Комплексне заняття в середній групі Осінні дерева. Конспект інтегрованого заняття в середній групі «Осіннє дерево

Конспект заняття з екологічному вихованнюв середній групі

Підготувала вихователь: Смирнова Р.Н.

Тема: Подорож в осінній ліс.

освітня область : Пізнання. Інтеграція обр. областей: Здоров'я, комунікація, соціалізація, художня творчість, читання худ. літератури, музика

мета: Показати дітям - що осінь прекрасна пора року. Закріпити знання про деякі характерні особливостіпори року осінь шляхом застосування ігрової форми навчання. Продовжувати вчити малювати дітей дерева, правильно тримати пензлик, закріплювати прийом малювання листочків. Розвивати уважність, пам'ять, дрібну моторику пальців, розвивати орієнтування в просторі. виховувати дбайливе ставленнядо природи, піклуватися про неї.

демонстраційний матеріал : Гриби, листя клена, дуба, кермо, рамка, осінні дерева, фотоапарат.

Роздатковий матеріал : Фарби, пензлі, аркуші паперу для малювання

хід заняття

вихователь : Хлопці здрастуйте, я так рада, що ви прийшли в дитячий сад. Сьогодні ви дізнаєтеся багато цікавого.

діти: Добрий день.

вихователь : Сьогодні ми з вами вирушимо в ліс. Ось тільки ліс далеко, на чому ж можна до нього дістатися?

діти: На машині, на автобусі, на трамваї

вихователь: До нас приїде надшвидкісний автобус. Давайте по лічилці виберемо шофера:

Йшла зозуля мимо лісу

За якимось інтересом

Інті-інті-інтірес

Виходь на букву с.

вихователь : Сьогодні Тимофій у нас водій, він поїде першим.

Під музику «На автобусі ....» Желєзнова Е.С. діти заходять в групу.

вихователь: Хлопці, відгадайте загадку:

Несу я врожаї,

Поля знову засіваю,

Птахів на південь відправляю,

Дерева роздягаю.

Але не торкаюся сосен

І ялинок. Я .... (Осінь)

вихователь: Молодці! А зараз який час року?

діти: Осінь.

вихователь: Які ознаки осені ви знаєте?

діти : Листя жовтіє і опадає, птахи відлітають у теплі краї, сонце гріє мало, часті дощі, небо сіре, стає холодніше.

вихователь : Хлопці, ми зараз з вами пограємо. Я буду задавати питання, а ви відповідати "так" чи ні ".

Восени цвітуть квіти?

Восени ростуть гриби?

Хмаринки сонце закривають?

Звірі норки закривають?

Урожай все збирають?

Пташині зграї летять?

Часто-часто ллють дощі?

Дістаємо чи чоботи?

Сонце світить дуже жарко?

Можна дітям зіграти?

Ну а що ж треба робити?

Куртки, шапки вдягати?

вихователь: Ви правильно відповідали, а тепер почитаємо вірші про осінь.

Вранці ми у двір йдемо,

Листя сиплються дощем.

Під ногами шелестять,

І летять, летять, летять.

Дні осінні настали,

Літо червоне пройшло.

Тільки ми сумувати не стали,

Осінь - теж добре!

Веселий маляр навмання

Розбризкав чудові фарби

І ліси осінній наряд

Нас вабить, як добра казка.

вихователь : Хлопці, як багато листочком лежить у нас під ногами. Давайте ми з ними потанцюємо.

Фіз. мінутка- Танець листочків (під музику)

Ходить осінь по доріжці
Промочила в Лужках ніжки.
Ходить осінь, бродить осінь,
Вітер з клена листя скинув

Дружно по лісі гуляємо (кроки на місці)
І листочки збираємо (нахили вперед)
Збирати їх кожен радий
Просто чудовий листопад! (Стрибки на місці, з ударами долонь)

вихователь : Хлопці, ліс дуже красивий восени. Хлопці, а що в осінньому лісі ми можемо побачити?

діти : Гриби, дерева, шишки, листя, птахів, квіти,

вихователь : Я приготувала для вас кошики, хлопчики збирають гриби, а дівчатка -лістікі. Ви постаралися, зібрали всі.

вихователь : Хлопці, ой хто це до нас прийшов?

Пальчикова гра про мухомор .

Ми ходили в темний бір,

Зустріли мухомор,

Червоному капелюшку вабить,

Але не чіпай. Отруйний!

вихователь: Так, хлопці, мухомор дуже отруйний, його не можна чіпати. А тепер подивіться і назвіть дерева, які зустрічаються в лісі (дуб, береза, ялина, сосна. Горобина, клен)

вихователь : Хлопці, мені так подобається осінній ліс. Я придумала, що ми зараз зробимо. Ми сфотографуємо осінній ліс, щоб показати мамі і татові. Чи згодні? дістаємо фотоапарати

вихователь : Ось хлопці, яка фотографія у нас вийшла. Тільки щось вона чорно-біла, що ж нам зробити, щоб дерева стали такими ж красивими, як в осінньому лісі. Так ми їх розфарбуємо.

