:

    нагадати правила безпечної роботи

    виконати проутюжіваніе праскою зразків (уникнути опіків)

7.3.3.Заключітельний інструктаж:

    аналіз виконаної роботи

Рефлексивно-оцінний етап

VIII. Інструктаж вчителя з виконання домашнього завдання

Мета етапу:

    включити новий спосіб дій в систему знань

    інструктаж учителя щодо виконання домашнього завдання

    завдання учням на підготовку до наступного уроку

    повідомлення теми наступного уроку

Пізнавальні УУД

Здійснювані дії:

- відпрацювання алгоритму з вивченої теми «Виробництво текстильних матеріалів»

Пошук в інтернет джерелах і електронних книгах

Формуються способи діяльності:

- пошук і виділення інформації

IXПрибирання робочих місць

X. рефлексія навчальної діяльностіна уроці

Мета етапу:

    Організувати проведення самооцінки учнями роботи на уроці

    За результатами аналізу роботи на уроці зафіксувати напрямки майбутньої діяльності

    рефлексія вчителя і учнів про досягнення цілей

    виставлення оцінок в класний журнал і в щоденники учнів

комунікативні УУД

Здійснювані дії:

- оцінка і самооцінка навчальної діяльності

Узагальнення і систематизація знань

Вираз учнями емоцій з приводу уроку

Формуються способи діяльності:

- формування умінь повно і точно виражати свої думки

література:

1. А.Т.Тіщенко, Н.В.Сініца Технологія: програма: 5-8 класи, М .: Вентана-Граф, 2012

2. Н.В.Сініца, В. Д. Симоненко, Технологія. Технологія ведення будинку: 5 клас: підручник для учнів загально освітніх установ, М .: Вентана-Граф, 2012

3. Н.В.Сініца, В. Д. Симоненко, Технологія. Технологія ведення будинку: 5 клас: робочий зошит для учнів освітніх установ, М .: Вентана-Граф, 2013

4. Н.В. Синиця, Технологія. Технологія ведення будинку: 5 клас: методичний посібник, М .: Вентана-Граф, 2013-06-

додаток

ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ

    Сидячи, повільно переводити погляд з підлоги на стелю і назад (голова нерухома). Повторити 8-12 разів.

    Повільно переводити погляд справа наліво і назад. Повторити 8- 10 разів.

    Початкове положення - сидячи, руки опущені. Підняти очі догори, зробити ними круговий рух за годинниковою стрілкою, потім зробити ними круговий рух проти годинникової стрілки. Повторювати 5 6 разів.

    Початкове положення - сидячи, відкинувшись на спинку стільця. Прикрити повіки, міцно заплющити очі, відкрити повіки. Повторити 5-6 разів.

    Початкове положення - сидячи, закрити повіки. Протягом 30 секунд масажувати їх кінчиками вказівних пальців.

    Початкове положення - сидячи на стільці. Виконати часті моргання протягом 15-30 секунд.

    Витягнути вперед руку. Переводити погляд з пальця витягнутої руки на кінчик носа. Повторювати 8- 10 разів.

    Початкове положення - сидячи на стільці. Кругові рухи очними яблуками з відкритими очима. 25-30 секунд.

    Початкове положення - сидячи на стільці. Самомасаж очей трьома пальцями, натискаючи на верхню повіку, не викликаючи болю 30-40 секунд.

    Початкове положення - стоячи біля вікна. Повільно переводите погляд з далекого предмета на кінчик носа і назад. 30-45 секунд.

Вправи дихальної гімнастики

    Початкове положення - стоячи, ноги на ширині плечей, руки в сторони на рівні плечей і максимально відведені назад, долоні повернені вперед, пальці розведені. Руки схрестити вперед грудьми так, щоб лікті виявилися під підборіддям, а кисті сильно (до болю!) Хльоснули по лопатках з одночасним акцентованим потужним видихом. Плавно повернутися у вихідне положення (природний видих).

фізкультхвилинки

    Початкове положення - стоячи, руки на поясі. На рахунок «раз» -повернуть голову вправо; на рахунок «два» - повернутися у вихідне положення, на рахунок «три» - повернути голову вліво; на рахунок «чотири» -повернутися в початкове положення.

    Початкове положення - стоячи, руки опущені. На рахунок «раз» - піднімаючись на носках, підняти прямі руки через сторони вгору; на рахунок «два» - повернутися у вихідне положення.

    Початкове положення - стоячи боком до стільця, тримаючись однією рукою за його спинку. Підняти ліву ногу вперед, відвести її максимально в сторону і назад. Потім встати іншим боком і виконати те ж іншою ногою. Повторити 6 разів.

    Початкове положення - стоячи. Зробити крок вперед лівою ногою, присісти на неї і виконати кілька пружних рухів. Виконати те ж іншою ногою.