Діти малюють листочки осіннього дерева. Звучить тиха музика.

вихователь : Мені дуже сподобалося, як ви старалися. Малюнки вийшли просто чудові. Я впевнена, мамам дуже сподобаються ваші роботи. Але нам пора повертатися в дитячий сад.

Ми ногами топ - топ,

Ми руками хлоп - хлоп,

Ми очима мить - мить,

Ми плечима чик - чик,

Раз - присіли, Два - присіли,

Руки вгору - і полетіли,

Раз, два, раз, два,

Повертатися нам пора!

вихователь : Сідаємо на автобус. Заводь мотор. І поїхали.

Підведення підсумків :

вихователь : Хлопці, про який час року ми сьогодні говорили?

Що цікавого ви сьогодні дізналися?

Що вам найбільше сподобалося?

мета:Вчити дітей створювати гарний образ осіннього дерева, виховувати інтерес до пізнання природи.

завдання:

Закріпити вміння створювати нескладну композицію на аркуші з заготовок; -Актівізіровать самостійність дітей в наклеюванні листочків;

Розвивати творчу уяву, почуття кольору, дрібну моторику, вміння координувати рухи очей і рук.

Попередня робота:

екскурсії в осінній парк, збір осінніхлистя і спостереження в природі. Бесіди за змістом репродукцій картин відомих художників-пейзажистів ( наприклад: «Золотаосінь » І. Левітана). дидактичні ігри "З якогодерева листок , «Однакові - різні». експериментування з природним матеріалом «На що схожий листок?»

Матеріали та обладнання:картина «Золотаосінь » І. Левітана, СД-програвач, шаблони на всіх дітей, дрібні листочки з кольорового паперу, клейонки на столи, підноси з клеєм на всіх дітей, серветки.

хід освітньої діяльності:

вихователь:Хлопці, я приготувала для вас загадку:

Прийшла без фарб

І без кисті

І перефарбувала все листя. Що це?

діти:Осінь.

вихователь:Правильно, молодці! А що відбувається з природою восени?

діти:Листя жовтіють, падають, йде дощ, холодно, птахи відлітають у теплі краї.

вихователь:А якого кольору листочки ви бачили на деревах?

діти:Зелені, червоні, жовті.

вихователь:Да ви праві. Восени ми можемо спостерігати дуже гарне явище, відгадайте яке:

Листя жовті летять

Падають, кружляють

І під ноги просто так

Як килим лягають

Що за жовтий снігопад?

Це просто…

діти:Листопад.

вихователь:Молодці хлопці, сьогодні ми з вами перетворимося в чарівників і створимо свій чарівний осінній ліс, але спочатку давайте згадаємо, з чого складається дерево?

діти:Стовбур, гілки, листя.

вихователь:Молодці, для початку нам потрібно намалювати стовбур дерева і гілки. Для цього ми будемо використовувати фарби (Самостійна діяльність дітей).

вихователь:А зараз трохи розімнемося (проводиться Физминутку):

Виросли дерева в полі

Добре рости на волі!

(Потягування, руки в сторони)

кожне намагається

До неба, до сонця тягнеться

(Потягування, руки вгору, встати на носочки)

Ось подув веселий вітер

Захиталися тут же гілки

(Діти махають руками)

Навіть товсті стовбури

Нахилилися до землі

(Нахили вперед)

Вправо-вліво, взад-вперед

Так дерева вітер гніт

(Нахили вправо-вліво, вперед-назад)

Він їх крутить, він їх крутить

Так коли ж відпочинок буде?

(Обертання тулубом)

Вітер стих, зійшов місяць

настала тиша

(Діти сідають за столи)

вихователь:Молодці, наші дерева висохли, тепер ми можемо продовжувати створювати осінні дерева. Як ви думаєте, чого не вистачає нашим деревам?

діти:Листочків.

вихователь:Правильно, я заготовила для вас осінні листочки, тепер ви повинні їх приклеїти на дерево (діти клеять, вихователь надає індивідуальну допомогу).

вихователь:Щоб трохи відпочити, пропоную вам зіграти в словесну гру «З якого дерева це зроблено?». Дітям пропонується утворити від названих прикметників словосполучення іменник плюс привід.

Дубовий стіл зроблений ... (з дуба)

Соснова лава зроблена ... (з сосни)

Липова ложка зроблена ... (з липи)

Березовий віник зроблений ... (з берези)

Калинова сопілка зроблена ... (з калини)

Кленові коміри зроблені ... (з клена)

вихователь:Молодці, хлопці, сьогодні у нас з вами вийшли чудові осінні дерева! (Підводиться підсумок освітньої діяльності)

література:

1.Журнал «Вихователь в ДНЗ» №10-2013г., С. 35-37

2.Інтернет- ресурси

Розмір: px

Починати показ зі сторінки:

транскрипт

1 Конспект заняття на тему «Осінь», «Дерева» з дітьми середньої групи. Автор: вихователь МДОБУ «Дитячий сад 3 Лісозаводськ міського округу» Баєва Ольга Олександрівна. Мета: Закріплення уявлень дітей про пори року осінь, про дерева. Завдання: Закріпити уявлення дітей про сезонних змінахв природі восени. Закріпити назви осінніх місяців, дерев; геометричних фігур; порядковий рахунок до 5 і назад. Учити вживати в мові іменники і прикметники в однині та множині. Відповідати на питання вихователя повним пропозицією. Методи: Словесний - відповіді на питання Наочний - розгляд ілюстрацій Ігровий грипрактичний практичне завдання. Етапи: основний, заключний.