Яцко Ольга Іванівна
Навчальний заклад:МБУДО "Центр додаткової освітип. Омсукчан "
Короткий опис роботи:У матеріалі представлений покроковий майстер-клас виготовлення і збірки об'ємного квіткигладіолуса з соломки. Підготовка солом'яних листів з яких виготовляється квітка вивчається на початковому етапі освоєння курсу флористики і знайома майстрам займаються цим матеріалом.

Тищенко Юлія Вікторівна
Навчальний заклад:ГБПОУ РВ "Зерноградскій педагогічний коледж"
Короткий опис роботи:На уроці хлопці згадають рідкісних тварин і рослин Донського краю. Познайомляться з новими. Дадуть відповідь на різні питання, наприклад "Мета створення червоної книги", "Які тварини знаходяться в Червоній книзі Ростовської області".

Вишневська Галина Анатоліївна
Навчальний заклад:МБОУ "Школа № 1 ім. В. П. Екімецкой"
Короткий опис роботи:Конспект уроку та презентація до уроку технології в 5 класі або позакласного заходу (при проведенні предметного тижня, конкурсів, ігор з предмету) на допомогу вчителям технології.
Ресурс може представляти інтерес для вчителів початкових класів при проведенні уроків по навколишнього світу і позакласних заходів.

Каутц Оксана Геннадіївна
Навчальний заклад:ГУ ЗОШ №1 ім.Елгіна
Короткий опис роботи:Цілі і завдання уроку: - продовжити роботу над проектом; - сприяти формуванню та розвитку спеціальних умінь, необхідних для пошуку і використання технологічної інформації; - ознайомити учнів з методикою проведення економічних розрахунків; - дати поняття «амортизаційні відрахування», «бізнес-план», «маркетингові дослідження»;

Шустин Володимир Андрійович
Навчальний заклад:МАОУ СШ №8
Короткий опис роботи:справжня робоча програмарозроблена стосовно навчальній програмі«Технологія. Програми початкового і основного загальної освіти(Варіант для хлопчиків) »Хохлова М.В., Самородскій П.С., Синиця Н.В., Симоненко В.Д. -М .: Вентана-Граф, 2011 року.

Конспект уроку ФГОС другого покоління. Технологія.

Технологічна карта. 5 клас

Тема уроку: Натуральні рослинні волокна. Властивості тканин з натуральних рослинних волокон. 2 уроки.

мета: розвиток творчого мисленняі уяви через засвоєння нових знань на основі життєвого досвіду.

завдання:

освітні : ознайомлення учнів з класифікацією текстильних волокон і їх властивостями.

Розвиваючі : розвивати самостійність мислення,пізнавальні інтереси, інтелектуальні здібності.

виховні : виховувати акуратність, естетичний смак.

Плановані результати:

Пізнавальні

особистісні

комунікативні

регулятивні

навчаться самостійно створювати способи вирішення проблем творчого характеру;

навчаться аналізувати, порівнювати, узагальнювати, використовувати фантазії, уяви при виконанні навчальних дій; формування бажання виконувати навчальні дії.

брати участь в діалозі, на уроці і в життєвих ситуаціях; співпрацювати з однокласниками в пошуку і зборі інформації; приймати рішення і реалізовувати їх; точно виражати свої думки.

організовувати своє робоче місце під керівництвом вчителя; визначати мету і складати план виконання завдання; розвивати практичні навички та вміння при вирішенні повсякденних проблем пов'язаних з технологією.

Тип уроку: комбінований

устаткування: комп'ютер,колекція «Бавовна», «льон»,зразки швейних виробів., набір зразків тканин на кожен робочий стіл.

Джерела інформації:

для вчителя

Колекція «Бавовна», «льон».

Метод література, сайти інтернету

Підручник«Технологія. Технології ведення дому »Н. В. Синиця, В. Д. Симоненко-М,« Вентана- Граф », 2013

Опис етапів уроку

етап уроку

Зміст і діяльність вчителя

діяльність учнів

УУД (універсальні навчальні дії)

I . організаційний

    вітання

    перевірка явки учнів

    перевірка готовності учнів до уроку

    настрій учнів на роботу

Вітають вчителя, -Візуальне контролюють свою готовність до уроку

Розсідаються на робочі місця.

особистісні: самоорганізація.

регулятивні: здатність регулювати свої дії, прогнозувати діяльність на уроці

II . . Повторення пройденого матеріалу.

Активізація учнів з використанням питань пасток.

Чи може людина прожити без одягу?

Коли вперше в своєму житті вас одягли?

Як ви думаєте, звідки беруться тканини?

Відповідають на питання,

міркують,

наводять приклади

особистісні: вміння викладати свої думки, наводити приклади, робити висновок.

здатність до міркування

комунікативні:

Пізнавальні:

Уміння аналізувати, виділяти і формулювати завдання; вміння усвідомлено будувати мовне висловлювання.

III .Ізученіе нового матеріалу

Постановка питань; формування разом з учнями теми уроку.

Прошу вас організуватися в групи: з ким би ви хотіли разом працювати на уроці. Перед вами різні вироби, виготовлені ученицями нашого ліцею. З чого вони виготовлені? Де можна знайти ці тканини? Як і з чого отримані вони?