2 Хід заняття: Вихователь: Подивіться діти, скільки у нас сьогодні гостей, давайте з ними привітаємося? Діти: Доброго дня Вихователь: А хто це там шкрябётся? (Вихователь виходить і заносить в групу цуценя) Діти: Щеня Вихователь: Хлопці, щеня ще зовсім маленький, він недавно народився і не може зрозуміти чому на вулиці так холодно? Давайте з вами йому розповімо, а він нехай у нас поки погостює. -Подивіться в вікно, і скажіть яке зараз час року? Діти: Осінь Вихователь: Розкажіть цуценяті про осінь. (Вихователь підходить до дитини, дає в руки щенка і задає питання). -Після якого часу року настає осінь? Діти: Після літо Вихователь: Назвіть осінні місяці? Діти: Вересень, жовтень, листопад Вихователь: За якими ознаками можна визначити, що час року осінь? Діти: Стає холодно, небо сіре, похмуре, часто йдуть холодні дощі. Вихователь: Що восени відбувається в природі? Діти: На вулиці стає з кожним днем ​​холодніше, калюжі замерзають - в них з'являється лід, сонце світить рідко і не гріє, на деревах обпадають листочки. Вихователь: Як називається явище природи, коли опадає листя? Діти: Листопад Вихователь: Правильно. Дерева стоять голі, листя майже немає. -Коли йде дощ, це яка погода?

3 Діти: Дощова погода Вихователь: Дме вітер? Діти: Вітряна погода Вихователь: На вулиці холодно? Діти: Холодна погода Вихователь: Слабка? Діти: Похмура погода Вихователь: Сонячно? Діти: Сонячна погода Вихователь: Щеня тепер ти зрозумів, яке зараз час року. Щеня дякує дітей і каже що піде погуляти разом зі своїми друзями осінніми листочками. -Яка гарна коробочка, цікаво що в ній лежить? (Заглядає). Так тут же загадка? Ви загадки любите відгадувати? Діти: Так Вихователь: Слухайте уважно, отгадав загадку, ви дізнаєтеся що в цій коробочці. Його навесні і влітку, ми бачили одягненим А восени з бідолахи, зірвали всі сорочки. Діти: Дерево Вихователь: Правильно. У коробочці лежать картинки із зображенням дерев. -Степа підійди і візьми картинку, назви яке на ній зображено дерево? Відповідь: Береза ​​Вихователь: Це дерево листяне або хвойне? Відповідь: Листяне Вихователь: Постав картинку на мольберт

if ($ this-> show_pages_images && $ page_num doc [ "images_node_id"]) (continue;) // $ snip = Library :: get_smart_snippet ($ text, DocShare_Docs :: CHARS_LIMIT_PAGE_IMAGE_TITLE); $ Snips = Library :: get_text_chunks ($ text, 4); ?>

4 -Аріна, підійди візьми наступну картинку. А у тебе що за дерево? Листяне або хвойне? Відповідь: Горобина, листяна. Діти, яких по черзі кличе до себе вихователь, беруть картинку із зображенням дерева, називають дерево і кажуть яке дерево листяне або хвойне і потім ставлять на мольберт один за одним. Вихователь: А якщо в лісі ростуть дерева з листочками, це якийсь ліс? Діти: Листяний ліс Вихователь: А з хвоинками? Діти: Хвойний ліс Вихователь: Давайте згадаємо з чого складаються дерева, назвіть частини дерева? Діти: Корінь, стовбур, кора, гілки, листя, крона, плоди (насіння, жолуді, сережки, шишки, горіхи, ягоди). Вихователь: Молодці! Физкультминутка «Дерева» Виросли дерева в полі, добре рости на волі (потягування-руки в сторони) Кожне намагається, до неба, до сонця тягнеться (потягування - руки вгору) Ось подув веселий вітер, захиталися тут же гілки (діти махають руками) Навіть товсті стовбури, нахилилися до землі (нахили вперед) вправо-вліво, назад - вперед, так дерева вітер гніт (нахили по сторонам) він їх крутить, він їх крутить, та коли ж відпочинок буде? (Обертання тулубом) Вітер стих, зійшов місяць. Настала тиша. (Сідають на місця) Гра «Один - багато» Вихователь: Один дуб, а багато? Діти: Дубов Вихователь: Один клен, а багато? Діти: Кльонов

5 Вихователь: Одна береза, а багато? Діти: береза ​​Вихователь: Осика одна, багато? Діти: Осін Вихователь: Одна сосна, а багато? Діти: Багато сосен Вихователь: Горобина одна, багато? Діти: Багато горобин Вихователь: Хлопці у мене на мольберті стоять картинки із зображенням дерев. Назвіть який за рахунком стоїть дуб? Діти: Перший Вихователь: Яка за рахунком береза? Діти: Друга Вихователь: Який по порядку тополя? Діти: Третій Вихователь: А горобина? Діти: Четверта Вихователь: Клен який стоїть по порядку? Діти: П'ятий Вихователь: Скільки всього карток дерев у мене стоїть, давайте порахуємо? - Дарина йди порахуй? Відповідь: 5 Вихователь: Хлопці, а давайте порахуємо в зворотну сторону Діти: 5, 4,3,2,1 Вихователь: Молодці!

6 Стук в двері. Приходить в гості білочка »сумна», діти вітають її. Білочка ти чому сумна? Білочка: Ми з подружками дуже любимо стрибати, скакати з ялинки на ялинку, але в лісі ялинок стає мало, і ми це сваримося. Вихователь: Хлопці, а ми допоможемо білочку? Діти: Так Вихователь: Але спочатку давайте разомнём свої пальчики пальчикова гімнастика«Осінній букет» Раз, два, три, чотири, п'ять будемо листя збирати (діти стискають і розтискають кулачки) Листя берези, листя горобини, листочки тополі, листя осики (загинають по черзі пальці, великий, вказівний, середній, безіменний, мізинець) Листочки дуба ми зберемо (стискають і розтискають кулачки) Мамі осінній букетвіднесемо (витягують вперед долоні) Вихователь: Хлопці, у вас на столах лежать конверти з геометричними фігурами (трикутники і прямокутник). Потрібно з цих фігур скласти дерево, а яке ви дізнаєтеся коли зберете. Діти проходять за столи і виконують завдання, збирають дерево. Вихователь: Хлопці, що за дерево у вас вийшло? Діти: Ель Вихователь: З яких геометричних фігур? Діти: Трикутник і прямокутник -Белочка дивиться у дітей на столах роботи, дякує їм і прощаючись йде.

муніципальне дошкільний освітня установацентр розвитку дитини дитячий сад 34 «Оленка» Павлово Посадський муніципального районуМосковської області Конспект безпосередньо освітньої

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок комбінованого виду 61 міського округу Самари Конспект інтегрованого заняття « золота осінь». Вікова група: старша

Тема: «Дерева». Мета: сприяти розвитку лексико-граматичної системи мови, становленню самостійного розгорнутого висловлювання у дошкільнят з мовної та (або) пізнавальної патологією (загальне

Конспект НСД «Береза ​​символ Росії» Мета: Формування у дітей уявлення про російську берізки, про красу навколишнього світу. Завдання: Розширити уявлення дітей про дерева; розширити кругозір про красу

Структурний підрозділ державного бюджетного загальноосвітнього закладу Самарської областісередньої загальноосвітньої школи 3 « Освітній центр»Міста Нефтегорска муніципального району

Конспект заняття: «Листопад». Вікова група: 4-5 років Мета заняття: Закріпити знання дітей про осінь. Освітні завдання по інтегрованим областям: 1. Систематизувати знання дітей про осінь і осінніх

Бірюкова Марія Вікторівна, вихователь; Владимирова Олена Володимирівна, вихователь; Григор'єва Тетяна Анатоліївна, вихователь, МБДОУ «Дитячий сад 125« Дубок »ОВ з пріоритетним здійсненням діяльності

Конспект заняття в старшій групі на тему "Осінній ліс» Склала: Деваева Марина Миколаївна Мета: систематизувати знання дітей про осінь і осінніх явищах. Завдання: 1. Розширювати і активізувати словник

СП «Дитячий сад 22» ГБОУ ЗОШ 33 м.Сизрань План -конспект безпосередньо освітньої діяльності в компенсує підготовчої до школи групі Тема: «Ліс для планети роботів» Виконала вихователь

МУНІЦИПАЛЬНЕ ДОШКОЛЬНОЕ освітні БЮДЖЕТНА УСТАНОВА ДИТЯЧИЙ САДОК комбінування ВИДУ 9 354066, м Сочі, вул. Ростовська, 10 телефон \ факс 247-21-85 e-mail: [Email protected]конспект безпосередньо

Конспект ОД по художньо-естетичному розвитку з використанням нетрадиційної техніки малювання (відбиток поролоном) в середній групі. Тема: «Зимове дерево» Мета: вчити передавати в малюнку картину

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Малятко» Відкрите заняття по З діяльності ( нетрадиційна технікамалювання: кляксографія) «Весняне дерево», в групі загальнорозвиваючу

Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад міста Нижньовартовська дитячий сад 80 «Світлячок» Конспект заняття на тему: «Золота осінь» (соціальний світ) (підготовча група) Вихователь:

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Олександрівський дитячий садок« Ягідка »Лямбірского муніципального району Республіки Мордовія Конспект НСД по музичному розвиткуз дітьми