І так. Як ви думаєте про що ж піде мова на нашому уроці? Правильно, про те як нитки прядуть і тканини отримують. Розділ називається Матеріалознавство. (На дошці записати тему)

У зошитах записати визначення: все текстильні матеріали складаються з волокон. Див. Підручник стор.83. Класифікація текстильних волокон.

завдання: Самостійно виписати з підручника відомості про бавовняному і лляному волокні. (Де знаходиться, де росте, довжина, колір, звивистість).

Отримання з волокна довжиною і міцної нитки називається прядінням. Люди, яких професій працюють на прядильної фабриці? Правильно - оператор прядильного виробництва.

Що роблять з пряжею далі? Відправляють на ткацьку фабрику. Див. Підручник стор.85. Схема отримання тканини на ткацькому верстаті. Знайдіть в підручнику відповідь на питання - що таке основа і качок? Що таке ткацьке переплетення?

Для чого потрібно знати волокнистий склад тканин. Правильно - для того, щоб визначити їх властивості. Див. Підручник стр.90-91. Запишіть в зошит перелік властивостей текстильних матеріалів.

- відповідають на питання;

Вибирають оптимальні рішення;

Фіксування теми уроку в зошит;

Спостереження і фіксація процесів, що спостерігаються (письмово і усно)

особистісні: побудова логічних міркувань

комунікативні : вираження своїх думок, аргументація своїх думок

регулятивні : планування послідовних дій

IV .Фізкультмінутка

Гімнастика для очей: Сіли прямо, зручно.

Подивіться направо, наліво, вгору, вниз (вниз як можна глибше, щоб побачити підлогу) -5 разів

Озирнулися на протилежну сторону стіни, подивилися. Дивимося на стіну перед собою, закрили очі. Представили, що ззаду. Відкрили очі-5 раз.

Закрити очі, стиснувши сильно повіки, відкрити очі-5 раз.

Поставили долоньку перед очима - подивилися, відсунули долоньку -посмотрелі- прибрали долоньку - 5 разів.

виконують фізкультхвилинки

V .Практична робота

І так переходимо до практичної роботи.

    Розгляньте зразки тканин у вас на столі, Дайте відповідь на питання:

Яку тканину можна назвати суворої і чому?

Як з суворої тканини отримати білу або червону?

Як отримують квітковий візерунок на тканині?

2. Визначення напрямку часткової і уточнив нитки виконати по настановної карті на стор.87. нанести стрілочкою позначення напрямку часткової нитки на зразку. Провести взаємоконтроль виконання практичної роботиза визначенням напряму часткової нитки.

3. Визначення виворітного і лицьової сторони тканини. Спираючись на життєвий досвід розкажіть як визначити лицьову сторону у н6абівной тканини, гладкоокрашенних

Тканини з ворсом, пістрявотканими? Заповнити таблицю стор. 89 підручника.

- формування безпечної роботи;

Виконання практичної роботи з використанням інструкційних карт.

особистісні: оволодіння нормами і правилами організації праці;

Розвиток працьовитості і відповідальності за якість своєї діяльності

регулятивні:

вміння застосовувати отримані знання на практиці здійснювати контроль за результатом, виявлення допущених помилок в процесі праці і обгрунтування способів їх виправлення

Пізнавальні: вміння орієнтуватися в поняттях ,.

комунікативні взаємодіяти з учителем групою.

VI .Ітог уроку

Молодці! Бачу, все впоралися із завданням. А тепер оцінимо ваші роботи. (Робота в парах). Оцінюють за запропонованими критеріями.

Давайте подивимося, які ж оцінки отримали? Ви оцінили один одного правильно.

Проводять самооцінку і взаимооценке робіт;

Визначають якість виконаної роботи;

Розповідають, слухають;

Виставляють позначки в щоденники.

особистісні : формувати естетичного смаку.

комунікативні: формулювання, висловлювання і обгрунтування своїх думок.

регулятивні: оцінка виконаної роботи.

Пізнавальні: висновки про виконану роботу

VII .Закрепленіе матеріалу

Кожна група придумайте з питання по нашій темі уроку, і запитаємо один в одного. Почну я.

Які волокна рослинного походження ви знаєте?

Що отримують з волокон?

Куди вирушає пряжа з прядильної фабрики? Як визначити лицьову і виворітну боку тканини?

міркують,

Відповідають на питання, -дают самооцінку результатами своєї роботи.

VIII . рефлексія

    було цікаво…

    було тяжко…

    тепер я можу ...

    я навчилася…

    мене здивувало ...

    мені захотілось…

IX .Домашнє завдання

На цьому урок закінчимо і запишемо домашнє завдання: Знайти повідомлення про видах бавовняних і лляних тканин.

Ті, що навчаються

слухають і записують домашнє завдання в щоденниках.

особистісні : Розвиток і поглиблення потреб і мотивів навчально-пізнавальної діяльності