Муніципальне дошкільний навчальний заклад Дитячий сад 9 «Малюк» комбінованого типу Конспект НСД «Осіннє дерево» (художньо-творча образотворча діяльність у другій молодшій групі)

Конспект інтегрованого заняття в середній групі по темі: «Осінь» вихователь: Смотрова Н. С. Мета: узагальнення та систематизація знань дітей по темі: «Осінь»; створення позитивної мотивації на ігрову

Муніципальне дошкільний навчальний заклад центр розвитку дитини дитячий сад 15 «Ведмедик» Конспект заняття для дітей старшого дошкільного вікупо темі: «Бережіть ліс ліс наше багатство»

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад центр розвитку дитини дитячий сад 11 Конспект відкритої освітньої діяльності по пізнавальному розвитку на тему: «Дерева» Вихователь:

ГБОУ школа інтернат 3 м Армавіра Краснодарського краюКорекційна заняття з розвитку уявлень про навколишній світ і розвивати мову в 1 класі на тему: «Пори року. Осінь »Підготувала: Учитель дефектолог

Про що поговорити з дитиною восени? (Складання осінніх розповідей і заучування осінніх віршів по піктограм, осінні розмальовки, штрихування) 1. З'ясуйте, чи знає ваша дитина, яку пору року настало.

ООД «Пізнання» ознайомлення зі світом природи з використанням ІКТ в другій молодшій групі на тему: «Лісові звірі восени» Підготувала: Мельникова Е. і листопад 2016р. Мета: формування уявлень дітей

Подорож до дому Мудрого Сови. інтеграція освітніх областей: «Читання художньої літератури», « Фізична культура»,« Комунікація »,« Пізнання »,« Безпека »Програмний зміст: розвивати

Інтегроване заняття для дітей середньої групи (музика і розвиток мови). «Осіння казка» Мета: Закріплення знань дітей про пори року осені, про явища природи, які відбуваються в цей період. розвиток

Конспект заняття в 1-ій старшій групі на тему: «Прощання з осіннім лісом»Вихователь: Райкіна Е.С. Освітні завдання: - Спостерігати з дітьми явище природи. - Допомагати встановлювати причинно-наслідкові

Завдання: Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення в підготовчій групі. Заняття провела вихователь Вершиніна Є.Г. Продовжувати вчити дітей складати описові розповіді по картині, вправляти

Конспект «Дерева нашого краю» Дата: 24 вересня 2013р. Цілі: познайомити з деревами рідного краю; формувати у підростаючого покоління любов до природи. Місце проведення: МБДОУ д / с 6 Кількість учасників:

Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад 3 р.п. Семібратово »Конспект цікавого події в середній групі« В гості до Осені »Підготувала: Лобова А.Н. Іллічова Н.В. Громова С.Ю.

Державна бюджетна освітня установа дитячий садок 73 комбінованого виду Приморського району Санкт Петербурга. Конспект Безперервною освітньої спільної діяльності по мовному розвитку

Структурний підрозділ, що реалізує загальноосвітні програми дошкільної освіти«Дитячий сад» державного бюджетного загальноосвітнього закладу середньої загальноосвітньої школи

Муніципальне освітній заклад «Дитячий сад 6» м Торжок Відкрите заняття по художньої творчості(Малювання) на тему: «Осіннє дерево» середня групаПаршина О.А. Жовтень 2013 р Програмні

Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок комбінованого виду 1 м Олексіївка Бєлгородської області» конспект безпосередній освітньої діяльності в старшій групі «В гостях

Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад дитячий садок 51 загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням художньо-естетичного розвитку дітей Колпинского району Санкт-Петербурга

Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад дитячий садок 51 загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням художньо-естетичного розвитку дітей Колпинского району Санкт-Петербурга

МБДОУ 87 «УСМІШКА» Звіт Проект «Дерева і чагарники» з 12.10.15 по 16.10.15 Середня група 11 Виконала: Харитонова Е.Н Жовтень 2015 «Дерева і чагарники» Мета: Навчити розрізняти і називати дерева і

Інтегроване заняття з образотворчого мистецтва діяльності в середній групі дитячого садкаТема: «Москва осіння» ГБОУ Школа 1240 Вихователь Зарічна С.А. 2 Програмне зміст Формування пізнавального інтересу.

Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад дитячий садок 32 комбінованого виду Петродворцового району Санкт-Петербурга Конспект безперервної освітньої діяльності для дітей

конспект відкритого заняттяв II молодшій групі Тема: «Червоний, жовтий, золотий як хороший ти аркуш кольорового». Підготувала вихователь: Герич Катерина Ігорівна м Красноярськ. 2016 р Мета: Розвивати у дітей

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад МБДОУ «Дитячий садок« Джерельце »с. Биков Безпосередньо освітня діяльність Тема: «Весна іде» для дітей старшого вік Виконала:

Конспект безпосередній освітньої діяльності дітей в середній групі на тему: «Маленькі математики» Освітні області: « пізнавальний розвиток»(Формування елементарних математичних

Конспект заняття-експериментування за своєю природою в підготовчій групі 4 На тему: «Життя рослин» Підготувала і провела вихователь: Зав'ялова Юлія Анатоліївна Заняття екологічного спрямування

Муніципальне освітній заклад дитячий сад комбінованого виду 17 міста Липецька Інформаційно - творчий проект по темі «Що нам розповіло дерево» Старша група «Горобинка» Липецьк 2014 Автор

Конспект НСД з використанням ІКТ «Подорож в зимовий ліс» для дітей середньої групи. Автор: вихователь вищої кваліфікаційної категорії Колесникова Ю. В. Таганрог 2014 г. 1 Пояснювальна записка Завдання:

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Джерельце» с. Биков НСД по художньо естетичному розвитку для дітей підготовчої до школи групі Тема: « осінні барви»

Шановні батьки! Важливим критерієм розвитку дитини є багате мовне спілкування. Однак у дітей з порушеннями слуху є труднощі в засвоєнні рідної мови. Пропонуємо для розширення і збагачення

Друзі Їжачка Інтегроване заняття в середній групі. Програмні завдання: продовжувати розвивати у дітей бажання займатися ручною працею, використовувати навички роботи з природним матеріалом. розвивати творче

Тема. Осінь. дерева Дитина старшої групиповинен: Знати прикмети осені: сонце світить мало, тому стало холодно; часто йдуть дощі, іноді сніг; дні стають коротшими, а ночі довші; дмуть холодні вітри;

Конспект НСД «Допоможемо Шарику повернутися в країну Математику». Вихователь середньої групи: Батькова Є.Г. Вересень 2016р. Програмне зміст: 1.продолжать вчити співвідносити форму предметів з відомими геометричними

Конспект інтегрованого освітньої діяльності в підготовчій групі «Вже небо восени дихало» Завдання: Розширювати уявлення дітей про характерні ознакиосені; вчити знаходити їх в природі;

МКДОУ ЦРР - д / c 10 «Казка» Конспект практичного заняття(Для батьківських зборів) у старшій групі 4 «Білочка» Підготувала: О.В.Воробьyoва - вихователь 1 кат. Дата проведення: март 2016г. Форма проведення:

1. -Хлопці, який сьогодні день тижня? Місяць? Діти в залежності від дати називають число, місяць. а) - А зараз давайте відгадає загадки про пори року. - Сніг на полях, Діти: Діти: Лід на річках, Завірюха

Муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий садок 106 Конспект безпосередньо освітньої діяльності «Хто весну відкриває» Молодша група

Осипова Тетяна Леонідівна Місто Петропавловськ ГККП «Ясла сад« Ақ бота »Вихователь Конспект організованої навчальної діяльностіВікова група: середня група Освітня область: «Пізнання» Ознайомлення

НОД з математики в середній групі «Подорож до казкової країни фігур» Голікова Оксана Олександрівна I кваліфікаційна категорія Вихователь МБДОУ 5 «Усмішка» 2014года. Програмні завдання: закріплювати

Муніципальне Бюджетне Дошкільна Освітнє Установа «Центр Розвитку Дитини ДС 9» «Сонячне місто» муніципального освіти міста Братська Конспект інтегрованого заняття «Весна іде!» (підготовча

Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад Білоярського району «Центр розвитку дитини дитячий садок« Казка »м Белоярский» Конспект заняття з формування елементарних математичних

МБДОУ «Сонечко» п. Жовтневий Кулундинской район Конспект комплексного заняття «Осінь» Середня група Вихователь Кулик О. А. 2015 комплексне заняттяв середній групі: «Осінь» Цілі: -закріпити знання

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад 128 «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду» «Здрастуй, дерево» / Конспект НСД по екології в середній групі / Вихователь: Гуменнова Є.В. Кемерово

Муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий садок 9 «Малюк» комбінованого виду Конспект відкритого підсумкового перегляду НСД «Пірати Карибського моря» (підготовча до школи група) Вихователь

Конспект прогулянки в середній групі дитячого садка Тема «Осіння подорож» Конспект розроблений Федорової Ларисою Петрівною і Францева Оленою Іванівною, вихователями ГБДОУ 71 Калінінського району, під

МБДОУ 21 «СВІТЛЯЧОК» Конспект заняття з образотворчої діяльності молодша група Тема: «Дерево навесні» Виконала: Тахтарова З.Ю 2017р. Конспект заняття з образотворчої діяльності в молодшій групі

Художньо-естетичний розвиток. Заняття з малювання в підготовчій до школи групі. Тема: «Осінь». Програмне зміст: Вчити дітей передавати в малюнку враження про осінь; самостійно

Конспект відкритого заняття з математики у підготовчій до школи групі Виконала: вихователь МДОУ 10 Усанова І.Ю. 2015 рік «ЯК ДОПОМОГТИ Буратіно?» Програмне зміст: 1. Закріпити знання дітей

Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності по одному з напрямків розвитку дітей 46 Конспект безпосередньо

Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад дитячий садок 85 комбінованого виду Красногвардійського району Санкт-Петербурга Конспект безпосередньо освітньої діяльності по

Муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий садок 106 Друга молодша група Вихователь: Белякова Катерина Валеріївна Рибінськ, 2015 Завдання: Конспект з розвитку мовлення в другій молодшій групі

Тема: «Осінь» Діти повинні знати. Предмети: осінь, вересень, жовтень, листопад, місяць, пору року, листопад, дощі, туман, вогкість, негода, хмари, отлѐт, урожай, сад, дерева, кущі, заморозки, листя, ліс,

Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок« Берізка »Конспект заняття з ліплення« Падають, падають листя в нашому саду листопад »(для дітей першої молодшої групи) Підготувала: Скозобцева

ГБДОУ дитячий сад 1 Виборзького району Санкт-Петербург Конспект безпосередньо освітньої діяльності вихователя з дітьми 1 молодшої групи. «Неваляшка». (Використані освітні технології:

Конспект безперервної безпосередньо освітньої діяльності для старшої групи дітей з порушенням зору Вчителі-дефектолога Исмагилова Світлани Сергіївни, Красноярський край, м Назарово. Тема.

Аниканова Інна Анатоліївна
Посада:вихователь
Навчальний заклад:ГБОУ Школа №1492 СП №2484
Населений пункт:Москва
Найменування матеріалу:конспект
Тема:Конспект освітньої діяльності з розвитку мовлення і малювання "Осінні дерева" середня група
Дата публікації: 09.10.2016
розділ:дошкільна освіта

Конспект освітньої діяльності з розвитку мовлення і малювання

«Осінні дерева» середня група

мета:
закріпити знання про характерні прикмети осені, вчити повним пропозицією відповідати на питання, складати розповідь по серії ілюстрацій спільно з вихователем і самостійно
завдання:
Освітні: активізувати в мові прикметники та дієслова; формувати вміння узгоджувати прикметники з іменниками в роді і числі, Розвиваючі: Розвивати діалогічне мовлення, дрібну і загальну моторику, зорове сприйняття, увагу, пам'ять, творчість, допитливість, Виховні: продовжувати виховувати у дошкільнят дбайливе ставлення до природи, бажання піклуватися про неї. Матеріал: листя дерев, картинки дерев, білі листочки для малювання, фарба різних кольорів, пензлики, піна для гоління, магнітофон Попередня робота: бесіда про прикмети осені, спостереження на прогулянці за змінами в природі, читання художньої літератури про осінь Інтеграція освітніх областей: пізнавальне розвиток, художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток
хід ОД
Орг. момент. Діти входять в групу. Вітаються з гостями. Вихователь пропонує дітям встати врозтіч
вихователь:
Хлопці, яке зараз час року? (Осінь) Правильно. Діти, подивіться, ми з вами прийшли в осінній ліс. Як тут гарно! На підлозі розкидані листя різних дерев.
Дитина читає вірш
Не можна нам на світлі прожити без чудес, Вони нас всюди зустрічають. Чарівний, осінній і казковий ліс Нас в гості до себе запрошує. Закрутиться вітер під пісню дощу, Листочки нам під ноги кине. Така красива ця пора: Прийшла до нас знову чудо-Осінь. Звучить А. Вівальді «Пори року Осінь» заходить осінь з білими листочками в руках.
осінь:
Привіт хлопці! Ви мене впізнали? (Так) За доріжках, по стежках
В гості я прийшла знову. Чую листя шелестить Під ногами у хлопців. А в моєму лісі мара зачарувала все листочки і вони стали білі. Допоможете мені чар їх. Тоді ви повинні бути дуже уважними і правильно відповідати на мої запитання.
вихователь:
Подивіться, хлопці, осінь - дуже гарний час року. Тихо в осінньому лісі, тільки чутно як шарудять листя під ногами. Хлопці, пройдіться і послухайте шурхіт листя. Як шарудять листя? (Діти протяжно шшш- шшш-шшш). Хлопці, подивіться на наш осінній ліс, давайте розповімо, які зміни відбулися з приходом осені?
ігрова вправа
«Підбери дію».
вихователь:
У мене різнокольоровий м'яч: м'яч осінній і чарівний, Буде в руки до вас скакати і питання задавати. Восени листя (що роблять?) - діти: жовтіють, обпадають. Восени дощ (що робить?) - йде, мрячить, восени (що роблять з урожаєм?) - прибирають, збирають, восени птиці (що роблять?) - відлітають, восени дерева (що роблять?) - скидають листя. Молодці! А листя восени (Які) - жовті, червоні, золоті. Як можна сказати про це одним словом? (Різнокольорові). Дерева восени які - на початку осені - різнокольорові, а пізно восени - голі.
вихователь:
Як називається явище, коли падає листя (Листопад) Листопад, листопад Весь усипаний ліс і сад. Різнокольоровими килимами розстелили під ногами. Давай-ті візьмемо по одному листочку і потанцюємо з ними.
Физкультминутка «Танець з осінніми листочками» (під пісню Юлії

Селівёрстовой «Я з листочками ходжу»)

вихователь:
Хлопці, подивіться на свої листочки і скажіть з якого він дерева. Листочок з берези, він ... (березовий) листочок з дуба, він ... (дубовий) листочок з клена, він ... (кленовий) листочок з тополі, він ... (тополиний)
Складання описового оповідання.
Розкажіть про своє листочку, з якого він дерева, якого кольору, якої форми. (Заслухати розповіді трьох дітей)

Розвиток мислення.
-Хлопці, скажіть осінь це добре чи погано? (Добре - різнобарв'я природи, шурхіт листя, теплі сонячні дні, збір врожаю. Погано - йдуть часті дощі, птиці мало співають, не можна багато гуляти, треба одягати багато одягу.) Заслухати відповіді дітей. Значить осінь це одночасно добре і погано.
Мовна гра «Закінчи пропозиції»
Влітку дні довгі, а восени ... (коротше). Влітку ночі коротше, а восени ... (довша). Влітку дощ теплий, а восени ... (холодний). Влітку багато птахів, а восени ... (мало). Влітку багато квітів, а восени ... (мало). Влітку дерева зелені, а восени ... (різнобарвні).
вихователь:
Хлопці, давайте допоможемо осені чар листочки. (Осінь роздає дітям по білому листочку і діти підходять до столів по 4 дитини. На столі велика тарілка з піною для гоління товстим шаром)
осінь:
Хлопці, я вам принесла чарівну фарбу. Давайте візьмемо пензлика і додамо фарбу на поверхню піни, а потім красиво размажем фарбу по поверхні. Тепер візьмемо наш листок і акуратно докладемо його до поверхні візерунчастої піни. Дістанемо лист і покладемо на стіл (піну акуратно прибрати з листа за допомогою дорослих). Хлопці, подивіться які гарні листочки у нас вийшли.
осінь:
Заключна бесіда. Давайте згадаємо, чим ми займалися на занятті. Молодці! Ви все добре запам'ятали. Ми розмовляли сьогодні про осінь, про те, якими бувають восени дерева, яка восени погода, як цікаво, коли приходить в гості осінь. Вихователь пропонує прибрати матеріали для заняття.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності по художньо-естетичному розвитку по темі: «Осіннє дерево» в середній групі

мета:створення образу осіннього дерева в техніці обривності аплікації.

завдання:

Навчальні: формувати вміння передавати в аплікації красивий образ осіннього дерева

Розвиваючі: сприяти освоєнню технікою обривності аплікації;

Розвивати творчу уяву, почуття кольору, дрібну моторику.

Виховують: виховувати посидючість, інтерес і любов до живої природи.

Попередня робота:спостереження за осінніми деревами на території дитячого садка; складання букетів з осіннього листя; заучування віршів: «Осінь в парку» І. Винокуров, «Осика» Р. Сеф, «Настала осінь» А. Ерікеев; розглядання репродукції картини І. Левітана «Золота осінь»; дидактичні ігри «З якого дерева впав листок?», «Раз, два, три - до берізки (ялинці, липі, клену ...) біжи».

Методи і прийоми:ігровий, наочний, показ, пояснення, практична діяльність дітей.

Матеріали та обладнання: Тоновані листи 4А з силуетним зображенням дерева без листя, клейовий олівець, підноси, смужки кольорового паперу теплих тонів, корзинка з осінніми листочками.

Хід діяльності:

I. Вступна частина:

Організаційний момент: вихователь вносить в групу кошик.

Діти, якщо відгадаєте мою загадку, то дізнаєтеся, що у мене в кошику.

«Золоті монетки падають з гілки» (осінні листочки)

Правильно, ось вони. Вихователь показує листя і просить дітей назвати, з якого вони дерева, розглядають і порівнюють листя за кольором, відзначають їх красу.

Правильно, хлопці, зараз в природі дуже гарний період «Золотої осені». Але скоро все листочки опаде, потемніють, стануть некрасиві. Що ж робити? Як зберегти красу золотої осені?

Вихователь пропонує зробити аплікацію. Діти розглядають готову роботу. Далі вихователь пояснює техніку виконання аплікації: «Відриваємо невеликі фрагменти від кольорової смужки і приклеюємо, формуючи крону осіннього дерева. Кольори і відтінки підбирайте самостійно. Не забувайте дотримуватися правил в роботі з клеєм ».

II. Основна частина: самостійна робота(Діти сідають за столами). Перед початком роботи проводиться пальчикова гімнастика

"Осіннє листя"

Ми прийшли в осінній парк, - загинаємо пальчики, починаючи з великого

Там був сильний листопад

Будемо листя збирати. - стискаємо і разжимаем кулачки

Листя берези, - загинаємо пальчики, починаючи з великого

Листя горобини,

Листочки тополі,

Листя осики,

Листочки дуба ми зберемо,

Мамі осінній букет віднесемо - пальчики «крокують» по столу.

III. Заключна частина: діти розглядають готові роботи, Читають вірші про осінь.